Divadlo Ungelt

Zpívat jako Gigli

Premiéra: 16.10.2021 | 2:15
Překlad: Julek Neumann, Ondřej Pilný. Dramaturgie: Pavel Ondruch. Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak. Režie: Marek Němec.
Poslední uvedení: říjen 2022.
Irské drama o dvou mužích, kteří ve světě plném materialismu hledají trochu duchovna a krásy...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Ungelt
Hodnocení inscenace
Redakce
65 %
Uživatelé
60 %
6061000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Iva Bryndová 70 %
Ke zhlédnutí online naDramox
Volby

Hodnocení (8)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  60 %
3.12.2021 | 1890 hodnocení
+ souhlasím
V Divadle Kolowrat, tehdy ještě scéně Národního divadla, se kdysi hrála divácky náročná a zároveň pozoruhodná inscenace „Bailegangaire“. Ještě nesnadnější je najít cestu k teprve druhému u nás nastudovanému dramatu Irčana Toma Murphyho. Autor vtisknul postavám tajemství, jehož nekončící hledání se zároveň stalo tématem. Právě ona obtížná (ne)uchopitelnost skrývá myšlenky natolik, že se může stát až odrazující. Režisér s herci autora nezradili a zároveň se pokusili o zpřístupnění, leč se střídavým úspěchem. Další dramaturgický objev a zároveň risk, kterým Divadlo Ungelt sympaticky dokazuje, že není ryze komerční scénou.
Iva Bryndová  70 %
18.11.2021 | 416 hodnocení
+ souhlasím
Hutná inscenace o různých formách a podobách životních krizí a způsobech, jak se s nimi utkat - třeba snahou najít v životě trochu krásy - nabízí výrazné herecké výkony, mezi nimiž zaujal především Jiří Hána (ačkoli s jistým časovým odstupem nezbývá než konstatovat, že nejživotnější a najzajímavější postavou této hry pro mě trochu paradoxně zůstává Mona). Bohužel slibovaný okamžik osvícení u mě nepřišel - ani v souvislosti s okouzlující hudbou - přes ono množství hutného textu se ke mně jaksi nedostal.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Valmez  40 %
21.3.2023 | 388 hodnocení
+ souhlasím
DRAMOX
Denisa H.  60 %
14.12.2021 | 357 hodnocení
+ souhlasím
Ještě dlouho po začátku jsem se sama sebe ptala, o co tady vlastně jde, co se autor snaží říct, jak a proč je to zrovna takhle uchopeno. Nezajímalo mě však ponořit se hlouběji, spíš mě to rozčilovalo, což nebylo dobré znamení... Celkový dojem ze hry je rozpačitý. Výkony herců a herečky pěkné, ale nic nadprůměrného. Scéna fajn. Délka inscenace opravdu neúměrná. Příliš mě to nebavilo a asi jsem i poněkud zklamaná nejen očekáváním toho, že to bude o něčem trochu jiném, ale i očekáváním od režie M. Němce. Holt Terminem si u mě nasadil laťku šíleně vysoko a těžko ji něčím dalším překonává...
Vladimír10  60 %
22.11.2021 | 545 hodnocení
+ souhlasím
V době světové premiéry této hry recenze kritizovaly především její přemrštěnou stopáž, která tehdy dosahovala více jak tří hodin. Tento nedostatek, jenž je umocněn absencí výraznějšího dějového oblouku, lze vypozorovat rovněž v české verzi, byť došlo patrně k prokrácení původního textu. Přesto jsem se i já v množství dialogů i monologů, které děj nikterak neposouvají, poměrně často ztrácel. Mezi herci nejvíce zaujme R. Holub v roli vybočující z jeho zažitého komediálního typu. Zbylé postavy jsou jejich představiteli ztvárněny spíše rutinně, což neplatí snad jen pro závěrečný výstup J. Hány.
Teufel  60 %
19.10.2021 | 71 hodnocení
+ souhlasím
Herecké výkony vlastně super a určitě by byly ještě lepší, kdyby je bylo víc oč opřít, kdyby se dalo vžít do postav. Na to byly ale moc zastřené, moc nekonkrétní, jaksi tajuplně podivné. Leccos nám o sobě řeknou, leccos se na nich i v průběhu času změní, ale potřebovaly by ještě zaostřit, aby opravdu probudily emoce.
Michalmusek  80 %
19.10.2021 | 282 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Jak se vyrovnat s depresí, tím že vše je možné. Úžasný výkon pánů Holuba a Hány.
CercaTrova  60 %
7.9.2022 | 53 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.