Horácké divadlo Jihlava [velká scéna]

Země je kulatá

Premiéra: 14.5.2016
Překlad: Evženie Janů. Úprava a dramaturgie: Kateřina Jonášová. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Tomáš Kypta. Hudba: Petr Piňos. Choreografie: Tomáš Rychetský. Režie: Kateřina Dušková.
Poslední uvedení: červen 2016.
Hra demonstrující boj proti fanatismu a tmářství, boj za svobodu a svobodný názor. Renesanční Florencie v převratném roce 1492, v době velkých zámořských objevů, v uvolněné a veselé době karnevalu. Radosti lásky a život užívaný plnými doušky. Do chvíle, než tuto živou a vitální, uměnímilovnou a kulturní Florencii „zkrotí“ a ovládne náboženský fanatik – bratr Jeroným Savonarol, jež ve jménu Boha chce obrátit celou Florencii na „správnou cestu“ pokání a askeze, na správnou cestu k Bohu (anebo do Pekel?)...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Horácké divadlo Jihlava
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
40 %
4041000
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Agatha  40 %
19.6.2016 | 72 hodnocení
+ souhlasím
Výprava povedená, ale jinak mě rozvleklý děj příliš nezaujal.
Vlatyes  70 %
29.5.2016 | 51 hodnocení
+ souhlasím
Skvělý herecký výkon Zdeňka Stejskala, který náročný herecký výkon odehrávající se vlastně jen v monolozích postavy zvládl skvěle. Líbila se mi i výprava, kostýmy a hudba a také ostatní herci nehráli vůbec špatně. Přesto jsem se nedokázala do hry úplně vžít, zkrátka mě nevtáhla. Když jsem o tom hlouběji přemýšlela, došla jsem k názoru, že mi neseděla koncepce hry, která sice měla pro mě nesmírně zajímavé a atraktivní téma, ale to jak byla napsána mi prostě nějak nesedělo.
JakubKos  30 %
23.8.2020 | 23 hodnocení
Jarin  20 %
15.5.2016 | 140 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.