Profil uživatele

Ba-jo

Ba-jo
„Nejlepší divadlo je takové, kde divák chce vstát a hrát spolu s herci.“ – A. Granach

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 9 % (69)
Kateřina Jírová: 9 % (19)
Helena Grégrová: 10 % (69)
Lukáš Holubec: 10 % (50)
Pavla Haflantová: 10 % (21)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

Další stránky hodnocení: 1 2 3 4 5 6 > >>

(zadáno: 19.2.2018)
Synáčci - Tygr v tísni: 90 %
Velká spokojenost se vším od formy přes obsah až k hereckým výkonům. Nataša Gáčová bravurní, kluci - studentíci rovněž. Scéna "dobově" vkusná, hravá, funkční, využívající z omezeních ve Vile maximum, kostýmy, hudební podkres, tempo...a v neposlední řadě režie. Velmi vřele doporučuji, žádná plytká záležitost.
(zadáno: 19.2.2018)
Obraz Doriana Graye - Švandovo divadlo: 70 %
Trochu se bojím, že úchvatná forma - tj. skvěle sladěné, propracované a nádherné kostýmy, scéna a choreografie, překonala stránku obsahovou. Nějak mě inscenace hlouběji citově nezasáhla ...škoda.
(zadáno: 2.2.2018)
Heda Gablerová - Divadlo v Dlouhé: 50 %
Za mě kontroverzní záležitost...herecky velmi, velmi silné, kostýmy rovněž pěkné a nápadité..ale celkové režijní a scénografické pojetí, mi přišlo někdy příliš laciné, názorné a místy značně odvádějící pozornost...
(zadáno: 29.1.2018)
QED (Kvantová elektrodynamika) - Činoherní klub: 40 %
Nějak mi asi uniklo proč a pro koho je vlastně toto představení určeno. A i kdyby se Vladimír Kratina snažil sebevíce, tak by z textu prostě asi více vytlačit nedokázal...
(zadáno: 26.1.2018)
Piknik - Divadlo na Vinohradech: 70 %
Po herecké stránce velmi vyvedené a sugestivní, slušná "ponorka". Jen hra samotná už s léty mírně ztrácí na aktuálnosti a dochází jí dech...
(zadáno: 24.1.2018)
Paralelní vesmíry - Divadlo NaHraně: 60 %
Takové lehounké, milounké....
(zadáno: 22.1.2018)
Bang - Divadlo Letí: 80 %
Stejně tak, jako zdánlivě "minimální" domeček na scéně, tak i vlastní hra postupně a neprvoplánovitě odhaluje svá tajemství a své další, na první pohled ukryté vrstvy. Tím drží diváka v pozornosti a i přes mnohdy komické situace ho donutí i hlouběji se zamyslet. A ačkoliv se celá hra točí kolem postavy malého diktátorka Ralfa v podání T. Kobra, nelze opomenout a přehlédnout výkony všech účastnících se herců, mnohdy ztvárňujících hned několik postav.
(zadáno: 22.1.2018)
Dánská občanská válka 2018-24 - Divadlo Na zábradlí: 90 %
Velmi drásavá groteska na velmi aktuální téma, které se nemusí líbit zrovna každému, ale o to víc jsem DNZ za toto uvedení vděčen. Jistě působící režijní počínání debutujícího dua Kosová-Svozil, velmi jisté a vyrovnané herecké výkony všech zúčastněných + promyšlená a propracovaná scénografie P. Vítka, která velmi sugestivně podtrhuje pasáže dekadence či rozkladu společnosti. Jen ten hudební podkres trochu pokulhával. Sečteno a podtrženo, velmi doporučuji a ještě dlouho po představení o něm přemýšlím...
(zadáno: 11.1.2018)
Krás(k)a na scéně - Městské divadlo Mladá Boleslav: 100 %
Po VŠECH stránkách skvělé představení, na které se do MDMB prostě vyplatí zajet! Tři úchvatné hodiny ve společnosti promyšlené režie, funkčně stylizované scény, krásných kostýmů, moderně pojaté scénické hudby, nápadité choreografie a především díky poctivému a propracovanému herectví. A ačkoliv se jedná o téměř celosouborové představení, přeci jen zde bez vší pochybnosti skvěle vyniká hostující D. Bambas. Jeho podání proměny titulního E. Kynastona je naprosto uchvacující. Po strašně dlouhé době jsem se ocitl u brány své divadelní nirvány, která ve mně bude ještě hodně, hodně dlouho rezonovat!
(zadáno: 2.1.2018)
Dobrý proti severáku - 3D Company: 90 %
Představení tak intimní a křehké ... a v dnešní době převládající virtuální komunikace i velmi současné. Intimitu dobarvuje blízkost scény k na jevišti sedícímu diváctvu. Velmi realistická a jednoduchá scéna je doplněna o velmi nápadité textové projekce podtrhující sílu a význam psaného slova, to vše doprovázené skvělou hudební složkou. Celé představení však stojí především na dokonale sehraném výkonu Aničky Fixové a Dana Bambase, výkonu stejně tak křehkému a intimnímu, jako je celá hra. Má srdeční záležitost, musel jsem se přijít podívat znovu!
(zadáno: 30.12.2017)
A pak už tam nezbyl ani jeden - Divadlo A.Dvořáka Příbram: 80 %
Velmi povedené představení. Divadelní detektivka se vším všudy. Herecky velmi vyrovnané a gradující. A ta nádherná, funkční a "nestatická" scénografie!!! Sledováno z první řady při pražské premiéře.
(zadáno: 12.12.2017)
Děkujeme, že zde kouříte - Činoherní studio Ústí nad Labem: 80 %
Toto představení mělo šťávu, tempo i vtip...a to ostrý jako břitva! Vřele doporučuju, nudit se rozhodně nebudete.
(zadáno: 12.10.2017)
Ucho - Divadlo na Vinohradech: 80 %
Do Divadla na Vinohradech se v posledních letech bojím vstoupit. Studiová scéna mě však přesvědčila o tom, že nesmím na toto divadlo úplně zanevřít. A divadelní adaptace slavné filmové předlohy je myslím zrovna tím nejlepším důvodem. Potěšující je hlavně vlastní cesta, která stroze nekopíruje film. Kongeniálně zde funguje ústřední dvojice stavící na velmi sugestivním výkonu A.Talackové a D.Bambase, společně s velmi funkční scénografií. To vše utváří, stejně jako ve filmu, tíživou a komorní atmosféru hry. PS: Nesmím opomenout v roli krásně slizkého J. Maryška.
(zadáno: 24.9.2017)
Krvavá svatba - Národní divadlo: 80 %
Prvních několik minut jsem se cítil trochu ztracen, ale pak, po pár minutách hra rozkvetla do nádherné vizuálně-hudební podívané, která i přes škrtání v textu neztratila nic ze svého poselství. Herecky (bez zbytečného patosu a přehrávání) i režijně velmi nápaditá a do posledních detailů dovedená inscenace, která rozhodně patří na prkna Národního divadla 21. století.
(zadáno: 23.9.2017)
O slavnosti a hostech - Studio Hrdinů: 60 %
Přechody mezi prostředími ...z malinkého koutku, přes podlouhlý očistec rozlehlé chodby až k odlidštěné hodovní tabuli velkého sálu. Silný potenciál prostoru a přechodů se však velmi rychle rozpadl do ztracena a celé představení vyznělo velmi ploše a roztříštěně...škoda.
(zadáno: 17.7.2017)
Probouzení jara - Divadlo Disk: 70 %
(zadáno: 10.7.2017)
Hamlet - Letní shakespearovské slavnosti: 40 %
S tímto provedením Hamleta jsem se nějak nedokázal ztotožnit. Brutálně seškrtaný text i tak chvílemi nudil, scéna byla nezáživná a moc jsem jí nepochopil, jen herecké výkony jakžtakž držely celé představení nad hladinou...další z řádky zklamání v rámci LŠS.
(zadáno: 16.5.2017)
Báby - Divadlo Na zábradlí: 60 %
Ubrat z délky představení tak 20 minut, tak bych v hodnocení možná i 20% přidal.
(zadáno: 21.4.2017)
Dáma s Camelkami - A studio Rubín: 60 %
(zadáno: 8.4.2017)
Zítra si povíme - Divadlo Disk: 70 %
Mělo to energii, spád, šťávu, myšlenku i humor. Co více si přát. Mé letošní první představení alterny v DISKu a myslím, že trefa přímo do černého. A jak ta Nataša Mikulová krásně zpívá :-) PS: Tu mobilní aplikaci pro generování konverzací chceš!

Další stránky hodnocení: 1 2 3 4 5 6 > >>