Profil uživatele

Dr.mvdr

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 17 % (34)
Pavla Haflantová: 17 % (11)
Lukáš Dubský: 18 % (27)
Michal Novák: 19 % (44)
Anežka Kotoučová: 20 % (12)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 28.1.2020)
Ne, tak tady se Kukura a Činoherní klub úplně šťastně nepotkali. Provedení, které jsem nepochopil. Škoda
(zadáno: 28.1.2020)
Výborná Ivana Uhlířová inscenaci vévodí, ale ani jinak to zdaleka není špatné. Činoherní klub drží laťku vysoko a Čičvák se zatím projevuje znamenitě, už se těším, co vymyslí příště.
(zadáno: 28.1.2020)
Řekl bych povedená taškařice. Je v tom leccos ze staré ypsilonky, je to hravé, hudebně zajímavé, a kvalitně podané. Nebyl jsem nadšený, to ne, ale je to představení, jaké bych od ypsilonky čekal, a to není málo.
(zadáno: 28.1.2020)
Netuším, jestli Zuzana Kronerová tušila, do čeho jde, ale takovou hrůzu si od Ypsilonky určitě nezasloužila. Odehraje si své, ale nic v té inscenaci zachránit nemůže. Synková jako její partnerka naprosto nefunguje, ale ono vlastně nefunguje prakticky nic. Zbytečná, nepovedená hra
(zadáno: 28.1.2020)
Dobrá práce. Představení trochu balancuje na hraně trapnosti a nevkusu, ale daří se mu do nich nesklouznout a přitom si držet zábavnost a tempo. Velmi dobré obsazení, Kristýna Hrušínská prokazuje, že tam rodinné herecké geny jsou a budu se na ni těšit v nějaké zajímavější roli.
(zadáno: 28.1.2020)
Geniální minimalistické pojetí Jiřího Hány inscenaci vévodí, v současné produkci ABC pro mě ojedinělý úkaz povedené hry, která se nepodbízí a casting v hlavních rolích je vážně povedený. Městská divadla jdou jinak podivnou a pro mě nepochopitelnou cestou, Oněgin je světlou výjimkou. Anebo možná světlem na konci tunelu.
(zadáno: 28.1.2020)
Soubor divadla v Dlouhé umí. V tomto kousku nejde o zvlášť povedenou adaptaci a člověk několikrát zamáčkne slzu po Soudných sestrách v čele geniální produkce zpřed pár let, ale i tady je to dlouhá a výborné herecké výkony slabší adaptaci zachrání.Helena Dvořáková se na první pohled do role moc nehodí, nicméně nakonec je radost sledovat ji právě v tomto představení.
(zadáno: 28.1.2020)
Inscenaci nelze upřít nasazení a velký spád, je ale děsivě nevyrovnaná. Neherectví P. Fejka, chaotická volba aktuálních i vyčpělých témat, vtipné i nekorektní narážky, a na druhou stranu na české divadlo obrovské množství dobrých nápadů a podprahových vtípků. Kdyby si s tím představením realizační tým víc pohrál, byla by to nevídaná bomba, takto zůstává všechno na půl cesty.
(zadáno: 24.7.2018)
Představení, které si nezapamatuji. Solidní herci i režie bez mimořádných excesů ani v pozitivním ani v negativním směru, jako by i z jejich podání bylo vidět, že herectví je pro ně prací a ne posláním. Hra, která se vidět dá, ale nemusí...
(zadáno: 24.7.2018)
(zadáno: 24.7.2018)
Výborně nastudováno, výborně odehráno, jemně podané kontroverzní téma. Tak by v mých představách mělo vypadat moderní divadlo.
(zadáno: 24.7.2018)
Kdo si oblíbil Josefa Dvořáka, v Pydlovi se nesplete. Je neskutečné, že v něm exceluje podobně jako před 35 lety v Semaforu. Ale rada pro ty, kdo s tímto pánem nemají zkušenosti: Než si koupíte lístek, zjistěte si, na co jdete, ušetříte si nervy a nebudete zde muset rv recenzích nulovat. Že písně nejsou zazpívané dokonale a že je děj upozaděn tu nejen nevadí, ale naopak, je to plus...
(zadáno: 24.7.2018)
Zdaleka to není tak zlé, jak bych čekal z ohlasů, dokonce ani Eva Decastelo není tak nemožná. Představení balancuje na úrovni ochotnického divadla, ale člověk se ptá, zda to není úmysl.
(zadáno: 24.7.2018)
I v poměrně jednoduché hře se V. Cibulková dokáže ukázat jako výborná herečka, bohužel ale z inscenace její výkon poměrně výrazně "trčí". Celkově snesitelná oddechová hra, nenadchne a neurazí
(zadáno: 24.7.2018)
Mou známku ovlivnily kniha a film, oboje výrazně převyšující divadelní nastudování. Představě o tématu, kterou jsem si vytvořil z knihy a filmu, se jednoznačně blížil P. Štěpánek, přehrávající Z. Adamovská jako by hrála jiný kus. Doporučuji především těm, kteří Misery předtím neznali.
(zadáno: 15.8.2017)
Příjemné překvapení z klasiky. Pánové Fridrich a Procházka jsou znamenití, jednovrstevně pojatá postava Zuzany Kainarové mě mile překvapila, ovšem z pojetí scény jsem nadšený nebyl. Jinak za poslední roky vážně nejlepší ruská klasika, kterou jsem v Praze viděl, děkuji.
(zadáno: 15.8.2017)
Dlouhý s Hánou jsou výborní, škoda, že "zbytek" jim nestačí sekundovat. Celkově příjemný zážitek, byť hluboko pod "panem ministrem"
(zadáno: 15.8.2017)
Asi jsem byl na jiném představení než ostatní, ale připadal jsem si jako bych se nedopatřením zúčastnil natáčení estrády na TV Nova. Herci nejsou špatní ale moc nemají co hrát, a scéna se spermiemi a vajíčkem je hodná Troškových velkofilmů. Za mě je lépe se po Vyšehradě projít než něco takového:-(
(zadáno: 15.1.2014)
(zadáno: 15.1.2014)
Škoda, že nelze udělit mínusové hodnocení, tahle hra by na ně byla dokonalým adeptem. Jediný herec na scéně (Čekan) nemá co hrát, text je natolik stupidní, že je to až unikum. Ostatním hercům by se chtělo s klasikem říci - prosíme, nehrajte v tom, a pokud možno nehrajte vůbec...