Profil uživatele

Teufel

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 9 % (22)
Helena Grégrová: 10 % (29)
Iva Bryndová: 11 % (15)
Lukáš Holubec: 11 % (17)
Pavel Širmer: 11 % (48)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 10.10.2023)
brutální a chvílemi naprosto k uchechtání, zlé, špinavé, lidské
(zadáno: 10.10.2023)
(zadáno: 10.10.2023)
Asi je logické, že mi přijde, že tuhle palbu do vlastních odskákali spíš Češi než Slováci, ale to bude zřejmě tím, že šťouchání do vlastních mýtů člověk nese hůř. Propracovaná inscenace se spoustou netuctových fórků (třeba změna krajiny mě rozplakala smíchy). Smích chvílemi trochu natrpklý, ale dobře nám tak :-)
(zadáno: 10.10.2023)
Šikmá plocha světa, dokonalé výkony titulních představitelů, fyzično, trochu se vypráví ale hodně prožívá aniž by se tlačilo na pilu. Petr Šmíd má na pomoc stylizaci a Vojtěch Franců prostě je Simply. Mrtvoly padají, zem pohlcuje... jednou dole a jednou nahoře. Bez znalosti předlohy jsou některé části příběhu nedosloveny, ale nevadí to. Na přestávku škoda chodit a dvě hodiny utečou jako nic, hluboký dojem zůstane.
(zadáno: 10.10.2023)
Fenomenální výkon v hlavní roli, nádherný zpěv, velmi silné pasáže. Ale ne vždy na mě všechny ty masky a metafory zřejmě dopadly, jak měly.
(zadáno: 10.10.2023)
Levicová agitka? Ale kdeže, tahle ironická hra pálí nakonec doleva i doprava a na obou stranách si mohou zakejhat potrefené husy. Takového divadla je nám třeba jako praseti drbání. Bez poučování a patosu, ale hodně k zamyšlení.
(zadáno: 10.10.2023)
To je tak názorné a poučné, že už to snad musejí pochopit i slušní lidé.
(zadáno: 4.12.2021)
Sympatická inscenace, zejména Máša byla skvělá.
(zadáno: 4.12.2021)
Některé nápady a výkony byly povedené, celkově se však inscenace spíš táhne a nepomáhají. Až na nablblé texty písní ale celkový tvar neuráží.
(zadáno: 28.11.2021)
Jak může obyčejný lidský soucit lapit člověka a čím dál těsněji ho obtáčet, to je vlastně stále aktuální téma. První půle se mi ale hodně táhla, vlastně se mi nepodařilo si najít k postavám vztah. Zůstalo to všechno tak nějak "jenom jako", jako trochu odtržená historka z dávných časů.
(zadáno: 19.10.2021)
Rozverná věc se spoustou drobných gagů. S nasazením, skvělou muzikou a neuvěřitelně dobrou náladou. Všichni zúčastnění umí v nejlepším slova smyslu nekomplikovaně potěšit a pobavit, což má rozhodně svoji cenu.
(zadáno: 19.10.2021)
Kamera a projekce jako dokonale organický prvek, to se tedy povede málokdy a tady to fungovalo na výbornou. Jsem dítě, úplně jsem v tom zmizel a šel s tím celou dobu. Krásně odvyprávěný příběh.
(zadáno: 19.10.2021)
Celkový smysl mi utekl, ale ten proces byl hodně fascinující.
(zadáno: 19.10.2021)
Na začátku mi trochu trvalo, než mi docvaklo oč přesně jde. Celkově je to však obrovsky silná inscenace. Jana Plodková úžasná.
(zadáno: 19.10.2021)
Krásně švihlá záležitost. Lední revue bez ledu. Jako by se Hry bez hranic protnuly s barokní operou a antikou a zaklaply do sebe jako v posledku poměrně syrový obraz současného společenského stavu. Bavil jsem se od začátku do konce a místy měl problém usledovat všechny ty absurdní detaily.
(zadáno: 19.10.2021)
Herecké výkony vlastně super a určitě by byly ještě lepší, kdyby je bylo víc oč opřít, kdyby se dalo vžít do postav. Na to byly ale moc zastřené, moc nekonkrétní, jaksi tajuplně podivné. Leccos nám o sobě řeknou, leccos se na nich i v průběhu času změní, ale potřebovaly by ještě zaostřit, aby opravdu probudily emoce.
(zadáno: 13.12.2019)
Herecky velmi sympatické, nekomplikované, lehké. Text hry asi nenabízí víc, než bylo možné na prknech vidět... inscenačně je to myslím dost zdařilá věc. Příjemná oddychovka, řeklo by se.
(zadáno: 1.11.2019)
Zlatého draka chcete vidět. Kvůli tomu s jakou samozřejmostí podává velmi silná témata, kvůli atmosféře, kterou vytváří kolektivní herecký výkon. Kvůli propojení aktuálnosti, humoru, magičnosti a určité tísně a stesku. Kvůli tomu způsobu vyprávění.
(zadáno: 1.11.2019)
Hlavní otázkou je, proč vlastně dnes takovouhle látku dělat, má dnešku co říct? Tak jak je podaná v této inscenaci podle mého názoru nemá. Jakub Svojanovský zapáleného snílka začne tak, že mu to hned uvěříte, ale z té polohy už se nepokusí vybočit, snad ani není kam. Zuzana Černá je prostě Nastěnka od začátku do konce. Text je barvotisk, režie a herectví tomu vychází úplně vážně vstříc a výsledek je tím pádem placatý. Divadelní obdoba něžně kýčovitého obrázku z obchůdku s levandulí.
(zadáno: 1.11.2019)
Ve srovnání s jiným Bergmanem, konkrétně Soukromými rozhovory s M. Pechlátem a Lucií Trmíkovou, kde jsem hltal každé slovo, na mě tahle inscenace nemluví. Postavy jsou neproniknutelné a jejich citová hnutí a výbuchy mě tudíž po nějaké době přestávají zajímat. Jestli je to režií, herci nebo samotnou předlohou (či divákem) si v tomto případě neodvažuji rozhodnout.
(zadáno: 1.11.2019)
Velmi zdařilá záležitost, nemít před sebou jakéhosi sociopata, který se celou dobu afektovaně chechtal i v místech, kde se nesměje vůbec nikdo, tak by to byl vysloveně zážitek.

Co věta, to zásah. Herecky super. Minimalistická scéna kusu prospívá a "přestavby" mě taky neskutečně bavily. Je to vypjaté a přitom absolutně uvěřitelné, vtipné a kruté.
(zadáno: 28.2.2019)
Nápad nepochybně dobrý, i to propojení prodanky na reálie je super. Trochu moralizování a trochu relativismu ve velmi přirozeném koktejlu. Nějakou novou významnou kvalitu jsem ale vlastně nedostal. Inscenace za vidění určitě stojí, ale je dobré nemít přehnaná očekávání.
(zadáno: 26.2.2019)
85% Vůči hereckým výkonům by snad bylo možné mít tu a tam nějakou výhradu, nicméně ten text je skvělý a podle mého názoru velmi uměřeně inscenovaný. Tak lidský a zároveň odporný příběh.
(zadáno: 3.2.2019)
Spousta chytrého textu, předávaná energickými a sympatickými herci a herečkou v tématicky přesně odpovídající scénografii. Téma důležité, aktivistické, kladoucí podstatné otázky. Několik ironických, neprvoplánových zásahů přímo na komoru. Potud super. Inscenace jede po celou dobu v rychlém tempu a smysl občas utone v detailech. Ironie (a jednostrannost) nastavená už od počátku mi nedovolila vytvořit si k postavám osobní vztah, který bych velmi potřeboval k opravdické katarzi (pro kterou je u takového tématu spousta místa). Takhle jsem si prostě říkal "ano, tak nějak to asi bohužel funguje".
(zadáno: 3.2.2019)
Těch mikropříběhů je příliš, některé silné, některé povrchnější. Absence přestávky je v takovém formátu logická. Povětšinou inscenace plyne a baví. Nicméně, když divák ví, že bude dostávat další a další mikropříběhy, může se stát, že se nasytí, a pokud nedochází k nějaké gradaci nebo se nekompletuje nějaká celková pointa, může ho ten princip po hodině otravovat. Určitě má smysl inscenaci vidět, je v ní dostatek cenných momentů, jen trochu utonou ve všeobecném pocitu, že člověk jen strávil příjemný čas v divadle a nemohl nic domyslet a docítit do konce.