agentura Harlekýn

Na Zlatém jezeře

Premiéra: 23.6.2021 | 2:40
Inscenace agentury Harlekýn uváděná ve spolupráci s Městskými divadly pražskými. Předpremiéry od podzimu 2020.
Překlad: Kateřina Hilská. Scéna: Martin Černý. Kostýmy: Pavel Morávek. Hudba: Kamil Holub. Úprava a režie: Vladimír Strnisko.
Romantická komedie odehrávající se v kouzelném prostředí na březích Zlatého jezera, kde tráví léto starší manželé. Věčně brblající, nepraktický a naschvál i doopravdy zapomínající profesor v penzi Normen a jeho chápající žena Ethel, starající se o muže i domácnost s neutuchajícím půvabem a noblesou. Příjezd dcery Chelseay s partnerem a jeho tvrdohlavým synkem Billym pomůže Normenovi vystoupit náhle z letargie a všechny zaskočí svým příkladem: Vždycky je čas za život, i ten nejobyčenější, začít se znovu prát...
agentura Harlekýn
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
63 %
63411000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (41)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Lukasxy  50 %
17.1.2024 | 22 hodnocení
+ souhlasím
Hlavní hrdina hází životní moudra a mění se mávnutím proutku. Do toho Stašová přehrává, pitvoří se a celkově se chová jako by šlo o grotesku. A ti okolo, ti tu jsou, jen aby se během jedné, dvou scén změnili a nebo nahráli ústřední dvojici na pár jednoduchých vtípků. Snesitelné, ale neuspokojivé. Ale většina publika se smála...
Wetty  80 %
24.9.2023 | 25 hodnocení
+ souhlasím
Inscenaci není vlastně co vytknout. p.Stašová a p.Frej potvrdili vysokou hereckou kvalitu a postavy zahráli s velkou lehkostí a přesvědčivostí. Příjemně překvapila Marika Procházková.
Určitě stojí za vidění.
RaB  50 %
27.8.2023 | 356 hodnocení
+ souhlasím
Ani po této hře se S. Stašová nestala mou oblíbenou herečkou - naopak. Její přetváření, pitvoření a snaha o to si ukrást jeviště mě neskutečně iritovaly. Oproti tomu pan Vlasák a M. Procházková užasní.
Jako zájezdovka, kde jdou lidi na Stašovou asi dobrý... na prkna MDP slabé.
Aperolka  80 %
27.6.2023 | 48 hodnocení
+ souhlasím
Krásný a dojemný příběh a herecký koncert Simony Stašové a Ladislava Freje. Toto představení rozhodně za návštěvu stojí.
Jackmartas  60 %
15.6.2023 | 113 hodnocení
+ souhlasím
Film se neviděl, tudíž nemám čím srovnávat. Příběh zajímavý takový, že života. Ve hře se řeší rodinné problémy, ale nebudu prozrazovat. Milé překvapil Filip Antonio pamatuji si ho z dětských filmových rolí. Role mu sedla hltal jsem každé jeho slovo. :)
Monty70  60 %
18.4.2023 | 251 hodnocení
+ souhlasím
Na motivy známého amerického filmu s Katharinou Hepburn a Henry Fondou z roku 1981. Představení ve své podstatě milé, přesto se poetika a sentiment tohoto příběhu zahraného na divadelních prknech na mne tolik nepřenesla. Trochu mi vadil expresivní projev Simony Stašové. Jinak dobrá hra, která je určena především jako zájezdová, na oblasti, tak proč ne. Pobaví, to ano.
Teddy  70 %
5.3.2023 | 278 hodnocení
+ souhlasím
Simona Stašová v roli starostlivé matky rodu Ethel ovládá jeviště pro sebe. V naší alternaci byl jejím hereckým partnerem pan Vlasák. Jeho klidné herectví je protipólem živelného projevu paní Stašové. Zaujala Marika Procházková v roli dcery, jež má komplikovaný vztah se svým otcem.
Romana35  70 %
14.2.2023 | 312 hodnocení
+ souhlasím
Příběh o rodinných vztazích. Jak mezi stárnoucími manželi (S. Stašová, J. Vlasák), kteří se navzájem dobírají, ale nemohou bez sebe být, tak i nevyřešený vztah otce a dcery (M. Procházková), střet generací, zajímavý pohled na stáří. Poněkud vleklý děj pozvedávají svými výkony jmenovaní herci. Líbil se mi i herecký projev mladého Billyho (jméno bohužel nevím, na tuto roli je více alternací). Myslím, že u zájezdových komedií by nezaškodilo, kdyby v předsálí vyvěsili list s obsazením jednotlivých rolí. Chyběl mi i program ? Jinak spokojenost.
Atribut  40 %
27.12.2022 | 92 hodnocení
+ souhlasím
hezkej milej příběh. pan frej se po nemoci zotavil a byl dobrej. scény se stašovou jsou ale úplně mimo - pitvoří se, plete si žánr, místo laskavý komedie hraje nějakou grotesku, nedá se jí vůbec věřit. procházková, teplý, nosek a dětskej herec taky celkem dobrý. kdyby v tom nehrála stašová, asi by nepřišlo tolik lidí, ale bylo by to lepší.
Srna  60 %
21.7.2022 | 83 hodnocení
+ souhlasím
Stará dobrá americká klasika, která nepřekvapí, ale ani nenadchne. Mám ráda paní Stašovou, ale v téhle hře mi její projev úplně neseděl. Myslím, že zbytečně přehrávala polohu starší lehce roztřesené dámy.
Čiko  60 %
17.7.2022 | 1074 hodnocení
+ souhlasím
55%
Nejsem zrovna příznivcem tohoto type her. Nicméně Simona Stašová a Ladislav Frej na sebe vzájemně dobře slyší a je mezi nimi ta správná chemie. Stašová zde k mému údivu afektovaně nepřehrává a Frej už sice není co býval, ale pořád je v relativně dobré kondici. Líbila se mi také Marika Procházková a v menší roli Jaromír Nosek. Příjemná zájezdovka, která zaujme spíše obsazením, než obsahem.
Fr2709  90 %
15.7.2022 | 188 hodnocení
+ souhlasím
Přesně tak má vypadat divadelní komedie. Žádný laciný humor za každou cenu. A když se k tomu přidají i výkony hlavních představitelů ( p. Stašová a p. Vlasák ), tak inscenaci není vlastně co vytknout. Určitě stojí za vidění.
Bart2560  80 %
2.9.2021 | 17 hodnocení
+ souhlasím
Příjemné pozastavení, zamyšlení se nad během času, láskou, oddaností, životem. Tak jako vždy vynikající paní Stašová. Excelentní pan Frej. Jejich herectví vyzařuje přímo z nich a každé je jiné. Paní Stašová ovládá prostor, pan Frej ovládá detail. Příjemně překvapil mladý pan Zapletal. Uvěřitelný a přirozený výkon a krásný znělý a pevný hlas.
Ivo Železný  90 %
23.8.2021 | 282 hodnocení
+ souhlasím
Film s Katherine Hepburnovou a Henrym Fondou (1981) byl jedním z mých největších zážitků v této oblasti za celkem ne zrovna krátký život.
Režiséru Vladimíru Strniskovi a Simoně Stašové, Ladislavu Frejovi a všem přidavačům na úrovni se podařilo něco u nás hodně zřídkavého. Odměřit americký sentiment, který nám není vlastní, aby nebyl lepkavý a byl uvěřitelný i u nás. (Film jsem viděl před skoro půlstoletím, ale na sentiment v projevu protagonistů si nevzpomínám. Oni nehráli, oni prostě byli.) Klobouk dolů před všemi. Zážitek. Výjimečný.
6 (30.)
Noc17  80 %
12.8.2021 | 45 hodnocení
+ souhlasím
...miluju ten film, patří k mému dětství..a atmosféru v divadle jsem si moc užívala, paní Stašová a pan Frej byli výborní, ale já bych ráda zdůraznila jak moc se mi líbila Marika Procházková i na tak relativně malém prostoru hezky vystihla laskavost postavy a smutek, který pramení z komplikovaného vztahu s tátou ..za mě byla lepší než Jane Fonda ve filmu!
Fedorocko  70 %
3.8.2021 | 742 hodnocení
+ souhlasím
Zdařilé představení s výbornou Simonou Stašovou a neméně dobrým Ladislavem Frejem.Ostatní herci neměli až takový prostor,ale i oni určitě přispěli k sympatickému zážitku. 75 %
Akinka  90 %
2.8.2021 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Přestavení mi vykouzlilo úsměv na tváři i slzy dojetí. S.Stašová jako Ethel byla vynikající, dokázala to co mám na dobrém představení ráda, a to číst "mezi řádky" a s L. Frejem jsou skvělá a dojemná dvojice. M.Procházková jako dcera Chelseay se mi líbila a tato role jí sedí . Před hodně lety jsem na tomto představení byla, kdy v hlavní roli byla Květa Fialová a Radek Brzobohatý, trochu jsem se bála zda na mě bude přestavení působit stejně dojemně jako kdysi před lety...a ano působilo a nezklamalo mě, naopak velmi se mi líbilo.
Makaluzo1  50 %
26.7.2021 | 81 hodnocení
+ souhlasím
Strniskova úsporná verze hry Na Zlatém jezeře nezapře v sobě zájezdové představení. Úspornost tkví jak ve výpravě (kulisy jakoby narychlo stlučené z prkének, šetrné kostýmy), tak i v hereckých projevech. Ethel S.Stašové nadchne převážně fanoušky jejího expresivního herectví, atˇ nikoho nenapade ji srovnávat s K.Hepburnovou. Chelsea M.Procházkové je poněkud plochá, J.Teplý jako Bill Ray vůbec nemá co hrát a souznění hlavních hrdinů nevykouzlí ani L.Frej.Generační problémy Američanů 70.let, jak je podává režisér, nejsou asi aktuální.
honzy  60 %
26.7.2021 | 282 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Nově nastudovaná hra E.Thompsona NA ZLATÉM JEZEŘE se Simonou Stašovou a Ladislavem Frejem v hlavních rolích má za úkol především diváka pobavit.To se jí docela daří. Vnímavého diváka nejen pobaví ale i místy dojme.Hořko komediální příběh stojí na hereckých výkonech Stašové a Freje.Obsazení M.Procházkové,ale i M.Pazderky nebylo moc šťastné.Typově se do hry nehodí.Jednoduchá scéna,výprava i kostýmy jistě dobře poslouží při zájezdových reprízách.Pro letní posezení v divadle se hra přímo nabízí.Návštěvník odchází spokojen a předvedené herecké výkony korespondují s očekávaným diváckým zážitkem.
Monae  20 %
20.4.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Na paní Stašovou jsem se moc těšila. To, co však na divadle milujeme, jsme nedostali. Strnulá scéna, nevtipné vtipy, přehrávání. Takové Babvořesky.
Její pitvoření, přehrávání nám bránilo si představení aspoň trochu užít či se nějak s postavami ztotožnit. Bylo to úplně mimo mísu, mimo žánr. Nevěřili jsme jí ani slovo a o přestávce jsme si řekli, že už nemáme sílu pokračovat. Do divadla chodíme často, o přestávce jsme domů odcházeli poprvé. Syn mi říká: mami, kdyby tohle bylo první představení, na které jsi mě tehdy /dávno/ vzala, tak už nikdy do divadla nepůjdu.
Djk  30 %
6.10.2022 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Bohužel jsem viděl film s Fondovými a K. Hepburnovou, který považuji za jeden z nejlepších, jaké jsem kdy viděl. Jemná psychologická studie vztahů stárnoucích a nemocných manželů, s humorem střídaným občasným skřípěním zubů překonávajících svůj osud a jejich konfrontace s dalšími generacemi se tady změnila v dosti ordinérní třeskutý humor. Připadá mi, jako by se jemné houslové sonáty zmocnila řachavá hospodská dechovka a udělala z ní chvílemi frašku. Nepřekvapilo mne proto, že v dojemné scéně téměř v závěru mladé dámy v publiku řičely smíchem. Shoduji se s panem Železným.
R.E.M.  50 %
21.2.2024 | 12 hodnocení
D_I_V  80 %
25.10.2023 | 7 hodnocení
Michalmusek  50 %
12.6.2023 | 309 hodnocení
Samantha  50 %
16.2.2023 | 8 hodnocení
Sona  20 %
11.2.2023 | 13 hodnocení
Jindrah  60 %
25.1.2023 | 40 hodnocení
Mot  50 %
20.12.2022 | 41 hodnocení
Resza_g  70 %
25.11.2022 | 63 hodnocení
Firestone  60 %
10.10.2022 | 45 hodnocení
Marek a Marie  70 %
10.10.2022 | 60 hodnocení
Isa Johanovská  60 %
15.7.2022 | 123 hodnocení
Vladimír10  70 %
13.7.2022 | 612 hodnocení
Matěj Konečný  70 %
12.7.2022 | 215 hodnocení
Violetka  70 %
22.6.2022 | 57 hodnocení
Xcepek  70 %
31.5.2022 | 623 hodnocení
Kateřina Ondrušová  60 %
19.1.2022 | 18 hodnocení
LavinieCamui  50 %
30.10.2021 | 776 hodnocení
Plšík  80 %
1.10.2021 | 755 hodnocení
Alcha  70 %
22.8.2021 | 130 hodnocení
Verpax  80 %
22.6.2022 | 1 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.