Městská divadla pražská [Divadlo Rokoko]

Kancl

Premiéra: 10.11.2012 | 2:30
Překlad předlohy: Jiří Janků, Petr Svojtka. Dramaturgie: Jiří Janků. Scéna: Ondřej Nekvasil. Kostýmy: Zuzana Ježková. Hudba: Vladimír Nejedlý a citace. Režie: Petr Svojtka.
Poslední uvedení: červen 2021.
První jevištní uvedení kultovního seriálu BBC, který je originálním a vtipným pohledem do zákulisí jedné obyčejné kanceláře. „Moderní svět je krutý. Doby, kdy měl každý úředník zajištěno nadosmrti své teplé místečko, jsou nenávratně ty tam. Dnes se nad každičkou kanceláří permanentně vznáší hrozba propouštění. Kdokoliv může být ze dne na den shledán nadbytečným...“


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městská divadla pražská
Hodnocení inscenace
Redakce
63 %
Uživatelé
67 %
67751000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Jiří Landa 70 %
Jiří Koula 60 %
Michal Novák 60 %

Volby

Hodnocení (78)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  60 %
(zadáno: 25.7.2021, počet hodnocení: 1808)
Jiří Landa  70 %
(zadáno: 23.1.2013, počet hodnocení: 2928)
+ přínosný / zajímavý komentář
Dvě a půl hodiny příjemné zábavy. Každý z herců se svých kancelářských typů zhostil na výbornou a naštěstí se je nikdo z nich nesnaží přepjatě parodovat nebo dovádět do extrémů. Určitě bych v této souvislosti zmínil J. Hánu a také V. Fridricha, u něhož jsem si díky této úloze uvědomil, jak velké repertoárové rozpětí svých rolí nyní dokáže obsáhnout a navíc být přitom ve všech uvěřitelný.
Jiří Koula  60 %
(zadáno: 14.1.2013, počet hodnocení: 1598)
+ přínosný / zajímavý komentář
Potvrdila se mi domněnka, že dokumentární formát předlohy by mohl jevišti posloužit lépe než obrazovce. Též oceňuji, že se inscenační tým přidržel britské verze seriálu, již považuji za zdařilejší než její americký remake. Přesto však nevznikl hit, inscenace pobavila, leč dojmy z ní se rychle rozplývají.
Michal Novák  60 %
(zadáno: 15.11.2012, počet hodnocení: 1090)
+ přínosný / zajímavý komentář
Především je nutné ocenit nemalou troufalost Petra Svojtky, když pojal nápad převést na divadlo britský kultovní televizní seriál z firemního prostředí. Jako první na světě. Nápad dotáhl, práva byla přiklepnuta. V podivuhodném sepjetí drastické komiky a trapnosti buduje výslednou hořkou chuť možná i té naší každodenní reality, ačkoli českým reáliím to uzpůsobeno není. Přese všechnu snahu a vytvoření dějového oblouku všemu dominuje poměrně nedivadelní střídání skečů, podobně jako u Pythonů. Vasil Fridrich zahrál na jedničku. Zbývá dodat, že ne vždy britský humor na českém jevišti funguje...
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Mikika  70 %
(zadáno: 13.7.2021, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
hru ocení především ti, kdo kdy pracovali v podobném korporátu - ale takového blba by za šéfa nechtěli. Na derniéře V. Fridrichovi sekundoval Petr Konáš, taky výborně zahráno, i když na konci nejvíc zamrazí z postavy Z. Kaliny a jeho transformace..
Karel1964  50 %
(zadáno: 9.1.2020, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
Já vám nevím. Asi jsem neodhadl na co jdu. Trapnost byla hrozná, ale celkově to nějak nesedlo. Pro mě průměr. Nemůžu kritizovat herce, hráli dobře, ale celkově to prostě nesedlo.
Michalmusek  60 %
(zadáno: 28.5.2019, počet hodnocení: 261)
přínosný / zajímavý komentář
Kultovní anglický seriál na prknech divadla. Představení, nad kterým nemusíte přemýšlet a pobaví. Takové odpočinkové představení. Duo Fridrich -Hána, jak už bylo několikrát zde napsáno jsou hlavní hybatelé celého představení.
Fr2709  50 %
(zadáno: 13.3.2019, počet hodnocení: 169)
přínosný / zajímavý komentář
Neurazí a ani nenadchne. Taková odpočinková inscenace.
Simi69  70 %
(zadáno: 5.3.2019, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Humor tohoto seriálu není úplně můj šálek čaje. Přesto se v Rokoku hraje povedené a pohodové představení s pár opravdu vtipnými momenty. Dominantní Vasil Fridrich, včetně náročných pohybových kreací, a jako jeho pravá ruka Jiří Hána - nádherně slizká a vlezlá osoba, kterou za kolegu opravdu nechcete..
Denisa H.  70 %
(zadáno: 21.11.2018, počet hodnocení: 339)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Záleží, jak moc člověk přijde na chuť specifickému humoru hraničícího u některých postav více či méně s trapností.
Představení by mělo být označeno titulkem "Inspirováno skutečnými událostmi", protože opravdu vychází z pracovního života. Situace jsou akorát zbaveny zbytečné kaše okolo a jdou přímo k jádru všemožných vzorců chování a typů zaměstnanců, které z našich zaměstnání známe.
Králem jeviště je pro mě J. Hána. Znám ho spíše jako uhlazeného elegána s vždy padnoucím oblekem či uniformou a ve tváři téměř s poker face. A najednou takový odvaz a takový slizoun!
Lenkakebulka  70 %
(zadáno: 20.6.2018, počet hodnocení: 49)
přínosný / zajímavý komentář
Příjemné, občas ze života.
Vaklav  60 %
(zadáno: 5.5.2018, počet hodnocení: 261)
přínosný / zajímavý komentář
64% - V. Fridrich a J. Hána měli co hrát a hráli fajnově. Přišlo mi, že další herci jim stěží stačili, možná nebylo až tolik co hrát. Trochu mě nudilo patlání se ve vztahu nevztahu mladé dvojice. Vždy to pro mě hru prostě zastavilo.
Skladníci mě také příliš nebavili, ale ústřední dvojice mi přinesla kopu smíchu, i když musím souhlasit s pozn. níže, že ještě tři sprostá slova navíc a mohl by to být průšvih. Ale ještě jsem to zvládl a hru si užil. Čím déle bych o tom ale přemýšlel, tím nižší by bylo mé hodnocení, takže radši skončím a řeknu jen, že kdo rád humor na hraně, neměl by být zklamán.
J.S.  80 %
(zadáno: 9.3.2018, počet hodnocení: 136)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace poskládaná z komických a chvílemi i vážnějších epizod je rámovaná dvěma situacemi - nástupem nového pracovníka a rozhodováním o závažných personálních změnách ve firmě. Představení si udržuje dobré tempo, a navzdory své délce i divákovu pozornost. Scéna se dokázala slušně vypořádat s rozvržením situací do několika oddělených kanceláří. Herecké výkony jsou vyrovnané, představení vévodí V. Fridrich, jemuž role šéfa s ohledem na jeho osobnostní naturel vysloveně sedla. Nevhodně působí jen množství vulgarismů, které postrádají účelnost a postupně ztrácejí na síle.
JirkaS  90 %
(zadáno: 21.2.2018, počet hodnocení: 240)
přínosný / zajímavý komentář
Neznám původní seriálovou předlohu. A možná i to je důvod, proč jsem si to tak užil. Ten britský styl a britský humor je zde viditelný, a o to je mé nadšení větší. Jednotlivé scény jsou skvěle poskládané, přestavby kulis jsou jednoduché, inscenace strašně rychle utíká, a to nejen díky skvěle poskládanému scénáři, ale i díky kvalitním hereckým výkonům. Standardně skvělé výkony podávají V. Fridrich a J. Hána, nezapomenutelný výkon předvedl J. Vlach jako školitel. Líbilo se mi též střídání komediálních a vážnějších scén. Celkově se jedná o skvělou inscenaci. /3.2.2018 - Představení pro nezadané/
Vyjola  80 %
(zadáno: 19.11.2017, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Také jsem z prostředí kanclů a proto..skvělé!
Drulik  60 %
(zadáno: 13.11.2017, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
Neveľmi som veril tomu nápadu, seriál človek pozná a bola to celkom odvaha, ale vyšlo to. Dobre som sa bavil.
Lukas.cerny  90 %
(zadáno: 12.2.2017, počet hodnocení: 23)
přínosný / zajímavý komentář
Nejlepší komedie za hodně dlouhou dobu. Skvěle pojaté, skvělé výkony - hlavně V.Fridrich a J. Hána, ale i ostatních. Nemám zatím srovnání s původním seriálem, ale za to z vlastní pracovní zkušenosti - podobné trapné atmosféry na pracovišti, o to víc jsem se bavil. (14.10.2016)
Bernardblack  70 %
(zadáno: 12.11.2016, počet hodnocení: 304)
přínosný / zajímavý komentář
Originál Rickyho Gervaise je pro mne kult(ve své době neskutečné zjevení), stejně tak i Brněnská televizní adaptace s Václavem Koptou se povedla(dal hlavní postavě víc lidskosti, takové české"švejkovství"), takže latka byla nastavena proklatě vysoko.Přestože se třeba jako u"Kdo je tady ředitel"nepovedlo, aby divadelní verze přejela tu filmovou, tak je o povedené a vtipné představení, kterému se dobře povedlo zachytit o co v originálu"go"..výborní Fridrich a Hána"jako vždy"palec nahoru:)
Greetchen  50 %
(zadáno: 23.6.2016, počet hodnocení: 80)
přínosný / zajímavý komentář
(17.5.2014)
Lucilla  70 %
(zadáno: 24.4.2015, počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
75%
V.Fridrich, J.Hana a Z.Kalina - tohle trio zarilo. Ackoli neznam ani jednu verzi serialu (ne detailne, pouze zbezne), tak jsem se bavila. Az me zarazelo, kolik jevistnich forku je tak moc ze zivota. Ac byly vsechny charaktery tazeny do extremu, presne tohle v tom svem kanclu proste najdete. Rada zajdu znovu, tenhle humor mi sednul :-)
Wild  40 %
(zadáno: 8.4.2015, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
Byla jsem docela zklamaná. Rádoby vtipné dialogy mi přišly protažené za vlasy.
Marek515  100 %
(zadáno: 23.3.2015, počet hodnocení: 60)
přínosný / zajímavý komentář
Famozni. A to rikam jako horlivy fanousek televizni verze - britske i americke. V. Fridrich, J. Hana a Z. Kalina opakovane dokazuji, ze patri k tomu nejlepsimu, co ceska divadelni komedie momentalne nabizi. Vsichni akteri diky reziserske magii a preciznosti p. Svojtky dokonale ovladaji sve role a presne naplnuji filozofii, s kterou je R. Gervais vytvoril . Tak je treba i zdanlive miniaturni postava skolitele Rowena v bravurne autentickem (az improvizacnim) podani p. Vlacha nezbytnou soucasti celkoveho zazitku. A da se klidne videt i nekolik krat, zadne dve reprizy nejsou uplne stejne:-)
Monulinka  70 %
(zadáno: 5.3.2015, počet hodnocení: 391)
přínosný / zajímavý komentář
V. Fridrich a J. Hána neměli chybu!! Spokojená jsem odcházela především díky nim a dalším hercům. Jistá rozkouskovanost ubírá inscenaci na tempu, přesuny a zatmívačky po dialogu o pár větách už byly ke konci poněkud otravné, ale líp už by to asi nešlo, scéna byla vyřešena skvěle. Humor asi ne pro každého, já se pobavila dobře.
Luciferie  40 %
(zadáno: 7.2.2015, počet hodnocení: 121)
přínosný / zajímavý komentář
Seriál jsem neviděla, ale jako divadelní hra to byl pro mě trošku průšvih.. Napočítala jsem asi tři vtipné momenty v dvouhodinovém trapasu. Britský humor mám ráda, ale Kancl byl pro mě zklamáním.
Tereza.beranova15  80 %
(zadáno: 20.1.2015, počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
Kopíruje seriál, ale divadelní forma tomu dává větší spád, trapnost humoru je opodstatněná, ale asi to není pro starší generace. Hra je poněkud vulgární a starší pár vedle nás divadelní sál po přestávce opustil. Není to hra pro každého, ale na můj vkus humor povedený a postava Šéfa je perfektní!
Eviik  80 %
(zadáno: 13.1.2015, počet hodnocení: 288)
přínosný / zajímavý komentář
Před návštěvou představení jsem znala pouze českou verzi seriálu. Divadelní zpracování mě bavilo více. Tvůrci vybrali ze seriálu pouze to nejlepší a tak na rozdíl od seriálu chyběla hluchá místa. Ústřední herecké trio - Fridrich, Hána a Kalina - nezklamalo. Všichni tři pánové odvedli velmi dobrý výkon. Kancl se zařadil mezi inscenace, na které ráda zajdu opakovaně.
Edna E  10 %
(zadáno: 24.10.2014, počet hodnocení: 28)
přínosný / zajímavý komentář
Představení mi neoslovilo vůbec ničím. Hra bez překvapení, zaujetí a bohužel i vtipu, nebo jsem nebyla schopna ho pochopit (až na dva kusy černého humoru). Ani herecké výkony mi nezaujaly natolik, abych si neprohlédla stop divadla. Poslední minuty jsem nedodívala, což se mi stalo poprvé. Nejsem typ diváka takovéto inscenace. Ovšem byli tací, kteří se perfektně pobavili. Já dále nedoporučím.
Aleš K  90 %
(zadáno: 11.6.2014, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
Přisprostlé, ale do hry to sedí a některé vtipy (a často černý humor) se mi doslova zaryly do paměti a kdykoliv si na ně vzpomenu, znovu se zasměji. Charakter postav je až "přehráván", čímž jsou ovšem pěkně zdůrazněny typy, které se v každém takovém prostředí vyskytují. Podlejzák, tupá blondýna, ambiciózní mladík či chytrá a pracovitá, ale neuznávaná žena. Z komedie člověku nakonec až mrazí, ale víc nebudu říkat. Doporučuji.
Guildenstern  60 %
(zadáno: 25.4.2014, počet hodnocení: 361)
přínosný / zajímavý komentář
Fridrich + Hána vynikající, ostatní jim také zdárně sekundují, i když v některých rolích není příliš co hrát. Seriálovou předlohu to nezapře, jde vlastně o vytváření jakýchsi gagů, většinou dobře vypointovaných, s černým humorem, což ovšem přispívá k určité nekompaktnosti a roztříštěnosti celku. Moc hluchých míst se nenašlo, snad jen část se školením byla trochu rozvláčnější. Větší ukázněnost herců by nebyla na škodu.
Vladimír10  20 %
(zadáno: 28.5.2013, počet hodnocení: 480)
přínosný / zajímavý komentář
Jako již poněkolikáté musím zmínit, že takto převulgarizovaná jevištní adaptace nepatří na prkna žádného prestižního divadla. Nehodila by se snad ani do avantgardních divadel. Po herecké stránce není představení též žádným zázrakem. Všichni účinkující přehrávají ostošest. Extrémem je však odporné neherectví R. Kalvody, S. Lehkého a překvapivě i V. Fridricha. Dle ostatních komentářů nejspíš nejsem zrovna nejvhodnějším divákem pro tento typ inscenací, ale zase nejsem zas takový sprosťák jako autorská dvojice Janků-Svojtka, která většinu svých dramatizací obohacuje o ony nepoživatelné vulgarismy.
Hannah21  70 %
(zadáno: 22.11.2012, počet hodnocení: 159)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenaci bych dala 60 %, ale výkon Fridricha hodnocení zvýšil, v roli šéfa je prostě geniální. Z ostatních bych vyzdvihla Hánu a Kalvodu. Scéna dobře vystavěná, umožňující rychlé změny. Inscenace dobře reflektuje nešvary současné společnosti, bohužel některé situace byly dovedeny do velkých extrémů.
Marek Příbramský  90 %
(zadáno: 21.11.2012, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
Velká odvaha, opět projev novátorství. Kdo dělá v kanclu, kdo je pod manažerským terorem, ví o čem to je, nuda , oplzlost, naschvály. To je zde ve vkusném hávu. Výsledkem je příjemná zábava.Zajímavá je dynamická scéna. Herecké výkony bezchybné. Fridrich a Hánou si to opravdu užily. Kalina, Hájek i Horńáčková potvrzují, jakou jsou výbornou akvizicí pro MDP.
Svojtka a Janků opět nezklamali. Myslím, že tento zábavný kus nikoho nezklame. Doporučuji.
Sofie  60 %
(zadáno: 20.11.2012, počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi dobře zahrané a krom vtipných situací by se našlo i něco k zamyšlení. Jen Tim, kterého hraje Zbigniew Kalina udělá na konci představení pro mě trochu nečekaný názorový kotrmelec. Dobrou zábavu mi hodně pokazily zbytečné vulgarismy a sexuální narážky (zvlášť v první polovině představení), ale to je bohužel znamení dnešní doby. Škoda.
Brouček  70 %
(zadáno: 18.11.2012, počet hodnocení: 81)
přínosný / zajímavý komentář
Humor značně břitký, o komičnost rozhodně nebyla nouze :-) Některé charaktery dovedeny do extrému, ale nějaká ta paralela s normálním životem se taky našla.
Blumarik  80 %
(zadáno: 6.11.2012, počet hodnocení: 239)
přínosný / zajímavý komentář
špičkové herecké výkony, ostrý humor a super gagy. Nedá mi to, než vyzvednout herce jednotlivě - Vasil Fridrich hraje šéfa Davida s naprostou lehkostí, Jirka Hána jako teamleader Gareth nemá sebemenší chybku, Zbyšek Kalina má roli šitou na míru, Robert Hájek v sobě skrývá pořádnou dávku talentu, Verča Janků se bravurně poprala s rolí na vozíku, Standa Lehký ukázal, že taky umí, Henrieta Hornáčková je dokonale roztomilou sekretářkou a Radim Kalvoda umí udělat i z malé role kvalitní herecký výkon.
Klára Matiasovitsová  40 %
(zadáno: 12.9.2021, počet hodnocení: 54)
Dovemummy-Alena S.  70 %
(zadáno: 18.9.2020, počet hodnocení: 151)
Xcepek  70 %
(zadáno: 8.1.2020, počet hodnocení: 610)
Mapinho  70 %
(zadáno: 3.1.2020, počet hodnocení: 39)
Jan@valek.eu  60 %
(zadáno: 14.12.2019, počet hodnocení: 18)
Eliskamikova  70 %
(zadáno: 2.12.2019, počet hodnocení: 27)
Hanichka  80 %
(zadáno: 11.11.2019, počet hodnocení: 52)
Darla22  60 %
(zadáno: 15.10.2019, počet hodnocení: 27)
Bigrambo  40 %
(zadáno: 10.6.2019, počet hodnocení: 62)
Simonst  70 %
(zadáno: 8.5.2019, počet hodnocení: 51)
Anna Divišová  60 %
(zadáno: 29.3.2019, počet hodnocení: 18)
Eliskas  70 %
(zadáno: 23.1.2019, počet hodnocení: 36)
Martikovodivadlo  50 %
(zadáno: 17.1.2019, počet hodnocení: 51)
Munoz  80 %
(zadáno: 1.12.2018, počet hodnocení: 107)
Michaela70  70 %
(zadáno: 8.10.2018, počet hodnocení: 37)
Kajavhaji  60 %
(zadáno: 29.3.2018, počet hodnocení: 55)
MarrLissCZ  70 %
(zadáno: 28.3.2018, počet hodnocení: 5)
JJRock  60 %
(zadáno: 20.3.2018, počet hodnocení: 47)
StepanP  80 %
(zadáno: 11.1.2018, počet hodnocení: 13)
Kosticka  80 %
(zadáno: 11.1.2018, počet hodnocení: 25)
Alcha  90 %
(zadáno: 19.11.2017, počet hodnocení: 127)
Adelafray  60 %
(zadáno: 14.11.2017, počet hodnocení: 21)
Suzana  60 %
(zadáno: 19.10.2017, počet hodnocení: 303)
Pavlouš  70 %
(zadáno: 12.8.2017, počet hodnocení: 54)
Terezajirickova  80 %
(zadáno: 24.6.2017, počet hodnocení: 42)
Monule  70 %
(zadáno: 26.3.2017, počet hodnocení: 17)
Radiator  50 %
(zadáno: 24.3.2017, počet hodnocení: 87)
Frankovka  80 %
(zadáno: 5.9.2016, počet hodnocení: 244)
Janas  60 %
(zadáno: 4.1.2016, počet hodnocení: 17)
Quite-quiet  80 %
(zadáno: 26.12.2015, počet hodnocení: 16)
Luqisek  50 %
(zadáno: 7.9.2015, počet hodnocení: 69)
AlenaV.  90 %
(zadáno: 17.12.2014, počet hodnocení: 7)
Ekdar  70 %
(zadáno: 17.11.2014, počet hodnocení: 13)
Bacraj  70 %
(zadáno: 3.10.2014, počet hodnocení: 164)
Dr.mvdr  70 %
(zadáno: 15.1.2014, počet hodnocení: 86)
Adela_H  70 %
(zadáno: 2.1.2014, počet hodnocení: 69)
Dr_Bilo  80 %
(zadáno: 6.6.2013, počet hodnocení: 16)
PetiRe  60 %
(zadáno: 5.6.2013, počet hodnocení: 43)
Poristm  60 %
(zadáno: 30.5.2013, počet hodnocení: 87)
Lumca  60 %
(zadáno: 16.4.2013, počet hodnocení: 339)
Verena  70 %
(zadáno: 23.3.2013, počet hodnocení: 66)
Ala  90 %
(zadáno: 22.3.2013, počet hodnocení: 150)
Kos_Lukas  90 %
(zadáno: 28.11.2012, počet hodnocení: 31)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.