Divadlo v Dlouhé

Mnoho povyku pro nic

Premiéra: 5.4.2014 | 2:45
Překlad: Jiří Josek. Úprava: Hana Burešová, Štěpán Otčenášek. Dramaturgie: Štěpán Otčenášek. Scéna: David Marek. Kostýmy: Hana Fischerová. Hudba: Milan Potoček. Režie: Hana Burešová.
Poslední uvedení: rok 2020 (s diváky), únor 2021 (online derniéra ze záznamu).
Jedna z vrcholných Shakespearových komedií o rozličných podobách lásky, o otázkách zdání a skutečnosti, falešné či pravé identity, o pomluvě, která může vést ke zničení jednoho člověka a jiná zas ke štěstí druhého. Mnohokrát předtím zpracovaný příběh o dívce, kterou její nápadník pro zlou pomluvu zavrhne, rozšířil dramatik o svébytné pásmo škorpících se milenců Benedika a Beatricie a absurdně groteskní pásmo přiblblých strážníků, díky nimž paradoxně příběh dospěje k šťastnému rozuzlení...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo v Dlouhé
Hodnocení inscenace
Redakce
54 %
Uživatelé
68 %
68791000
Ke zhlédnutí online naDramox
Volby

Hodnocení (86)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
28.1.2015 | 1083 hodnocení
+ souhlasím
Haně Burešové se modernizace Shakespearovy komedie celkem povedla, dokázala v ní najít mnoho zábavných detailů. Ačkoliv některé situace a postavy by si zasloužily důslednější výklad a posun. Nejlépe se podařilo ztvárnit linii zvláštních námluv Benedika a Beatricie (hlavní zásluhu na tom mají H.Dvořáková a především M.Němec). Pásmo se strážníky dodává do představení lidový humor, divák by se bez něho ale nejspíš obešel. Na inscenaci se mi také líbilo, že se nebere vůbec vážně, člověk pak odpustí i nějaký ten přešlap. 65%
Anežka Kotoučová  60 %
12.7.2014 | 229 hodnocení
+ souhlasím
No, opravdu to nebyla žádná sláva. Poměrně sympatickou stylizaci inscenace narušují zbytečné,nepříjemně překvapivé vulgarismy, malá výpovědní hodnota a nevyrovnanost v hereckých výkonech(H. Dvořákovou už jsem dlouho neviděla hrát takto průměrně,její Beatrice je dosti prvoplánově pojatá, zbytečně expresivní až přehrávaná;o to více vyniká Marek Němec,jehož Benedik byl pro mě nejsympatičtější postavou.Scén se strážníky jsem se předem obávala, ale nakonec to taková hrůza nebyla. Souhlasím s názorem, že kdekoliv jinde by to bylo bráno jako kvalitní inscenace, ale na Dlouhou je tohle prostě málo.
Helena Grégrová  40 %
24.4.2014 | 1617 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Při vší úctě a obdivu k práci H. Burešové, s tímto režijním výkladem jsem se, bohužel, téměř zcela minula. Většina jevištních akcí mě nudila až iritovala - výstupy strážníků byly na hranici únosnosti, humor suplovalo spíše trapno. V mé divácké paměti utkvěly pozitivně herecké výkony M. Němce a J. Vondráčka, vše ostatní vyšumělo do ztracena krátce po zhlédnutí.
Jan Pařízek  50 %
24.4.2014 | 879 hodnocení
+ souhlasím
Jako Shakespearova vrcholná komedie mi toto rozhodně nepřišlo. Povedených scén je zde jak šafránu, naopak u většiny chybí náboj, dialogy jsou převážně dosti nudné, spousta vtipů uboze laciná. Samotná zápletka navozena tak, že naprosto nezaujala. Jednoznačně nejhorší pak byly scény s policisty. Kam se poděl inteligentní humor, kterým se doposud všechny inscenace v tomto divadle vyznačovaly? Pokud něco pochválit, tak H. Dvořákovou s M. Němcem, kteří zachraňovali co mohli. Též výkon J. Vondráčka, vydařenou scénu a kostýmy. Pevně doufám, že toto není cesta, kterou se chce Dlouhá ubírat.
Jiří Landa  40 %
16.4.2014 | 3011 hodnocení
+ souhlasím
Přesadit dění do současnosti, obléci postavy do moderních kostýmů, z přicházejících válečníků udělat sportovce, z hlavní dvojice mladé intelektuály, to vše patří k zajímavým posunům, jenže pokud se s aktualizací nepracuje kontinuálně pečlivě, vznikne podivný polotvar... Hlavní potíž ovšem tkví v tom, že se z této komedie v DvD téměř vytratil humor. Pár lacinějších vtípků sice bylo dodáno, ty však spíš nemile překvapily. Herecky solidní, i když představitelé hlavní dvojice zůstali svým postavám hodně dlužni, zejména pak H. Dvořáková. Výstupy strážníků byly k nepřečkání. Velké zklamání.
Pavel Širmer  50 %
14.4.2014 | 1962 hodnocení
+ souhlasím
55%. V nenásilné aktualizaci Shakespearovy hry zaujmou některé nápady, zejména výklad postav Beatricie a Benedika, připomínajících dnešní obrýlené intelektuály a zapřisáhlé „singles“. Měla-li však inscenace být komentářem k současnosti, zasloužila by si důslednější posuny v situacích a charakterech. Komedie má především pobavit, ale dění na jevišti bohužel zvlášť veselé nebylo, jen tu a tam něco zajiskřilo (např. zkouřená Héra). Nepříliš povedená rovina se strážníky. Za takto zpracovaný titul by se žádné divadlo stydět nemuselo, ale od DvD bych čekal více. Odcházel jsem vlastně zklamán.
Michal Novák  70 %
7.4.2014 | 1146 hodnocení
+ souhlasím
Svižně inscenovaná klasická komedie mírně hořkého obsahu. Mezi přednosti této inscenace jistě patří kolektivní souhra a jemně dávkovaná ironie, která nachází tu pravou polohu mezi archetypy a poněkud cynickým pohledem dneška, že v této hře se opravdu mnoho nestalo. Možná právě zde je sdělení o naší otupělosti a přecházení rozhodně ne banalit. Všechny tři roviny hry jsou provedeny herecky přesvědčivě, i když přece jen největšího šarmu dosahují Marek Němec a Helena Dvořáková v rolích Benedika a Beatricie.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Lauralex  70 %
26.7.2022 | 31 hodnocení
+ souhlasím
Tohle mi zase ukázalo, proč mám ráda divadlo. Ačkoliv Shakespeara jako takového nemusím, tahle komedie je fajn a zpracování divadla v Dlouhé se mi líbilo, užila jsem si ho. Asi jako jediná jsem tam nešla počuraná z Marka Němce, jako zbytek pubertálního mokrého publika, každopádně jako herce ho mám ráda, zvlášť na divadle, skvělý herec téhle "nové" generace, a byl tady bezvadný, hlavně díky němu mě to bavilo. Příjemné překvapení pro mě byla tehdy neznámá Eva Hacurová, velmi milý a sympatický herecký výkon, bavila a zaujala. Bylo tam pár slabších míst, ale nic extrémního, v běhu představení se to ztratilo a jako celek to bylo slušné.
RaB  40 %
12.3.2021 | 341 hodnocení
+ souhlasím
Online derniéra.
Výborný Marek Němec, opakem pak Miroslav Hanuš a jeho pobočníci.
Některé pasáže se neskutečně táhly, nicméně díky výkonu Marka Němce se to dalo vydržet.
Denisa H.  60 %
25.2.2021 | 368 hodnocení
+ souhlasím
65 %. Viděn záznam.
Po náročném dni v práci mi tahle komedie rozhodně sedla, několikrát jsem se za monitorem nahlas smála. A představovala si, jaká atmosféra (by) asi musela být naživo s ostatními diváky v sále...
Bavily mě mnohé slovní hříčky, stylizace a samozřejmě herecké výkony. I když z těch mě zaujal nejvíc ten jeden z vážnějších a sice J. Meduny, byl výborný! Bohužel ústřední duo (tedy vlastně alternované trio) mi připadalo poněkud fádnější.
Policejní vsuvka je ve hře fakt jak vetřelec bůhví odkud, první výstup poplety V. Zavřela sice pobavil, ale pak už to byl jen opakovaný vtip...
AliV  80 %
9.3.2020 | 115 hodnocení
+ souhlasím
Dlouhá snad nikdy nezklame. Originálně pojatá Shakespearova hra (s řadou zapamatovatelných momentů), která zvláště v druhé polovině zdařile balancuje mezi komedií a tragédií. Hvězdami představení bezpochyby byli Marek Němec a Jan Vondráček. Helena Dvořáková podala velmi dobrý herecký i pěvecký výkon (Summertime zvládla lépe než řada profesionálních zpěvaček), jen se mi osobně líbila víc jako ironická než jako poblázněná a zamilovaná Beatrice.

Tato "moderní" verze se mi líbila mnohem víc než klasičtěji pojatá inscenace stejné hry na Letních shakespearovských slavnostech.
Hacko  70 %
7.3.2020 | 74 hodnocení
+ souhlasím
65%
Gimli35  80 %
7.3.2020 | 225 hodnocení
+ souhlasím
A mně se to líbilo! Příjemně svižná komedie plná jiskřivých dialogů, tradičně kvalitní herecké výkony s drobnými výkyvy na obě strany - září M. Němec, naopak H. Dvořáková mne příliš nepřesvědčila a M. Poulová se bohužel opět nevyvarovala mírné křečovitosti.

(jen poznámka na okraj: nechápu, proč se V. Zavřel - jinak dobře hrající - během děkovačky tvářil jako kakabus a odešel před jejím koncem)
Dr.mvdr  80 %
28.1.2020 | 86 hodnocení
+ souhlasím
Soubor divadla v Dlouhé umí. V tomto kousku nejde o zvlášť povedenou adaptaci a člověk několikrát zamáčkne slzu po Soudných sestrách v čele geniální produkce zpřed pár let, ale i tady je to dlouhá a výborné herecké výkony slabší adaptaci zachrání.Helena Dvořáková se na první pohled do role moc nehodí, nicméně nakonec je radost sledovat ji právě v tomto představení.
R.JELEN.21  60 %
28.2.2019 | 228 hodnocení
+ souhlasím
Asi po měsíci opět v Dlouhé ;) Na dnešní představení jsem se těšila a naprosto oprávněně ;) Pan Zavřel ve své pidi roli je skvělý (i když ke konci už kouzlo přeřeku po 4 opakování ztratilo šmrnc). S původním Shakespearem to má společného tolik co já s Pamelou ale je to milé a dobře zahrané ;) Takže pokud od toho čekáte hluboký umělecký zážitek? Nechoďte! Pokud se vám zrovna nedaří, cítíte se mizerně a chcete se zasmát a uniknout z starostí všedního dne? Tady by se to mělo povést ;)
Rowerf  40 %
29.1.2019 | 10 hodnocení
+ souhlasím
Srdnatý výkon hlavní hrdinky bohužel nezachrání celkově nepovedený pokus o modernizaci, který naprosto vynechává jakékoli pokusy a vývoj postav a snižuje se k podbízení prvoplanovými vtípky a vulgarismy (a ti policajti, to jako vážně?).... Ve srovnání s představením na slavnostech velmi slabé
KateDanny  80 %
5.9.2018 | 56 hodnocení
+ souhlasím
Pojetí hry mě příjemně překvapilo. Zpěv a taneční kreace byly skvělé. Nejvíce mě zaujala linie Benedika a Beatricie. Tyto postavy také ostatní dost zastínili. Výborné, určitě ještě někdy zajdu na představení.
Kateřina Vodáková  80 %
27.3.2018 | 174 hodnocení
+ souhlasím
Děj mě nechytl, humor mě míjel... Je mi blízký jiný styl her. Ovšem M. Němec a E. Hacurová (navíc skvěle zpívá) převyšují dle mého názoru o 3 ligy všechny ostatní z obsazení. Tito dva jsou klenoty souboru Divadla v Dlouhé a je čirá radost je pozorovat hrát. Vzhledem k jejich výkonům proto nemohu jít s hodnocením níže.
Janinka123  80 %
27.2.2018 | 154 hodnocení
+ souhlasím
Toto představení se mi opravdu zalíbilo, přestože bylo hodně zmodernizováno, ale co v dnešní době není. Líbila se mi dvojice Marka Němce a Heleny Dvořákové. Scény s policajty byly občas trochu přihlouplé.
Svinibrodská zeleň  60 %
23.2.2018 | 45 hodnocení
+ souhlasím
65%
Lavialee  60 %
11.2.2018 | 19 hodnocení
+ souhlasím
Odpočinkové představení, nenudí
Orienteering  80 %
18.11.2017 | 56 hodnocení
+ souhlasím
Příjemná oddychovka, kterou si ráda kdykoliv zopakuju. Líbila se mi scéna i hudební stránka, pobavily herecké výkony a komediální talent zejména Marka Němce, Jana Vondráčka a Heleny Dvořákové. Určitě bych se napříště obešla bez scének se strážníky, ty působí jako pěst na oko a přijdou mi hloupé a tupé. Jo a nápověda pro pana Zavřela byla v první řadě výborně slyšet :-)
Při druhém shlédnutí alternovala Eva Hacurová, její Beatrice se mi líbila víc.
JirkaS  70 %
11.11.2017 | 327 hodnocení
+ souhlasím
Ucházející, i když z různých adaptací Shakespearových her, které jsem v poslední době v Praze viděl, je tohle pro mě spíše průměr. Většinu času jsem měl pocit, že inscenace je taková nemastná neslaná, ale druhá polovina už byla přece jen zajímavější. Kdo jednoznačně vyniká, to je Marek Němec, kterého jsem viděl poprvé v životě a udělal na mě dojem. Celkově mě námluvy Benedika a Beatricie (skvělá H. Dvořáková) bavily. A koneckonců, modernizace této hře pomohla přiblížit jí dnešnímu publiku a osobně si myslím, že to bylo uchopeno zajímavě. I takhle je možno Shakespeara inscenovat. /10.11.2017/
Monulinka  60 %
3.11.2017 | 391 hodnocení
+ souhlasím
Hru jsem již viděla v provedení LSS a tehdy jsem odcházela dost zklamaná. V Dlouhé mě proto mile překvapili, posun do dnešní doby hru osvěžil, scéna je opět moc povedená, stejně jako živá hudba. Výrazný počet bodů jde za M. Němcem, málem bych zapomněla, jak skvělý komediální talent v něm dříme :) Je dobře, že E. Hacurová dostává velké role, umí si s nimi hravě poradit. Mám podezření, že scénu s policisty tam Shakespearovi prostě někdo připsal, ale v Dlouhé to ukočírovali ještě docela dobře. 65 %
Vladimír Rogalewicz  30 %
25.9.2017 | 776 hodnocení
+ souhlasím
Hana Burešová se pokusila o lidovou zábavu nejpokleslejšího typu, něco mezi estrádou a sitcomem nejhrubšího zrna. Jen ten umělý smích chyběl, nahrazovaly ho ale dvě dámy, které seděly vedle mne. Divadlům s tímto vkusem se cíleně vyhýbám, v Dlouhé a od týmu Burešová-Otčenášek to mrzí.
Bethrezen  40 %
13.12.2016 | 51 hodnocení
+ souhlasím
Toto představení u mne patří jednoznačně k tomu slabšímu z Divadla v Dlouhé. Byť je posunutí děje do současnosti celkem zdařilé, tedy až na menší nesrovnalosti, ztratila hra tak nějak na živosti a bohužel i vtipnosti. Helena Dvořáková a Marek Němec zachraňují co lze, ale ani to nestačí. A co je u mně vrchol nevkusu a trapnosti jsou výstupy policistů, které do celé koncepce představení vůbec nezapadají. Tato inscenace se jim v Dlouhé opravdu příliš nepovedlo, opravdu je to mnoho povyku pro nic.
Osgood  80 %
16.9.2016 | 77 hodnocení
+ souhlasím
85% Parádní Šejkspýr se vším všudy. Moderní scéna stylizovaná do italské pláže, báječná moderní živá scénická hudba a moderní pětiboj včetně klubových kostýmů, bravo:-) Naprosto exceluje Marek Němec v roli Benedicka, jako Beatrice alternovala Eva Hacurová, bože, ona je boží!:-) Nelze nezmínit šarmantního Miroslava Hanuše a samozřejmě Jana Vondráčka, jeho don Pedro je nezapomenutelný, stejně jako báječná husička Kláry Sedláčkové-Oltové. Finálová scéna jako vystřižená z muzikálu Mamma Mia! (z West Endu, ne z Kongresáku) je dokonalou třešničkou:-) Roztomilé představení. 15.9.2016
Lucilla  70 %
8.6.2016 | 214 hodnocení
+ souhlasím
Bylo to hrave, preneseni do soucasnosti me bavilo, kostymy a scena super. Pochvalila bych predevsim M.Nemce a J.Vondracka, tihle dva jsou vyborni komici a tyhle role jim evidentne sedly. E.Hacurova tez potesila. Bez ceho bych se ovsem urcite obesla jsou postavy strazniku - pardon, ale tomuhle tleskat na otevrene scene?? To uz bylo opravdu lacine. Nastesti mi to vysledny dojem nezkazilo.
Eviik  70 %
11.4.2016 | 289 hodnocení
+ souhlasím
Shakespeare v modernějším pojetí, kterého se ale není třeba obávat. Divákovi to naopak hru může přiblížit (viz např. focení na mobil). Bez scén s policisty, kdy hra sklouzává k jednoduššímu humoru, bych se obešla, ale celkový dojem mi nezkazily. Líbily se mi naopak kostýmy i scéna. Z herců byl pro mě hvězdou večera Marek Němec, který v roli Benedika naplno využil svůj komediální talent. Eva Hacurová zvládla roli suverénní Beatricie taktéž na výbornou.
Togaf  80 %
15.9.2015 | 170 hodnocení
+ souhlasím
Scéna je opět skvělá, přenesení příběhu na pláž taky. Dokonce mi ani nevadila občasná vulgarita. A dvojice Benedik a Beatricie byla úžasná. Co mi ale vadilo hodně byly postavy policistů. To jejich pletení slov prostě nebylo směšné, ale spíš trapné. Škoda, bez nich by se mi představení líbilo o 10 % víc.
Janis  80 %
17.2.2015 | 280 hodnocení
+ souhlasím
Letní plážová verze klasiky rozehrává "dovolenkový" příběh z bohatší společnosti, bavící se, někdy přiopilé a nepříliš vázané. Nálada inscenace je velmi uvolněná, stejně jako společnost. Tahle přirozená modernizace se mi líbila, taky latinskoamerické rytmy, kostýmy, scéna letoviska.
H. Dvořáková předvedla Beatricii jako odlišný typ, než je sama, s dost ostrým jazykem. Oceňuji. Beru i to šňupání koksu a lascivní scény (k nevázanému létu smetánky patří) a snad i švejkovské postavy policajtů, co si sice pletou cizí slova, ale pravdu shodou náhod odhalí.
Hravé, ctí původní náladu díla W.S.
Radkak  60 %
14.2.2015 | 81 hodnocení
+ souhlasím
Takové milé představení. Hlubší stopu nezanechá, pár dnů od zhlédnutí marně v paměti pátrám, jaké to vlastně bylo. Nenadchne a neurazí. Ale scéna se povedla.
Matěj Zelinka  50 %
29.1.2015 | 17 hodnocení
+ souhlasím
Takový průměr. V polovině první části to vypadalo, že odejdu. Pak se to začalo zajímavě vyvíjet. Zahráno to bylo skvěle, ale režie to moc tlačila.
Lentilie  80 %
21.1.2015 | 63 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Povyk je jedna z mých nejoblíbenějších Bardových komedií a Dlouhá opět nezklamala. Benedik a Beatricie byli výborně obsazeni, stejně jako Hera a Leonato. Plážové zasazení a opakující se motivy prázdninových fotografií stejně jako zahradní party se mi moc líbily. Zpívající Helena Dvořáková a Marek Němec krčící se pod slunečníkem - to jsou jen některé z nezapomenutelných scén z celého představení. Trochu mi přišlo zbytečné "kouření marihuany", ale jinak obrovská spokojenost.
Kateřina Stejskalová  70 %
7.1.2015 | 43 hodnocení
+ souhlasím
Odvážné Divadlo v Dlouhé.
Marsed  60 %
17.10.2014 | 158 hodnocení
+ souhlasím
Herecké výkony byly velmi dobré, ale zpracování mě moc neoslovilo.
J. Kubátová  80 %
14.10.2014 | 12 hodnocení
+ souhlasím
V Dlouhé jsem viděla většinou špatná představení, ale "Mnoho povyku pro nic" k nim nepatří.
Herci hráli vcelku dobře, hudba krásně zněla a skoro 3 hodiny uplynuly jako voda.
Jen mě zklamalo občasné přehrávání H. Dvořákové a místy pokleslý ( vulgární) humor.
Návštěvy divadla ale nelituji-je to ukázka toho, že i klasika se dá pojmout aktuálně a zajímavě. Doporučuji.
Bedrich.spesny  40 %
21.5.2014 | 60 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Ta hra je vtipná a to je na tom právě to smutný...
Vladimír10  70 %
7.5.2014 | 588 hodnocení
+ souhlasím
Transponovat komedii do podoby odlehčené letní dovolené několika bohatých pánů je výklad, který bezpochyby není špatný, ale velice mu uškodilo doplnění o vulgární narážky, novodobé písně a ostudné scény s dutými policisty. Pakliže chtělo vedení připravit pěknou roli pro V. Zavřela k jeho jubileu, tak mu věnovali pouze danajský dar, díky němuž, i přes kvalitní herectví, ze sebe dělá na jevišti blba a trdlo zároveň. Pokud by se postupně podařilo odstranit přemrštěné výstřelky, na které nejsem právě ve zdejším divadle zvyklý, byl bych spokojen nejenom s J. Vondráčkem a K. Sedláčkovou.
Marcela  60 %
24.4.2014 | 415 hodnocení
+ souhlasím
Co mají pořád všichni s tím Shakespearem???
Teufel  60 %
24.4.2014 | 78 hodnocení
+ souhlasím
Začátek byl slabší, hodně postávání a podivně nevyužitých rukou a nohou, ale pak se do toho herci dostali. Moc pěkné hlavně z hlediska scénografie, kostýmů a vychytávek, které umožňovaly některé scény utnout dříve než dojdou trapnosti. Měl jsem pocit, že technicky to má vše, co to má mít a dokonce množství detailů navíc... v gestech, v dějích na pozadí. Představení plyne velmi přirozeně, ale nestrhává. Je to pořád jen jako a na komedii vlastně málo komické. Je to tak dobře zpracované a přesto nijak zasahující. Jednotlivosti oceňuji, ale jako divák jsem se vlastně moc nebavil. Škoda.
Brouček  70 %
22.4.2014 | 81 hodnocení
+ souhlasím
Spokojenost předčila očekávání. Příjemně překvapilo pojetí, scéna, humor. Jen pásmo se strážníky mohlo být povedenější. Výborný zejména Marek Němec.
Bobsleigh  70 %
17.9.2021 | 19 hodnocení
Vero-nika  80 %
9.9.2021 | 32 hodnocení
Unionboy  30 %
21.8.2021 | 417 hodnocení
Paya888  60 %
27.3.2021 | 310 hodnocení
Lukáš Jeníček  70 %
29.9.2020 | 44 hodnocení
Xcepek  70 %
7.3.2020 | 622 hodnocení
VeNi  90 %
3.2.2020 | 26 hodnocení
Zapina  100 %
11.1.2020 | 21 hodnocení
Darla22  80 %
15.10.2019 | 27 hodnocení
Miarono  60 %
24.9.2019 | 22 hodnocení
Violetka  80 %
27.6.2019 | 55 hodnocení
Lovin  80 %
1.4.2019 | 258 hodnocení
Mackovaa  70 %
11.2.2019 | 12 hodnocení
Radiator  30 %
31.3.2018 | 87 hodnocení
Angloumene  70 %
13.3.2018 | 12 hodnocení
Freebird  70 %
1.3.2018 | 80 hodnocení
Veronikaw  80 %
26.2.2018 | 65 hodnocení
Ivelly  70 %
16.1.2018 | 37 hodnocení
Blahme  80 %
6.12.2017 | 62 hodnocení
Graiv  80 %
13.11.2017 | 114 hodnocení
Suzana  60 %
19.10.2017 | 322 hodnocení
MartinaEli  100 %
17.10.2017 | 71 hodnocení
Pavlouš  70 %
12.8.2017 | 54 hodnocení
M.T.U.  70 %
4.6.2017 | 13 hodnocení
Optimista  80 %
29.5.2017 | 14 hodnocení
Strakoliber  90 %
25.3.2017 | 51 hodnocení
Clamera  60 %
18.3.2017 | 18 hodnocení
Pcoban  90 %
25.1.2017 | 14 hodnocení
Justina  60 %
25.1.2017 | 77 hodnocení
Anafil  80 %
21.9.2016 | 20 hodnocení
Panapollon  80 %
5.5.2016 | 51 hodnocení
Foktova  80 %
31.3.2016 | 10 hodnocení
Plšík  70 %
29.3.2016 | 755 hodnocení
Renée  40 %
1.3.2016 | 96 hodnocení
MonikaCh  50 %
21.12.2015 | 8 hodnocení
Vendula_Z  60 %
9.12.2015 | 92 hodnocení
Robis  60 %
21.10.2015 | 19 hodnocení
Ironfood  70 %
20.9.2015 | 24 hodnocení
Klob  60 %
3.4.2015 | 129 hodnocení
Prsi  80 %
27.6.2014 | 35 hodnocení
Semtamťuk  90 %
5.6.2014 | 91 hodnocení
Frankovka  50 %
25.4.2014 | 266 hodnocení
LavinieCamui  50 %
23.4.2014 | 756 hodnocení
Poristm  80 %
16.4.2014 | 89 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.