Divadlo J. K. Tyla Plzeň [Velké divadlo]

Jak se vám líbí

Premiéra: 4.5.2013
Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Markéta Machačíková. Výprava: Jana Hauskrechtová. Hudba: Petr Malásek. Režie: Juraj Deák.
Poslední uvedení: únor 2015.
Komedie, prozářená hýřivou radostí ze života a nabitá až sopečným veselím, nabízí hravou jevištní komediálnost i moudrý pohled na život. Ve společnosti u dvora vládne násilí, intriky a ctižádost. Jedinou možností, jak si zachovat vlastní tvář a najít vnitřní harmonii, je útěk. Útočištěm pro pronásledované se stane krajina snů – kouzelný Ardénský les, kde je nejen možné se vypořádat se zmatky lásky, ale i nalézt pravdu o ceně života a poznat radost z odpuštění...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo J. K. Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
32 %
3261000

Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Lukas.cerny  60 %
(zadáno: 4.2.2015, počet hodnocení: 23)
přínosný / zajímavý komentář
Náhodou to nebylo tak špatné, jak se psalo, a jak jsem tudíž čekal... Dávám 55 % - Ano, člověk viděl rozhodně lepší komedie, ale kombinace zajímavého scénického pojetí a místy až lascivního humoru pobavila a naladila příjemný večer. Ocenil bych výkon Markéty Frösslové, byť se místy skutečně až pitvořila, celkový dojem stále dobrý. Líbily se i postavy Pavla Pavlovského, Zdeňka Muchy či Josefa Nechutného.
Armin  0 %
(zadáno: 4.11.2014, počet hodnocení: 33)
přínosný / zajímavý komentář
Nelíbí... Komedie, při které se člověk nezasměje, nemůže být komedií. Sice jde o Shakespearův slabší text, ale tohle si nezasloužil. Z jeviště byla cítit křeč, M. Frösslová se pitvoří až hrůza, chemie mezi mileneckými dvojicemi nefunguje, ...
J.anek  20 %
(zadáno: 1.11.2014, počet hodnocení: 362)
přínosný / zajímavý komentář
Vykrádat sám sebe se nevyplácí, co se jednou podařilo, to se podruhé může pokazit - zvlášť když režírujete jako přes kopírák. Pokud si dobře vzpomínám, nikdo se za celou dobu nezasmál.
Fr2709  10 %
(zadáno: 18.12.2013, počet hodnocení: 163)
přínosný / zajímavý komentář
Nevím, ale asi nepatřím mezi diváky, jimž je tato inscenace určena. Děj o ničem a když se k tomu přidalo pitvoření herců, tak výsledný dojem pro mě byl zklamáním.
Martina149  80 %
(zadáno: 28.2.2016, počet hodnocení: 13)
HawkeyeSaw  20 %
(zadáno: 30.1.2015, počet hodnocení: 175)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.