Profil uživatele

Alcha

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Veronika Boušová: 9 % (12)
Jan Pařízek: 13 % (56)
Helena Grégrová: 16 % (62)
Lukáš Dubský: 16 % (49)
Iva Bryndová: 18 % (27)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 2.10.2021)
(zadáno: 18.9.2021)
(zadáno: 27.8.2021)
(zadáno: 22.8.2021)
(zadáno: 5.3.2020)
(zadáno: 30.1.2020)
(zadáno: 22.12.2019)
Nemůžu hodnotit jinak než 100% - i přes neznalost předlohy jsem dokonale pochopila příběh a možná mě i více zasáhl, než samotné čtení básně. Obě dámy mi vzaly dech a jelikož jsem obě již měla to štěstí vidět v jiných představeních, jen potvrdily svůj talent. Fanny Barrouquére je zjevením a v jejím podání vypadá vše tak jemně a lehce, že mě to až dojímá. Mužštví tanečnici nebyli špatní, ale obě tanečnice je trochu zastínily. Hudba, zpěv i recitace celou atmosféru podtrhly a já odcházela plná dojmů.
(zadáno: 22.10.2019)
(zadáno: 8.10.2019)
Tak tohle představení mě bavilo, vtipné a skvěle zmodernizované bez zničení textu či příběhu. Skvělá cesta k tomu, jak přiblížit klasiku mladému divákovi. Velmi mě překvapil Z. Piškula, jeho Romeo byl přirozený a když byl na jevišti, musela jsme se usmívat. M. Donutil mě už v Andělech v Americe přesvědčil, že umí a zde to jen potvrdil. T. Marečková nebyla špatná, ale působila spíš jako desetiletá holčička, což mě ze začátku hodně rušilo. Ostatní herci byli velmi dobří. Potěšilo mě, že roli královny Mab ztvárnila Fanny Barrouqu?re, která i sebemenším pohybem ukazuje, že je skvělá tanečnice.
(zadáno: 22.9.2019)
Modernější pojetí hry mi vůbec nevadilo, velmi se mi líbila scéna a vlastně celý "holý" styl, víc jsem si užila to napětí, které na scéna bezesporu bylo až do samého konce. A závěrečná scéna byla opravdu herecky zvládnutá skvěle. Co se týče hereckých výkonů, P. Beretová možná na začátku mohla působit až přehnaně pubertální, ale díky tomu vynikla proměna Maryši v manželství s Vávrou. D. Prachař zvládl svou roli myslím dobře, stejně jako ostatní herci. Francek M. Řezníčka je velký svůdce a o to víc je vidět Maryšina silná vůle, aby mu nepodlehla. Doporučuji tomu, kdo se nebojí klasiky jinak.
(zadáno: 13.9.2019)
To bylo moje dětství a počátek puberty. Dokonale vládnuté napodobení Beverly high 90210 (včetně pohybů seriálových hrdinů), pojetí českých devadesátek bylo tedy dost hororové, ale vlastně pravdivé, bohužel. Pokud k této inscenaci bude divák přistupovat jen jako k zábavě a s určitou nostalgií, užije si to. Styl Tomáše Dianišky mám ráda, protože i když jeho hry jsou někdy dost za hranou , mají hlavu a patu a snaží se mít i myšlenku. Jediné co mi vadilo byla až moc přehnaná vulgarita, správně použitý hrubší výraz mi nevadí, ale čeho je moc, toho je příliš.
(zadáno: 8.9.2019)