Horácké divadlo Jihlava

Paul Pörtner, Bruce Jordan, Marylin Abramson, Bobby Lohrmann

Splašené nůžky

Premiéra: 12.12.2015. Překlad: Petr Novotný. Dramaturgie: Kateřina Jonášová. Scéna: Pavel Kocych. Kostýmy: Kristina Matre Křížová. Režie: Kateřina Dušková.


Populární interaktivní detektivní komedie odehrávající se v kadeřnictví, jejíž děj se točí kolem vraždy koncertní pianistky. Případ následně musí vyřešit sami diváci, kteří usvědčí vraha na základě vlastního subjektivního vnímání událostí a šesti charakterů postav...
Horácké divadlo Jihlava
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
87 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Mannonn 90 %
(zadáno: 26.1.2019, počet hodnocení: 3)
Melancholi 90 %
(zadáno: 11.10.2018, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Osvěžující a vtipná hra, narážky na české reálie nejsou od věci. Vynikající Lenka Schreiberová, ta ženská mě fakt baví a má krásný hlas...
Ivetak 100 %
(zadáno: 4.3.2018, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Perfektní představení, skvělí a pohotoví herci, ač rozsahem trochu delší, ani chvíli jsme se nenudili a smáli se od začátku až do konce. Díky za "hluboký, trvalý, umělecký zážitek"!
Ivushka 100 %
(zadáno: 24.9.2017, počet hodnocení: 93)
přínosný / zajímavý komentář
Perfektní představení, a to jsem se bála, že to bude moc interaktivní... Ale to na tom nakonec právě bylo nejlepší. Herci byli výborní, ničím se nenechali zaskočit. Líbil se mi zejména Zdeněk Stejskal v roli poručíka (a jeho obrat "se špinavými rucemi"... :)) Takhle dobře jsem se v divadle už dlouho nebavila, vlastně jsem se celé tři hodiny nebo jak dlouhé to nakonec bylo jen smála. Určitě si to někdy musím zopakovat.
J.S. 100 %
(zadáno: 25.3.2017, počet hodnocení: 108)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikají inscenace, kde se povedlo snad úplně všechno. Rizikem Splašených nůžek je, že se můžou zvrtnout v nevěrohodnou parodii, nebo se nezvládne improvizační část s hledištěm. Jihlavští herci hrají s obdivuhodným nasazením, ale přitom nepřehrávají, a tedy postavy neztrácejí na své věrohodnosti. Hrou se publikum baví ještě dlouho po skončení představení.
LaNuit 70 %
(zadáno: 1.1.2017, počet hodnocení: 15)
Penguin 70 %
(zadáno: 13.4.2016, počet hodnocení: 4)
Olgazmek 100 %
(zadáno: 7.4.2016, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Děkuji za úžasnou podívanou, opravdu jsem se bavila. Vtáhnutí diváků do děje a improvizace herců byl skutečně zážitek
Agatha 80 %
(zadáno: 6.3.2016, počet hodnocení: 64)
Triatlet 90 %
(zadáno: 20.2.2016, počet hodnocení: 45)
přínosný / zajímavý komentář
18.2.2016 3 hodiny smíchu včetně přestávky. Chci jít znovu a nachytat herce. Narážky na jihlavské realie nebyly vůbec de facto vedle :-)
Vlatyes 70 %
(zadáno: 29.1.2016, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
Zajímavá inscenace, do jejíhož děje vstupují sami diváci.Herci musí umět improvizovat a reagovat přímo na diváky, což se v Jihlavě povedlo. Na rozdíl od obsazení uvedeného zde i v programu k inscenaci hrála postavu Barbary T.Otavová, což bylo asi pro diváky štěstí. Nedovedu si už v předchozích pevně daných rolích špatně hrající L. Ingrovou představit, jak tady improvizuje. Klobouk dolů před všemi herci- byli pohotoví, vtipní a hráli s nasazením včetně přestávky. Překvapil mě D. Ondráček, který mě příliš nepřesvědčil v Romeovi, ale tady byl skvělý, zřejmě budou jeho parketou spíše komické role.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.