Profil uživatele

Xaver

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Pavla Haflantová: 14 % (5)
Jan Pařízek: 17 % (9)
Pavel Širmer: 17 % (10)
Jiří Koula: 22 % (6)
Lukáš Holubec: 24 % (5)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 5.3.2019)
Pardál - Divadlo Ungelt: 60 %
Dobré výkony herců, u Fr. Němce a C.Mayerové asi standard, ale mile překvapil mladý O. Novák. Přece jen ale mírné zklamání.
(zadáno: 21.2.2019)
Otec - Městská divadla pražská: 90 %
J.Vlasáka jsem měl dosud velmi rád, nyní ho mám snad ještě raději. Z některých scén doslova zamrazí a běhá mráz po zádech, zvlášť někomu, kdo má osobní zkušenost. Velmi dobré divadlo a také dobrá nápaditá scéna. V druhé půli značná dávka deprese. I to je ovšem život.
(zadáno: 5.2.2019)
Skořápka - Divadlo Ungelt: 60 %
Dobrá hra, ale nikoli vynikající, soudě podle mnoha komentářů zde. A.Mihulová skvělá, P. Nesvačilová přehrávala místy až moc. Celkově však pěkné, příjemné divadlo.
(zadáno: 18.12.2017)
Noční sezóna - Národní divadlo: 10 %
Otřesné ...., nejsem puritán, ale tohle je opravdu moc. A navíc zbytečné,
způsob režie pana Špinara jsem nepochopil. Asi pokus o něco nového, neotřelého za každou cenu. Lituji paní Preissovou, kterou mám za legendu českého herectví, že v tom účinkuje. Rozhodně nedoporučuji.
(zadáno: 13.6.2017)
Deštivé dny - Divadlo Ungelt: 70 %
Vynikající Krajčo, chvílemi ale až moc expresivní, nevím jak by jeho chování nazval psycholog - maniakální ? - divím se, že mu "Džouík" Švehlík v 1. půlce za ty pošťuchující pohlavky nedal ránu :-) . Místy mnoho slov (ale to asi s tímto příběhem a minimalistickou scénou se dvěma herci jinak nejde), místy přeemotivováno. Krimi zápletka ztěží uvěřitelná. Hra v HorPoč (12.6.17) moc nevyzněla, nevím co s ní dělá velké ABC, navíc za přemrštěných 750,-. Ale jinak divadelní zážitek velmi dobrý.
(zadáno: 20.3.2017)
Sudí - Divadlo Verze: 60 %
Vzhledem k vysokému hodnocení zde, velké očekávání, které se bohužel ne zcela naplnilo. Lad. Hampl jistě vynikající, ale téma se dalo i lépe využít a více rozvinout. Aktuálně zařadil i zmínku o rozhodcovském průseru z nedávné Ligy mistrů Barcelona - PSG 6:1. Skvělé, krátké a výstižné vysvětlení ofsajdu pro ženy, ale moje žena to stejně nepochopila (nic ve zlém, Maruš ... :-) ). Upravte délku, není 1:30, ale 1:10.
(zadáno: 15.3.2017)
Nahniličko - Divadlo Kalich: 0 %
Naprosto tragické představení za hranicí vkusu, 10 minut po zahájení druhé půle tohoto průšvihu jsme to nevydrželi a vyplížili se ze sálu. Už nikdy nic podobného, jestli chcete zůstat při psychickém zdraví. Nejvíc mě rozlítilo, když pan autor ve své "velkolepé šou" na nejmenované televizní stanici pana Mir.Hanuše několikrát ostentativně nazval kolegou. Vždyť mu nesahá ani po kotníky a po tomhle "uměleckém počinu" už ani po chodidla.
(zadáno: 31.10.2016)
Smrt a dívka - Divadlo Ungelt: 60 %
Popravdě nechápu tak vysoké hodnocení, herecké výkony jistě vynikající, ale to nestačí. Hra otevírá již mnohokrát odehrané jinde (vina, msta, odplata, soud?), ale bohužel do tohoto tématu nepřináší nic objevného. Navíc téma diktatury v Chile je tak kontroverzní, že bych ho takhle jednoduše neotvíral. Zločin na hlavní hrdince se mohl stát kdekoliv jinde a v jiné době "jen tak" a ne "jenom" jako trest za roznášení letáků. Hra neměla být dělena na části, ale smyslem je, aby si divák o pauze něco dal v divadelní kavárně :-). Dovětek pana Pavlaty na konci je už úplně navíc.
(zadáno: 15.6.2016)
Králova řeč - Divadlo pod Palmovkou: 60 %
Bohužel moje očekávání se úplně nenaplnila. Moc dlouhé, chvílemi dost patosu, ale herecky a režijně dobře zvládnuté.
(zadáno: 4.4.2016)
Pan Kaplan má třídu rád - Městská divadla pražská: 20 %
Bohužel velmi nepovedené. Rádoby vtipným přebreptům jako z 1. stupně základní školy, se prostě nějak nedá zasmát ... tohle opravdu ne.
(zadáno: 4.4.2016)
Expres na západ - Divadlo Ungelt: 90 %
Silný text, někdy sice příliš mnoho velkých myšlenek najednou - "běžný" divák má co dělat, aby se v té záplavě zorientoval. Velmi dobře zahrané, u Fr. Němce asi standard, ale překvapil mě R. Holub - byl zemitý, obhroublý, ale zároveň plný smysluplných, skoro až laskavých sdělení - oba byli vynikající. Ungelt skvěle.
(zadáno: 1.3.2016)
V Paříži bych tě nečekala, tatínku - agentura Harlekýn: 10 %
Opravdu hodně špatné, stokrát omleté nejapné vtípky, jediný kdo se trošku snažil byl P.Nárožný, ale celou tragédii nezachránil. Zbytečně strávený čas a vyhozené peníze.