Horácké divadlo Jihlava

Médeia

Premiéra: 19.3.2016. Překlad: Václav Renč. Dramaturgie: Barbora Jandová. Výprava: Jana Preková. Hudba: Vladimír Franz. Úprava a režie: Věra Herajtová.
Poslední uvedení: říjen 2016.


Proslulá antická tragédie. Drama oklamané a zrazené ženy, která obětovala vše pro svého muže, ale i drama střetu cizinky, „barbarky“, která „má svoji hlavu a chce ji mít“ s takzvanou „civilizovanou“ společností s jejím pragmatismem a touhou po majetku a moci.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Horácké divadlo Jihlava
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
73 %
7331000
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Kritik 90 %
(zadáno: 27.4.2016, počet hodnocení: 70)
přínosný / zajímavý komentář
Role ušitá na míru Lence Schreiberove. Vyrovnané výkony ostatních herců, slabší byl jen František Mitáš. Vice by hře slušelo tradičnější zpracování, moderní výprava příliš tomuto dramatu nesluší.
Vlatyes 60 %
(zadáno: 16.4.2016, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
Zajímavé představení především z hlediska hereckých výkonů. Skvělá Lenka Schreiberová a František Mitáš. Úžasně zvládli těžký veršovaný antický text a dokázali své postavy zahrát dost uvěřitelně. Trochu slabší mi připadala V. Čapková - už po několikáté podivné afektované ztvárnění mladé ženy, jejíž vnitřní motivace mi unikají a je prostě jen divná. Možná je to i výsledek prapodivného kostýmu. Celkově mi totiž kostýmy a výprava nějak neseděly. Ale každopádně klobouk dolů před takto slušně zvládnutou těžkou látkou!
Agatha 70 %
(zadáno: 2.4.2016, počet hodnocení: 67)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Za mě velmi slušně provedeno. Herecké výkony výborné, hudba též. Jen prapodivná "moderní" výprava mě moc nenadchla.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.