OLDstars

Mattias Brunn

Po Fredrikovi

[...efter Fredrik]
Premiéra: 3.9.2017. Překlad: Miroslav Pošta. Výprava: Marie Tučková. Režie: Tomáš Staněk.
prostor HarOLD|2:15

Osoby a obsazení
Johan - Matyáš Řezníček

Švédské monodrama. Johan právě ukončil střední školu a definitivně zjistil, že s holkama se bude jen kamarádit. V den, kdy potká Fredrika, začíná nejkrásnější a zároveň nejtragičtější kapitola jeho života. Zamilovaný příběh dvou mužů se hroutí jako domeček z karet. Hledání svého místa ve světě vstříc nelítostné smrti...
inscenace není vhodná pro děti
Anketa 2017 - redakční volba
Matyáš Řezníček nominace v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon
OLDstars
Hodnocení inscenace
Redakce
84 %
Uživatelé
86 %
Termíny představení
3.3. (So) 19:00 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[HarOLD, sklepní prostor]

20.4. (Pá) 19:00 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[HarOLD, sklepní prostor]

27.4. (Pá) 19:00 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[HarOLD, sklepní prostor]

celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Pavel Širmer 80 %
(zadáno: 10.1.2018, počet hodnocení: 1361)
přínosný / zajímavý komentář
75%. Matyáš Řezníček se pohybuje (a sedí) mezi diváky a vypráví jim příběh Johana. Do postavy otiskl i kus sebe a provádí diváky s citem, pochopením a s prožitkem, na němž není ani z těsné blízkosti znát faleš. Některé nejednoznačné situace, zvláště ke konci, umožňují více variant ztvárnění; část diváků by mohla preferovat jiné řešení. Sledovat, resp. sdílet hercův projev a jeho mimořádné nasazení je však každopádně zážitek. Návštěvy s velkou pravděpodobností nezalituje ani divák, který měl možnost vidět první české nastudování s I. Luptákem.
Jiří Landa 80 %
(zadáno: 20.9.2017, počet hodnocení: 2756)
přínosný / zajímavý komentář
To, co se T. Staňkovi podařilo s E. Maximovou v Natašině snu, nyní zopakoval s M. Řezníčkem v monodramatu Po Fredrikovi. I tentokrát se jedná o emočně vypjatou inscenaci, která po celou dobu dvou hodin nenechává diváka vydechnout, přičemž nepostrádá ani zdařile pointované humorné situace. M. Řezníčkovi vlastně nelze nic vytknout, stejně jako celé inscenaci s nebývale přesným citem pro timing (snad vyjma závěru, který by si zasloužil nějaký hudební podkres, aby došlo k intenzivnějšímu prožitku). Nastudování s mnoha zajímavými a smysluplnými režijními nápady je zejména nebývale herecky naplněné.
Lukáš Holubec 90 %
(zadáno: 12.9.2017, počet hodnocení: 511)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Ani nemusím porovnávat s inscenací Divadla Letí. Tady jsem byl na dvě hodiny uzavřen v bílém světě Frederika a nevnímal nic než něžně odzbrojující první lásku, jejíž křišťálová čistota byla draze vykoupena zdrcujícím zklamáním. Viděl jsem, jak by ona křehká duše obětovala raději život, než aby přišla o intenzivní doteky štěstí... Život je krutý... ale je hned snesitelnější, když vám slzy do očí nad osudovým zklamáním nezkaženého chlapce vžene takový jedinečný umělecký zážitek, jehož dva hlavní strůjce musím ocenit hlubokou poklonou. Pánové Staňku a Řezníčku, děkuji. Dopřejte radost i dalším.
Jiří Koula 80 %
(zadáno: 8.9.2017, počet hodnocení: 1387)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
84,99 % Sečteno a podtrženo, Po Fredrikovi od OLDstars považuji za mimořádně zdařilou inscenaci, dvě hodiny čistého času odplynou, ani nebudete vědět kam. A Matyáš Řezníček patří do Národního divadla. A do OLDstars. A vlastně kamkoliv. Nicméně aktuálně si na něj zajděte do HarOLDu, neváhejte, zatím jsou plánované jen tři reprízy od 22. do 24. září. Ale moc bych si přál, aby to nebylo vše, Ivan Lupták hrál Johana čtyři roky, to není špatná meta, což? Více viz blog.
Pavla Haflantová 90 %
(zadáno: 4.9.2017, počet hodnocení: 277)
přínosný / zajímavý komentář
85%
Že monodrama stojí a padá s výkonem představitele je zřejmé. Když jsem se dozvěděla, že Johana bude hrát Matyáš Řezníček, potěšilo mě to a řekla jsem si "ano, ten by to mohl uhrát." Zpětně se mu musím omluvit, on to neuhrál, on byl Johanem. Překypoval energií a dokázal skutečně udržet diváka po celou dobu v napětí a očekávání. Přesvědčivý ve všech polohách, ve všech emocích, ve všech postavách. Pro mě naprosto dechberoucí výkon.
Kvůli všem divákům doufám, že nakonec bude možné odehrát mnohem více představení, než je v tuto chvíli naplánováno.
Hodnocení uživatelů:
Agatav 90 %
(zadáno: 19.2.2018, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé představení - Matyášovi jako Johanovi jsem věřila každé slovo. Upřímný, krásný výkon. Díky!
Architekt 80 %
(zadáno: 28.12.2017, počet hodnocení: 26)
Sluha 80 %
(zadáno: 26.10.2017, počet hodnocení: 125)
Dramaholik 80 %
(zadáno: 27.9.2017, počet hodnocení: 62)
Mispule 100 %
(zadáno: 25.9.2017, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Hra se mi moc líbila, Matyáš byl úžasný. Celé dvě hodiny napjatě posloucháte jeho příběh, který mě opravdu dojal a donutil přemýšlet o tom, co já sama bych dělala v jeho kůži.
Představení opravdu stojí za to. Pokud máte možnost, tak neváhejte a běžte se na to podívat :)
Vltava 80 %
(zadáno: 24.9.2017, počet hodnocení: 47)
Alantis12 80 %
(zadáno: 4.9.2017, počet hodnocení: 39)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasný výkon Matyáše Řezníčka. Udržet divákovu pozornost ve hře, která má dvě hodiny a v níž stojí na jevišti úplně sám, není nic jednoduchého, ale on to zvládl na výbornou.
LucieSykorova 100 %
(zadáno: 3.9.2017, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Matyáš je nejlepší. Silný příběh, uhrančivý herecký výkon!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.