Profil uživatele

Rowerf

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Helena Grégrová: 2 % (5)
Pavla Haflantová: 5 % (2)
Jiří Landa: 8 % (6)
Anežka Hrebiková: 10 % (3)
Jan Pařízek: 10 % (7)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 2.9.2019)
Zimní pohádka - Letní shakespearovské slavnosti: 80 %
Ač herecké výkony lehce kolísaly a v porovnání s dejvickým nastudováním jim chyběla plynulost (a až na mladou dvojici i trochu přirozenosti), celkový obraz byl překvapivě mnohem silnější. Dílem minimalistickou scénou, dílem velmi dobrou hudbou se Khekovi podařilo víc vytáhnout emoce, které často na slavnostech zůstávají v pozadí.
P.S. už aby dodělali purkrabství, ty mikrofony jsou očistec
(zadáno: 10.4.2019)
Dokonalá svatba - Indigo Company: 70 %
Příjemně zinscenovaná situační komedie, celou dobu slušně odsýpá a navzdory jisté predvidatelnosti nenudí. Zamrzí akorát naprosto nadbytečné vedlejší role p. Dvořáka a pí. Morávkové, naopak J. Trojanová velmi příjemně překvapila zkušeným projevem na jevišti
(zadáno: 3.4.2019)
Saturnin - Divadlo Na Jezerce: 70 %
Rozhodně nápaditá inscenace, které se nedá odepřít jistý nádech tě kouzelné pohodové atmosféry kterou je kniha nasycena. Bohužel jsem se absolutně neztotoznil s pojetím vedlejších rolí od p. Švába a pí. Sedláčkové, jejich exaltovane výkony absolutně nabouravaji pohodu na jevišti.
(zadáno: 26.3.2019)
Bůh masakru - Činoherní klub: 80 %
Že se bude muset i Roman Polanski sklonit před inscenací ČK jsem opravdu nečekal. Hra ani chvíli nesundá nohu z plynu, scéna je velmi příjemně koncipována, vše šlape jak má. Z herců jednoznačně vede p. Dulava, jeho "nemyslím si nic" pozice byla nejvěrohodnější, naopak výkon p. Kratiny je asi jediná část kde filmová verze (která je také koneckonců jenom divadelní představení) suverénně vede.
(zadáno: 19.3.2019)
Čarodějky ze Salemu - Divadlo na Vinohradech: 80 %
Silná inscenace o silném tématu, z marného boje rozumu a normálnosti proti zvrácenosti ideologie mrazí dodnes. Minimalistické scéna dává plný prostor hereckým výkonům, které jsou v DnV standartně výborné. Zamrzí jen lehká přepálenost/teatrálnost, prostupující jako režijní záměr celou hrou, která některé postavy posouvá až na hranici karikatury.
(zadáno: 29.1.2019)
Pygmalion - Divadlo na Vinohradech: 60 %
Slušná inscenace se slusnymi hereckými výkony, bohužel také slušně zapomenutelná jen chvíli po opusteni historické budovy.
(zadáno: 29.1.2019)
Mnoho povyku pro nic - Divadlo v Dlouhé: 40 %
Srdnatý výkon hlavní hrdinky bohužel nezachrání celkově nepovedený pokus o modernizaci, který naprosto vynechává jakékoli pokusy a vývoj postav a snižuje se k podbízení prvoplanovými vtípky a vulgarismy (a ti policajti, to jako vážně?).... Ve srovnání s představením na slavnostech velmi slabé
(zadáno: 29.1.2019)
Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách - Divadlo v Dlouhé: 90 %
Já vím, je to "divadelní fastfood" a pánové už také nemají takový drive jako před lety když začínali, ale ta hudební čísla, a vůbec nápady, to prostě nejde nemilovat!
(zadáno: 29.1.2019)
Kati - Činoherní klub: 80 %
Syrovost díla (tedy překladu, originál neznám) podpořena výbornými hereckými výkony spolehlivě spustí existenciální krizi u každého kdo měl co dočinění s právním systémem. Jediná výtka snad k rozestavení scény, viditelnost sice již spravili (2018),ale ty schody si říkají o úraz
(zadáno: 29.1.2019)
Králova řeč - Divadlo pod Palmovkou: 70 %
O perfektní sehranosti ústřednu dvojce již byli napsáno mnohé, stejně tak o nemastném zbytku osazenstva. Co ale nepochopím je nezbytnost doslovných vsuvek Churchilla (který tam v té době neměl co prohledávat, byl řadovým poslancem) s arcibiskupem..... A použití s dějem naprosto nesouvisejících motivů od Mozarta (jedinkrát se s Dies Irae trefili) při přestavbě scény vytvořilo z kompaktního díla sled jednotlivých scének