Divadlo Ungelt

Felix Mitterer

Pardál

Premiéra: 6.12.2017. Překlad: Magdalena Štulcová. Dramaturgie: Pavel Ondruch. Scéna: Ladislav Smoček, Karel Glogr. Kostýmy: Alena Schäferová. Režie: Ladislav Smoček.
Předpremiéry od listopadu 2017.
1:50


Jevištní puzzle, v němž se skutečnost skládá do nečekaných a dojemných obrazců nesmrtelné lásky. Stará žena srazí autem zapomnětlivého muže, který je podobný jejímu zesnulému manželovi. Je už tato dáma opravdu nesvéprávná, jak říká její synovec? A nebo je všechno úplně jinak...?
v průběhu představení se na jevišti kouří
Divadlo Ungelt
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
95 %
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 50 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Pavel Širmer 50 %
(zadáno: 10.1.2018, počet hodnocení: 1343)
přínosný / zajímavý komentář
45%. Zvláštní text s objasněnými i neobjasněnými tajemstvími nepostrádá kouzlo neuchopitelnosti, na jehož zachování režisér L. Smoček s herci pracoval. Představení však plynulo tak pomalu a temporytmus (alespoň prozatím) kolísal natolik, že se objevovalo nemálo hluchých míst. Nedařilo se dostatečně udržet napětí a diváckou pozornost. Hlavní dvojice dala svým postavám osobitost a tvář, ale nesladila se hlasově, výrazná mluva F. Němce byla přílišným kontrastem k výrazně tišší J. Štěpánkové. Časem možná herci získají na jistotě, čímž by inscenace mohla dostat sevřenější tvar a získat „šmrnc“.
Hodnocení uživatelů:
Richard Novák 100 %
(zadáno: 11.12.2017, počet hodnocení: 54)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé herecké výkony, neskutečně silný divadelní zážitek.
Drulik 90 %
(zadáno: 12.11.2017, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Je to presne to, čo človek očakáva od Smočkovej hry v Ungelte. Milé, dojemné, občas vtipné. No a fantastické výkony všetkých troch hercov. Nikto neprečnieva a nikto nezaostáva. A tak to má byť. Vrelo doporučujem.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.