Profil uživatele

Diogenes

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Helena Grégrová: 4 % (7)
Kateřina Jírová: 7 % (6)
Jan Pařízek: 8 % (13)
Jiří Landa: 8 % (34)
Jiří Koula: 10 % (13)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

Další stránky hodnocení: 1 2 >

(zadáno: 25.6.2019)
Kouř - Divadlo Petra Bezruče: 60 %
Můj oblíbený film, takže jsem se nevyhnul srovnávání, a i proto asi trochu nižší hodnocení. Lehce cynický Mirek Jana Slováka mi přišel zajímavější, než naivní a snaživá Mirka Markéty Matulové. Film reflektoval šedivou totalitní atmosféru socialistického Československa a převod do současného korporátního prostředí mnohde nesedí. Báječný Arnoštek stejně potěšil nejvíc.
(zadáno: 25.6.2019)
Maryša - Divadlo Petra Bezruče: 90 %
Bezruči ukázali, co všechno se v té hře skrývá. Skvěle vymyšlená scéna, symbol hrachu jako těžkého údělu žen (a Maryška vyfasovala největší hrnec). O parádních hereckých výkonech nemluvě. A k tomu ještě výborná hudba Ivana Achera.
(zadáno: 21.5.2019)
Tři sestry - Komorní scéna Aréna: 80 %
Opět výborný Čechov v Aréně. Určitě něco úžasného uděláme, něco změníme, ale až nebudeme tak unavení... Výborné herecké výkony, scéna i hudba. Pavla Dostálová se mi líbila nejvíce ze všech představení, kde jsem ji zatím viděl. Jen mi úplně nesedlo až příliš groteskní pojetí u některých rolí - Kuligyn, Ferapont.
(zadáno: 2.5.2019)
Doma u Hitlerů aneb Historky z Hitlerovic kuchyně - HaDivadlo: 70 %
Až občas mrazilo, jestli se ještě z tohoto dá dělat komedie, ale proč ne, vždyť čistě rozumově ty lidi nikdy nepochopím. Tak se na tu nacistickou partu podívejme skrz absurdní humor. Petr Jeništa s Táňou Malíkovou skvělí. A režisér kol. se taky vyznamenal spoustou inscenačních nápadů.
(zadáno: 2.5.2019)
Display of the Shame - Divadlo Feste: 70 %
Honí se tu příliš mnoho zajíců - láska, management, umělá inteligence, korporace, sociální dávky, homosexualita, totalitní stát...odcházel jsem rozpačitý. Ale je to typ představení, které zůstane v hlavě, přemýšlíte o něm a s odstupem několika dní hodnotím výše, než bezprostředně po zhlédnutí. Herečky výborné, zvláště Lucie Ingrová.
(zadáno: 2.5.2019)
Zabiják Joe - Komorní scéna Aréna: 70 %
Když se odstraní zbytečné morální zábrany, tak to sviští dolů z kopce a sympatickou postavou se může stát i Zabiják. Zajímavá kůldramatická hra, výborní herci a scéna. A romantické finále jako třešnička na dortu.
(zadáno: 8.4.2019)
Můj boj /Mein Kampf/ - Národní divadlo moravskoslezské: 90 %
Scéna, herecké výkony, myšlenky obsažené ve hře, vše vynikající. Nejlepší výkon Vladimíra Poláka, jaký jsem viděl.
(zadáno: 8.4.2019)
Rok na vsi - Národní divadlo moravskoslezské: 60 %
Zajímavý ponor do vztahů na jedné malé vsi. Realistické herectví, ze kterého se vymyká řezník Martin v originálním podání P. Panzenbergera.
(zadáno: 8.4.2019)
Divadelník - Komorní scéna Aréna: 70 %
Herecký koncert Marka Cisovského. Pro interpretaci svých provokativních myšlenek by si Thomas Bernard nemohl vybrat nikoho lepšího. Vadily mi až příliš zkarikované výkony obou dětí.
(zadáno: 8.4.2019)
Smíření - Komorní scéna Aréna: 70 %
Stále výborné, ale přeci jen mě tato třetí část trilogie chytila nejméně.
(zadáno: 8.4.2019)
Slyšení - Komorní scéna Aréna: 80 %
(zadáno: 8.4.2019)
Požitkáři - Divadlo Na zábradlí: 80 %
Sled scének, opakování, čekání na... Hra nejen o smrti, ale i o životě (a není život jen příprava na smrt?). Výborné herecké výkony, skvělá scéna.
Ví někdo, kolik je hodin? A je to důležité?
(zadáno: 6.11.2018)
Top Dogs - HaDivadlo: 80 %
(zadáno: 6.11.2018)
Médeia - Divadelní spolek Jedl: 70 %
Bylo toho až moc najednou: divadlo, výtvarný ateliér, koncert. Nejdříve jsem se to snažil pojmout všechno naráz, zhruba od poloviny jsem se už uvolnil, nechal to plynout a vychutnával si celek na pozadí a jednotlivé silné okamžiky.
(zadáno: 6.11.2018)
451 stupňů Fahrenheita - Činoherní studio Ústí nad Labem: 60 %
U adaptace porovnávám s tím, jak mě zasáhla knižní předloha. A protože velmi, tak to snižuje mé hodnocení této inscenace. Za zhlédnutí určitě stojí.
(zadáno: 24.10.2018)
Vyrozumění - Komorní scéna Aréna: 90 %
Znal jsem jako rozhlasovou hru ve špičkovém obsazení (Trojan, Myšička...), tak jsem se trochu bál, jestli inscenace splní má vysoká očekávaní. A splnila, v čele s výborným J. Kalužou.
(zadáno: 24.10.2018)
Chacharije - Komorní scéna Aréna: 70 %
(zadáno: 23.10.2018)
Europeana - Divadlo Na zábradlí: 70 %
(zadáno: 23.10.2018)
Velvet Havel - Divadlo Na zábradlí: 70 %
(zadáno: 16.10.2018)
Zapomenuté světlo - Divadlo Petra Bezruče: 70 %
Nápaditá scéna a výborné herecké výkony. V první části hodně inscenačních nápadů, v druhé, od scény se zástupcem Svatoboru, už se více hraje na čím dál tíživější atmosféru. Do té se buď úspěšně ponoříte, anebo se vám bude zdát trochu zdlouhavá. Náš dvoučlenný kolektiv se rozdělil takřka přesně napůl.
(zadáno: 15.10.2018)
Miláček - Divadlo Petra Bezruče: 60 %
Nějak nebylo úplně jasné, čím Vojtěch Říha v titulní roli všechny ty ženy poblouznil. Počáteční nezkušenost málo roztomilá, pozdější světáckost příliš přehrávaná. Za zhlédnutí však představení stojí, takový bezručovský solidní průměr.
(zadáno: 19.2.2018)
Kráska z Leenane - Divadlo Petra Bezruče: 70 %
Představení gradovalo, druhá půle byla strhující a při mnohých scénách mrazilo. Jestliže mi však u některých inscenací tragikomických her vadí, že komická složka zabije tu tragickou, tady se až moc tlačilo na tragickou. Takové to děsivé zmrznutí úsměvu na rtech nepřišlo.
(zadáno: 6.11.2017)
Slepice - Komorní scéna Aréna: 60 %
Dobrá komedie založená na oblíbeném nastavování zrcadla, které tentokrát drží v ruce nová mladá herečka oblastního divadla. A jak to chodí, v zrcadle se uvidí její kolegyně a kolegové, jejich partneři a nějaké záblesky se dostanou až do hlediště. Výborná Zuzana Truplová, naopak Tereze Cisovské role ujeté duchařky moc nesvědčila.

Další stránky hodnocení: 1 2 >