Divadlo J.K.Tyla Plzeň [Velké divadlo]

Jean-Luc Lagarce

Jenom konec světa

Premiéra: 3.11.2018. Překlad: Kateřina Neveu. Dramaturgie: Kateřina Slezáková. Výprava: Petr Vítek. Hudba: Ivo Sedláček. Režie: Tomáš Loužný.
Původně uváděno na Malé scéně.
1:30x


Příběh o mladém spisovateli Louisovi, který se vrací po téměř patnácti letech ke své rodině, aby jim sdělil, že umírá. Shledání s matkou, bratrem, sestrou a jejím přítelem oživí nejen staré vzpomínky, ale i konflikty, které už byly téměř zapomenuty...
v průběhu představení se na jevišti kouří
Divadlo J.K.Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
68 %
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Kormoran 70 %
(zadáno: 31.5.2019, počet hodnocení: 27)
RaB 90 %
(zadáno: 29.5.2019, počet hodnocení: 38)
přínosný / zajímavý komentář
Viděna verze s Liborem Stachem v hlavní roli. Vlastně jsem od této činohry nečekal nic... A o to víc jsem byl překvapený hereckými výkony. Zejména pak právě Libora Stacha (+ standardně dobrých Andrey Mohylové a Jany Kubátové).
Příběh není pozitivní. Je to plné konfliktů, hádek a čekání na smrt.
Na plzeňské poměry velice vydařené představení, které se ale spíše hodí na původní Malou scénu (věřím, že tam by emoce fungovaly ještě mnohem více).
Doufám, že Libor Stach dostane v DJKT hodně prostoru. Uvedl se skvěle!
Bišu 40 %
(zadáno: 1.1.2019, počet hodnocení: 178)
Čiko 60 %
(zadáno: 30.11.2018, počet hodnocení: 653)
přínosný / zajímavý komentář
55% Hra s velmi napjatou atmosférou, kterou zdařile vytváří všichni ostatní, jen ne Ondřej Novák, od něhož bych to čekal, a který se s touto postavou (zřejmě i vinou režie) absolutně minul.
J.anek 80 %
(zadáno: 5.11.2018, počet hodnocení: 230)
přínosný / zajímavý komentář
Vánoce jsou skvělý nápad. Rodinné rituály fungují, čitelné jsou všechny vztahy. Měl jsem pocit, že je publikum zaskočené. Snad že se v jednotlivých postavách a situacích tak dobře poznalo. Nádherná, chytrá scéna. Silné hudební motivy. Vlastně se už teď těším, že se do té trochu bláznivé rodiny zase vrátím. Víc v blogu. (více v článku na blogu)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.