Divadlo pod Palmovkou [velká scéna]

Králova řeč

Premiéra: 19.4.2013 | 2:50
Překlad: Jitka Sloupová. Dramaturgie: Ladislav Stýblo. Scéna: Ivo Žídek. Kostýmy: Samiha Maleh. Hudební spolupráce: Viktor Kracik. Režie: Petr Kracik.
Poslední uvedení: červen 2022.
Hra, napsaná podle tajných deníků královského logopeda Lionela Logua, která se stala předlohou proslulého stejnojmenného filmu z roku 2010. Působivá a emotivně silná tragikomedie o překonávání vlastních slabostí, opravdovém vědomí odpovědnosti a zranitelném mužství. Skutečností inspirovaný osud britského krále, potýkajícího se s koktáním, které stejně jako jeho nesmělost a psychická zranitelnost zásadně ohrožují budoucnost království, jenž se nachází se na prahu světové války a naléhavě potřebuje silnou a kvalitní osobnost ve svém čele...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo pod Palmovkou
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
77 %
77881000

Volby

Hodnocení (94)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  60 %
(zadáno: 2.5.2017, počet hodnocení: 1787)
+ přínosný / zajímavý komentář
Skutečné události byly, s dávkou autorské licence, zpracovány v působivou a divácky atraktivní hru, kterou (ještě před prvním jevištním provedením) proslavil stejnojmenný film. Důstojná inscenace má okamžiky působivé, ale také zdlouhavé a statické. Režisér vsadil na dva hlavní představitele, ale je dost dobře možné, že jejich výkony ovlivnil jen minimálně či vůbec. Bertieho vada řeči se v této podobě možná přiblížila skutečnosti, ale na jevišti nezněla dostatečně výrazně, což kazilo dojem z výkonu M. Stránského. K úspěchu známého titulu stačilo i toto nepříliš pečlivé provedení.
Jiří Koula  70 %
(zadáno: 27.12.2014, počet hodnocení: 1598)
+ přínosný / zajímavý komentář
Zajímavá hra (film jsem neviděl), kterou čtu jako příspěvek do diskuse o vrtkavosti dějin, kde argument zní, že osud (západního) světa mohl záviset na tom, zda jeden muž bude schopen plynule pronést jeden projev. To vskutku nutí k zamyšlení nad dynamikou vztahů mezi masami a výjimečnými jedinci (kde výjimečnost nemusí vycházet z niter dotyčných, ale může jim být zvnějšku přiřknuta). Uznávám ale, že tento pohled inscenace samotná zastiňuje působivým výkonem Dušana Sitka a zdatně sekundujícím Martinem Stránským.
Iva Bryndová  80 %
(zadáno: 3.4.2014, počet hodnocení: 348)
+ přínosný / zajímavý komentář
Srovnávání s filmem rychle přejde. Je to prostě jiné. Asi nejvíc v tom, že proti filmu mi vlastně všechny vedlejší postavy přišly významně méně sympatické.
Trochu mě rozčilovaly rychlé "střihy" (zatěmňovačka a změna scény), ačkoli na prostoru, který byl, to těžko udělat jinak.
Především hra ale stojí a padá s výkony Lionela a Bertieho a Dušan Sitek i Martin Stránský byli výborní. Oba jsou výborní (ač i oni své role podávají jinak, než herci ve filmu) a jejich společné scény jsou skutečně vrcholem představení. (Osobně bych víc vyzdvihla Dušana Sitka, tak nějak zapůsobil výrazněji.)
Jiří Landa  70 %
(zadáno: 17.11.2013, počet hodnocení: 2908)
+ přínosný / zajímavý komentář
P. Kracik se s DpP rozloučil důstojně. Škoda jen, že podobné úrovně nedosahovaly jeho předchozí režie... Ústřední dvojice této inscenace působila sehraněji než v brněnské verzi. Přesto však tu má přece jen trochu navrch D. Sitek coby logoped, jenž v sobě decentně mísí nejrůznější nešvary stárnoucího muže s neadekvátně vyzbrojeným sebevědomím. Figuru navíc okořenil příjemným humorem, což Frejova interpretace postrádala. Solidní výkon M. Stránského narážel na pojetí řečového handicapu. Nejsem si jist, zda ono zadrhávání bylo koktáním... Výkony herců v menších rolích byly značně nevyrovnané.
Helena Grégrová  70 %
(zadáno: 9.11.2013, počet hodnocení: 1500)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Souhlasím s P. Haflantovou, že chemie mezi ústřední dvojicí funguje tak, jak má, oba protagonisté na sebe zkrátka dobře "slyší". Mým favoritem tohoto "duelu" je jednoznačně Dušan Sitek, který své postavě svedl vtisknout příjemně civilní (místy až rozverný) nadhled, který zdařile podrthuje lidskou strunu příběhu. ..ale na reprízu jsem asi úplné štěstí neměla - pokud jde o vedlejší role, vyznívaly herecky převážně ledabyle.
Pavla Haflantová  70 %
(zadáno: 3.6.2013, počet hodnocení: 344)
+ přínosný / zajímavý komentář
Povedené zpracování známého filmu (ano, vím, že text Seidler napsal divadelní hru, nicméně film byl přesto první). Myslím, že celý soubor své úlohy zvládl dobře a přestože výsledek z větší části stojí a padá na chemii ústřední dvojice, ostatní rozhodně nebyli do počtu (nemohu nezmínit pana Vlčka).
Rozhodně příjemná, doporučení- a návštěvyhodná inscenace.
Jan Pařízek  70 %
(zadáno: 30.4.2013, počet hodnocení: 819)
+ přínosný / zajímavý komentář
Zdařilá hra, které možná paradoxně nejvíc škodí věhlas filmového zpracování, jelikož zdejší verze se od něj až tolik neliší. Když to hodně přeženu, tak jsem si v duchu jen odškrtával jednotlivé filmové scény. Na druhou stranu chápu, že toto naopak může být pro někoho kladný prvek a naplněná očekávání. Nicméně i tak na mě inscenace zapůsobila. Hlavní zásluhu na tom má bezesporu výtečný M. Stránský, který to celé zdatně táhne. Jemu dobře sekunduje D. Sitek a v menších rolích zaujali M. Kopečný, K. Vlček a S. Vrbická. Celkově povedený počin, za který se na Palmovce nemusí vůbec stydět.
Tereza Szkatulová  70 %
(zadáno: 10.3.2014, počet hodnocení: 28)
Film, který se pro mě stal ve všech směrech nesmazatelným zážitkem, jsem měla možnost vidět podruhé na divadelních prknech. Přesně takové myšlenky se mi honily hlavou při odchodu z divadla. O to větším překvapením pro mě bylo zjištění, že rodištěm zpracování bylo právě to dramatické. I přes skvělé obsazení ústřední dvojice, fungující scénu i silný příběh se mi ale na závěr tleskat ve stoje nějak nechtělo...
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Valmez  90 %
(zadáno: 6.6.2022, počet hodnocení: 333)
přínosný / zajímavý komentář
Naprostá špica! Místy ovšem dlouhé.

Viděno na derniéře.
Šípal  40 %
(zadáno: 30.12.2021, počet hodnocení: 116)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Poutavý příběh a solidní herecké výkony (už někdo řekl Dušanu Sitkovi, že je vtělením Jana Wericha?) jsou utlučeny k smrti nekonečným množství přestaveb a zcela zbytečnými mezihrami s premiérem a arcibiskupem. Kdyby se toto pořádně proškrtalo, mohla to být svižná dvouhodinovka
Denisa H.  80 %
(zadáno: 15.9.2021, počet hodnocení: 339)
přínosný / zajímavý komentář
Mé dojmy jsou tu skrze ostatní hodnocení již shrnuty...
Měla jsem nižší očekávání, možná o to víc se mi představení nakonec líbilo. Největší pochvala směřuje k D. Sitkovi, byl naprosto vynikající! M. Stránský mu zdárně sekundoval, přeci jen ale koukal Sitkovi z kapsy, kam ho kolega zastrčil. K ostatním hercům nemám výtky a rozhodně mi nepřišli nijak slabší.
První půlka je lepší.
K mínusům hry i já řadím časté změny scén, které celou inscenaci roztříštily. A taky se přikláním k rozpačitým dojmům ze Stránského koktání...
Studentice  70 %
(zadáno: 24.9.2019, počet hodnocení: 71)
přínosný / zajímavý komentář
Hra byla hezká, ale kdyby byla kratší o dějové vycpávky a pokusy o humor, mohla být dokonalá. Jsem ale ráda, že jsem ji viděla. První půlka určitě převyšovala tu druhou.
Applause  100 %
(zadáno: 18.9.2019, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Za mě nejlepší divadelní představení, co jsem viděla. Stránskému role Bertieho seděla, jen jsem mu bohužel ve druhé části nevěřila koktání. Sitek se do této role snad narodil a se Stránkým tvořili silnou dvojku. Ženské role byly naopak slabší. Děj byl téměř totožný s filmovou předlouhou, až na pár předělávek, které vyvolaly komický záměr. Práce herců byla tak autentická, že nás hra téměř vtáhla do sebe, k tomu přispělo naše sezení v první řadě. Standing ovation bylo zasloužené a já spokojená. Tuhle inscenaci doporučuji a s radostí na ni půjdu znovu, protože jsem se mohla smíchy potrhat.
Rowerf  70 %
(zadáno: 29.1.2019, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
O perfektní sehranosti ústřednu dvojce již byli napsáno mnohé, stejně tak o nemastném zbytku osazenstva. Co ale nepochopím je nezbytnost doslovných vsuvek Churchilla (který tam v té době neměl co prohledávat, byl řadovým poslancem) s arcibiskupem..... A použití s dějem naprosto nesouvisejících motivů od Mozarta (jedinkrát se s Dies Irae trefili) při přestavbě scény vytvořilo z kompaktního díla sled jednotlivých scének
R.JELEN.21  100 %
(zadáno: 1.12.2018, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
Já bych to mohla vidět znovu a znovu a znovu a pak už ne, už by to asi bylo moc.
Martin Stránský je v této roli skvělí a pan Dušan Sitek ještě lepší. Je pravda, že z celé hry jsem nejvíce těšila až tito dva budou na scéně opět spolu. Mám nějaké zvláštní zalíbení pro způsob budování scény, kdy jsou přestavovány předměty. Sice to protahuje to prodlužuje dobu hraní, ale přesto to vůbec nepůsobí špatně.
Já to rozhodně doporučuji
Viděno podruhé a pořád stejně úžasné!!
KateDanny  60 %
(zadáno: 5.9.2018, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
Tato hra byla trošku jako na houpačce. Některé scény byly perfektní a některé zase nikoli. Velice záleželo na tom, kdo byl zrovna na scéně. Ráda bych však vystihla herecké výkony pana Stránského a pana Sitka.
Blanuli  100 %
(zadáno: 27.2.2017, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Famózní představení! Martin Stránský a Dušan Sitek předvádí neuvěřitelnou chemii. Je to dojemné a k popukání zároveň. Potlesk ve stoje byl víc než zasloužený.
Adaben  70 %
(zadáno: 21.2.2017, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
Pěkná inscenace, má příjemné tempo, velmi dobří oba hlavní představitelé, v některých dalších rolích už to někdy trochu skřípalo.
Antioch  70 %
(zadáno: 21.2.2017, počet hodnocení: 149)
přínosný / zajímavý komentář
repríza 20.2.2017
BaTerka45  90 %
(zadáno: 26.11.2016, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Bylo to velice milé představení. Viděla jsem nejdříve film, tak jsem měla obavy, že nikdo nemůže nahradit dokonalého Colina Firtha. Nakonec se toho Martin Stránský zhostil slušně a i když jsem věděla dopředu vše, co se stane, stejně se mi představení líbilo a ještě dlouho jsem o něm přemýšlela.
Rak61  100 %
(zadáno: 11.10.2016, počet hodnocení: 94)
přínosný / zajímavý komentář
Nádherné představení. Vynikající herecké výkony všech, ale pánové Sitek a Stránský jedineční. Jednou vidět nestačí.
Xaver  60 %
(zadáno: 15.6.2016, počet hodnocení: 17)
přínosný / zajímavý komentář
Bohužel moje očekávání se úplně nenaplnila. Moc dlouhé, chvílemi dost patosu, ale herecky a režijně dobře zvládnuté.
VerDom  90 %
(zadáno: 4.2.2016, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Krásný divadelní zážitek! Začátek působí poněkud rozpačitě, ovšem postupná gradace ukazuje, že se jedná o skvělý kus zahraný skvělými herci.
Lenkakebulka  90 %
(zadáno: 2.2.2016, počet hodnocení: 48)
přínosný / zajímavý komentář
Ke konci hry běhá člověku mráz po zádech. Výkony dvou hlavních představitelů jsou fantastické!
Vlkous  60 %
(zadáno: 27.11.2015, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Hra se me libila i kdyz jsem se nevyhnul srounani s filmem. Hru mohu doporucit
Luciferie  60 %
(zadáno: 1.11.2015, počet hodnocení: 121)
přínosný / zajímavý komentář
Příjemná hra, u které jsem se bohužel nevyhla srovnávání s filmovou verzí - která tedy u mě v tomto případě vyhrála. Nicméně když nezapočítám své zklamání z M. Stránským pojaté vady řeči (jinak byl skvělý), tak mě divadelní zpracování velmi bavilo a rozhodně ho dále doporučím (zejména lidem, kteří před tím neviděli film).
Marsed  80 %
(zadáno: 26.1.2015, počet hodnocení: 155)
přínosný / zajímavý komentář
Pokud jste viděli filmovou verzi, tak ať chcete nebo nechcete očekáváte kvalitní představení. A to se povedlo. Velice vkusně a nenásilně zpracovaná psychika lidské nesmělosti a zranitelnosti. D. Sitek byl vynikající. Určitě stojí za zhlédnutí.
Orienteering  80 %
(zadáno: 24.9.2014, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
Výborní Martin Stránský a Dušan Sitek! Děj možná trochu zbytečně rozkouskovaný změnami scény. Chválím pohotovost herců, kteří dokázali zareagovat na výpadek proudu v jabloneckém divadle a celou situaci zapracovat do hry :-)
Eviik  80 %
(zadáno: 19.4.2014, počet hodnocení: 288)
přínosný / zajímavý komentář
100 % za výkony Martina Stránského a Dušana Sitka.
Dvacet procent strhávám zejména kvůli až příliš častému střídání scén, které trošku rušilo děj.
Lucilla  80 %
(zadáno: 29.3.2014, počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
Predstaveni dvou hercu, M.Stranskeho a D.Sitka, me opravdu bavilo. Sla jsem filmem nepolibena, tudiz jsem si uzila premieru, a ta ani v nejmensim nezklamala.
Skoda jen prilisneho "kouskovani" scen. Nejak jsem mela problem vzit se poradne do tech kratkych sekvenci. Ale chemie mezi ustredni dvojici fungovala bezchybne, coz kvituji s povdekem. Standing ovation bylo zcela zaslouzena a predstaveni rozhodne doporucuji.
Vladimír Rogalewicz  60 %
(zadáno: 23.3.2014, počet hodnocení: 706)
přínosný / zajímavý komentář
Potlesk ve stoje? Nudněji už to inscenovat nešlo. Maximální snaha o historickou věrnost vedla k velice konzervativnímu představení bez jediného nápadu, bez kouska invence. Rozhodně to nebyla vina herců - ale ta režie, scéna, kostýmy, výběr hudby... taková inscenace by odpovídala ochotnickému souboru na venkově, nikoli bohatě dotovanému pražskému divadlu. I těch 60 procent je vlastně hodně.
Antinovak  80 %
(zadáno: 2.3.2014, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
Představení o dvou skvělých hercích.
Lucianna  80 %
(zadáno: 16.2.2014, počet hodnocení: 39)
přínosný / zajímavý komentář
Film jsem kdysi dávno viděla a hru jsem si tedy takto nějak představovala. Pěkné představení, které určitě mohu doporučit.
Lika13  100 %
(zadáno: 10.2.2014, počet hodnocení: 20)
přínosný / zajímavý komentář
Martin Stránský a Dušan Sitek neskuteční! Na jevišti spolu fungují skvěle.
Lenka458  70 %
(zadáno: 29.1.2014, počet hodnocení: 120)
přínosný / zajímavý komentář
Oba hlavní představitelé výborní. Jen by to mohlo být přece jen o něco kratší.
Adele  90 %
(zadáno: 16.1.2014, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
Tak to bylo zasloužené standing ovation. Martin Stránský byl úžasný a Dušan Sitek se mi dokonce jako "doktor" líbil víc než ve filmu Geoffrey Rushe.
Fedorocko  70 %
(zadáno: 18.12.2013, počet hodnocení: 646)
přínosný / zajímavý komentář
Spokojenost. Skvělí oba hlavní hrdinové, dojemný závěr.75 %
Anazuz  90 %
(zadáno: 20.11.2013, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné, Martin Stránský a Dušan Sitek byli skvělí.
Rambott  80 %
(zadáno: 1.6.2013, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Moc pěkné představení. Trochu jsem se toho bál, protože film se mi libí a většinou co se mi líbí jako film v divadle není nic moc a naopak. Toto představení je dost dobrý, samozřejmě hlavně pánové Stránský a Sitek.Všechny scény, kde se objevili spolu, byly výborné. Dokonce se mi Dušan Sitek jako "doktor" líbil víc než ve filmu v podání Geoffrey Rushe. Nicméně i ostatní herci jsou v pohodě a jako celek je toto představení jedno z těch lepších.
Hannah21  90 %
(zadáno: 29.5.2013, počet hodnocení: 159)
přínosný / zajímavý komentář
Duo Stránský - Sitek předvádí herecký koncert! Jejich interakce jsou úžasné. Stránský skvěle vystihl Bertieho vývoj, kdy se z frustrovaného a nešťastného muže stává sebevědomý král. Dobře řešená scéna i zvolená hudba.
Síma  80 %
(zadáno: 4.5.2013, počet hodnocení: 115)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi povedené,M.Stránský je výborný!Zážitek!
Gabi50  100 %
(zadáno: 12.11.2015, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mne jednoznačně nejsilnější divadelní zážitek v životě, rozhodně chci toto představení ještě jednou vidět. V závěru představení jsem nemohla zadržet slzy, potlesk ve stoje byl naprosto zasloužený. Líbil se mi Martin Stránský a velkým překvapením byl pro mne Dušan Sitek v roli logopeda, předtím jsem tohoto herce neznala. Rozhodně doporučuji.
Surovec  20 %
(zadáno: 28.1.2014, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Bolest na bolest. Úvodní hudba je funus, přitom je to v podstatě světová výstava, takže bujará akce jako zahájení olympiády. "Wistone" oslovuje Sira Winstona jen maželka a matka, ne arcibiskup. Navíc ho asi bolely ledviny, protože si je držel celou dobu. Princ Albert je nesnesitelná rozplizlá fňukna. Manželka logopeda je jak Anna proletářka, ječí na následníka trůnu, jak uklízečka na číšníka. Člověk by v hudbě čekal alespoň jednou motiv "God save the King". Neustálé stěhování nábytku, v ABC dokonce občas nestihli zhasnout. Pan Sitek je jediný světlejší bod. Nevyužitá možnost hry s přízvukem.
Vladimír10  90 %
(zadáno: 6.6.2022, počet hodnocení: 479)
Eden  70 %
(zadáno: 8.5.2022, počet hodnocení: 38)
Veronička  70 %
(zadáno: 4.5.2022, počet hodnocení: 55)
Vyfuk  60 %
(zadáno: 3.5.2022, počet hodnocení: 10)
Resza_g  80 %
(zadáno: 26.4.2022, počet hodnocení: 45)
LavinieCamui  70 %
(zadáno: 16.3.2022, počet hodnocení: 584)
Matěj Konečný  100 %
(zadáno: 9.3.2022, počet hodnocení: 122)
Mary  70 %
(zadáno: 25.2.2022, počet hodnocení: 78)
Birter  80 %
(zadáno: 19.10.2021, počet hodnocení: 152)
TKa11  80 %
(zadáno: 27.9.2021, počet hodnocení: 42)
Leafeltova  90 %
(zadáno: 19.2.2020, počet hodnocení: 111)
Majdin_kulturni_svet  70 %
(zadáno: 30.1.2020, počet hodnocení: 158)
Addk  80 %
(zadáno: 26.1.2020, počet hodnocení: 116)
Mapinho  80 %
(zadáno: 3.1.2020, počet hodnocení: 39)
Eliskamikova  100 %
(zadáno: 13.12.2019, počet hodnocení: 27)
StepanP  70 %
(zadáno: 20.11.2019, počet hodnocení: 13)
Monday  80 %
(zadáno: 24.10.2019, počet hodnocení: 31)
RadekChamp  60 %
(zadáno: 7.10.2019, počet hodnocení: 15)
VeNi  70 %
(zadáno: 5.7.2019, počet hodnocení: 19)
Zachardi  70 %
(zadáno: 28.5.2019, počet hodnocení: 42)
Firestone  70 %
(zadáno: 18.5.2019, počet hodnocení: 43)
Lumca  70 %
(zadáno: 26.3.2019, počet hodnocení: 338)
Davidus87  90 %
(zadáno: 3.2.2019, počet hodnocení: 19)
Munoz  80 %
(zadáno: 1.12.2018, počet hodnocení: 107)
Lisarah  80 %
(zadáno: 11.5.2018, počet hodnocení: 78)
Dzaamek  80 %
(zadáno: 22.3.2018, počet hodnocení: 71)
Alcha  90 %
(zadáno: 19.11.2017, počet hodnocení: 127)
Anah  80 %
(zadáno: 27.10.2017, počet hodnocení: 184)
Hansel97  80 %
(zadáno: 26.2.2017, počet hodnocení: 25)
J64  80 %
(zadáno: 21.2.2017, počet hodnocení: 55)
JamesDean  80 %
(zadáno: 31.10.2016, počet hodnocení: 6)
IgnaciusR  70 %
(zadáno: 20.9.2016, počet hodnocení: 33)
Terezak  70 %
(zadáno: 18.8.2016, počet hodnocení: 63)
Markéta BP  70 %
(zadáno: 20.4.2016, počet hodnocení: 47)
Magieee  60 %
(zadáno: 21.2.2016, počet hodnocení: 29)
M_marek  70 %
(zadáno: 4.2.2016, počet hodnocení: 50)
HawkeyeSaw  70 %
(zadáno: 10.12.2015, počet hodnocení: 190)
Foktova  100 %
(zadáno: 24.11.2015, počet hodnocení: 10)
Ivulin  80 %
(zadáno: 22.11.2015, počet hodnocení: 43)
Golftom  60 %
(zadáno: 16.11.2015, počet hodnocení: 51)
Vendula_Z  70 %
(zadáno: 1.11.2015, počet hodnocení: 92)
Mjetelova  100 %
(zadáno: 18.5.2015, počet hodnocení: 47)
H&M  60 %
(zadáno: 27.3.2015, počet hodnocení: 15)
Bacraj  70 %
(zadáno: 2.6.2014, počet hodnocení: 164)
Terez  80 %
(zadáno: 15.5.2014, počet hodnocení: 99)
Dovemummy-Alena S.  90 %
(zadáno: 26.4.2014, počet hodnocení: 151)
Alenka  60 %
(zadáno: 12.2.2014, počet hodnocení: 40)
Lucka.  60 %
(zadáno: 20.10.2013, počet hodnocení: 102)
Vratislav Honzálek  80 %
(zadáno: 20.10.2013, počet hodnocení: 109)
LenkaSva  60 %
(zadáno: 3.5.2013, počet hodnocení: 18)
Sara  60 %
(zadáno: 27.10.2017, počet hodnocení: 3)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.