Divadlo NaHraně

Řekni mi něco hezkýho

Premiéra: 12.12.2019 | 1:20x
Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Tereza Venclová Vašíčková. Hudba: Martin Severýn. Pohybová spolupráce: Diana Toniková. Překlad a režie: Šimon Dominik.
Komedie o vystoupení z komfortní zóny, kterému se nakonec nikdo nevyhne. Sebestřednému Tobesovi se moc nechce dospět. Ale pod hrozbou zákeřné nemoci se jeho infantilní životní program pomalu stane neudržitelným...
14!  
Divadlo NaHraně
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
75 %
7581000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení

Volby

Hodnocení (9)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  70 %
(zadáno: 9.3.2020, počet hodnocení: 1787)
+ přínosný / zajímavý komentář
Hra o mladíkovi, který řeší zdravotní problém a především sám sebe. Autorovo uchopení tématu není pesimistické, ale zároveň ani laskavé a nadějeplné. Zážitky jsou věrohodně líčeny s otevřeností skoro intimní, přitom autor užívá ironii, někdy i sarkasmus. Režisér Š. Dominik s herci dávkuje dramatické a komediální prvky ve správné míře, dojemné a působivé okamžiky jsou střídány humorně odlehčenějšími. Za pozornost stojí i specifický prvek ve scénografii a jeho užití. (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Lukrecie  70 %
(zadáno: 29.11.2021, počet hodnocení: 63)
přínosný / zajímavý komentář
"Stárneme událostma ne rokama."
Čiko  70 %
(zadáno: 24.6.2020, počet hodnocení: 843)
přínosný / zajímavý komentář
Jak snadno se může člověk objevit v nekomfortní zóně. Tady z ní navíc není úniku. Paradoxem je ten kontrast. Komedie na tak ožehavé, možná až tabuizované téma. Je to velmi hravá inscenace, která lahodí skrze vjemy všem smyslům. Balóny, míče, nebo koule, chcete-li, se kterými se v inscenaci pracuje, jsou skvělý nápad. Všichni tři herci jsou ve všech proměnách výborní. Zaujal mě především představitel hlavní role, Ondřej Novák.
JirkaS  80 %
(zadáno: 20.2.2020, počet hodnocení: 235)
přínosný / zajímavý komentář
Podobně jako u Paralelních vesmírů v témže divadle má i tato inscenace svou zvláštní poetiku. Je to komedie, ale přesto to hraje na vážnější notu. Je tu láska, ale neustále se vzdaluje a zase přibližuje. Jsou tu problémy, které může řešit každý z nás. Ale přitom z toho má divák nutkání přemýšlet o sobě, o životě, o světě. Koule ve všech možných velikostech a podobách jsou zde využity chytře a dokonale se k hranému textu hodí. Herecké výkony jsou jako vždy v tomto divadle na vysoké úrovni a závěrečná tázací věta celé inscenace tomu všemu dává smysl. Více takových inscenací! /13.2.2020/
J.anek  80 %
(zadáno: 17.1.2020, počet hodnocení: 388)
přínosný / zajímavý komentář
Co bych tak napsal hezkýho? Je to celé vtipné a chytré. I smutné. A dojemné taky. Veškeré kulisy i rekvizity tvoří různě velké míče. Jsou nevyzpytatelné a nestabilní jako slova, která vypouštíme z úst. Není jasné, kam doletí a co způsobí. A uprostřed toho všeho Tobesovo ego nebo sebevědomí. Často splasklé, ale ne nutně. Už dlouho jsem nezažil, aby se tak smysluplně pracovalo s nějakou rekvizitou. Moc mě to bavilo. I kostýmy, které hercům vydatně pomáhaly. A ti se s textem rvali kurážně. 90 minut uteklo jako čtvrthodina. Je super, že je Diana Toniková zpátky na jevišti.
Teufel  60 %
(zadáno: 13.12.2019, počet hodnocení: 71)
přínosný / zajímavý komentář
Herecky velmi sympatické, nekomplikované, lehké. Text hry asi nenabízí víc, než bylo možné na prknech vidět... inscenačně je to myslím dost zdařilá věc. Příjemná oddychovka, řeklo by se.
Michal1982  70 %
(zadáno: 13.12.2019, počet hodnocení: 103)
přínosný / zajímavý komentář
Nenáročný večer, okamžiky pro polechtaní branice byly. Nejvíc pro mě ten večer herecky zazářila Diana. A tak nějak všeobecně dobrá koulovaná!
JanaV  100 %
(zadáno: 8.2.2022, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Hezké, milé, dojemné
Antoano  70 %
(zadáno: 5.3.2020, počet hodnocení: 42)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.