Goja Music Hall

Fantom opery

Premiéra: 13.9.2014 | Obnovená premiéra: 14.9.2018. Obnovená premiéra 26.11.2021 | 2:45
Podle stejnojmenného románu Gastona Lerouxe. Překlad: Jaroslav Machek. Scéna: Daniel Dvořák. Kostýmy: Roman Šolc. Choreografie: Petra Parvoničová, Pavla Harangová. Dirigenti: Michal Macourek, Pavel Kantořík. Režie: Petr Novotný.
Marian Vojtko / Radim Schwab, Michaela Gemrotová / Monika Sommerová (alternovala také Tereza Marshall, Kristina Růžičková), Bohuš Matuš / Tomáš Vaněk / Michal Bragagnolo, Petr Matuszek / Josef Štágr / Jan Urban / Pavel Vítek (alternoval také Bronislav Kotiš), Josef Štágr / Jan Urban / Petr Matuszek / Pavel Vítek (alternoval také Bronislav Kotiš), Jana Borková / Monika Sommerová (původně Tereza Mátlová, Lucie Silkenová), Miroslava Časarová / Vanda Šípová / Markéta Dvořáková, Nikolaj Višnjakov / Pavel Rudolf Plasche / Daniel Matoušek, Natálie Grossová / Adéla Haviarová (původně Tereza Aster Vágnerová, Andrea Gabrišová), Jindřich Nováček / Radovan Snítil (původně také Tomáš Kobr), Jaromír Adamec / Milan Malinovsky / Luboš Skala / Ewald Czrwenski / Petr Matuszek, Jakub Hübner / Antonín Březina / Jan Franc / Martin Überall, Jiří Kůdela / Jakub Hübner, Michal Bragagnolo / Jakub Dolejš / Jaroslav Šimůnek / Lukáš Jindra, Lukáš Jindra / Milan Zítka / Jan Jech / Antonín Březina, Jitka Jirsová / Jana Borková / Michaela Dostálková, Marie Horváthová / Pavlína Rainová / Denise Wich, Jan Mouca / Ondřej Novotný / Martin Dinuš, Vít Bečvář / Michal Smrkovský, Michal Demeter / Pavel Kobrle / Michal Smrkovský / Jaroslav Šimůnek / Ewald Czrwenski / Jakub Machulda, Vojtěch Dinga, Petra Boštíková / Denise Wich / Natalia Mrázová, Veronika Jílková / Petra Vondrová / Denise Wich / Radka Kovaříková, Viola Richterová / Tereza Aster Vágnerová / Petra Jandíková / Kristina Růžičková, Eva Burešová / Petra Jandíková...
První české uvedení muzikálu proslaveného po celém světě. Tajuplný detektivní milostný příběh z prostředí pařížské opery, kterou z jejího podzemí doslova ovládá záhadný maskovaný muž...
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
80 %
801411000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 80 %
Iva Bryndová 80 %
Jiří Landa 80 %
Jan Pařízek 80 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (143)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  80 %
(zadáno: 7.12.2015, počet hodnocení: 951)
+ přínosný / zajímavý komentář
75%. Obtížný a nákladný muzikál se podařilo převést na česká jeviště ve velmi slušné kvalitě. Především pěvecky je to téměř bezchybné, ústřední trojice R.Schwab, M.Sommerová a T.Vaněk své party zvládá bez problémů, druzí dva jmenování jsou výborní i po herecké stránce. Je z nich přirozený a sympatický pár, což trochu mění vyznění postavy Fantoma. Výprava je opulentní, ale přestavby nijak nezdržují a některé scény se skutečně povedly (střecha operního domu, hřbitov, Fantomova skrýš). Jen škoda, že odfláknutě působí dvě poměrně důležité scény - oběšení šéfkulisáka a hlavně pád lustru. (více v článku na blogu)
Iva Bryndová  80 %
(zadáno: 29.10.2014, počet hodnocení: 347)
+ přínosný / zajímavý komentář
Taky mi něco chybělo, ale taky jsem se předem velice bála a naštěstí se mé obavy nenaplnily. Fantom těží především z v podstatě dokonalé hudby a ta v GoJe nechybí, a výborné jsou i výkony R.Schwaba, T.Vaňka a M.Gemrotové (M.Sommerová mě tolik nenadchla, alternace Fantoma a Raula jsem neviděla), a skvělí byli i J.Urban, P.Matuszek a T.Mátlová. Už si nejsem jistá dokonalostí ostatních a company. A nedokonalé mi přišly bohužel i texty, byly dobré, jen na můj vkus jim chybělo víc poetiky a kouzla. Výprava i kostýmy jsou krásné, někdy až moc, jen by to chtělo skutečně padající lustr atp.
Jiří Landa  80 %
(zadáno: 17.10.2014, počet hodnocení: 2908)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Nastudování Fantoma snese srovnání s londýnskou verzí. Jestliže české provedení ztrácí pár bodů na hudebním nastudování, dohání to opulentní výpravou dýchající novotou. Povedené přebásnění je prosto do uší bijících novotvarů či podivných rýmů. Pěvecky vyrovnaná ústřední trojice R. Schwab, M. Sommerová a T. Vaněk (postavu zpracoval výborně i herecky). V roli "sopránu" a "tenora" vystřihli dvě pěkné figurky L. Silkenová a N. Višnjakov. Jen škoda technicky nedokonalých scén jako je pomalé spuštění padajícího lustru či použití nezdařilé figuríny oběšence. I tak se ale jedná o skvělou podívanou.
Jan Pařízek  80 %
(zadáno: 26.9.2014, počet hodnocení: 819)
+ přínosný / zajímavý komentář
České provedení slavného muzikálu se rozhodně vydařilo. Po hudební stránce vše šlape jak má. Překlad se povedl a textově je to tedy též velmi dobré. Scénické provedení místy trochu pokulhává, ale po pravdě, bál jsem se, že to bude daleko horší. Scéna s lustrem se tedy nepovedla, ale třeba sklepení moc pěkné, střecha i hřbitov též vydařené. Po pěvecké stránce předvedla opravdu výborný výkon M. Sommerová v roli Christine. Pro mě hlavní hvězda večera. Naopak Fantom M. Vojtka byl sice slušný, ale zcela mě nepřesvědčil. Raoul v podání B. Matuše pak již jen dobře doplňoval ústřední dvojici.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Leopold  20 %
(zadáno: 5.6.2022, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Takhle - kdyby nebyla hlavní píseň celého muzikálu na playback, asi bych dal i vícero, ale takhle je to prostě trapas v čele s otřesným Vojtkem (to se zkrátka a dobře nedá)
Makaluzo1  100 %
(zadáno: 4.6.2022, počet hodnocení: 52)
přínosný / zajímavý komentář
Král všech muzikálů se vracívá opakovaně na pražské Výstaviště.Od premiéry v roce 2014 neztratil nic na svých kvalitách.Je to zásluhou vynikající hudby i kvalitní práce všech v realizačním týmu.Téměř dokonalý překlad J.Machka, úžasná režie P.Novotného,bombastické kostýmy R.Šolce, chorografie,výkony jednotlivých protagonistů (M.Gemrotové,T.Vaňka,M.Sommerové i dalších).Jednoduše špičkové umělecké dílo po všech stránkách.
Michal1982  70 %
(zadáno: 2.5.2022, počet hodnocení: 107)
přínosný / zajímavý komentář
Poslední dobou mám spíše strach z muzikálů na té naší scéně, ale dal jsem šanci moji oblíbené muzikálové klasice a nadšení převládlo nad obavami. ?za mě to ladilo R.Schwabovi, M.Sommerové i T.Vaňkovi?velkolepé přestavby během děje, krásná scéna maškarního plesu v opeře ?trošku bych přivítal lepší ozvučení a někdy jsem postrádal lepší režijní vedení..ale v součtu jsem byl spokojen a melodie mi zněly v uších ještě po zbytek celého víkendu.
Haon  100 %
(zadáno: 3.4.2022, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasné!!!
M217  80 %
(zadáno: 21.5.2020, počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá velkolepá podívaná, která je hodna skvělého díla, jako je Fantom Opery. Hlavní výhodou je živý orchestr, výborní zpěváci a velkolepá scéna. Představení těží ze skvělé hudby. Někdy je zbytečně statická režie.
Monty70  90 %
(zadáno: 4.10.2019, počet hodnocení: 183)
přínosný / zajímavý komentář
Fantom opery se uvádí v Goje opakovaně, což svědčí o jeho diváckém úspěchu. Z naší alternace výborní Radim Schwab, Michaela Gemrotová, Bohuš Matuš. V menší roli zaujala rovněž Tereza Mátlová. Pěvecky všichni více než dobří. Kostýmy byly nádherné. A přítomnost živého orchestru na jevišti je v Goje samozřejmostí. Zajedu se podívat ještě jednou.
Edit r. 2022: Stejně skvělý zážitek. V roli Raoula tentokrát výborný jak pěvecky, tak herecky Tomáš Vaněk. Totéž se dá říci o Monice Sommerové představující Christine. Jako Fantom opět zkušený Radim Schwab.
Teddy  90 %
(zadáno: 20.9.2019, počet hodnocení: 216)
přínosný / zajímavý komentář
České zpracování tohoto slavného muzikálu od Lloyda Webera se podařilo na jedničku. Z naší alternace výborný Radim Schwab jako Fantom. Bonusem je samozřejmě živý orchestr na jevišti.
RaB  60 %
(zadáno: 28.6.2019, počet hodnocení: 226)
přínosný / zajímavý komentář
Snaha o velkolepou výpravu, která však selhala na nefunkčním zvuku a špatných kulisách... Skvělá Gemrotová, Vojtko umí zpívat ale neumí hrát.
Romana35  90 %
(zadáno: 27.5.2019, počet hodnocení: 253)
přínosný / zajímavý komentář
Velkolepá výprava, dokonalá scéna, nádherné kulisy a bohaté kostýmy. Z naší alternace výborní Michaela Gemrotová jako Christine, Fantom Radim Schwab a především charismatický Bohuš Matuš v roli Raoula. Toto je muzikál hodný svého jména. Muzikály v Goje jsou pro mne zárukou kvality.
R.JELEN.21  50 %
(zadáno: 14.5.2019, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Já si nemohu pomoci, ale nepřesvědčilo mě to. Ano kostýmy jsou krásné, výprava je velkorysá ale pořád se nemohu zbavit pocitu, že si to hraje na něco více než to ve skutečnosti je, že je to: Moc peněz, za"málo muziky".
Při zpěvu nejde rozumět téměř nikdy celá sloka, pořád se tak nějak zmateně pobíhá zprava doleva (asi aby ti co sedí na jedné stranně, neřekli že nic neviděli). Netvrdím výkony herců jsou v pořádku, především Marian Vojtko jako Fantoma opery nemá chybu. Při poslechu The Phantom of the Opera, The Music of the Night jsem měla husí kůži, hudba Andrew Lloyd Webbera je něco úžasného.
Alcha  70 %
(zadáno: 13.5.2019, počet hodnocení: 126)
přínosný / zajímavý komentář
Krásné kostýmy a scéna, vše sedělo. Pěvecké/herecké/taneční výkony velmi pěkné. Z hlavní trojice mě na duši pohladil výkon Moniky Sommerové Michala Bragagnola, oproti tomu výkon Mariana Vojtka byl pro mě víc než zklamáním. Velice se mi líbil i hlas Markéty Dvořákové. Díky krásné hudbě jsem si ale představení užívala. Bohužel ale stále není český muzikál na úrovni těch v zahraničí (možná by se mělo méně hledět na kamarádíčkování a více na talent a zkušenosti), ale Fantom na tom není ještě tak špatně.
Kozmix  70 %
(zadáno: 23.4.2019, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
Není to můj šálek kávy, na představení jsem byl pozván. Času nelituji, stálo to za shlédnutí, nicméně nadšený jsem nebyl.
Xlucianka  80 %
(zadáno: 4.4.2019, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
Představení mne uchvátilo. Jen mne mrzelo, že konec byl rychlý a ještě jsem ho úplně nečekala. To, že hra není postavena na známých osobnostech mi vůbec nevadilo a krásné árie jsem si užívala. Málokdy se mi stane, že si koupím další lístek na další představení.
Hacko  80 %
(zadáno: 3.3.2019, počet hodnocení: 60)
přínosný / zajímavý komentář
75%
Jana Krátká  100 %
(zadáno: 20.2.2019, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Provedení mě zcela nadchlo. Scéna, kostýmy, výkony účinkujících, proste paráda....
Psychoklara  80 %
(zadáno: 6.2.2019, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
Velkolepé jak se patří. Hlasové výkony sólistů nás nadchly, výjimku tvořil pouze samotný fantom, jehož nejistý hlas se poněkud ztrácel (ale možná šlo o dočasnou indispozici). Rozhodně doporučuji všem, kdo si potrpí na úchvatné kostýmy a velkou scénu.
JéHá  70 %
(zadáno: 29.1.2019, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Najdou se velmi působivé momenty, jinde zase něco nefunguje. Celkově ale moc fajn podívaná (a poslouchaná). Jen toho Vojtka já teda nemusím (viděl jsem obě alternace, vyhrává R. Schwab).
Eliskas  70 %
(zadáno: 23.1.2019, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
75 %
Lenculka91  100 %
(zadáno: 27.11.2018, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Tady není co dodat...jeden z nejúžasnějších zážitků :-)
AlenaK  80 %
(zadáno: 14.9.2018, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Opravdu spektakulární podívaná, živý orchestr, legendární muzikál A. L. Webera v poctivém, emocionálním nastudování. Jen s jednou, za to velkou, vadou - Marián Vojtko v titulní roli má do Fantoma daleko, těžko mu věřit jediné slovo, křečovitá šmíra, nic víc. Za to Michaela Gemrotová v postavě Christine žije naplno, zpívá, až se dech tají a je uvěřitelná, stejně jako Tomáš Vaněk v roli Raoula.
Janinka123  90 %
(zadáno: 27.2.2018, počet hodnocení: 124)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto úchvatné kulisy, skvělá hudba a skvělé pěvecké výkony, hlavně Moniky Sommerové. V divadle vládla mrazivá atmosféra.
MartinB  60 %
(zadáno: 30.5.2017, počet hodnocení: 68)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Jeden z nejkrásnějších muzikálů všech dob. To ale vždycky nestačí.
Proti excelentnímu R. Schwabovi stále horší a horší M. Vojtko. Představitelky Christine fantastické, Raoulové dobří (nejlepší výkon M. Bragagnolo). V mých oblíbených rolích Meg a její matky skvělé A. Gabrišová a V. Šípová (alt. M. Časarová také není špatná).
Absolutním zklamáním jsou J. Borková a T. Mátlová v roli Carlotty. Pěvecky dobré, ale herecky neskutečně mizerné. Z vtipné postavy se stala chladná, trapná a afektovaná figurína na šaty.
Zajímavá scéna a kostýmy. Často problémy s padajícím lustrem.
Atribut  70 %
(zadáno: 16.3.2017, počet hodnocení: 79)
přínosný / zajímavý komentář
hezkej muzikál, nastudování slušně udělaný a vypravený, ale nějaký rezervy a limity (hlavně scénografický a choreografický) tam jsou. sommerova naprosto skvělá. vojtko to zazpíval, ale mluvil v takový divný křeči, věřit se tomu nedalo. bragagnolo slušnej, i když trochu nevýraznej. konečně se našel někdo, kdo fantoma v čechách nasadil, nastudoval kvalitně a navíc se o něj postaral.
AliV  90 %
(zadáno: 28.12.2016, počet hodnocení: 109)
přínosný / zajímavý komentář
Nemohu dát 100%, protože představení není úplně bez chybiček (podle mého názoru pomalý rozjezd se zdlouhavou scénou opery Hannibal či laciná loutka znázorňující oběšeného kulisáka), nicméně si stojím za tím, že se jedná o nejlepší muzikál doposud uváděný v Čechách. Všichni herci včetně company jedou na sto procent, živý orchestr ještě umocňuje Weberovu úžasnou hudbu, velkolepá výprava... vyzdvihla bych ještě výtečné výkony hlavní trojice (Radim Schwab, Monika Sommerová, Tomáš Vaněk). Fantoma česká muzikálová scéna potřebovala jako sůl!
Alantis12  80 %
(zadáno: 5.6.2016, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
Tohle představení bylo impozantní. Scénografie a výprava místy vyrážela dech, vytkla bych snad jen to nešikovné provedení oběšence a pomalu padající lustr, to působilo až trochu úsměvně a ubíralo to na napětí. Vynikající byl orchestr! a zpěv Schwaba, Matuše a Gemrotový. Slabší byla company a taneční výstupy. Bohužel to moc nemůžu hodnotit herecky, seděla jsem daleko a neviděla hercům do obličeje. Ale z té původní hudby občas mrazilo. Dlouho jsem nebyla na něčem, co by ve mě zanechalo takhle silné dojmy. Nevadilo by mi to vidět i víckrát.
Tadeáš  90 %
(zadáno: 10.4.2016, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Představení Fantoma zcela jistě nejlepší muzikál jaký znám. Povedl se a šlape na paty londýnské verzi. Zaujal M. Vojtko, M. Gemrotová, M. Bragagnolo, velice překvapila J. Borková. Jedinečný orchestr.
Antonio  100 %
(zadáno: 4.3.2016, počet hodnocení: 98)
přínosný / zajímavý komentář
Moc pěkný muzikál bravooo určitě si zaslouží 100% ....škoda ,že jsme neměly Radima Schwaba ...
Divadelnik  80 %
(zadáno: 27.2.2016, počet hodnocení: 122)
přínosný / zajímavý komentář
(27.2.-14,00)Zdařilé představení,výborné výkony Schwaba a Gemrotové,slabší výkon podal Raul v podání M.Bragagnola. Ostatní výkony musím též pochválit.
MirekJ  90 %
(zadáno: 17.2.2016, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Doporučuju všem. Herecké i pěvecké výkony na výši, krásná scéna, kostýmy. Takhle nějak by asi měl muzikál vypadat.
Varan  70 %
(zadáno: 16.2.2016, počet hodnocení: 111)
přínosný / zajímavý komentář
Slušné a velmi dobře propagované uvedení světoznámého muzikálu v ČR. Po pěvecké stránce mě bavili všichni hlavní aktéři (Vojtko, Gemrotová, Vaněk, Silkenová), co se týče herecké stránky, tak tam pokulhával hlavně Marian Vojtko. Pochválil bych výbornou scénu (střecha, podzemí), kterou kazí hlavně hodně nepovedená scéna s padajícím lustrem. Překlad působil místy až úsměvně.
Guildenstern  60 %
(zadáno: 13.2.2016, počet hodnocení: 360)
přínosný / zajímavý komentář
V první řadě skvěle marketingově zvládnuto, prodat Fantoma není až zas tak samozřejmé, (ale většina diváků v sále asi neví že jde vlastně z půlky na operu) a také je potřeba obsadit neznámé umělce. Janečkovi se podařilo pomocí Blesku vše řádně zapropagovat, takže muzikál uspěl narozdíl např. od divácky mnohem vděčnějšího Romea a Julie. Gemrotová technicky velmi slušná, výrazově pak trochu plochá, Vaněk bez výhrad, Vojtko je kapitola sama pro sebe, má velmi dobrá místa, která vzápětí pohřbí velmi špatnými. Režie mohla zafungovat lépe (nepřehlednost děje a davových scén, triky). Slabší překlad.
Kritik Václav  90 %
(zadáno: 12.2.2016, počet hodnocení: 23)
přínosný / zajímavý komentář
Tak jsem se konečně dočkal. Můj oblíbený muzikál mistra muzikálů pana Webbera se dočkal i českého zpracování. Inscenace se mi velmi líbila. Mistrovsky nazvučená hala a orchestr dokonale diváka vtáhly do Hudby noci.Krásná výprava a kulisy.Krásné melodie zazpívané dobrými zpěváky a herci. Myslím, že se česká verze muzikálu nemusí za nic stydět.
Jolana  100 %
(zadáno: 11.2.2016, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Díky za obrovský zážitek z představení. Vojtko, Sommerová, Bragagnolo,Borková......super. Vynikající orchestr. Jednoznačně TOP muzikál.
Sidl  80 %
(zadáno: 28.1.2016, počet hodnocení: 29)
přínosný / zajímavý komentář
Moc dobrý muzikál a skvělá choreografie v Goja MH.
Mjetelova  100 %
(zadáno: 25.12.2015, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
Neskutečný zážitek. Úžasné výkony, nádherné kostýmy a efekt lustru. Doteď mi stačí slyšet pár tónů z Fantoma opery a mám v sobě to samé ohromení, jako když jsem seděla na představení.
Lucilla  90 %
(zadáno: 7.11.2015, počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
Dechberouci ... M.Gemrotova byla vynikajici, M.Vojtko jako Fantom tez nezklamal. Nadherne kostymy, hudebni zazitek, ale ta scena ... Vazne nadhera.
Brouček  80 %
(zadáno: 30.10.2015, počet hodnocení: 81)
přínosný / zajímavý komentář
Nádherná výprava. Skvělá hudba. Velmi dobré výkony M. Sommerové, R. Schwaba, A. Gabrišové.
Nick  80 %
(zadáno: 18.9.2015, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
Fantom opery je především geniální hudba, která už při předehře způsobuje husí kůži. Milým překvapením je funkční scéna, rychlé přestavby, dobré přebásnění, nádherná výprava, některé výkony (zejména výtečný Vaněk, ale také více než dobrá Sommerová). Obrovským zklamáním byl Fantom R. Schwaba - pěvecky docela v pořádku, nicméně po výrazové a herecké stránce skoro tragedie, jen slepě odzpívával a odříkával naučený text s otřesnou gestikulací (seberte mu někdo ten plášť). Scény The phantom of the opera a Masqeurade oproti Londýnu ostudné! Příště jiného režiséra a třeba to bude zase o něco lepší.
Popelka  100 %
(zadáno: 2.7.2015, počet hodnocení: 33)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasné efekty, kostýmy, pompézní všechno. Herecke výkony postavené na zpěvu a dovednostech, nikoli na velkých jménech. Krásný zážitek.
Henry  80 %
(zadáno: 2.6.2015, počet hodnocení: 50)
přínosný / zajímavý komentář
Špičková hudba, pěvecky na vysoké úrovni (Vojtko, Sommerová, Vaněk, Mátlová), český text sedl, bohatá výprava - krásné kostýmy, výrazné masky, zdařilá dekorace. Některé scény se vryjí do paměti, např. loďka v mlhavém oparu laguny, střecha s noční oblohou či ponurý hřbitov. Ve scéně s padajícím lustrem by možná chtělo více přitlačit na dramatičnosti, scéna totiž záhy vyšumí. Ale jinak výborné, muzikál pro dobrý pocit.
MSpa  80 %
(zadáno: 30.5.2015, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
Pěvecké i herecké výkony ( Vojtko, Sommerová) na úrovni, bohatá výprava a okázalé kostýmy Romana Šolce potěší oko diváka a v současnosti nemají konkurenci. Trochu laciněji působí scéna s oběšencem, naopak plavba loďkou po zamlžené laguně pod hvězdnou oblohou nebo maškarní ples jsou velmi povedené a působivé. Tereza Mátlová se po poněkud rozpačité mladičké Cosette v Bídnících našla v roli afektované operní divy.Trochu důrazněji by šla vypíchnout přízračná atmosféra v první části představení. Krásné známé árie a celková spokojenost!
Martin21  80 %
(zadáno: 21.5.2015, počet hodnocení: 416)
přínosný / zajímavý komentář
Jako celek hodnotím velmi kladně. Nádherná výprava, scéna, nadprůměrné výkony všech účinkujících. Samozřejmě je třeba zmínit Mariána Vojtko, alias Fantoma opery - je si ve své roli naprosto jistý, pěvecký projev opět bez chyby a herecky též fajn :-) Dále Monika Sommerová a Bohuš Matuš, ti se mi také líbili...
Terkaa0  100 %
(zadáno: 20.5.2015, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
úžasný muzikál, skvělé výkony. nelitovali jsme cesty do Prahy, určitě nejlepší muzikál u nás. Marian Vojtko skvělý Fantom, překvapila Mátlová. skvělá pěvecká company.
Cherry  90 %
(zadáno: 2.4.2015, počet hodnocení: 79)
přínosný / zajímavý komentář
Velký, vynikající muzikál, mistrovské dílo, moje srdeční záležitost, originální dech beroucí verzi asi nic nepřekoná, právě proto bylo moje očekávání příliš vysoké. Krásná hudba, nádherné kostýmy, vynikající pěvecké výkony. Trochu zklamání z prostředí divadla a za ozvučení (-10%).
Bišu  90 %
(zadáno: 31.3.2015, počet hodnocení: 201)
přínosný / zajímavý komentář
Nejlepší muzikál, který jsme doposud viděli, rozhodně srovnatelné s londýnským provedením.
Tomass  100 %
(zadáno: 30.3.2015, počet hodnocení: 49)
přínosný / zajímavý komentář
100%!
Brezinar  100 %
(zadáno: 2.3.2015, počet hodnocení: 17)
přínosný / zajímavý komentář
Říjen 2014 - Není co dodat, úžasná hudba, pěvecké výkony, zajímavá scéna. po dlouhé době MUZIKÁL!
Bfm  90 %
(zadáno: 24.2.2015, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Konečně po dlouhé době skvělý muzikál v Praze. Skvělá výprava, povětšinou výborně zazpívané (i když operněji, než by se mi líbilo) i zahrané.
SirThompson  100 %
(zadáno: 23.2.2015, počet hodnocení: 53)
přínosný / zajímavý komentář
TOP roku 2014. Nemám slov, už mám lístky na další představení - bohužel volné až na květen 2015, což už samo hovoří za vše. Janečkova megalomanie se mi líbí. Nejvíce oceňuji kompletní obsazení "necelebrit" (až na M. Vojtka, který se mi však tentokrát paradoxně líbil nejmíň, pravděpodobně tím, že si Fantoma představuji mladšího, menšího a slizšího - zpěv však klasicky famózní) - právě jejich pěvecké výkony tvoří výjimečnost tohoto představení. Nádhera

Viděno v listopadu 2014
Hannah21  90 %
(zadáno: 7.2.2015, počet hodnocení: 159)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasné po technické,režijní, herecké i pěvecké stránce, jsem nadšená. Dokonalosti londýnského originálu se pražská verze velmi blíží. Schwab je typově i hlasově přesný Fantom, byl vynikající. Gemrotová také vynikající. Bragagnolo, ač understudy, mě velmi překvapil. Mátlové role skvěle sedí. Oceňuji, že "jen" nepřevzali původní produkci, ale pro pražskou verzi vytvořili vlastní kostýmy a scénu. Líbilo se mi, že v některých scénách jsou herci i v hledišti. Překlad textů velmi zdařilý (až ne 1-2 výjimky). Škoda pomalu padajícího lustru, ale to je dáno asi jeho velikostí.
Misa  80 %
(zadáno: 7.2.2015, počet hodnocení: 81)
přínosný / zajímavý komentář
Velice povedené nastudování. Marián Vojtko i Monika Sommerová byli vynikající. Též velmi dobrá scéna.
Luciferie  70 %
(zadáno: 7.2.2015, počet hodnocení: 121)
přínosný / zajímavý komentář
Krásná hudba, nádherná výprava, veliký zážitek!
Chandler M Bing  60 %
(zadáno: 6.2.2015, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Je těžké hodnotit a srovnávat s originálem... nicméně svoje kouzlo česká verze má. Scéna překvapivě dobrá a funkční (až na sestup do skrýše Fantoma při titulní písni, tož šlo vyřešit lépe). Pěvecky celkem slušné, překvapivě vynikající Tereza Mátlová, její postava ji dobře sedne. Nechápu proč při děkovačce nezpívají rozlučkovou píseň!
Candie254  90 %
(zadáno: 24.1.2015, počet hodnocení: 218)
přínosný / zajímavý komentář
Sledovat takto propracované představení byl opravdu zážitek. Velmi rychlé přechody mezi scénami. Krásné kostýmy, ale mohly být možná trošku méně kýčovité. Nadšená jsem ovšem z výkonů hlavních protagonistů. Monika Sommerová byla výborná a vyrovnala se u mne i Sierre Boggess. Radim Schwab měl skvělou barvu hlasu a působil velmi přesvědčivě. A rovněž nadšená jsem z Tomáše Vaňka, který mě nadchl už při Rentu, a tady zahrál a zazpíval neskutečně. Ostatní role byly samozřejmě také zahrány úžasně. Za mě 95%, protože mi přišlo, že místy zde byly malinká hluchá místa mezi scénami.
JOP  60 %
(zadáno: 29.12.2014, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Čekal jsem příliš,čekal jsem bombu o které se mluví po celé republice,čekal jsem něco úchvatného co mi rozproudí krev v žilách.Fantoma si raději příště skutečně pustím na DVD v originále.Jak tu již psali ostatní, chybí tomu "něco".1.šílená zima v hledišti/o přestávce si více než polovina lidí šla do šatny pro bundy/,2.scéna pěkná,ovšem nezapadá do prostředí GOJA M.H.,3.při dražbě jsou herci rozmístěni po hledišti a není zřejmé,kdo v daný okamžik "přihazuje",4.vím,že jsem byl na Fantomovi opery,ale proč z celého muzikálu udělat operu/operetu?.I přes mé hodnocení dávám60,a to hl.představitelům.
Ytoska  90 %
(zadáno: 28.12.2014, počet hodnocení: 53)
přínosný / zajímavý komentář
Na můj vkus až moc operní, ale jinak není co vytknout. Radim Schwab jako Fantom byl věruhodný a má na Fantoma krásný hlas. Výprava a kostýmy překonaly všechna očekávání.
DivadelniFan  90 %
(zadáno: 1.12.2014, počet hodnocení: 256)
přínosný / zajímavý komentář
Nádherné dílo a ČR se určitě nemá za co stydět. Skvělé výkony! Radim Schwab jako Fantom Opery excelentní, perfektně hraje a ještě lépe zpívá. Monika Sommerová jako Christine nadchne skvělým herectvím i zpěvem! A Tomáš Vaněk je skvostný Raoul! Urban i Štágr byli výborní, pobavili. Michaela Gemrotová velmi dobře zpívá, ale její alternace mě o trochu víc nadchla herecky. Tereza Mátlová a Jindřich Nováček mě velmi baví.
Uvedení 2018: Schwab, Vaněk, Sommerová jsou ještě lepší než dřív. Tolik emocí, nádhera! Zaujali nováčci - B. Kotiš, P. Vítek a D. Matoušek.
Fedorocko  80 %
(zadáno: 29.10.2014, počet hodnocení: 646)
přínosný / zajímavý komentář
Nezbývá než souhlasit s mými předchůdci,že něco tomu chybělo. Bylo to hodně operetní, dámám nebylo někdy rozumět a moc jsme se těšili na závěrečný přídavek titulní písně,ovšem žádný se nekonal. Škoda.Jinak ovšem představení se povedlo a určitě za zhlédnutí stojí. Ale při východu z divadla chybí ihned prvotní nadšení jako např. z Bídníků.
PavelK  70 %
(zadáno: 15.10.2014, počet hodnocení: 197)
přínosný / zajímavý komentář
Bál jsem se, ale byl jsem mile překvapen. Kvalit londýnského originálu to samozřejmě nedosahuje, ale stydět se za našeho Fantoma nemusíme. Výprava pěkná (možná až moc na efekt, v některých scénách mimo operu příliš prázdná), skvělý orchestr. M. Vojtko na začátku rozpačitý, v závěru již přesvědčivější Fantom. M. Gemrotová skvělá, dokážu si ji představit i v Londýně. B. Matuš pro mě katastrofa. T. Mátlová pozitivně překvapila. České texty nejsou špatné, někdy působí trochu strojeně (á la Google Translate). Celkový dojem pozitivní, pokud neznáte originální inscenaci, klidně si 20% přihoďte.
Vrána  90 %
(zadáno: 14.10.2014, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Chybělo mi tam NĚCO. Ale protože nevím, co, tak to nemůžu ani říct :-D
Možná trochu texty, které mohli lépe vyladit? Vážně nevím.
Ale nádherné po vizuální stránce, parádní lustr ;-)
Skvělý příběh, konec je hold daný, za to se nedá nikomu nadávat :-D
Občas nešlo rozumět slovům, když zpívalo víc lidí najednou.

Ale obecně dobré a autogramiáda na konci tuplem super ;-)
R. Janouch  80 %
(zadáno: 25.9.2014, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Stále si tak trochu kladu otázku, co na Fantomovi všichni mají?! Na jednu stranu je milým překvapením, že tolik lidí i u nás vysoce oceňuje operní muzikál, protože ta hudba skutečně není pro řadového diváka z Horní Dolní, na druhou stranu nejúžasnější muzikál všech dob bych si představoval trochu jinak - třeba jako Bídníky, Cats, Jekylla a Hydea, Carmen, Pokrevní bratry (když zůstaneme jen u světových titulů) a dobře desítka našich českých muzikálů mě oslovila také daleko víc! A to operu jako žánr bytostně zbožňuju... Ale smekám před všemi výkony v čele s Radimem Schwabem a Monikou Sommerovou!
Michalmalik  100 %
(zadáno: 18.9.2014, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Fantom Opery konečně v Česku!! Moc povedený, výprava 1*..
Radim Schwab - Nemám slov, byl senzační, správná volba!
Monika Sommerová - neznám jí, ale hodně dobrá, překvapila
Bohuš Matuš - super výkon
Ředitelé - oba dva super! Josef Štágr a Petr Matuszek
Tereza Mátlová- bravo
P.R.Plasche - super výkon
Terezka Aster Vágnerka - hodně moc překvapila, stále je lepší a lepší

Psáno z 2. předpremiéry 10.9. od 19:00
Ala  90 %
(zadáno: 15.9.2014, počet hodnocení: 150)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasné výkony předvedli na předpremiéře 12.9. hlavně Raoul Tomáš Vaněk a Christine Monika Sommerová. Opravdu klobouk dolů. Moc se mi líbili i ostatní účinkující v čele s Radimem Schwabem v titulní roli. Poprvé byla opravdu vynikající Tereza Mátlová, která konečně dostala figuru pro ni jako ulitou. Dále hráli např. Tereza Vágnerová (Meg), Miroslava Časarová (Mme Giry) nebo Josef Štágr. Vypadá to, že z Fantoma bude zcela právem událost sezony.
Honzy  100 %
(zadáno: 11.9.2014, počet hodnocení: 250)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Slavný muzikál A.L.Webbera FANTOM OPERY dorazil poprvé do Prahy a dle prvních předpremiér bude mít zasloužený,mega úspěch!Je to zásluhou techn. i uměleckých složek,které do sebe správně zapadají.Překrásné,výpravné kostýmy,scéna včetně padajícího obřího lustru,jízda loďkou po laguně a další efektní triky.Živý orchestr,výborný zvuk i povedený překlad do češtiny.Z pěveckých výkonů si zaslouží pochvalu všichni protagonisté(Schwab,Sommerová,Matuš..) včetně sezpívaného sboru.Pečlivá příprava se vyplatila a divák si odnáší silný divadelní zážitek,u nás v tomto žánru dosud nevídaný.Předprem.10.9.14
L. Janáková  100 %
(zadáno: 9.9.2014, počet hodnocení: 23)
přínosný / zajímavý komentář
Geniální! Naprosto nezapomenutelný zážitek po všech stránkách. To už jsem, musím říct, v divadle nezažila hodně dlouho. Velkou zásluhu na tom má jistě již klasická hudba A. L. Webera, ale stejně tak interpreti, ať už Marián Vojtko, pro mě překvapení Michaela Gemrotová, nebo mě dnes již dobře známý Tomáš Vaněk. Uff, ještě teď jsem v euforii. :-)
Tsal  80 %
(zadáno: 14.11.2016, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Navštíveno dvakrát a v obou případech převážila spokojenost nad výtkami. Ty mám v obou případech jen k představitelům Fantoma. Pan Schwab zvládal většinu představení, ale v nejsilnějších momentech mi přišlo, že nedozpíval, jak měl. Pan Vojtko byl pro změnu v silných momentech úžasný, trochu mu ovšem dělaly problémy pasáže jemnější a mluvené. Ani v jednom případě ovšem nic, co by mi vyloženě hrálo na nervy. Jinak vše dokonalé. Hudba, překlad, zpěv a tanec. 100 % si zaslouží kulisy a přestavba. Scéna z Hanibala a obrácení pohledu z jedné strany jeviště na druhou mi vyrazily dech.
K.therese  10 %
(zadáno: 27.2.2016, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Jediný skvělý výkon poskytl orchestr, které po celou dobu nebyl vidět, takže byl v podstatě zbytečný. Taneční výkon byl dost podprůměrný, bylo vidět že tyto role dostaly především tanečníci protekčně. Zpěváci v hlavních rolích neumějí mluvit jedna z hlavních hrdinek dokonce ráčkuje. Představení hraje především na pompézní kostými a kýčovité kulisy.
Amalthea  70 %
(zadáno: 26.6.2022, počet hodnocení: 33)
Terez  60 %
(zadáno: 12.4.2022, počet hodnocení: 99)
Ramboto  80 %
(zadáno: 20.3.2022, počet hodnocení: 14)
Kjama  80 %
(zadáno: 9.2.2022, počet hodnocení: 105)
Novoten  80 %
(zadáno: 31.1.2022, počet hodnocení: 18)
Kokosbaba  80 %
(zadáno: 18.11.2020, počet hodnocení: 115)
Annikka  80 %
(zadáno: 27.9.2020, počet hodnocení: 133)
Moony  80 %
(zadáno: 20.9.2020, počet hodnocení: 11)
Pajunkas  60 %
(zadáno: 24.2.2020, počet hodnocení: 46)
Kamčari  10 %
(zadáno: 17.2.2020, počet hodnocení: 63)
Lucas  80 %
(zadáno: 26.1.2020, počet hodnocení: 34)
Burgermiky  90 %
(zadáno: 25.1.2020, počet hodnocení: 28)
Isa Johanovská  90 %
(zadáno: 2.1.2020, počet hodnocení: 97)
Hulajdala  90 %
(zadáno: 1.1.2020, počet hodnocení: 12)
Janet  100 %
(zadáno: 6.10.2019, počet hodnocení: 48)
Beran-ek  90 %
(zadáno: 4.6.2019, počet hodnocení: 21)
Van  60 %
(zadáno: 26.5.2019, počet hodnocení: 18)
Michelle97  90 %
(zadáno: 26.5.2019, počet hodnocení: 115)
Mikr  100 %
(zadáno: 17.5.2019, počet hodnocení: 12)
MartyCZE  80 %
(zadáno: 4.5.2019, počet hodnocení: 34)
Rightak  80 %
(zadáno: 29.4.2019, počet hodnocení: 34)
EditaBN  80 %
(zadáno: 17.4.2019, počet hodnocení: 25)
MartinaEli  90 %
(zadáno: 1.3.2019, počet hodnocení: 63)
Firestone  80 %
(zadáno: 24.2.2019, počet hodnocení: 43)
Katkrau  80 %
(zadáno: 18.2.2019, počet hodnocení: 46)
Dave  90 %
(zadáno: 14.2.2019, počet hodnocení: 112)
Trafalgaros  50 %
(zadáno: 9.2.2019, počet hodnocení: 34)
Anyzz  90 %
(zadáno: 2.2.2019, počet hodnocení: 16)
MIR  80 %
(zadáno: 27.1.2019, počet hodnocení: 56)
Pauko  90 %
(zadáno: 14.1.2019, počet hodnocení: 22)
LuKrej  70 %
(zadáno: 16.12.2018, počet hodnocení: 65)
Katvo  100 %
(zadáno: 31.10.2018, počet hodnocení: 40)
Michalmusek  100 %
(zadáno: 7.7.2018, počet hodnocení: 258)
Mr.Schaffer  80 %
(zadáno: 24.4.2018, počet hodnocení: 59)
Lenkad  50 %
(zadáno: 28.2.2018, počet hodnocení: 61)
Tintera.v  60 %
(zadáno: 16.1.2018, počet hodnocení: 79)
Veronikaw  90 %
(zadáno: 12.1.2018, počet hodnocení: 65)
Violetka  60 %
(zadáno: 3.12.2017, počet hodnocení: 54)
Terezajirickova  100 %
(zadáno: 1.10.2017, počet hodnocení: 42)
Coward  90 %
(zadáno: 17.9.2017, počet hodnocení: 245)
Kastan42  80 %
(zadáno: 30.5.2017, počet hodnocení: 49)
Halirova.jana  40 %
(zadáno: 30.3.2017, počet hodnocení: 76)
MarekLinhart  70 %
(zadáno: 16.2.2017, počet hodnocení: 152)
Kosticka  100 %
(zadáno: 2.1.2017, počet hodnocení: 25)
Attt  100 %
(zadáno: 18.12.2016, počet hodnocení: 16)
Terez.ka  80 %
(zadáno: 14.11.2016, počet hodnocení: 33)
HawkeyeSaw  70 %
(zadáno: 21.10.2016, počet hodnocení: 189)
Silencia  60 %
(zadáno: 25.9.2016, počet hodnocení: 33)
L.enik.c  90 %
(zadáno: 7.6.2016, počet hodnocení: 19)
Bacraj  70 %
(zadáno: 28.5.2016, počet hodnocení: 164)
Janul.  100 %
(zadáno: 16.5.2016, počet hodnocení: 31)
Zuzi  60 %
(zadáno: 6.4.2016, počet hodnocení: 10)
Ivi  60 %
(zadáno: 28.2.2016, počet hodnocení: 27)
Kytina  80 %
(zadáno: 11.1.2016, počet hodnocení: 164)
Tarbík  60 %
(zadáno: 4.1.2016, počet hodnocení: 140)
Čiko  80 %
(zadáno: 24.11.2015, počet hodnocení: 852)
Ivulin  100 %
(zadáno: 22.11.2015, počet hodnocení: 43)
Aknairam  70 %
(zadáno: 24.10.2015, počet hodnocení: 20)
Cynthia  70 %
(zadáno: 18.10.2015, počet hodnocení: 6)
Annaj  60 %
(zadáno: 24.6.2015, počet hodnocení: 42)
Marketap  60 %
(zadáno: 14.6.2015, počet hodnocení: 29)
Etfu  70 %
(zadáno: 20.4.2015, počet hodnocení: 65)
IgnaciusR  70 %
(zadáno: 1.3.2015, počet hodnocení: 33)
Lumca  70 %
(zadáno: 1.2.2015, počet hodnocení: 338)
Emily007  90 %
(zadáno: 1.1.2015, počet hodnocení: 6)
Mora  90 %
(zadáno: 20.12.2014, počet hodnocení: 138)
Anchy  90 %
(zadáno: 6.12.2014, počet hodnocení: 28)
Marius  100 %
(zadáno: 4.10.2014, počet hodnocení: 28)
Nyvon  100 %
(zadáno: 27.9.2014, počet hodnocení: 54)
Petra Forejtová  90 %
(zadáno: 30.1.2022, počet hodnocení: 3)
Zbodle  50 %
(zadáno: 22.11.2015, počet hodnocení: 1)
Nikca92  90 %
(zadáno: 26.10.2015, počet hodnocení: 2)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.