Divadlo NaHraně

Řekni mi něco hezkýho

Premiéra: 12.12.2019. Dramaturgie: Jiří Janků. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Tereza Venclová Vašíčková. Hudba: Martin Severýn. Překlad a režie: Šimon Dominik.


Komedie o vystoupení z komfortní zóny, kterému se nakonec nikdo nevyhne. Sebestřednému Tobesovi se moc nechce dospět. Ale pod hrozbou zákeřné nemoci se jeho infantilní životní program pomalu stane neudržitelným...
Divadlo NaHraně
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
70 %
7031000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
J.anek 80 %
(zadáno: 17.1.2020, počet hodnocení: 286)
přínosný / zajímavý komentář
Co bych tak napsal hezkýho? Je to celé vtipné a chytré. I smutné. A dojemné taky. Veškeré kulisy i rekvizity tvoří různě velké míče. Jsou nevyzpytatelné a nestabilní jako slova, která vypouštíme z úst. Není jasné, kam doletí a co způsobí. A uprostřed toho všeho Tobesovo ego nebo sebevědomí. Často splasklé, ale ne nutně. Už dlouho jsem nezažil, aby se tak smysluplně pracovalo s nějakou rekvizitou. Moc mě to bavilo. I kostýmy, které hercům vydatně pomáhaly. A ti se s textem rvali kurážně. 90 minut uteklo jako čtvrthodina. Je super, že je Diana Toniková zpátky na jevišti.
Teufel 60 %
(zadáno: 13.12.2019, počet hodnocení: 62)
přínosný / zajímavý komentář
Herecky velmi sympatické, nekomplikované, lehké. Text hry asi nenabízí víc, než bylo možné na prknech vidět... inscenačně je to myslím dost zdařilá věc. Příjemná oddychovka, řeklo by se.
Michal1982 70 %
(zadáno: 13.12.2019, počet hodnocení: 58)
přínosný / zajímavý komentář
Nenáročný večer, okamžiky pro polechtaní branice byly. Nejvíc pro mě ten večer herecky zazářila Diana. A tak nějak všeobecně dobrá koulovaná!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.