Studio Ypsilon [hlavní scéna]

Joseph Kesselring

Jezinky a bezinky

Premiéra: 20.4.2018. Překlad: Zdeňka Werichová, Marie Fantová-Breinlová. Dramaturgie: Jaroslav Etlík. Výprava: Ondřej Zicha. Hudba: Dominik Renč, Petr Hasman. Režie: Jan Schmid.
2:15


Slavná kriminální komedie. Parodie neuvěřitelná, v níž lze chápat vše obráceně a naruby. Jak lze konat dobro? Tentokrát i dobrota zabíjí! Usmrcení jedem coby ctnostná a záslužná pomoc dobrotivých žen některým mužům. Situaci ve starém domě plném mrtvol náhle zkomplikuje příchod opravdového zločince. Pak tedy jak z toho ven, navíc když okolní společnost není o moc lepší...?
Studio Ypsilon
Hodnocení inscenace
Redakce
20 %
Uživatelé
27 %
Hodnocení redakce
Jiří Landa 20 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Jiří Landa 20 %
(zadáno: 7.5.2018, počet hodnocení: 2786)
přínosný / zajímavý komentář
Nejnovější premiéru Studia Ypsilon lze označit za průšvih sezóny. Ypsilonská verze Jezinek a bezinek se totiž minula všemu, co lze označit přízviskem vkusný. Dramaturgicko-režijní selhání se podepsalo i na hereckých výkonech, které ve většině případech nedosahovaly ani slušného podprůměru (snad jen vyjma Z. Kronerové). Dada hudební vložky působily jako pověstná pěst na oko, dějové odbočky jakbysmet. Tak velký přešlap doprovázený odlivem diváků o pauze jsem v Ypsilonce ještě neviděl. Tohle se opravdu hodně nepovedlo.
Hodnocení uživatelů:
Suzana 30 %
(zadáno: 25.4.2018, počet hodnocení: 175)
Teufel 20 %
(zadáno: 24.4.2018, počet hodnocení: 45)
přínosný / zajímavý komentář
Zuzana Kronerová, jediný klad inscenace. Jinak tam není dobře prostě nic. Ani hudba (u Ypsilonky s podivem) nemá přesnost a švih. Mátožné, nesmyslné, mechanické. Shluk neustálých příchodů a odchodů postav, pro něž se až parodicky hledá motivace. Postavy říkají repliky... orloj. Pro diváka nekonečné, chvílemi až bolí.
Jirkan 30 %
(zadáno: 24.4.2018, počet hodnocení: 557)
přínosný / zajímavý komentář
20.4. 2018: Je mi líto, ale nelze jinak hodnotit, než málo procenty. Až na výkon Z. Kronerové, K. Mendeho a L. Přichystalové nefungoval ani obsah, ani výprava... O některých hereckých výkonech raději pomlčet. Přitom ta komedie má potenciál... a možná se jen potvrdilo, že poetika tohoto divadla mne neoslovuje...

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.