Goja Music Hall

Fantom opery

Premiéra: 13.9.2014 | Obnovená premiéra: 14.9.2018. Obnovená premiéra 26.11.2021 | 2:45
Podle stejnojmenného románu Gastona Lerouxe. Překlad: Jaroslav Machek. Scéna: Daniel Dvořák. Kostýmy: Roman Šolc. Choreografie: Petra Parvoničová, Pavla Harangová. Dirigenti: Michal Macourek, Pavel Kantořík. Režie: Petr Novotný.
Poslední uvedení: prosinec 2023.
Marian Vojtko / Radim Schwab, Michaela Gemrotová / Monika Sommerová / Tereza Marshall / Kristina Růžičková / Natálie Grossová / Tereza Štěpánková, Bohuš Matuš / Tomáš Vaněk / Michal Bragagnolo, Petr Matuszek / Josef Štágr / Jan Urban / Pavel Vítek / Bronislav Kotiš, Josef Štágr / Jan Urban / Petr Matuszek / Pavel Vítek / Bronislav Kotiš, Tereza Mátlová / Lucie Silkenová / Jana Borková / Monika Sommerová, Miroslava Časarová / Vanda Šípová / Markéta Dvořáková, Nikolaj Višnjakov / Pavel Rudolf Plasche / Daniel Matoušek, Tereza Aster Vágnerová / Andrea Gabrišová / Natálie Grossová / Adéla Haviar, Jindřich Nováček / Tomáš Kobr / Radovan Snítil, Jaromír Adamec / Milan Malinovsky / Luboš Skala / Ewald Czrwenski / Petr Matuszek, Jakub Hübner / Antonín Březina / Jan Franc / Martin Überall, Jiří Kůdela / Jakub Hübner, Michal Bragagnolo / Jakub Dolejš / Jaroslav Šimůnek / Lukáš Jindra, Lukáš Jindra / Milan Zítka / Jan Jech / Antonín Březina, Jitka Jirsová / Jana Borková / Michaela Dostálková, Marie Horváthová / Pavlína Rainová / Denise Wich, Jan Mouca / Ondřej Novotný / Martin Dinuš, Vít Bečvář / Michal Smrkovský, Michal Demeter / Pavel Kobrle / Michal Smrkovský / Jaroslav Šimůnek / Ewald Czrwenski / Jakub Machulda, Vojtěch Dinga, Petra Boštíková / Denise Wich / Natalia Mrázová, Veronika Jílková / Petra Vondrová / Denise Wich / Radka Kovaříková, Viola Richterová / Tereza Aster Vágnerová / Petra Jandíková / Kristina Růžičková, Eva Burešová / Petra Jandíková...
První české uvedení muzikálu proslaveného po celém světě. Tajuplný detektivní milostný příběh z prostředí pařížské opery, kterou z jejího podzemí doslova ovládá záhadný maskovaný muž...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
80 %
801651000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 80 %
Iva Bryndová 80 %
Jiří Landa 80 %
Jan Pařízek 80 %
Volby

Hodnocení (166)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  80 %
7.12.2015 | 1141 hodnocení
+ souhlasím
75%. Obtížný a nákladný muzikál se podařilo převést na česká jeviště ve velmi slušné kvalitě. Především pěvecky je to téměř bezchybné, ústřední trojice R.Schwab, M.Sommerová a T.Vaněk své party zvládá bez problémů, druzí dva jmenování jsou výborní i po herecké stránce. Je z nich přirozený a sympatický pár, což trochu mění vyznění postavy Fantoma. Výprava je opulentní, ale přestavby nijak nezdržují a některé scény se skutečně povedly (střecha operního domu, hřbitov, Fantomova skrýš). Jen škoda, že odfláknutě působí dvě poměrně důležité scény - oběšení šéfkulisáka a hlavně pád lustru. (více v článku na blogu)
Iva Bryndová  80 %
29.10.2014 | 555 hodnocení
+ souhlasím
Taky mi něco chybělo, ale taky jsem se předem velice bála a naštěstí se mé obavy nenaplnily. Fantom těží především z v podstatě dokonalé hudby a ta v GoJe nechybí, a výborné jsou i výkony R.Schwaba, T.Vaňka a M.Gemrotové (M.Sommerová mě tolik nenadchla, alternace Fantoma a Raula jsem neviděla), a skvělí byli i J.Urban, P.Matuszek a T.Mátlová. Už si nejsem jistá dokonalostí ostatních a company. A nedokonalé mi přišly bohužel i texty, byly dobré, jen na můj vkus jim chybělo víc poetiky a kouzla. Výprava i kostýmy jsou krásné, někdy až moc, jen by to chtělo skutečně padající lustr atp.
Jiří Landa  80 %
17.10.2014 | 3031 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Nastudování Fantoma snese srovnání s londýnskou verzí. Jestliže české provedení ztrácí pár bodů na hudebním nastudování, dohání to opulentní výpravou dýchající novotou. Povedené přebásnění je prosto do uší bijících novotvarů či podivných rýmů. Pěvecky vyrovnaná ústřední trojice R. Schwab, M. Sommerová a T. Vaněk (postavu zpracoval výborně i herecky). V roli "sopránu" a "tenora" vystřihli dvě pěkné figurky L. Silkenová a N. Višnjakov. Jen škoda technicky nedokonalých scén jako je pomalé spuštění padajícího lustru či použití nezdařilé figuríny oběšence. I tak se ale jedná o skvělou podívanou.
Jan Pařízek  80 %
26.9.2014 | 907 hodnocení
+ souhlasím
České provedení slavného muzikálu se rozhodně vydařilo. Po hudební stránce vše šlape jak má. Překlad se povedl a textově je to tedy též velmi dobré. Scénické provedení místy trochu pokulhává, ale po pravdě, bál jsem se, že to bude daleko horší. Scéna s lustrem se tedy nepovedla, ale třeba sklepení moc pěkné, střecha i hřbitov též vydařené. Po pěvecké stránce předvedla opravdu výborný výkon M. Sommerová v roli Christine. Pro mě hlavní hvězda večera. Naopak Fantom M. Vojtka byl sice slušný, ale zcela mě nepřesvědčil. Raoul v podání B. Matuše pak již jen dobře doplňoval ústřední dvojici.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Dubina  70 %
3.3.2024 | 158 hodnocení
+ souhlasím
Inscenaci drží zejména nesmrtelná Lloydova hudba, pěvecké výkony a poutavá scénografie.
Michael Pavlik  90 %
25.2.2024 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Představení 2. 12. 2023

Viděno 2x v Praze a 1x v Londýně a byl jsem velice příjemně překvapen, jak bylo české zpracování blízko úrovni představení v Londýně. Výprava nemá chybu, představení se krásně poslouchalo a i po herecké stránce bylo velice povedené. Samozřejmě, jedná se o kus, který každý zná a viděl mnohokrát a není zde moc prostor pro překvapení čímkoliv, ale já dostal přesně to, co jsem chtěl.
Evosheek  100 %
18.12.2023 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Velmi pěkná scéna, honosné kostýmy, skvělé výkony zpěváků a krásná hudba Andrew Lloyda Webbera. Prostě příjemný zážitek.
Rejpalka  70 %
25.11.2023 | 212 hodnocení
+ souhlasím
Viděno více než 20x, od počátků v roce v 2014 značný posun v sehranosti. Marian Vojtko zustává tragickým, maska je stále jak ze šprťouchlat a scéna se zlatým rámem a sochy, co mají obě nohy levé bez komentáře. Jezdící nesvítící svícny....Výkony super-Schwab, Bragagnolo, Mátlová i Borková, Christine vynikající Sommerová, velmi příjemně překvapila N. Grossová jako Christine. Držáci Matuszek se Štágrem. Londýn to není a nikdy nebude, dort...pardon lustr je pomalý jak dětská mašinka. BTW. u titulní písně je playback vždycky, v zahraničí je z playbacku i "zpívej můj anděli" u Christine (hrají totiž 7-8 show za týden a zničily by si hlasivky).
Jana Králová  40 %
16.11.2023 | 39 hodnocení
+ souhlasím
Tak tohle se za mě nepovedlo. Ohromná výprava, krásné kostýmy, skvělý výkon Natálie Grossové, ale tady to končí. Velice nepodařená režie - na jevišti zmatek a chaos, divák neví, kam se má většinu představení koukat. Více, jak polovině textům nejde rozumnět a zvuk se drží tak nějak v hledišti. Atmosféra žádná, pro mě jen dlouhé čekání, než to skončí.
Anna30  80 %
27.10.2023 | 7 hodnocení
+ souhlasím
Skvělý muzikál
Dokonalý Petr  60 %
23.10.2023 | 17 hodnocení
+ souhlasím
Z VÍCERO REPÍZ / Legenda, která ztrácí na lesku i kouzlu. Nové Christiny jsou velmi dobré, ale čím dál horší Marian Vojtko v roli titulní je už celkem politováníhodný. M. Bragagnolo, A. Haviarová a M. Časarová a V. Šípová jsou asi největší objevy během těch let. Nepochopil jsem režijní pojetí postavy Carlotty. Velkolepá výprava.
Anna R.  30 %
8.10.2023 | 40 hodnocení
+ souhlasím
Měla jsem zato, že v muzikálu se i mluví. Tady se jen zpívalo jako v opeře. Děj byl nudný a vadilo nám, že vystupovali absolutně neznámí herci-zpěváci. Příště by to chtělo prostřídat a vedle těch neznámých dát i nějaké známé tváře. Nejvíc se mi líbila scéna a kulisy.
Guildenstern  40 %
29.5.2023 | 447 hodnocení
+ souhlasím
Poprvé viděno 2016, znovu 2023, již několikátý vývar z Janečkovy investice do kulis a kostýmů. No, jen ta megalomanie a pozlátko nestačí. Třetině mluvených replik i textů písní není rozumět, takže společně s dosti zmatenou režií s nedopointovanými situacemi a pobíháním ze strany na stranu si divák spíše domýšlí, co se právě děje. Ústřední duet má úplně jiný zvuk, než zbytek muzikálu, což opravdu zavdává podezření na playback. V kombinaci s Vojtkovou hereckou křečí jde o muzikálový podprůměr. Je vidět, že soubor není sehraný, jsou to zkrátka najatí jednotlivci. Snad to příště (třeba v Brně, Plzni nebo v Ostravě) dopadne lépe.
Julius322  80 %
24.3.2023 | 9 hodnocení
+ souhlasím
Viděl jsem všechny alternace ale pro mne TOP obsazením je R. Schwab, M. Sommerová, J. Borková a M. Bragagnolo. Každá z těchto postav ztvárňuje pro mne přesně to, co očekávám a to jak pěvecky tak především i herecky. Každý z nich si došel k postavě svojí cestou a zkušenostmi, které vyvolají u diváka ty správné emoce a krásný zážitek. Jen škoda že ústřední píseň Fantoma a Christine je na playback. Je to zbytečné. Určitě by to dali na živo.
Bravo company!!
Daliborszydlowski  90 %
29.6.2022 | 34 hodnocení
+ souhlasím
Musí se přiznat, že světové muzikály GoJa umí převést do českých poměrů nejlépe.
Leopold  20 %
5.6.2022 | 17 hodnocení
+ souhlasím
Takhle - kdyby nebyla hlavní píseň celého muzikálu na playback, asi bych dal i vícero, ale takhle je to prostě trapas v čele s otřesným Vojtkem (to se zkrátka a dobře nedá)
Makaluzo1  100 %
4.6.2022 | 83 hodnocení
+ souhlasím
Král všech muzikálů se vracívá opakovaně na pražské Výstaviště.Od premiéry v roce 2014 neztratil nic na svých kvalitách.Je to zásluhou vynikající hudby i kvalitní práce všech v realizačním týmu.Téměř dokonalý překlad J.Machka, úžasná režie P.Novotného,bombastické kostýmy R.Šolce, chorografie,výkony jednotlivých protagonistů (M.Gemrotové,T.Vaňka,M.Sommerové i dalších).Jednoduše špičkové umělecké dílo po všech stránkách.
Michal1982  70 %
2.5.2022 | 164 hodnocení
+ souhlasím
Poslední dobou mám spíše strach z muzikálů na té naší scéně, ale dal jsem šanci moji oblíbené muzikálové klasice a nadšení převládlo nad obavami. ?za mě to ladilo R.Schwabovi, M.Sommerové i T.Vaňkovi?velkolepé přestavby během děje, krásná scéna maškarního plesu v opeře ?trošku bych přivítal lepší ozvučení a někdy jsem postrádal lepší režijní vedení..ale v součtu jsem byl spokojen a melodie mi zněly v uších ještě po zbytek celého víkendu.
Haon  100 %
3.4.2022 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Úžasné!!!
M217  80 %
21.5.2020 | 30 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá velkolepá podívaná, která je hodna skvělého díla, jako je Fantom Opery. Hlavní výhodou je živý orchestr, výborní zpěváci a velkolepá scéna. Představení těží ze skvělé hudby. Někdy je zbytečně statická režie.
Monty70  90 %
4.10.2019 | 261 hodnocení
+ souhlasím
Fantom opery se uvádí v Goje opakovaně, což svědčí o jeho diváckém úspěchu. Z naší alternace výborní Radim Schwab, Michaela Gemrotová, Bohuš Matuš. V menší roli zaujala rovněž Tereza Mátlová. Pěvecky všichni více než dobří. Kostýmy byly nádherné. A přítomnost živého orchestru na jevišti je v Goje samozřejmostí. Zajedu se podívat ještě jednou.
Edit r. 2022: Stejně skvělý zážitek. V roli Raoula tentokrát výborný jak pěvecky, tak herecky Tomáš Vaněk. Totéž se dá říci o Monice Sommerové představující Christine. Jako Fantom opět zkušený Radim Schwab.
Teddy  90 %
20.9.2019 | 291 hodnocení
+ souhlasím
České zpracování tohoto slavného muzikálu od Lloyda Webera se podařilo na jedničku. Z naší alternace výborný Radim Schwab jako Fantom. Bonusem je samozřejmě živý orchestr na jevišti.
RaB  60 %
28.6.2019 | 371 hodnocení
+ souhlasím
Snaha o velkolepou výpravu, která však selhala na nefunkčním zvuku a špatných kulisách... Skvělá Gemrotová, Vojtko umí zpívat ale neumí hrát.
Romana35  90 %
27.5.2019 | 329 hodnocení
+ souhlasím
Velkolepá výprava, dokonalá scéna, nádherné kulisy a bohaté kostýmy. Z naší alternace výborní Michaela Gemrotová jako Christine, Fantom Radim Schwab a především charismatický Bohuš Matuš v roli Raoula. Toto je muzikál hodný svého jména. Muzikály v Goje jsou pro mne zárukou kvality.
R.JELEN.21  50 %
14.5.2019 | 247 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Já si nemohu pomoci, ale nepřesvědčilo mě to. Ano kostýmy jsou krásné, výprava je velkorysá ale pořád se nemohu zbavit pocitu, že si to hraje na něco více než to ve skutečnosti je, že je to: Moc peněz, za"málo muziky".
Při zpěvu nejde rozumět téměř nikdy celá sloka, pořád se tak nějak zmateně pobíhá zprava doleva (asi aby ti co sedí na jedné stranně, neřekli že nic neviděli). Netvrdím výkony herců jsou v pořádku, především Marian Vojtko jako Fantoma opery nemá chybu. Při poslechu The Phantom of the Opera, The Music of the Night jsem měla husí kůži, hudba Andrew Lloyd Webbera je něco úžasného.
Alcha  70 %
13.5.2019 | 130 hodnocení
+ souhlasím
Krásné kostýmy a scéna, vše sedělo. Pěvecké/herecké/taneční výkony velmi pěkné. Z hlavní trojice mě na duši pohladil výkon Moniky Sommerové Michala Bragagnola, oproti tomu výkon Mariana Vojtka byl pro mě víc než zklamáním. Velice se mi líbil i hlas Markéty Dvořákové. Díky krásné hudbě jsem si ale představení užívala. Bohužel ale stále není český muzikál na úrovni těch v zahraničí (možná by se mělo méně hledět na kamarádíčkování a více na talent a zkušenosti), ale Fantom na tom není ještě tak špatně.
Kozmix  70 %
23.4.2019 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Není to můj šálek kávy, na představení jsem byl pozván. Času nelituji, stálo to za shlédnutí, nicméně nadšený jsem nebyl.
Xlucianka  80 %
4.4.2019 | 28 hodnocení
+ souhlasím
Představení mne uchvátilo. Jen mne mrzelo, že konec byl rychlý a ještě jsem ho úplně nečekala. To, že hra není postavena na známých osobnostech mi vůbec nevadilo a krásné árie jsem si užívala. Málokdy se mi stane, že si koupím další lístek na další představení.
Hacko  80 %
3.3.2019 | 76 hodnocení
+ souhlasím
75%
Jana Krátká  100 %
20.2.2019 | 28 hodnocení
+ souhlasím
Provedení mě zcela nadchlo. Scéna, kostýmy, výkony účinkujících, proste paráda....
Psychoklara  80 %
6.2.2019 | 48 hodnocení
+ souhlasím
Velkolepé jak se patří. Hlasové výkony sólistů nás nadchly, výjimku tvořil pouze samotný fantom, jehož nejistý hlas se poněkud ztrácel (ale možná šlo o dočasnou indispozici). Rozhodně doporučuji všem, kdo si potrpí na úchvatné kostýmy a velkou scénu.
JéHá  70 %
29.1.2019 | 37 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Najdou se velmi působivé momenty, jinde zase něco nefunguje. Celkově ale moc fajn podívaná (a poslouchaná). Jen toho Vojtka já teda nemusím (viděl jsem obě alternace, vyhrává R. Schwab).
Eliskas  70 %
23.1.2019 | 42 hodnocení
+ souhlasím
75 %
Lenculka91  100 %
27.11.2018 | 7 hodnocení
+ souhlasím
Tady není co dodat...jeden z nejúžasnějších zážitků :-)
AlenaK  80 %
14.9.2018 | 14 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Opravdu spektakulární podívaná, živý orchestr, legendární muzikál A. L. Webera v poctivém, emocionálním nastudování. Jen s jednou, za to velkou, vadou - Marián Vojtko v titulní roli má do Fantoma daleko, těžko mu věřit jediné slovo, křečovitá šmíra, nic víc. Za to Michaela Gemrotová v postavě Christine žije naplno, zpívá, až se dech tají a je uvěřitelná, stejně jako Tomáš Vaněk v roli Raoula.
Janinka123  90 %
27.2.2018 | 163 hodnocení
+ souhlasím
Naprosto úchvatné kulisy, skvělá hudba a skvělé pěvecké výkony, hlavně Moniky Sommerové. V divadle vládla mrazivá atmosféra.
MartinB  60 %
30.5.2017 | 127 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Jeden z nejkrásnějších muzikálů všech dob. To ale vždycky nestačí.
Proti excelentnímu R. Schwabovi stále horší a horší M. Vojtko. Představitelky Christine fantastické, Raoulové dobří (nejlepší výkon M. Bragagnolo). V mých oblíbených rolích Meg a její matky skvělé A. Gabrišová a V. Šípová (alt. M. Časarová také není špatná).
Absolutním zklamáním jsou J. Borková a T. Mátlová v roli Carlotty. Pěvecky dobré, ale herecky neskutečně mizerné. Z vtipné postavy se stala chladná, trapná a afektovaná figurína na šaty.
Zajímavá scéna a kostýmy. Často problémy s padajícím lustrem.
Atribut  70 %
16.3.2017 | 92 hodnocení
+ souhlasím
hezkej muzikál, nastudování slušně udělaný a vypravený, ale nějaký rezervy a limity (hlavně scénografický a choreografický) tam jsou. sommerova naprosto skvělá. vojtko to zazpíval, ale mluvil v takový divný křeči, věřit se tomu nedalo. bragagnolo slušnej, i když trochu nevýraznej. konečně se našel někdo, kdo fantoma v čechách nasadil, nastudoval kvalitně a navíc se o něj postaral.
AliV  90 %
28.12.2016 | 116 hodnocení
+ souhlasím
Nemohu dát 100%, protože představení není úplně bez chybiček (podle mého názoru pomalý rozjezd se zdlouhavou scénou opery Hannibal či laciná loutka znázorňující oběšeného kulisáka), nicméně si stojím za tím, že se jedná o nejlepší muzikál doposud uváděný v Čechách. Všichni herci včetně company jedou na sto procent, živý orchestr ještě umocňuje Weberovu úžasnou hudbu, velkolepá výprava... vyzdvihla bych ještě výtečné výkony hlavní trojice (Radim Schwab, Monika Sommerová, Tomáš Vaněk). Fantoma česká muzikálová scéna potřebovala jako sůl!
Alantis12  80 %
5.6.2016 | 56 hodnocení
+ souhlasím
Tohle představení bylo impozantní. Scénografie a výprava místy vyrážela dech, vytkla bych snad jen to nešikovné provedení oběšence a pomalu padající lustr, to působilo až trochu úsměvně a ubíralo to na napětí. Vynikající byl orchestr! a zpěv Schwaba, Matuše a Gemrotový. Slabší byla company a taneční výstupy. Bohužel to moc nemůžu hodnotit herecky, seděla jsem daleko a neviděla hercům do obličeje. Ale z té původní hudby občas mrazilo. Dlouho jsem nebyla na něčem, co by ve mě zanechalo takhle silné dojmy. Nevadilo by mi to vidět i víckrát.
Tadeáš  90 %
10.4.2016 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Představení Fantoma zcela jistě nejlepší muzikál jaký znám. Povedl se a šlape na paty londýnské verzi. Zaujal M. Vojtko, M. Gemrotová, M. Bragagnolo, velice překvapila J. Borková. Jedinečný orchestr.
Antonio  100 %
4.3.2016 | 124 hodnocení
+ souhlasím
Moc pěkný muzikál bravooo určitě si zaslouží 100% ....škoda ,že jsme neměly Radima Schwaba ...
Divadelnik  80 %
27.2.2016 | 146 hodnocení
+ souhlasím
(27.2.-14,00)Zdařilé představení,výborné výkony Schwaba a Gemrotové,slabší výkon podal Raul v podání M.Bragagnola. Ostatní výkony musím též pochválit.
MirekJ  90 %
17.2.2016 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Doporučuju všem. Herecké i pěvecké výkony na výši, krásná scéna, kostýmy. Takhle nějak by asi měl muzikál vypadat.
Varan  70 %
16.2.2016 | 118 hodnocení
+ souhlasím
Slušné a velmi dobře propagované uvedení světoznámého muzikálu v ČR. Po pěvecké stránce mě bavili všichni hlavní aktéři (Vojtko, Gemrotová, Vaněk, Silkenová), co se týče herecké stránky, tak tam pokulhával hlavně Marian Vojtko. Pochválil bych výbornou scénu (střecha, podzemí), kterou kazí hlavně hodně nepovedená scéna s padajícím lustrem. Překlad působil místy až úsměvně.
Kritik Václav  90 %
12.2.2016 | 23 hodnocení
+ souhlasím
Tak jsem se konečně dočkal. Můj oblíbený muzikál mistra muzikálů pana Webbera se dočkal i českého zpracování. Inscenace se mi velmi líbila. Mistrovsky nazvučená hala a orchestr dokonale diváka vtáhly do Hudby noci.Krásná výprava a kulisy.Krásné melodie zazpívané dobrými zpěváky a herci. Myslím, že se česká verze muzikálu nemusí za nic stydět.
Jolana  100 %
11.2.2016 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Díky za obrovský zážitek z představení. Vojtko, Sommerová, Bragagnolo,Borková......super. Vynikající orchestr. Jednoznačně TOP muzikál.
Sidl  80 %
28.1.2016 | 34 hodnocení
+ souhlasím
Moc dobrý muzikál a skvělá choreografie v Goja MH.
Mjetelova  100 %
25.12.2015 | 66 hodnocení
+ souhlasím
Neskutečný zážitek. Úžasné výkony, nádherné kostýmy a efekt lustru. Doteď mi stačí slyšet pár tónů z Fantoma opery a mám v sobě to samé ohromení, jako když jsem seděla na představení.
Lucilla  90 %
7.11.2015 | 214 hodnocení
+ souhlasím
Dechberouci ... M.Gemrotova byla vynikajici, M.Vojtko jako Fantom tez nezklamal. Nadherne kostymy, hudebni zazitek, ale ta scena ... Vazne nadhera.
Brouček  80 %
30.10.2015 | 81 hodnocení
+ souhlasím
Nádherná výprava. Skvělá hudba. Velmi dobré výkony M. Sommerové, R. Schwaba, A. Gabrišové.
Nick  80 %
18.9.2015 | 46 hodnocení
+ souhlasím
Fantom opery je především geniální hudba, která už při předehře způsobuje husí kůži. Milým překvapením je funkční scéna, rychlé přestavby, dobré přebásnění, nádherná výprava, některé výkony (zejména výtečný Vaněk, ale také více než dobrá Sommerová). Obrovským zklamáním byl Fantom R. Schwaba - pěvecky docela v pořádku, nicméně po výrazové a herecké stránce skoro tragedie, jen slepě odzpívával a odříkával naučený text s otřesnou gestikulací (seberte mu někdo ten plášť). Scény The phantom of the opera a Masqeurade oproti Londýnu ostudné! Příště jiného režiséra a třeba to bude zase o něco lepší.
Popelka  100 %
2.7.2015 | 35 hodnocení
+ souhlasím
Úžasné efekty, kostýmy, pompézní všechno. Herecke výkony postavené na zpěvu a dovednostech, nikoli na velkých jménech. Krásný zážitek.
Henry  80 %
2.6.2015 | 51 hodnocení
+ souhlasím
Špičková hudba, pěvecky na vysoké úrovni (Vojtko, Sommerová, Vaněk, Mátlová), český text sedl, bohatá výprava - krásné kostýmy, výrazné masky, zdařilá dekorace. Některé scény se vryjí do paměti, např. loďka v mlhavém oparu laguny, střecha s noční oblohou či ponurý hřbitov. Ve scéně s padajícím lustrem by možná chtělo více přitlačit na dramatičnosti, scéna totiž záhy vyšumí. Ale jinak výborné, muzikál pro dobrý pocit.
MSpa  80 %
30.5.2015 | 47 hodnocení
+ souhlasím
Pěvecké i herecké výkony ( Vojtko, Sommerová) na úrovni, bohatá výprava a okázalé kostýmy Romana Šolce potěší oko diváka a v současnosti nemají konkurenci. Trochu laciněji působí scéna s oběšencem, naopak plavba loďkou po zamlžené laguně pod hvězdnou oblohou nebo maškarní ples jsou velmi povedené a působivé. Tereza Mátlová se po poněkud rozpačité mladičké Cosette v Bídnících našla v roli afektované operní divy.Trochu důrazněji by šla vypíchnout přízračná atmosféra v první části představení. Krásné známé árie a celková spokojenost!
Martin21  80 %
21.5.2015 | 458 hodnocení
+ souhlasím
Jako celek hodnotím velmi kladně. Nádherná výprava, scéna, nadprůměrné výkony všech účinkujících. Samozřejmě je třeba zmínit Mariána Vojtko, alias Fantoma opery - je si ve své roli naprosto jistý, pěvecký projev opět bez chyby a herecky též fajn :-) Dále Monika Sommerová a Bohuš Matuš, ti se mi také líbili...
Terkaa0  100 %
20.5.2015 | 7 hodnocení
+ souhlasím
úžasný muzikál, skvělé výkony. nelitovali jsme cesty do Prahy, určitě nejlepší muzikál u nás. Marian Vojtko skvělý Fantom, překvapila Mátlová. skvělá pěvecká company.
Cherry  90 %
2.4.2015 | 83 hodnocení
+ souhlasím
Velký, vynikající muzikál, mistrovské dílo, moje srdeční záležitost, originální dech beroucí verzi asi nic nepřekoná, právě proto bylo moje očekávání příliš vysoké. Krásná hudba, nádherné kostýmy, vynikající pěvecké výkony. Trochu zklamání z prostředí divadla a za ozvučení (-10%).
Bišu  90 %
31.3.2015 | 217 hodnocení
+ souhlasím
Nejlepší muzikál, který jsme doposud viděli, rozhodně srovnatelné s londýnským provedením.
Tomass  100 %
30.3.2015 | 49 hodnocení
+ souhlasím
100%!
Brezinar  100 %
2.3.2015 | 20 hodnocení
+ souhlasím
Říjen 2014 - Není co dodat, úžasná hudba, pěvecké výkony, zajímavá scéna. po dlouhé době MUZIKÁL!
Bfm  90 %
24.2.2015 | 27 hodnocení
+ souhlasím
Konečně po dlouhé době skvělý muzikál v Praze. Skvělá výprava, povětšinou výborně zazpívané (i když operněji, než by se mi líbilo) i zahrané.
SirThompson  100 %
23.2.2015 | 53 hodnocení
+ souhlasím
TOP roku 2014. Nemám slov, už mám lístky na další představení - bohužel volné až na květen 2015, což už samo hovoří za vše. Janečkova megalomanie se mi líbí. Nejvíce oceňuji kompletní obsazení "necelebrit" (až na M. Vojtka, který se mi však tentokrát paradoxně líbil nejmíň, pravděpodobně tím, že si Fantoma představuji mladšího, menšího a slizšího - zpěv však klasicky famózní) - právě jejich pěvecké výkony tvoří výjimečnost tohoto představení. Nádhera

Viděno v listopadu 2014
Hannah21  90 %
7.2.2015 | 159 hodnocení
+ souhlasím
Úžasné po technické,režijní, herecké i pěvecké stránce, jsem nadšená. Dokonalosti londýnského originálu se pražská verze velmi blíží. Schwab je typově i hlasově přesný Fantom, byl vynikající. Gemrotová také vynikající. Bragagnolo, ač understudy, mě velmi překvapil. Mátlové role skvěle sedí. Oceňuji, že "jen" nepřevzali původní produkci, ale pro pražskou verzi vytvořili vlastní kostýmy a scénu. Líbilo se mi, že v některých scénách jsou herci i v hledišti. Překlad textů velmi zdařilý (až ne 1-2 výjimky). Škoda pomalu padajícího lustru, ale to je dáno asi jeho velikostí.
Misa  80 %
7.2.2015 | 81 hodnocení
+ souhlasím
Velice povedené nastudování. Marián Vojtko i Monika Sommerová byli vynikající. Též velmi dobrá scéna.
Luciferie  70 %
7.2.2015 | 128 hodnocení
+ souhlasím
Krásná hudba, nádherná výprava, veliký zážitek!
Chandler M Bing  60 %
6.2.2015 | 23 hodnocení
+ souhlasím
Je těžké hodnotit a srovnávat s originálem... nicméně svoje kouzlo česká verze má. Scéna překvapivě dobrá a funkční (až na sestup do skrýše Fantoma při titulní písni, tož šlo vyřešit lépe). Pěvecky celkem slušné, překvapivě vynikající Tereza Mátlová, její postava ji dobře sedne. Nechápu proč při děkovačce nezpívají rozlučkovou píseň!
Candie254  90 %
24.1.2015 | 222 hodnocení
+ souhlasím
Sledovat takto propracované představení byl opravdu zážitek. Velmi rychlé přechody mezi scénami. Krásné kostýmy, ale mohly být možná trošku méně kýčovité. Nadšená jsem ovšem z výkonů hlavních protagonistů. Monika Sommerová byla výborná a vyrovnala se u mne i Sierre Boggess. Radim Schwab měl skvělou barvu hlasu a působil velmi přesvědčivě. A rovněž nadšená jsem z Tomáše Vaňka, který mě nadchl už při Rentu, a tady zahrál a zazpíval neskutečně. Ostatní role byly samozřejmě také zahrány úžasně. Za mě 95%, protože mi přišlo, že místy zde byly malinká hluchá místa mezi scénami.
JOP  60 %
29.12.2014 | 20 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Čekal jsem příliš,čekal jsem bombu o které se mluví po celé republice,čekal jsem něco úchvatného co mi rozproudí krev v žilách.Fantoma si raději příště skutečně pustím na DVD v originále.Jak tu již psali ostatní, chybí tomu "něco".1.šílená zima v hledišti/o přestávce si více než polovina lidí šla do šatny pro bundy/,2.scéna pěkná,ovšem nezapadá do prostředí GOJA M.H.,3.při dražbě jsou herci rozmístěni po hledišti a není zřejmé,kdo v daný okamžik "přihazuje",4.vím,že jsem byl na Fantomovi opery,ale proč z celého muzikálu udělat operu/operetu?.I přes mé hodnocení dávám60,a to hl.představitelům.
Ytoska  90 %
28.12.2014 | 53 hodnocení
+ souhlasím
Na můj vkus až moc operní, ale jinak není co vytknout. Radim Schwab jako Fantom byl věruhodný a má na Fantoma krásný hlas. Výprava a kostýmy překonaly všechna očekávání.
DivadelniFan  90 %
1.12.2014 | 353 hodnocení
+ souhlasím
Nádherné dílo a ČR se určitě nemá za co stydět. Skvělé výkony! Radim Schwab jako Fantom Opery excelentní, perfektně hraje a ještě lépe zpívá. Monika Sommerová jako Christine nadchne skvělým herectvím i zpěvem! A Tomáš Vaněk je skvostný Raoul! Urban i Štágr byli výborní, pobavili. Michaela Gemrotová velmi dobře zpívá, ale její alternace mě o trochu víc nadchla herecky. Tereza Mátlová a Jindřich Nováček mě velmi baví.
Uvedení 2018: Schwab, Vaněk, Sommerová jsou ještě lepší než dřív. Tolik emocí, nádhera! Zaujali nováčci - B. Kotiš, P. Vítek a D. Matoušek.
Fedorocko  80 %
29.10.2014 | 749 hodnocení
+ souhlasím
Nezbývá než souhlasit s mými předchůdci,že něco tomu chybělo. Bylo to hodně operetní, dámám nebylo někdy rozumět a moc jsme se těšili na závěrečný přídavek titulní písně,ovšem žádný se nekonal. Škoda.Jinak ovšem představení se povedlo a určitě za zhlédnutí stojí. Ale při východu z divadla chybí ihned prvotní nadšení jako např. z Bídníků.
PavelK  70 %
15.10.2014 | 221 hodnocení
+ souhlasím
Bál jsem se, ale byl jsem mile překvapen. Kvalit londýnského originálu to samozřejmě nedosahuje, ale stydět se za našeho Fantoma nemusíme. Výprava pěkná (možná až moc na efekt, v některých scénách mimo operu příliš prázdná), skvělý orchestr. M. Vojtko na začátku rozpačitý, v závěru již přesvědčivější Fantom. M. Gemrotová skvělá, dokážu si ji představit i v Londýně. B. Matuš pro mě katastrofa. T. Mátlová pozitivně překvapila. České texty nejsou špatné, někdy působí trochu strojeně (á la Google Translate). Celkový dojem pozitivní, pokud neznáte originální inscenaci, klidně si 20% přihoďte.
Vrána  90 %
14.10.2014 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Chybělo mi tam NĚCO. Ale protože nevím, co, tak to nemůžu ani říct :-D
Možná trochu texty, které mohli lépe vyladit? Vážně nevím.
Ale nádherné po vizuální stránce, parádní lustr ;-)
Skvělý příběh, konec je hold daný, za to se nedá nikomu nadávat :-D
Občas nešlo rozumět slovům, když zpívalo víc lidí najednou.

Ale obecně dobré a autogramiáda na konci tuplem super ;-)
R. Janouch  80 %
25.9.2014 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Stále si tak trochu kladu otázku, co na Fantomovi všichni mají?! Na jednu stranu je milým překvapením, že tolik lidí i u nás vysoce oceňuje operní muzikál, protože ta hudba skutečně není pro řadového diváka z Horní Dolní, na druhou stranu nejúžasnější muzikál všech dob bych si představoval trochu jinak - třeba jako Bídníky, Cats, Jekylla a Hydea, Carmen, Pokrevní bratry (když zůstaneme jen u světových titulů) a dobře desítka našich českých muzikálů mě oslovila také daleko víc! A to operu jako žánr bytostně zbožňuju... Ale smekám před všemi výkony v čele s Radimem Schwabem a Monikou Sommerovou!
Michalmalik  100 %
18.9.2014 | 6 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Fantom Opery konečně v Česku!! Moc povedený, výprava 1*..
Radim Schwab - Nemám slov, byl senzační, správná volba!
Monika Sommerová - neznám jí, ale hodně dobrá, překvapila
Bohuš Matuš - super výkon
Ředitelé - oba dva super! Josef Štágr a Petr Matuszek
Tereza Mátlová- bravo
P.R.Plasche - super výkon
Terezka Aster Vágnerka - hodně moc překvapila, stále je lepší a lepší

Psáno z 2. předpremiéry 10.9. od 19:00
Ala  90 %
15.9.2014 | 167 hodnocení
+ souhlasím
Úžasné výkony předvedli na předpremiéře 12.9. hlavně Raoul Tomáš Vaněk a Christine Monika Sommerová. Opravdu klobouk dolů. Moc se mi líbili i ostatní účinkující v čele s Radimem Schwabem v titulní roli. Poprvé byla opravdu vynikající Tereza Mátlová, která konečně dostala figuru pro ni jako ulitou. Dále hráli např. Tereza Vágnerová (Meg), Miroslava Časarová (Mme Giry) nebo Josef Štágr. Vypadá to, že z Fantoma bude zcela právem událost sezony.
honzy  100 %
11.9.2014 | 284 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Slavný muzikál A.L.Webbera FANTOM OPERY dorazil poprvé do Prahy a dle prvních předpremiér bude mít zasloužený,mega úspěch!Je to zásluhou techn. i uměleckých složek,které do sebe správně zapadají.Překrásné,výpravné kostýmy,scéna včetně padajícího obřího lustru,jízda loďkou po laguně a další efektní triky.Živý orchestr,výborný zvuk i povedený překlad do češtiny.Z pěveckých výkonů si zaslouží pochvalu všichni protagonisté(Schwab,Sommerová,Matuš..) včetně sezpívaného sboru.Pečlivá příprava se vyplatila a divák si odnáší silný divadelní zážitek,u nás v tomto žánru dosud nevídaný.Předprem.10.9.14
L. Janáková  100 %
9.9.2014 | 23 hodnocení
+ souhlasím
Geniální! Naprosto nezapomenutelný zážitek po všech stránkách. To už jsem, musím říct, v divadle nezažila hodně dlouho. Velkou zásluhu na tom má jistě již klasická hudba A. L. Webera, ale stejně tak interpreti, ať už Marián Vojtko, pro mě překvapení Michaela Gemrotová, nebo mě dnes již dobře známý Tomáš Vaněk. Uff, ještě teď jsem v euforii. :-)
Jir  50 %
22.11.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Moc se omlouvám všem, kdo se na představení (21.10. 14hod) podíleli, zasloužili by si víc %. Muzikál byl nádherný! Ale když zklamou dvě hlavní role...
Tereza Štěpánková jako Christine byla úžasná, ale její operní projev se do muzikálu, byť z operního domu, vůbec nehodil. PRŮŠVIH ALE BYL FANTOM - Radim Schwab. Vyzpívat výšky, a že jich tam je, bylo nad jeho síly. On to tlačil, co to šlo/nešlo, a nás to tahalo to za uši.
A drobná perlička na závěr, GOJA trochu ušetřila na tištěném programu. V tom větším, plném krásných fotografií, byl vložen menší s obsazením a fotografiemi všech účinkujících. Bohužel zcela neaktuální.
Tsal  80 %
14.11.2016 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Navštíveno dvakrát a v obou případech převážila spokojenost nad výtkami. Ty mám v obou případech jen k představitelům Fantoma. Pan Schwab zvládal většinu představení, ale v nejsilnějších momentech mi přišlo, že nedozpíval, jak měl. Pan Vojtko byl pro změnu v silných momentech úžasný, trochu mu ovšem dělaly problémy pasáže jemnější a mluvené. Ani v jednom případě ovšem nic, co by mi vyloženě hrálo na nervy. Jinak vše dokonalé. Hudba, překlad, zpěv a tanec. 100 % si zaslouží kulisy a přestavba. Scéna z Hanibala a obrácení pohledu z jedné strany jeviště na druhou mi vyrazily dech.
FCBman  90 %
25.2.2024 | 19 hodnocení
Theo13  90 %
8.12.2023 | 32 hodnocení
MiriVili  80 %
3.12.2023 | 37 hodnocení
Antrey  60 %
3.11.2023 | 86 hodnocení
Chovancova.blazena  100 %
24.10.2023 | 9 hodnocení
Ondrej Moudry  50 %
22.9.2023 | 16 hodnocení
TenElevenTwelve  70 %
1.9.2023 | 11 hodnocení
Šárka Holoubková  100 %
10.5.2023 | 15 hodnocení
FemmeFragile  100 %
10.3.2023 | 26 hodnocení
Applejuice  70 %
8.1.2023 | 368 hodnocení
Tomsely  60 %
26.10.2022 | 76 hodnocení
Jeane987  80 %
24.10.2022 | 82 hodnocení
Karolína Adámková  90 %
20.9.2022 | 26 hodnocení
Amalthea  70 %
26.6.2022 | 43 hodnocení
Terez  50 %
12.4.2022 | 104 hodnocení
Ramboto  80 %
20.3.2022 | 15 hodnocení
Kjama  80 %
9.2.2022 | 114 hodnocení
Novoten  80 %
31.1.2022 | 23 hodnocení
Kokosbaba  80 %
18.11.2020 | 125 hodnocení
Annikka  80 %
27.9.2020 | 133 hodnocení
Moony  80 %
20.9.2020 | 11 hodnocení
Pajunkas  60 %
24.2.2020 | 46 hodnocení
Kamčari  10 %
17.2.2020 | 71 hodnocení
Lucas  80 %
26.1.2020 | 35 hodnocení
Burgermiky  90 %
25.1.2020 | 28 hodnocení
Isa Johanovská  90 %
2.1.2020 | 123 hodnocení
Hulajdala  90 %
1.1.2020 | 18 hodnocení
Janet  100 %
6.10.2019 | 48 hodnocení
Beran-ek  90 %
4.6.2019 | 26 hodnocení
Van  60 %
26.5.2019 | 18 hodnocení
Michelle97  90 %
26.5.2019 | 147 hodnocení
Mikr  100 %
17.5.2019 | 15 hodnocení
Martin Látal  80 %
4.5.2019 | 35 hodnocení
Rightak  80 %
29.4.2019 | 36 hodnocení
EditaBN  80 %
17.4.2019 | 25 hodnocení
MartinaEli  90 %
1.3.2019 | 74 hodnocení
Firestone  80 %
24.2.2019 | 45 hodnocení
Katkrau  80 %
18.2.2019 | 46 hodnocení
Dave  90 %
14.2.2019 | 112 hodnocení
Trafalgaros  50 %
9.2.2019 | 34 hodnocení
Anyzz  90 %
2.2.2019 | 16 hodnocení
MIR  80 %
27.1.2019 | 56 hodnocení
Pauko  90 %
14.1.2019 | 22 hodnocení
LuKrej  70 %
16.12.2018 | 97 hodnocení
Katvo  100 %
31.10.2018 | 40 hodnocení
Michalmusek  100 %
7.7.2018 | 316 hodnocení
Mr.Schaffer  80 %
24.4.2018 | 63 hodnocení
Lenkad  50 %
28.2.2018 | 70 hodnocení
Tintera.v  60 %
16.1.2018 | 88 hodnocení
Veronikaw  90 %
12.1.2018 | 70 hodnocení
Violetka  60 %
3.12.2017 | 57 hodnocení
Terezajirickova  100 %
1.10.2017 | 45 hodnocení
Coward  90 %
17.9.2017 | 282 hodnocení
Kastan42  80 %
30.5.2017 | 64 hodnocení
Jana Quispe Siles   40 %
30.3.2017 | 76 hodnocení
MarekLinhart  70 %
16.2.2017 | 152 hodnocení
Kosticka  100 %
2.1.2017 | 25 hodnocení
Karel KORDA  100 %
18.12.2016 | 16 hodnocení
Terez.ka  80 %
14.11.2016 | 33 hodnocení
HawkeyeSaw  70 %
21.10.2016 | 223 hodnocení
Silencia  60 %
25.9.2016 | 42 hodnocení
L.enik.c  90 %
7.6.2016 | 22 hodnocení
Bacraj  70 %
28.5.2016 | 171 hodnocení
Janul.  100 %
16.5.2016 | 43 hodnocení
Zuzi  60 %
6.4.2016 | 10 hodnocení
Ivi  60 %
28.2.2016 | 27 hodnocení
Kytina  80 %
11.1.2016 | 181 hodnocení
Tarbík  60 %
4.1.2016 | 165 hodnocení
Čiko  80 %
24.11.2015 | 1085 hodnocení
Ivulin  100 %
22.11.2015 | 43 hodnocení
Aknairam  70 %
24.10.2015 | 20 hodnocení
Cynthia  70 %
18.10.2015 | 6 hodnocení
Annaj  60 %
24.6.2015 | 56 hodnocení
Marketap  60 %
14.6.2015 | 29 hodnocení
Etfu  70 %
20.4.2015 | 65 hodnocení
IgnaciusR  70 %
1.3.2015 | 40 hodnocení
Lumca  70 %
1.2.2015 | 365 hodnocení
Emily007  90 %
1.1.2015 | 6 hodnocení
Mora  90 %
20.12.2014 | 150 hodnocení
Anchy  90 %
6.12.2014 | 28 hodnocení
Marius  100 %
4.10.2014 | 28 hodnocení
Nyvon  100 %
27.9.2014 | 55 hodnocení
Petra Forejtová  90 %
30.1.2022 | 3 hodnocení
Zbodle  50 %
22.11.2015 | 1 hodnocení
Nikca92  90 %
26.10.2015 | 2 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.