Profil uživatele

Aelinwen

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Kateřina Jírová: 5 % (2)
Anežka Kotoučová: 10 % (4)
Lukáš Dubský: 10 % (7)
Jan Pařízek: 13 % (7)
Lukáš Holubec: 17 % (3)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 12.4.2016)
Jsem z této inscenace v rozpacích. Vlastně bylo všechno správně: skvělé téma, scéna, kostýmy, hudba (Mastix!), nepřeberná škála skvělých nápadů, které člověk jistě všechny nezaregistruje na první shlédnutí. Báječné kompletně všechny vedlejší postavy i postavičky. Chybělo mi ale to teplo a okouzlení, se kterým jsem zatím vždy odcházela z představení mých oblíbených režisérů.
Bohužel mám pocit, že pro mě to nefungovalo u představitelů dvou hlavních rolí. Já jim prostě tu lásku nevěřila. A M. Poulová se opravdu ve svých rolích hodně opakuje.
(zadáno: 12.4.2016)
Vidím to takhle: přijdete do divadla a začne se rozvíjet silný a velice zajímavý příběh. Herci hrají jak o život, máte pocit, že snad s nimi i dýcháte, pochybujete, jestli se hlavní hrdinka náhodou neplete, naskakuje vám husí kůže vždy, když se ozve Schubertova melodie...a najednou uprostřed té jedinečné dusné atmosféry přestávka...proboha proč? vždyť ta hra má jen něco málo přes hodinu a půl. Perfektní kus tím srazili a je to velká škoda.
Přesto si zaslouží kladné hodnocení, komorní scéna této inscenaci sluší
(zadáno: 12.4.2016)
Krásné, krásné, krásné...prolínání reality se snovým surreálnem. Okamžiky, kdy dojetím lovíte z kabelky kapesník, nakonec ale vyprsknete smíchy. Opět skvostná hudba, herecké obsazení netřeba komentovat.
(zadáno: 21.3.2016)
Nic tomu nechybělo, tak proč se s hodnocením držet při zemi. Výborné herecké výkony jsou v KDHK samozřejmostí, pro mě tentokrát top K. Sedlárová a N. Holíková. Navíc bych chtěla navíc vyzdvihnout skvělou hudbu Davida Smečky, která inscenaci pozvedla ještě na vyšší level.
(zadáno: 3.2.2016)
Předně bych úplně škrtla žábu, její laciné vtipy na úrovni nejnižší estrády mě téměř pohoršovaly a dost srazily i mé hodnocení. Pokud by se vynechala zvířecí intermezza a zbyl pouze čistý Richard, zbylo by pro mě téměř dokonalé představení. Božsky ďábelská Pavlína Štorková, snad nejodpornější kreatura, co jsem zatím na divadle viděla, která však na konci dokázala vzbudit i lítost. Závěrečná scéna s koníky je úžasná, rovněž pak všechny popravy, které jsou popsány se sadistickým gustem. Příjemné oživení v podobě chlapeckého sboru.
(zadáno: 3.2.2016)
Neuvěřitelně jsem se bavila. Výborná ústřední dvojice, která dokázala vyniknout jak v komických, tak ve vážnějších scénách. Bylo krásně vidět, jak se na chudince Julii podepsala výchova jejího narcistického otce. Skvělý Matěj Anděl, který měl, pravda, velmi vděčnou roli, nicméně jeho romský Benvolio byl okouzlující. Musím též vyzdvihnout skvělou hudbu a zpěv všech členů KD, obzvláště "píseň klanů" se povedla. 10% dolů za trochu nelogický postup s jedem a hlavně naprosto zbytečný drogový trip starého Kapuleta. Přes tyto pihy na kráse pro mě fantastický zážitek s povšechně skvělými výkony.
(zadáno: 31.10.2015)
Čekala jsem ledacos, ale tohle mě doslova dostalo. Strašně mě to bavilo, očividně stejně jako děti kolem, které úžasně reagovaly, děkovačka byla bouřlivá. Výborná taneční company, kostýmy, scéna, a jak už jsem psala u SKÚTRú mnohokrát - celková atmosféra. Jan Cina prostě je Mauglí a s Brigitou Cmundovou tvořili rozkošný pár. Z Juraje Čiernika šel strach, má krásný hluboký hlas a nesmírné charisma. Jiří Zonyga se jako herec lepší, výborný zpěv je samozřejmostí. Hvězdou představení je ale pro mě Jan Sklenář, černý elegán uznávaný v celé džungli. Z jeho Písně o strachu jsem měla husí kůži.
(zadáno: 31.10.2015)
2. inscenace od SKÚTRů a opět spokojenost. Pomalejší rozjezd (pár lidí i během první 1/2h odešli) a na konci už jsem hůře koncentrovala pozornost. Že je H. Vágnerová psycholožka jsem zjistila až posléze, během hry mi to nedošlo. Moc se mi líbila střídmá uzavřená scéna, z hereckých výkonů zaujal Marek Daniel. Skvělá celková atmosféra, během představení i slzička ukápla. Hra asi nezaujme v tomto pojetí masy, kdo má ale rád SKÚTR, přijde si na své
(zadáno: 31.10.2015)
Dlouho se mi nestalo, že by mě v divadle od smíchu bolelo břicho. Tohle se opravdu povedlo. Občas trochu humor á la Partička, ústřední dvojice bezkonkurenční
(zadáno: 31.10.2015)
Komorní scéna této inscenaci sluší, na velké pódium by to nebylo. Jan a Jan výborní zvláště po pěvecké stránce. Jen mi trochu přišlo, že Jan Sklenář si tu roli neužíval tak, jak jsem u něj zvyklá. Možná za mohla únava po maratonu LSS, ale konkrétně u něj mi maličko chyběla šťáva. Nejlépe hodnotím asi tramskou company, která mě všeobecně velmi bavila. 70% tedy za hudební složku, za to že hra nikdy nesklouzne do trapnosti a za to, že bratry Nedvědy líčí i s jejich negativy

Viděno 14.9.2015
(zadáno: 31.10.2015)
Viděno 27.10.2015. Po letech opět na Ypsilonce a já i můj doprovod jsme byli spokojeni. Já se rozhodně nenudila, je tedy pravda, že nejkomičtější situace vznikaly poté, kdy Jana Synková nějakým způsobem popletla text a ostatní kolegové jí to neváhali vrátit. Ačkoliv jsem se smála, celkově pro mě hra nakonec vyzněla velmi smutně a donutila mě k zamyšlení.
(zadáno: 31.10.2015)
Svěží, lehké a takové čisté. Klasika, která neomrzí. Veršovaný text byl dobře stravitelný a písně příjemným doplněním. Pěkně vymyšlená, střídmá scéna. Herecké výkony dobré, nicméně pan Zapletal si hru ukradl jednoznačně pro sebe.
(zadáno: 31.10.2015)
Já prostě nemůžu jinak...bylo to první setkání se SKÚTRY a úplně mě dostali...z první půle jsem byla, pravda trochu rozpačitá, hlavně z rádoby vtipných výstupů Benvolia a Mercucia, ale s odstupem mi ta první a druhá polovina hry do sebe krásně zapadla. Všichni herci odvedli výborné výkony, ale jakmile poprvé promluvil Jan Sklenář, musím přiznat, že jsem se fatálně zamilovala, takže je možná moje hodnocení tímto trochu poznamenané. Celková atmosféra hry zanechala takový dojem, že jsem si to musela ještě zopakovat.