Horácké divadlo Jihlava [velká scéna]

Ondina

Premiéra: 21.3.2015 | 2:30
Překlad: David Kraus, Karel Kraus. Úprava: Luboš Pistorius. Dramaturgie: Barbora Jandová. Scéna: Pavel Kocych. Kostýmy: Kristina Matre Křížová. Hudba: Petr Piňos. Choreografie: Marta Dřímal Ondráčková. Režie: Kateřina Dušková.
Poslední uvedení: listopad 2015.
Romantická pohádka pro dospělé o síle lásky a obětavosti, o střetu přirozeného, přírodního světa se společenskými konvencemi a s naší civilizací. Ondina je rusalka. Je jí šestnáct let, narodila se před mnoha sty lety a nikdy neumře. Nikdy také nepotkala žádného muže. Jednoho dne ale spatří Hanse - rytíře, který v temném lese náhodou zabloudil, zamiluje se do něj a prožije neuvěřitelnou vášeň a nekonečnou bezpodmínečnou lásku...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Horácké divadlo Jihlava
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
50 %
5041000
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Vlatyes  40 %
3.5.2015 | 51 hodnocení
+ souhlasím
Docela zklamání!Scéna a výprava vodní říše byla krásná, ale to je tak asi vše, co mě na představení zaujalo.Celkově to pro mě bylo nezajímavé, nemělo to spád, jindy skvělí herci na mě působili podivně prázdně,jimi odříkávané věty o lásce, životě atd.působily frázovitě a bezobsažně. Prostě to nebylo ono.Připadá mi,že tady nějak zklamal režijní výklad
celé hry.Pořád jsem přemýšlela, jestli je tak špatná rovnou ta hra, nebo jen inscenace.Něco podobného jsem v Jihlavě zažila u Hamleta,tam se ale o kvalitě hry nedalo pochybovat.I tady se spíš přikláním k nezdařilé pro mě vnitřně prázdné inscenaci.
Agatha  50 %
28.4.2015 | 72 hodnocení
Kritik  90 %
16.4.2015 | 70 hodnocení
Jarin  20 %
22.3.2015 | 140 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.