Profil uživatele

Lukas.cerny

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Pavla Haflantová: 10 % (4)
Veronika Boušová: 13 % (3)
Michal Novák: 18 % (10)
Lukáš Dubský: 21 % (8)
Pavel Širmer: 22 % (9)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 12.2.2017)
Tak tohle mne úplně minulo. Největší nuda za hodně dlouhou dobu. (15.6.2016)
(zadáno: 12.2.2017)
Opravdu vtipné, umělecké ale i citlivé a diskutabilní pojetí tématu, které by jinak bylo naprostá deprese. Člověk se směje se slzami v očích - ač námět hry primárně odrazuje (vlasní zkušenost z okolí), všem tuto hru doporučím. Skvělá Dana Batulková i ostatní pacitentky, J. Smutná i E. Pacoláková se mi libily už dříve, konečně jsem přišel na chuť i R. Fidlerové. Dobrá i H. Doulová jako sestra. Plus navíc za židovské prostředí hry.
(zadáno: 12.2.2017)
Nečekané a ohromně milé překvapení. Originální pojetí hry a skvělé výkony všech tří představitelů s Danou Batulkovou v čele. Hra, která opravdu chytila za srdce.
(zadáno: 12.2.2017)
Předčilo očekávání, velmi dobré. Skvělá Petra Tenorová jako Taťána, Jiří Hána jako Oněgin i Lenskij Aleše Bilíka. Výborná gradace, atmosféra, jen začátek s nahotou mi přišel zbytečný. (24.9. a 2.11.2016)
(zadáno: 12.2.2017)
Skvělé! Nadšení z pojetí scény a stylizace postav při ctění předlohy. Výkonem zaujali především Aleš Procházka, Vasil Fridrich, Zuzana Kajnarová. (28.9. a 19.12.2016)
(zadáno: 12.2.2017)
Kouzelná mozaika postav a osudů, která pohltila atmosférou, rytmem i nevšedností. Celkové vyznění ale dost zvlástní, něco mi tam ve výsledku chybělo, "neladilo".
(zadáno: 12.2.2017)
Nejlepší komedie za hodně dlouhou dobu. Skvěle pojaté, skvělé výkony - hlavně V.Fridrich a J. Hána, ale i ostatních. Nemám zatím srovnání s původním seriálem, ale za to z vlastní pracovní zkušenosti - podobné trapné atmosféry na pracovišti, o to víc jsem se bavil. (14.10.2016)
(zadáno: 12.2.2017)
Slabší z komedií. Lepší i horší scény, v závěru ale úplně roklížené. (31.3.2016)
(zadáno: 12.2.2017)
Je pravda, že předchozí Procházkovy hry asi byly důmyslnější a vtipnější. Když na tuhle hru půjdete s cílem odreagovat se a zasmát, připraveni na laciné a předvídatelné fórky, budete spokojeni. Žádné velké umění ale nečekejte.
(zadáno: 9.5.2015)
Úžasné. Dosud neviděný zážitek, nemám slov. Ostatně tanečníci taky slova nepotřebovali, a řekli toho víc, než dlouhé stránky textu...
(zadáno: 28.3.2015)
Zajímavé a pěkné, ale zas nic extra. Představení originální a vtipné, ale místy laciné či vlezlé. Zprvu mi bylo trochu líto, že neuvidíme Janu Strykovou, ale nakonec se mi Tereza Hofová jako barmanka líbila asi nejvíc.
(zadáno: 28.3.2015)
Naprosto souhlasím s komentáři, zde uvedenými dříve - je to jak scénka z nekdějších televizních silvestrů a podobných "hrozně vtipných" estrád. Jen s tím rozdílem, že trvá dvě hodiny a že se k ní propůjčily dvě slavné a jinak skvělé herečky. Na druhou stranu, divácky vděčné to je - i když umělecký přínos hry je nulový, publikum se chláme smíchy a nadšeně tleská.
(zadáno: 28.2.2015)
No, je to opravdu rozpačité, zcela znásilněný text bratří Čapků. Jako skvěle pojaté hodnotím scény mravenců a jepic, za ty jsem nadšeně tleskám. Zbytek ovšem dost zvláštní, místy až nepochopený. Z hereckých výkonů bych rád ocenil motýly Karla Dobrého a Filipa Kaňkovského.
(zadáno: 28.2.2015)
Nenáročná a dobrá komedie. Od takové hry člověk nemůže očekávat nic hluboce psychologického ani se snažit cosi číst mezi řádky. Je to prostě jednoduchá situační komedie u které se zasmějete, nic víc, nic míň. Herecké výkony vyrovnané (a kvalitní - M. Adamczyk, J. Maléř, Z. Mucha; vyzdvihl bych snad Zorku Kostkovou a její pomatení, nezapomenutelná je Jana Kubátová).
(zadáno: 28.2.2015)
Pro člověka příliš nezasvěceného do humoru Monty Phyton je to bohapustá ptákovina...ale tak ohromně vtipná! Divák se skvěle baví a po hudební stránce je muzikál také výborný - skvělý výkon především Jan Kříže, Dashy a Jiřího Untermüllera.
(zadáno: 26.2.2015)
Velmi dobrá adaptace, zajímavě "předělaná" co do doby i místa děje. Atmosféra hry funguje - napětí, emoce i absurdita nekterých momentů dosáhly až od posledních řad hlediště. Skvělé výkony M. Frösllové, A. Černé, M. Stránského i J. Zindulky. Oceňuji též pojetí scény se schody, výtahem, i proměnou v závěru.
(zadáno: 26.2.2015)
Krásně symbolicky a metaforicky provedená adaptace. Výborný Marek Adamczyk v hlavní roli i ostatní v mnoha malých epizodních rolích. Hra hrdě využívá špičkové technické možnosti Nového divadla, jen je prostě pro mnoho lidí težko stravitelná, jako ostatně Kafka sám. Pokud půjdete s vědomím, že jdete na Kafku a budete připraveni na "kafkovskou" atmosféru, můžete odcházet spokojeni. 75 %
(zadáno: 26.2.2015)
Je to celkem dobrá komedie, nic víc, nic míň. Jestli v té hře je nějaký hlubší smysl, nějaké sdělení či poučení, tak mě prostě minulo. Člověk by prostě po tom, jak moc se o hře i o autorovi mluvilo a psalo, asi čekal víc. Hra pro mne byla místy vtipná více, místy méně, v závěru se zcela rozklížila do frašky. Z hereckých výkonů bych vyzdvihl P.Pavlovského a J. Kubátovou v roli rodičů hlavního hrdiny Petra, dále možná tři postavy učitelů. Neseděla mi naopak postava bratra v podání Petra Konáše (kterého mám jinak rád). 65 %
(zadáno: 17.2.2015)
Výborné představení, ze kterého mrazí a které v člověku zůstane. Pavel Nečas i Petr Konáš výborní, ostatní skutečně jen sekundují. Ale velmi dobře! Skvělý dojem umocní i zdánlivé detaily na scéně - lampiony v pozadí, výkon dětské herečky v roli Kotovovy dcery, krev v závěru...
(zadáno: 5.2.2015)
Absurdní drama par excellence. Byli jsme nadšeni odvážným pojetím scény i stylizací postav, absurdní atmosféra hry na nás správně čišela. Výborné herecké výkony všech čtyř hvězdných protagonistů. 95 %.
Jen nechápu, jak mohou jít lidé "do Národního" a nevědět na co (resp. o čem Čekání na Godota je, či v čem spočívá absurdní drama) - z velké části publika bylo poznat, že jsou v šoku a nechápou. Tak vlažný potlesk si herci a celý autorský tým nezasloužili.
(zadáno: 4.2.2015)
Respektuji, že každý má hranici vkusu někde jinde. V mém případě je však tento muzikál hluboko za touto hranicí - znechucenější a zklamanější jsem snad z divadla ještě neodcházel. Chápu, že to mělo být "trhle vtipné", ale můj dojem z představení je trapnost a ubohost. 30 % dávám pouze za kvalitní hudbu.
(zadáno: 4.2.2015)
Svělý muzikál, který člověka pohltí - tančí v duchu a prožívá děj s hrdiny, jako by byl jedním z nich. Mohu porovnat dříve v Komorním i potom v Novém divadle a obě představení byla krásným nezapomenutelným zážitkem. Výborné choreografie, chytlavé melodie, skvělé taneční, pěvecké i herecké výkony všech mladých protagonistů. 95 %.
(zadáno: 4.2.2015)
Náhodou to nebylo tak špatné, jak se psalo, a jak jsem tudíž čekal... Dávám 55 % - Ano, člověk viděl rozhodně lepší komedie, ale kombinace zajímavého scénického pojetí a místy až lascivního humoru pobavila a naladila příjemný večer. Ocenil bych výkon Markéty Frösslové, byť se místy skutečně až pitvořila, celkový dojem stále dobrý. Líbily se i postavy Pavla Pavlovského, Zdeňka Muchy či Josefa Nechutného.