Divadlo Na zábradlí [hlavní scéna]

Velvet Havel

Premiéra: 2.5.2014 | 1:25x
Dramaturgie: Lucie Ferenzová. Scéna: David Černý, Jan Frič. Kostýmy: Lucia Škandíková. Hudba a texty písní: Miloš Orson Štědroň. Režie: Jan Frič.
Poslední uvedení: listopad 2021.
Autorský hudebně-divadelní projekt volně inspirovaný životem i tvorbou Václava Havla. S humorem a sobě vlastní zkratkou pojednává o něm, jeho okolí i o nás samotných...
  

inscenace již byla stažena z repertoáru


Volby

Hodnocení (130)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Holubec  50 %
(zadáno: 9.6.2017, počet hodnocení: 698)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Jan Frič je hravý režisér a Miloš Orson Štědroň nepřehlédnutelný skladatel. A protože námětem byl život Václava Havla, mohla se zrodit, a dle mnohých zrodila zajímavá inscenace v duchu kabaretu. Ocenil jsem nadsázku, pro někoho možná i provokativní tón, který tvůrci zvolili, ale z výsledku jsem byl více než rozpačitý, či spíše z velké části znuděný. Herecky obstáli Miloslav König a Natália Drabiščáková (Marii Spurnou jsem již bohužel neviděl), ale po odečtení slabého humoru, průměrné hudby, zůstala nijak objevná výpověď, která zřejmě dost lidí bavila, baví a bavit bude. Mne však tedy nikoliv.
Anežka Kotoučová  70 %
(zadáno: 15.4.2016, počet hodnocení: 216)
+ přínosný / zajímavý komentář
"Nic lidského mi není cizí." Trochu vyhypovaná inscenace na to, kolik dostala ocenění. Nicméně je to příjemně strávená chvíle s osobností, která by v dnešní době byla potřeba jako sůl a kterou je třeba si proto neustále připomínat. Hezké písně. Smysl postavy Univerzála jsem příliš nepochopila. A tradičně výborný Petr Jeništa.
66%
Kateřina Jírová  70 %
(zadáno: 14.3.2015, počet hodnocení: 328)
+ přínosný / zajímavý komentář
Příjemně plynoucí kabaret, který navic trvá přijemných 75 minut. Připomenutí Havla z dob jeho mládí, kdy ještě nebyl celebritou. I na J. Kašpara se dostalo. Molitanové poleno coby Univerzál bylo velmi vtipné.
Jiří Koula  70 %
(zadáno: 27.12.2014, počet hodnocení: 1598)
+ přínosný / zajímavý komentář
74,99% Co se stane, když se spojí Miloš Orson Štědroň s Janem Fričem? V Divadle Na zábradlí přesně to, co byste čekali, vznikne hudebně zajímavá sebeironizující inscenace, jež tančí zlehka a tak nějak mimochodem jí není nic svaté. Jo a je to o Havlovi, tedy ne že by na tom nějak záleželo.
Pavel Širmer  70 %
(zadáno: 26.9.2014, počet hodnocení: 1787)
+ přínosný / zajímavý komentář
Asi už jen víceméně zopakuji, co již zaznělo. Osobnost Václava Havla je v inscenaci vykreslena s patřičnou (leč nepřehnanou) úctou a zároveň vkusně ironicky shozena způsobem, s nímž by zřejmě ani sám Havel neměl problém. Řada sympatických odkazů na lidi kolem Havla, trefné a po všech stránkách dotažené vykreslení Olgy Havlové. Bonusem je spojování známých faktů do výstižných a nezřídka i objevných souvislostí. „Orsonovská“ hudební složka nezklame, ani nepřekvapí. Výborné výkony všech zúčastněných.
Jan Pařízek  80 %
(zadáno: 10.9.2014, počet hodnocení: 819)
+ přínosný / zajímavý komentář
Originální a netradiční pohled na život Václava Havla. Pro mě opravdu hodně vydařené zpracování, spousta dobrých nápadů a myšlenek. Nijak to nesklouzává k nějakému patosu, zveličování či moralizaci. Jednotlivé písně to pěkně doplňují, mix různých žánrů tomu přidal na pestrosti. Herecké výkony pak na jedničku. Bezesporu výtečný M. König, ale též P. Jeništa a M. Spurná. Inscenace která zaujme snad skoro každého.
Helena Grégrová  70 %
(zadáno: 22.6.2014, počet hodnocení: 1500)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
75 %. Převážně nevážně, volně až uvolněně, s hravou nadsázkou, místy lehce ironicky, trefně, vzletně kabaretně.
Jiří Landa  70 %
(zadáno: 12.6.2014, počet hodnocení: 2908)
+ přínosný / zajímavý komentář
75% Parádní jízda na téma Václav Havel, která si v ničem nebere servítky, ale přitom osobnost státníka a dramatika nikterak nezesměšňuje, přičemž se však tak nějak stále bavíte na jeho účet. Pěkná herecké souhra, které vévodí P. Jeništa a M. König. M. O. Štědroňovi se podařilo vytáhnout zajímavé a popravdě někdy i trošku bulvární postřehy, jež režisér J. Frič dokázal převést na jeviště ve věru přiléhavém hávu, samozřejmě dle jeho nesmlouvavého režijního střihu. Další body si autor zaslouží za super muziku. Ano, tomu říkám vkusná a chytrá zábava.
Veronika Boušová  80 %
(zadáno: 1.6.2014, počet hodnocení: 277)
+ přínosný / zajímavý komentář
viz recenze
Michal Novák  70 %
(zadáno: 21.5.2014, počet hodnocení: 1081)
+ přínosný / zajímavý komentář
Inscenace kabaretního ražení o mýtu jménem Havel vítězí především tím, po jakých cestičkách drobných absurdit si vyšlapala cestu. To je důvod, proč nemá šanci někoho snad urazit. Sejmutí nimbusu ne Havla, ale právě jeho mýtu bylo provedeno vskutku nápaditě a navíc výbornými herci (Míla König, Petr Jeništa, Marie Spurná). Hudební stránka, přiznám se, mě zrovna nezaujala a lze také litovat, do čeho tvůrci uvrhli Natálii Drabiščákovou, postava „Univerzála“ se moc nepovedla...
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Jerman  80 %
(zadáno: 30.10.2021, počet hodnocení: 94)
přínosný / zajímavý komentář
Viděl jsem nyní s odstupem po třetí tento mini-muzikál, který ani po 7 letech od premiéry nezestárl. Velké bravo za text i muziku M.O. Štědroňovi, kterému stačilo pět herců k vystižení Havlových myšlenek i jeho života jako dizidenta a státníka. Je tam z Havla to podstatné s jeho přednostmi a slabostmi. Žádná prvoplánová oslava ikony sametové revoluce. Nápad s Milošem Havlem "točícím biják", na kterém stojí inscenace je úžasně zdařilý. Nutno vyzvednout herecké výkony M. Königa (V.H.) a P. Jeništy (M.H.). J.Frič jako režisér se zde osvědčil více než ve většině jeho pozdějších inscenacích v ND.
Studený Čumáček  70 %
(zadáno: 22.12.2020, počet hodnocení: 338)
přínosný / zajímavý komentář
75%
záznam
Když Miloš Havel režíruje velkobiják ze života Václava Havla, má na to jen pět lidí a málo času, vyleze z toho na konci hutný kabaret.
Skvělý P. Jeništa/Miloš Havel a M. König
HawkeyeSaw  70 %
(zadáno: 20.12.2020, počet hodnocení: 190)
přínosný / zajímavý komentář
ze záznamu
Gimli35  60 %
(zadáno: 1.10.2020, počet hodnocení: 138)
přínosný / zajímavý komentář
Hudebně velmi povedené, dokonce natolik, že uvažuji o koupi CD písní z inscenace. Činoherní výstupy (vyjma povedeného úvodu P. Jeništy) mezi jednotlivými skladbami však většinou postrádaly spád, někdy i pointu, zkrátka mne příliš nebavily a těšil jsem se, až je zase vystřídá další píseň. Celkově ne snad zklamání, avšak čekal jsem víc.

UPDATE: zhlédl jsem ještě pár let starý záznam představení na mall.tv. Zaznamenané uvedení se povedlo o něco více, herecké výkony byly živější, ozvučení lepší. Je tedy možné, že "má" repríza 1. 10. 2020 zkrátka nebyla z nejzdařilejších. (více v článku na blogu)
Anca.rambo  50 %
(zadáno: 8.4.2020, počet hodnocení: 92)
přínosný / zajímavý komentář
Ze záznamu
Tompal  80 %
(zadáno: 25.2.2020, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Povedená hra! Miloš Havel v podání Petra Jeništy zcela famózní! Mohlo jít více na hranu. Vtipné vkusné.
Jula  70 %
(zadáno: 27.5.2019, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
Trošku zklamání. Očekávala jsem ještě více. Písně mne moc nezaujaly. Celkově ale dobré představení. Zajímavé téma a výborný Miloslav König. 65%
Ester_L  10 %
(zadáno: 25.9.2018, počet hodnocení: 107)
přínosný / zajímavý komentář
Mně to přišlo směšně naivní. Jako anekdota dobrý, ale takový humbuk kolem lepší školní besídky, to bych nečekala.
KSnow  80 %
(zadáno: 17.4.2018, počet hodnocení: 102)
přínosný / zajímavý komentář
Výkon Miloslava Königa se asi nikdy neomrzí.
Brbla z Olomóca  80 %
(zadáno: 13.2.2018, počet hodnocení: 75)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno dne 15.12.2018, DNz, Praha:
+ moderní pojetí, kabaretní divadlo, V. Havel by byl určitě nadšen, perfektní písničky
+ snímání svatozáře s nadsázkou, vtipem
+ všeuměl König a výborný P. Jeništa
+ překvapení kolik cizinců se přišlo podívat, mladých, zajímá je ta osobnost, velmi potěšující
----------------------------------------
- škoda že víc lidí v ČR není tolik nad věci, aby se jim něco takového líbilo, raději budou chodit na povrchní muzikály
Emamele  80 %
(zadáno: 16.2.2017, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
Viděla jsem dvakrát, po prvním představení cca před rokem bych dala 100 %, teď to vidím na míň. Asi jak jsem to už trochu znala, tak jsem na tom stihla najít nějaké mouchy. Ale i tak je to super představení, na Havla se dívá s nadhledem, Miloslav König ho hraje s odzbrojující lehkostí a civilností (a skvěle zpívá). Jako nejbarvitější postava z toho ale vychází Olga Havlová, která je taky výborně zahraná (ale mizerně zazpívaná). Štvala mě postava Múzy, hrozně šablonovitá. Některé popěvky mi trochu lezly na nervy. Univerzál byl nejvíc, zejména geniální ztvárnění Klause do smrti nezapomenu.
Triatlet  20 %
(zadáno: 14.10.2016, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
Nepochopeno.
Že úfotní švatlání má být láčkováním jsem pochopil až cca po 5 minutách.
Odtrpěno.
Kdyby byla přestávka, odešel bych.
Burgermiky  100 %
(zadáno: 25.5.2016, počet hodnocení: 28)
přínosný / zajímavý komentář
Hra, která se opravdu povedla. Nadchnul mě herecký a pěvecký výkon Petra Jeništy.
Spotczek  70 %
(zadáno: 14.4.2016, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
"PRAVDA A LÁSKA HLAVNĚ KDYŽ SE CHLASTÁ!" Celkem nový a neotřelý kritický pohled na osobu Václava Havla. Skvělý ráčkující Petr Jeništa jako Miloš Havel a Natália Drabiščáková jako Univerzál (a hlavně coby Klaus :-). Jinak absurdita (typická pro zobrazované období i pro samotnou Havlovu dramatickou práci) má odlehčený podtext a i díky hudbě se u toho příjemně odpočívá (ne však spí). Rozhodně toto nebude hra pro nejmladší ročníky, které o Havlovi neznají ani základní věci. Podobně jako u jeho vlastních dramatických kusů je vlastně nutné mít o něm a jeho době alespoň nějaké znalosti.
Zabiklac  90 %
(zadáno: 4.4.2016, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
takovej ten pocit, když chcete být divadelníkem.
Luciferie  40 %
(zadáno: 22.3.2016, počet hodnocení: 121)
přínosný / zajímavý komentář
D. Kaplanová a M. König byli dobří, ale to je asi tak všechno. Kabaretní mi to moc nepřišlo. Alternativní představení mam ráda, ale tohle představení mě nějak minulo..
Překvapuje mě tak všeobecně vysoké hodnocení, protože mi to rozhodně nepřišlo jako "představení pro davy".
Screamingsun  70 %
(zadáno: 25.2.2016, počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace mi přijde trochu přeceňovaná. Přiznám se, že ne vše jsem pochopil (proč má Univerzál kostým stromu?), ale i tak jsem se dobře bavil. Petr Jeništa vynikající.
Vaklav  70 %
(zadáno: 17.1.2016, počet hodnocení: 261)
přínosný / zajímavý komentář
74,99%, klidně půjdu znova, s chutí...
Janis  50 %
(zadáno: 11.12.2015, počet hodnocení: 256)
přínosný / zajímavý komentář
45%
Mám podivný pocit, že ceny byly představení uděleny víc z přetrvávající devótnosti vůči zesnulému státníkovi, než kvůli jejím kvalitám.
Je to zvláštní shoda okolností, že právě před udílením (těchto) nových divadelních cen skončilo předávání cen Nadací Alfréda Radoka, jejichž vznik sám Havel kdysi inicioval. No, jsou to paradoxy.
Lumca  90 %
(zadáno: 6.12.2015, počet hodnocení: 338)
přínosný / zajímavý komentář
85 %
Ba-jo  80 %
(zadáno: 13.10.2015, počet hodnocení: 225)
přínosný / zajímavý komentář
Roztomile vtipný a živou hudbou prodchnutý kabaret. 75 minut sametové zábavy, která vůbec nepůsobí trapně ani nudně. A přátelé Poláci snad prominou :-D
Marsed  80 %
(zadáno: 26.6.2015, počet hodnocení: 155)
přínosný / zajímavý komentář
Moderní, lehce ironický kabaret, inspirovaný životem V. Havla. Líbilo se mi,že to není oslavná hra, ale lehce plynoucí životní příběh. Herecké výkony byly na vysoké úrovni, hudebně též zdařilé, ale chci zde podotknou, že hudební projekty nejlépe umí Divadlo v Dlouhé.
Janica  80 %
(zadáno: 17.6.2015, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi svižně plynoucí kabaret a hlavně bez idealizování a bez patosu! Moderní divadlo jak má být! Výborný herecký výkon Miroslava Königa a Petra Jeništy.
BarboraSalome  90 %
(zadáno: 30.5.2015, počet hodnocení: 43)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenaci jsem viděla loni a moc se mi líbila. Skvělí Miloslav König, Petr Jeništa a Marie Spurná. Pravda a láska-jen když se chlastá..
HanaH  100 %
(zadáno: 14.5.2015, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Opravdu vydařená hra.
Dagmar  80 %
(zadáno: 10.5.2015, počet hodnocení: 59)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné představení, moc jsem se bavila, zejména má jmenovkyně byla skvělá. Pan prezident Havel by měl určitě radost. Pamu Štědroňovi za hudbu 90%. Už se těším na další autorský počin, že by o Elvisovi ?
Zeleny_caj  100 %
(zadáno: 28.4.2015, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
skvělé moderní divadlo
Monulinka  80 %
(zadáno: 14.2.2015, počet hodnocení: 391)
přínosný / zajímavý komentář
Kabaretní tak akorát, nečekaně zábavné, super hudba a zpěv, výborní M. König a P. Jeništa, ale i ostatní. Moc dobře jsem se bavila! 85 %
Luckaprague  80 %
(zadáno: 18.1.2015, počet hodnocení: 55)
přínosný / zajímavý komentář
Originální, lehce absurdní kabaret. Vtipné, zábavné, dobře zahrané, sedí prostoru Divadla na zábradlí.
Tomkom  80 %
(zadáno: 3.1.2015, počet hodnocení: 79)
přínosný / zajímavý komentář
Ftipné, inteligentní, zábavné. Olga Havlová nejpřesvědčivější.
PavelK  40 %
(zadáno: 15.10.2014, počet hodnocení: 197)
přínosný / zajímavý komentář
Půjdu proti davu. Moc jsem se těšil, ale po slibném začátku přišlo "cosi", co má intelektuální kapacita nebyla ochotná pojmout. Nikdy jsem nemyslel, že jsem "hloupý divák", vyhledávám alternativní představení, ale tohle mi přijde že se utápí v umění, které zůstává za hranicí jeviště a do diváckých řad se přenese jen divadelní dým. Líbila se mi hudba, M. König tradičně skvělý, zaujala mne také M. Spurná. Celkově jsem se ale nudil. Co s inscenací nesouvisí: místa na balkoně by měli prodávat lidem max. do 150 cm, připadal jsem si jak v mučírně.
Furciferka  80 %
(zadáno: 10.9.2014, počet hodnocení: 249)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Miloš Orson Štědroň mě baví. Myslím, že i Havlovi by se tohle líbilo. Místy kousavé, přesto laskavé.
Václav Klaus do Divadla Na zábradlí asi jen tak nepřijde a tak tajně (i když asi dost naivně) doufám, že se aspoň minulý týden díval na ČT Art.
Papirek32  80 %
(zadáno: 1.9.2014, počet hodnocení: 156)
přínosný / zajímavý komentář
shlédnuto na ČT Art
Jirkan  80 %
(zadáno: 12.6.2014, počet hodnocení: 564)
přínosný / zajímavý komentář
11.6. 2014: Poměrně vtipný hudební kabaret s trochou cynismu, ale tak, že to neuráží, navíc tak trochu něco do sebe něco má, což je bonus navíc. Bavil jsem se a to díky především zdařilému hereckému obsazení, proto nikoho nejmenuji a beru to jako kolektivní práci. Je to tak trochu jiný pohled na jednu ze zásadních postav "dějin" (?) s nadhledem a zasazení do tohoto divadla je jen žádoucí.
Denisa H.  80 %
(zadáno: 14.5.2014, počet hodnocení: 339)
přínosný / zajímavý komentář
Tento "minimuzikálek" by se neztratil ani na větších prknech, než jaká jsou v DNz. Výborné od strohých kulis přes živá hudební a pěvecká čísla až po vynikající herecké výkony. Ač je to velmi obtížné rozhodování, z herců bych přecijen vyzdvihla Petra Jeništu. Ostatní jsou však v těsném závěsu!
DNz si na závěr sezony 2013/2014 zřejmě nechalo to nejlepší - nejprve němé Šílenství, nyní Velvet Havel. A Cizinec nás teprve ještě čeká...
Z divadla jsem odcházela nadšená a určitě mi nebude stačit jedno zhlédnutí!
---
Po 2. zhlédnutí nadšení mírně opadlo a proto snižuji hodnocení na 80 %.
Vladimír Rogalewicz  80 %
(zadáno: 2.5.2014, počet hodnocení: 706)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace, která bere Havlovi i dalším postavám svatozář, nebere vážně ani sama sebe. Takové laskavé odmytičtění Havla už bylo potřeba. Určitě stojí za vidění. Miloš Orsoň Štědroň zraje, toto představení je z jeho posledních podobných variací určitě nejzdařilejší. Z herců si dovolím vyzvednout Petra Jeništu (to je ale nošení dříví do lesa).
Muf  60 %
(zadáno: 4.5.2017, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Asi to bylo hudbou, ale přišlo mi to vlastně staré. A Frič jako by nebyl Fričem.
Veronička  70 %
(zadáno: 4.5.2022, počet hodnocení: 55)
Terez  60 %
(zadáno: 12.4.2022, počet hodnocení: 99)
Amelieboricka  80 %
(zadáno: 27.11.2021, počet hodnocení: 44)
Valmez  70 %
(zadáno: 15.11.2021, počet hodnocení: 333)
Mol1111  80 %
(zadáno: 10.11.2021, počet hodnocení: 8)
Tvidatko  20 %
(zadáno: 22.10.2021, počet hodnocení: 51)
Xviktorie  80 %
(zadáno: 28.12.2020, počet hodnocení: 46)
Kokosbaba  70 %
(zadáno: 18.11.2020, počet hodnocení: 115)
Seht  60 %
(zadáno: 17.9.2020, počet hodnocení: 14)
Sub_Marine  60 %
(zadáno: 14.4.2020, počet hodnocení: 45)
Dant3  70 %
(zadáno: 14.4.2020, počet hodnocení: 18)
Bařena  50 %
(zadáno: 3.4.2020, počet hodnocení: 60)
Lucas  70 %
(zadáno: 26.1.2020, počet hodnocení: 34)
K.kolacek@email.cz  90 %
(zadáno: 4.6.2019, počet hodnocení: 14)
MikulaF  80 %
(zadáno: 24.4.2019, počet hodnocení: 55)
Xcepek  70 %
(zadáno: 16.3.2019, počet hodnocení: 607)
Axioma  70 %
(zadáno: 26.2.2019, počet hodnocení: 69)
Gagi  90 %
(zadáno: 16.1.2019, počet hodnocení: 37)
Tomas22  60 %
(zadáno: 17.12.2018, počet hodnocení: 88)
Kosan  100 %
(zadáno: 15.12.2018, počet hodnocení: 216)
Dajcik  100 %
(zadáno: 25.11.2018, počet hodnocení: 228)
Rivah  80 %
(zadáno: 9.11.2018, počet hodnocení: 259)
Diogenes  70 %
(zadáno: 23.10.2018, počet hodnocení: 57)
Petra.  70 %
(zadáno: 25.6.2018, počet hodnocení: 47)
Julii  30 %
(zadáno: 13.4.2018, počet hodnocení: 36)
Pan Kolpert  60 %
(zadáno: 6.4.2018, počet hodnocení: 110)
Eliskhaleesi  60 %
(zadáno: 22.3.2018, počet hodnocení: 28)
SaXion  60 %
(zadáno: 3.3.2018, počet hodnocení: 21)
Volnicko  90 %
(zadáno: 22.2.2018, počet hodnocení: 45)
Adamantino  60 %
(zadáno: 2.1.2018, počet hodnocení: 32)
Kytina  70 %
(zadáno: 22.12.2017, počet hodnocení: 164)
Graiv  80 %
(zadáno: 13.11.2017, počet hodnocení: 114)
Vladislavka  50 %
(zadáno: 31.10.2017, počet hodnocení: 124)
Kliste  70 %
(zadáno: 28.10.2017, počet hodnocení: 17)
-zuz-  60 %
(zadáno: 25.10.2017, počet hodnocení: 7)
Suzana  60 %
(zadáno: 19.10.2017, počet hodnocení: 303)
Barbora23  90 %
(zadáno: 18.10.2017, počet hodnocení: 42)
PLUCK  70 %
(zadáno: 16.10.2017, počet hodnocení: 12)
Mari.  70 %
(zadáno: 3.10.2017, počet hodnocení: 14)
Dramaholik  70 %
(zadáno: 27.9.2017, počet hodnocení: 120)
M.T.U.  50 %
(zadáno: 4.6.2017, počet hodnocení: 13)
Máša  50 %
(zadáno: 26.5.2017, počet hodnocení: 22)
Andyjak  70 %
(zadáno: 21.4.2017, počet hodnocení: 24)
Quincampoix  70 %
(zadáno: 22.3.2017, počet hodnocení: 55)
Cujo  70 %
(zadáno: 22.3.2017, počet hodnocení: 76)
Matouš Hájek  50 %
(zadáno: 13.2.2017, počet hodnocení: 57)
Marty  50 %
(zadáno: 1.1.2017, počet hodnocení: 22)
Justina  50 %
(zadáno: 26.10.2016, počet hodnocení: 77)
IlMagnifico  70 %
(zadáno: 22.10.2016, počet hodnocení: 107)
Marie friedlova  70 %
(zadáno: 1.10.2016, počet hodnocení: 73)
DaZeL  70 %
(zadáno: 25.9.2016, počet hodnocení: 85)
Dolente  90 %
(zadáno: 17.6.2016, počet hodnocení: 65)
Kaťka chichi  80 %
(zadáno: 31.5.2016, počet hodnocení: 82)
Danpolasek  70 %
(zadáno: 19.4.2016, počet hodnocení: 11)
Plšík  70 %
(zadáno: 29.3.2016, počet hodnocení: 657)
TerezaP  90 %
(zadáno: 18.3.2016, počet hodnocení: 31)
Euforka  90 %
(zadáno: 12.3.2016, počet hodnocení: 36)
Klaram  70 %
(zadáno: 21.2.2016, počet hodnocení: 82)
JitkaJak  70 %
(zadáno: 18.2.2016, počet hodnocení: 54)
Peetra  60 %
(zadáno: 10.1.2016, počet hodnocení: 156)
Dvopet  60 %
(zadáno: 2.1.2016, počet hodnocení: 104)
Bernardblack  50 %
(zadáno: 28.11.2015, počet hodnocení: 304)
Vendula_Z  70 %
(zadáno: 1.11.2015, počet hodnocení: 92)
Paya888  80 %
(zadáno: 25.7.2015, počet hodnocení: 303)
V.morava  70 %
(zadáno: 6.7.2015, počet hodnocení: 560)
Annaj  90 %
(zadáno: 24.6.2015, počet hodnocení: 42)
Zuluk  70 %
(zadáno: 4.6.2015, počet hodnocení: 93)
Marcela  60 %
(zadáno: 9.4.2015, počet hodnocení: 410)
Klob  80 %
(zadáno: 3.4.2015, počet hodnocení: 128)
Sendy  90 %
(zadáno: 14.2.2015, počet hodnocení: 153)
Amaldea  90 %
(zadáno: 21.1.2015, počet hodnocení: 37)
Petullkaaa  90 %
(zadáno: 6.11.2014, počet hodnocení: 43)
Frankovka  90 %
(zadáno: 8.10.2014, počet hodnocení: 244)
Koeman2  90 %
(zadáno: 29.9.2014, počet hodnocení: 155)
Arcipes  70 %
(zadáno: 11.6.2014, počet hodnocení: 136)
Kirill  80 %
(zadáno: 11.6.2014, počet hodnocení: 71)
CALP  90 %
(zadáno: 10.6.2014, počet hodnocení: 40)
Janha  80 %
(zadáno: 7.6.2014, počet hodnocení: 126)
LavinieCamui  80 %
(zadáno: 14.5.2014, počet hodnocení: 584)
IBM  70 %
(zadáno: 17.11.2021, počet hodnocení: 4)
Nakvapl  100 %
(zadáno: 2.5.2018, počet hodnocení: 4)
Ingridka_  90 %
(zadáno: 21.3.2017, počet hodnocení: 3)
Aniczka  80 %
(zadáno: 20.11.2015, počet hodnocení: 2)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.