Profil uživatele

Diogenes

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Helena Grégrová: 5 % (12)
Iva Bryndová: 7 % (9)
Jiří Landa: 7 % (41)
Jan Pařízek: 8 % (19)
Kateřina Jírová: 8 % (8)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 19.2.2024)
Se zpožděním od zhlédnutí přidávám hodnocení. Silný zážitek. Inscenace, na kterou bych zašel i podruhé. Kvůli úmrtí vynikajícího protagonisty už nezajdu...
(zadáno: 16.10.2023)
Nemám srovnání s jiným uvedením Macbetha (hru jsem pouze četl), ale Shakespeare a Aréna se sešli velmi povedeně.
(zadáno: 16.10.2023)
Slavná hra (i slavné filmové zpracování - neviděl jsem), ale nějak mě to minulo. Další konverzačka na téma vztahů, lásky a sexu. Po pár dnech jsem vzpomínal, o čem to vlastně bylo.
(zadáno: 26.5.2023)
Zajímavá scénografie, která umocnila odlidštěnou a absurdní atmosféru. Stejně tak hudba. Zatím nejlepší výkon Jáchyma Kučery, jaký jsem v DPB viděl. Proces jsem vícekrát četl, poslouchal výborné rozhlasové zpracování, viděl film od O. Wellese, takže jsem šel na divadelní zpracování trochu s obavami. A byl jsem pozitivně překvapen.
(zadáno: 26.5.2023)
V první polovině vše lehce a vtipně plyne, po přestávce komedie přechází drama morálky. Pýcha předchází pád? Jak by se člověk sám zachoval? Dianiška je mistr divadelních "životopisů".
(zadáno: 20.1.2023)
Zpočátku: Není to 19. století pro dnešek trochu "těžkopádné"?
S přibývajícím časem: Hodně zajímavé, skvěle provedené
Po představení: Jak ty obrazy konečně vyhnat z hlavy?
(zadáno: 20.1.2023)
Mámení pohádkové noci jako (post)moderní show. Nic hlubokého, ale velmi zábavná jízda.
(zadáno: 4.1.2023)
Přišlo mi to jako prvoplánová snaha o humor. Velmi dobré však byly všechny scény s Petrou Kocmanovou a Janem Fišarem. I úmyslně přehrávat se musí umět, a to tito dva uměli skvěle. A také roztomile ulítlý konec.
(zadáno: 19.12.2022)
Fungující propojení tří aktovek. Inscenace se postupně dostává do tempa. Výborný V. Georgiev v rolích hřmotného muže či mladého nápadníka.
(zadáno: 2.12.2022)
Inscenace povedená, spíše jsem měl problém se samotnou hrou. Předvídatelné schéma o pokryteckých městských intelektuálech a jednoduchých, trochu směšných venkovanech se srdcem na tom pravém místě.
(zadáno: 2.12.2022)
Nevyrovnanost jednotlivých částí. Něco chytré, něco rozplizlé. Může za to předloha, nebo režie?
(zadáno: 2.12.2022)
Na délku představení jsem byl připraven, takže mi tolik nevadila. Historie Ostravy na pozadí historie fotbalového klubu myslím funguje. Robert Finta v titulní roli velmi dobrý. Takže: před představením si dobře odpočinout, dát si dvojité espresso a mohu doporučit.
(zadáno: 2.12.2022)
Na zmenšeném prostoru jsou si k sobě účastníci "umělecké večeře" tak blízko, že je těžké něco skrývat. Až se nakonec vše odhalí ve své nahotě. Velmi povedené zpracování mého oblíbeného Bernharda, k tomu výborné herecké výkony.
(zadáno: 22.9.2022)
Jako "životopisná inscenace" velmi dobré. K tomu univerzální téma o chování člověka v mezních situacích, výborný humor, nepřehnaná dávka patosu, živá hudba a hlavně skvělá M. Matulová (i ostatní výkony výborné, např. Julie Goetzová)
(zadáno: 22.9.2022)
Kateřina Krejčí jako udivené děťátko úžasná.
(zadáno: 28.2.2020)
Těžko hodnotit. Sám bych si tento žánr nevybral, lístky jsem dostal. Šel jsem však pozitivně naladěn: nic hlubšího od toho nečekám, jdu se zasmát a pobavit. A nic. V první půli jsem se ještě párkrát zasmál, v druhé už jen těšil na konec. Prvoplánový humor mě opravdu nebere. Ale naprostá většina diváků byla zjevně nadšená a smála se, takže v rámci žánru situační komedie je to asi velmi povedená věc. Do procentuálního hodnocení tedy dávám jakýsi pokus o průměr z mého hodnocení a hodnocení v rámci žánru.
(zadáno: 28.2.2020)
Nic zas úplně nového či překvapivého mi toto dílo o holokaustu nepřineslo, některé monology i dialogy se mi zdály příliš rozvláčné, nakonec však zůstal velmi dobrý dojem. Přes tříhodinovou délku (včetně přestávky) jsem se rozhodně nenudil a představení uvízlo v hlavě. Nemluvě o výborných hereckých výkonech a zajímavé scéně.
(zadáno: 28.2.2020)
Vojtěch Johaník hraje stvořené monstrum opravdu skvěle. Horor z počátku 19. století na mě ale jinak opravdu působil jako z 19. století. Příliš tragicky stylizované herectví (hlavně postava Frankensteina), do toho postava Alžběty ve zcela jiné rovině. Povedené jsou scény s "oživlým" synem.
(zadáno: 21.11.2019)
Téma stále aktuální, ale i proto ne zas moc originální: Za peníze a sex jsme ochotni připustit, že naše zásady zase nejsou tak zásadní. Vysoko hodnotím energetické toky, které proudily mezi herci navzájem i do hlediště (a navíc bezemisní). A naučil jsem se spousty nových druhů přípravy kávy, které se však v ostravských kavárnách zatím marně snažím objednat.
(zadáno: 19.11.2019)
Netradiční uspořádání hlediště a jeviště, které umožňuje rozehrávat jednotlivé epizody na dlouhé, pohyblivé scéně. Režisér toho zdárně využívá. A ďábel není zase tak hrozný. Hrozní jsou lidé. Někteří. Ostatní jenom trochu.
(zadáno: 11.11.2019)
Téma hry velmi aktuální, povedené, nezasáhlo mě to však tolik, jako jiné inscenace DPB z poslední doby.
(zadáno: 11.11.2019)
Většina podstatných věcí se odehrává venku a uvnitř roste obrovská fragile krabice. Až praskne. Výborné po všech stránkách.
(zadáno: 25.6.2019)
Můj oblíbený film, takže jsem se nevyhnul srovnávání, a i proto asi trochu nižší hodnocení. Lehce cynický Mirek Jana Slováka mi přišel zajímavější, než naivní a snaživá Mirka Markéty Matulové. Film reflektoval šedivou totalitní atmosféru socialistického Československa a převod do současného korporátního prostředí mnohde nesedí. Báječný Arnoštek stejně potěšil nejvíc.
(zadáno: 25.6.2019)
Bezruči ukázali, co všechno se v té hře skrývá. Skvěle vymyšlená scéna, symbol hrachu jako těžkého údělu žen (a Maryška vyfasovala největší hrnec). O parádních hereckých výkonech nemluvě. A k tomu ještě výborná hudba Ivana Achera.