Městská divadla pražská [Divadlo ABC]

Drž mě pevně, miluj mě zlehka

Premiéra: 8.6.2013 | 2:20
Dramaturgie: Jiří Janků. Scéna: Ondřej Nekvasil, Zuzana Ježková. Kostýmy: Zuzana Ježková. Hudební spolupráce: Milan Potoček. Choreografie: Jana Hanušová, Radka Šulcová, Marek Štefan, Eva Severinová. Režie: Miroslav Hanuš.
Poslední uvedení: květen 2017.
Divadelní adaptace nejnovějšího románu oblíbeného amerického autora. Inscenace plná tance, písní a moudré nostalgie. V americké tančírně tanga se setkávají různí lidé... To, co je důležité venku, zde není podstatné. Jde tu totiž o jediné - o tanec!


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městská divadla pražská
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
67 %
67481000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 70 %
Michal Novák 70 %
Volby

Hodnocení (50)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  70 %
24.1.2014 | 3032 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Tuto inscenaci je nutné na sebe nechat působit přes tanec, písně a celkovou atmosféru tančírny a nechat se unášet jednotlivými mikropříběhy tamních návštěvníků. M. Hanušovi se podařilo vytvořit příjemnou podívanou, která (přistoupíte-li na výše uvedené) nenudí a může se stát i docela milým spouštěčem vzpomínek na časy (ne)dávno minulé. Velmi slušné taneční výkony, na mnou viděné repríze bylo i herecké zpívání na celkem solidní úrovni. Z herců bych zmínil J. Hánu, T. Novotného a jako super bonus L. Lipského s J. Drbohlavovou. Zdařilý nápad, jak uvést doyena souboru na jeviště v nové premiéře.
Michal Novák  70 %
9.7.2013 | 1159 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace moudrého obsahu a podmanivého rytmu, která „nedramatizovatelnou“ předlohu na jeviště převedla s elegancí a vtipem. Divákům se dostane nejen lekce tanga, těm vnímavějším i psychologie. Miroslav Hanuš začíná být velký specialista na divadlo opřené o hudbu či pohyb. Do hry zapojuje i řadu svých svébytných autorských textů, které nepotřebují mnoho slov na trefné podchycení dušezpytů postav. A jak už psali mnozí, inscenace pozoruhodná svou pohybovou stránkou bohužel nezastihla některé herce v dobré pěvecké kondici.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Lukas.cerny  70 %
12.2.2017 | 23 hodnocení
+ souhlasím
Kouzelná mozaika postav a osudů, která pohltila atmosférou, rytmem i nevšedností. Celkové vyznění ale dost zvlástní, něco mi tam ve výsledku chybělo, "neladilo".
SirThompson  70 %
5.4.2016 | 53 hodnocení
+ souhlasím
Příjemná oddychovka na večer, můžu doporučit.
Cechoslovak  70 %
22.2.2016 | 101 hodnocení
+ souhlasím
Hezké podívání, ale jako drama se inscenace hodnotí těžko. Jde o dost nedramatický text, takže těžiště je hlavně v tanci. Začátečnické lekce působí trochu rozpačitě, křečovitě humorně, pak si ale téměř každá postava odtancuje něco pěkného. Věřím, že herce (a nakonec i diváky) hra baví. Emoce se do hry vkrádají jen zvolna a rozvinou se spíše až po přestávce. Atmosféra scény je působivá a celek docela připomene literární předlohu.
Divka  60 %
1.1.2016 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Snad absencí pana Lipského se závěrečná katarze nedostavila. Taneční výkony jistě dobré, ale vzhledem k tomu, že řada diváků sleduje spíše TV StarDance, už tolik neuchvátí. V prezentaci jednotlivých "typů" nejvíce zaujala Radka Fidlerová - obecně, všichni podali disciplinovaný výkon. Víc drobných chyb, které se dají přičíst režii - hudba vstupuje do slova, celá scéna je "utopená". Více dynamiky - nebo čehokoli, co udrží diváka v napětí - by neuškodilo, i když pomalejší rytmus inscenace byl zřejmě záměr. Ze zamýšlené atmosféry zůstalo jen málo.
Maranta  90 %
30.6.2015 | 60 hodnocení
+ souhlasím
Představení, při kterém se nenudíte, ač na jevišti vlastně neprobíhá žáný velký epický příběh. Je to celé o atmosféře, samozřejmě o tanci, ale také o vášni, rozhodnutí, o střípcích lidských osudů zahlédnutých v tančírně, o svobobě a osvobození a o tom, že když tančíte argentinské tango, nejste v tom sami. Pro mě jako pro laika byly jak herecké tak taneční výkony protagonistů úchvatné.
HanaH  80 %
14.5.2015 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Velice hezky udělaná hra vyprávějící o životě tanečníků argentinského tanga, přičemž taneční výkony herců byly opravdu bravurní.
Tuto hru doporučuji lidem, kteří se zajímají o tanec a obzvláště o argentinské tango.
Mishka  60 %
18.4.2015 | 13 hodnocení
+ souhlasím
Příjemná hudba, povedené taneční výkony, ale v celku je to představení, které ve mně nezanechalo hlubší dojem.
Misa  70 %
26.11.2014 | 81 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace tak nějak příjemně plyne v rytmu tanga.Je to nenáročná podívaná,která zároveň nemůže urazit ani náročnějšího diváka.
Lucilla  70 %
12.11.2014 | 214 hodnocení
+ souhlasím
Tohle byl tedy tanec. Ale doslova :-) Mile predstaveni, staci se nechat unaset na vlne tanga, jeho podmanivych rytmech, a clovek si to uzije. Velka pochvala patri hercum a jejich tanecnim vykonum, tohle jsem rozhodne necekala a bylo to velmi mile prekvapeni.
Eviik  70 %
10.10.2014 | 289 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace potěší každého, kdo má rád tanec, protože o něm jde především. Děj nakonec není zas až tak podstatný. Herci se toho ujali na výbornou. Takový taneční talent jsem od nich nečekala. Písničky mě bavily. Každá měla svou funkci, nepřekážely mi tam. Z herců bych vyzdvihla především T. Novotného, Z. Frice, H. Hornáčkovou a S. Jachnickou za jejich výborné taneční výkony. Velmi mě bavil V. Dvořák. Potešila mě také přítomnost L. Lipského. Klobouk dolů i před R. Kalvodou, který na poslední chvíli zaskočil za nemocného Z. Vencla, ovšem na jeho výkonu to nebylo vůbec znát.
Martin21  40 %
9.10.2014 | 462 hodnocení
+ souhlasím
Docela nuda... Celá hra je prakticky o ničem, i když vím, že se jedná hlavně o tanec (který mě také zrovna neuchvátil) :-(
Fr2709  60 %
25.5.2014 | 191 hodnocení
+ souhlasím
Neurazí a ani nenadchne. Člověk udrží pozornost po celé představení, ale že by pak šel a doporučoval lidem, že na to musí jít, tak to v žádném případě.
Lika13  90 %
10.2.2014 | 20 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé taneční výkony!
Brouček  70 %
28.10.2013 | 81 hodnocení
+ souhlasím
Celkově příjemná podívaná, od začátku dokonale navozená atmosféra. Jen pěvecky by to chtělo místy vylepšit.
Johnny  30 %
24.10.2013 | 54 hodnocení
+ souhlasím
Velké zklamání, v MDP spíše neobvyklé. Nezáživný děj (spíše jeho absence?), otřesné pěvecké výkony, průměrné ty herecké i u herců, kteří jindy spolehlivě táhnou inscenaci... Velmi nepřirozená H. Hornáčková. Chválím pouze kostýmy.
Togaf  70 %
26.9.2013 | 180 hodnocení
+ souhlasím
Vyprávění příběhů pomocí písní bylo originální a spolu s nasvícením i působivé. Z komentářů ostatních můžu snad poprvé v životě prohlásit "ještě že nemám hudební sluch".
Vratislav Honzálek  60 %
10.9.2013 | 110 hodnocení
+ souhlasím
Toto představení je hodně pocitové. Atmosféra tančírny je vykreslena výborně včetně návštěvních typů,štramáků mladých i starých a vedoucí tančírny.Problémové mě ale přijde změna "tempa" do druhé poloviny, kde se toho děje o poznání méně.
V předloze, pokud si pamatuji,je nějvetší důraz kladen na mladou reportérku tanga a právníka Joyse, to se však o inscenaci řici nedá. Zde je to postaveno na rovinu ostaního děje.
Blumarik  90 %
21.7.2013 | 239 hodnocení
+ souhlasím
I tady je první uvedena H.Hornáčková a mnozí diváci to tak taky cítí, příběh je však o Aristovi. V pokoji Aristova života byly přece ty dveře, kterými nikdy neprošel, o kterých věděl, ale předpokládal, že jsou zamčené. Nikdy nezkusil vzít za kliku, až jednou... Jirka Hána se ocitl v úplně nové herecké pozici, velmi těžké pozici. Se ztvárněním se asi pral dlouho, ale nakonec to zvládl výborně. Skvělé výkony podávají i J. Klem, S. Jachnická, V. Janků, Z. Vencl, B. Janatková a Z. Fric. Skupina "nemluvících" je také velmi silná a jejich pěvecké kousky mají své pevné místo. Mirek Hanuš zkrátka umí!
Vladimír10  70 %
21.6.2013 | 646 hodnocení
+ souhlasím
M. Hanuš se pokusil vytvořit druhého Kaplana. To se ovšem povedlo jen zčásti. Mladí herci tančí tango téměř profesionálně, ale zpěv některých účinkujících je tak falešný, že i člověka s minimálním hudebním sluchem tahá za uši. Jedná se hlavně o Radku Fidlerovou a Hanu Doulovou. Po herecké stránce nepřineslo představení nic objevného. Mnozí herci ztvárňují své postavy v zaběhnutém stylu. Dosti vtipným zpestřením jsou výstupy J. Drbohlavové a L. Lipského, jenž má bohužel jen němou roli. Komediálně inscenace okořenili i V. Dvořák, Z. Vencl a E. Pacoláková. Nepřirozená je pouze H. Hornáčková.
Hannah21  70 %
19.6.2013 | 159 hodnocení
+ souhlasím
Moc se mi líbilo to pojetí, kdy někteří herci měli jen němé role nebo o sobě vyprávěli pouze písní. Písně ale jsou nejslabším článkem představení - nejen kvůli textům, ale bohužel i kvůli interpretaci (jedná se sice převážně o činoherce, ale asi prostě neměli svůj den). Na druhou stranu těch zpívaných písní tam není tolik. Děj je vlastně v této hře vedlejší, spíš jde o tu atmosféru a důvody lidí, proč chtějí tančit a co jim argentinské tango přináší. A to se na mě přeneslo. Tanečně velmi dobré.
honzy  30 %
18.6.2013 | 284 hodnocení
+ souhlasím
Drž mě pevně, miluj mě zlehka v Divadle ABC je docela nuda.Děj ubíhá pomalu a je plytký, herecké výkony žádná sláva.Celkové vyznění této divadelní adaptace amerického autora R.Fulghuma vyvolává rozpaky.Inscenace z části připomíná slavnou Tančírnu, na kterou ale zdaleka nemá.V hudebním nastudování hry slyšíme kratičké části popěvků, se slabými texty a ještě podprůměrnou interpretací.Humor má zachránit dáma s velkým "pozadím", to snad ale ne?Inscenaci nakonec zachrańují staří manželé v podání J.Drbohlavové a L.Lipského.A to je opravdu trochu málo!Hodnocení 30%.
Kalachr  60 %
14.6.2013 | 12 hodnocení
+ souhlasím
Z predstaveia mam zmiesane pocity - nenadchlo ani neurazilo. Dejove nenudilo ale ani velmi nezaujalo.
Kos_Lukas  90 %
12.6.2013 | 31 hodnocení
+ souhlasím
Henrieta Hornáčková ubírá celkovému dojmu, ale jinak celý tým pod vedením Mirka Hanuše odvedl skvělou práci. Rozhodně stojí za návštěvu :-)
Síma  50 %
12.6.2013 | 116 hodnocení
+ souhlasím
Docela rozpaky..
Marek Příbramský  100 %
10.6.2013 | 18 hodnocení
+ souhlasím
Režisér Hanuš i přítomný mistr Fulghum museli být nadmíru spokojení. Zdařilá Fulghumova sociopsychologická popisná studie lidí prostřednictvím tance dostává na jevišti díky úžasným hercům a tanečníkům obrovsky lidský rozměr. Nejde o žádnou strhující zápletku, ale komentářem reportérky a pedagogickým výkladem majitelky tančírny vzniká příjemně mrazivé napětí a divák je posvátně přikován ke svému sedadlu. Díky hercům a tanečníkům, zde člověk pochopí to, že když po něčem touží,tak musí za to bojovat. Je to vlastně o tom, proč člověk žije. V tanci je velká moudrost a lidskost.
Qlarinka  70 %
9.4.2014 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Milé představení z tanečního prostředí. Děje se jakoby mimochodem, ale v zásadě to nevadí. Taneční výkon "profesionálního" páru podle mě srovnatelný s výkony herců, ale budiž.
Applejuice  80 %
7.1.2023 | 379 hodnocení
Bigrambo  70 %
10.6.2019 | 63 hodnocení
Munoz  90 %
1.12.2018 | 107 hodnocení
Alcha  90 %
19.11.2017 | 130 hodnocení
Pavlouš  40 %
22.7.2017 | 54 hodnocení
Maggie  90 %
2.5.2017 | 43 hodnocení
Monule  90 %
26.3.2017 | 17 hodnocení
Plšík  70 %
6.2.2017 | 782 hodnocení
Terezajirickova  40 %
27.9.2016 | 45 hodnocení
Kytina  60 %
21.2.2016 | 181 hodnocení
AnnieCross  60 %
30.12.2015 | 6 hodnocení
Bartys  60 %
1.4.2015 | 56 hodnocení
Čiko  60 %
21.11.2014 | 1089 hodnocení
Lisarah  70 %
10.11.2014 | 78 hodnocení
Bbb  50 %
9.11.2014 | 34 hodnocení
Chbarca  70 %
30.5.2014 | 73 hodnocení
Bacraj  80 %
5.4.2014 | 171 hodnocení
Dubina  70 %
5.3.2014 | 158 hodnocení
Ekdar  20 %
7.2.2014 | 13 hodnocení
Katerian  90 %
31.1.2014 | 35 hodnocení
Lumca  70 %
17.1.2014 | 366 hodnocení
Petr.trep  40 %
9.6.2013 | 172 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.