Divadlo Verze

Sudí

Premiéra: 10.11.2016. Překlad: Tomáš Kafka. Režie: Thomas Zielinski.
1:25x


Komediální monolog nejen o fotbale, na který je tentokrát nahlíženo prostřednictvím mnohdy nejnenáviděnějších mužů na hřišti. Mezinárodní fotbalový rozhodčí popisuje s humorem a nadsázkou svůj život, který je spojený s nejsledovanější hrou na světě. Provede svým životem, ale i různými situacemi na hřišti i ve fotbalovém zákulisí...
Divadlo Verze
Hodnocení inscenace
Redakce
74 %
Uživatelé
77 %
náš tip
Tip od redaktorů: Jiří Koula, Lukáš Holubec, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Jiří Koula, Lukáš Holubec, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Jiří Koula, Lukáš Holubec, Jan Pařízek
77271000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (32)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavla Haflantová 70 %
(zadáno: 22.2.2019, počet hodnocení: 325)
přínosný / zajímavý komentář
75%
Dle komentářů mají jednotlivá představení kolísavou kvalitu. Já měla včera štěstí. Výkon Ládi Hampla byl soustředěný a vášnivý. V jednu chvíli mi přišlo, že představení trochu ztrácí dech a jede tak nějak totéž stále dokola. Ale pak došlo na zpěv a mě to všechno začalo obrovsky bavit. A najednou konec. Rozhodně příjemně strávená hodinka a půl.
Jiří Koula 80 % Tip Jiří Koula
(zadáno: 1.1.2017, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
75 % Brussig cajk, Zielinski cajk, Hampl megacajk. Na inscenaci lze nahlížet z několika úhlů, fandíte-li fotbalu, užijete si ji doslovně, pokud ne, můžete se i tak náramně pobavit. A pokud jste rozumbradové, můžete se v tom přehrabovat, dumat o tom, co je to za svět, v němž jsou za superstars jedinci, kteří kromě kopání do míče umí už jen dýchat, případně se v úvahách zatoulat k obecnému přínosu "strážců pravidel" i v jiných oblastech.
Pavel Širmer 70 %
(zadáno: 1.12.2016, počet hodnocení: 1606)
přínosný / zajímavý komentář
Zpověď fotbalového sudího, který je v neoblíbené a často nevděčné pozici, ale ve své ukřivděnosti opomíjí, že si cestu vybral sám a přináší mu i spoustu výhod. Postupně autor dospěje k tomu, co negativně poznamenává a kazí fotbal a jeho podstatu. Občas dochází k opakování, ale dramatické nedostatky nejsou markantní. Ladislav Hampl našel společně s režisérem vděčnou „nasranou“ polohu, kterou udržel celé představení. Bavil, nenudil, uměl vzít do hry občasné vyžádané i nevyžádané reakce diváků. Interpretace hru pozvedla. Zábavný monolog má co nabídnout i divákům, jimž je fotbal lhostejný.
Lukáš Holubec 70 % Tip Lukáš Holubec
(zadáno: 21.11.2016, počet hodnocení: 656)
přínosný / zajímavý komentář
Že Thomas Brussig umí dobře napsat monolog, se před lety ti šťastnější mohli přesvědčit v Komedii na hře Hrdinové jako my. Tentokráte jeho sonda míří do duše fotbalového rozhodčího, a protože nám ji citlivě, ale zároveň s nesmírným nasazením, dokáže Ladislav Hampl otevřít, v jednom ze svých nejlepších hereckých výkonů, jedná se o velmi podařené představení. Ani se nemusíte obávat, že nejste fotbaloví fajnšmekři, byť býti zasvěcený je jistě výhoda. Předností pak dále je, že i Ladislavu Hamplovi je toto téma blízké. Je to znát, a proto se usaďte na tribunu a společně jej můžete krásně vypískat.
Jan Pařízek 80 % Tip Jan Pařízek
(zadáno: 15.11.2016, počet hodnocení: 784)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace, která dle mého názoru velice dobře a trefně pojmenovává hlavní problémy současného fotbalu. Zároveň je pěknou poctou profesi fotbalových sudích, byť ani zde se nebrání trefovat do vlastních řad a nijak tuto profesi neidealizuje. Z hlediska provedení je v první části několik pasáží, které mi přišly až příliš afektované nebo naopak nezáživně popisné. Jisté zkrácení by tomu myslím prospělo, i když nyní celková délka hezky odpovídá fotbalovému zápasu. Jako celek však působí hra vyrovnaně a kompaktně, L. Hampl pak předvádí velmi silný, energický výkon. Rozhodně zanechalo pozitivní dojem.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Ivo Železný 90 %
(zadáno: 24.2.2019, počet hodnocení: 228)
přínosný / zajímavý komentář
One Hampl show. V hledišti jen mírná převaha mužů, dokonce i ženy bez doprovodu! Potlesk vestoje. Dívadlo! Holý zadek: jeden. Kouř nebyl.
Vaklav 60 %
(zadáno: 12.12.2018, počet hodnocení: 246)
přínosný / zajímavý komentář
Musím souhlasit spíše s umírněnými komentáři.
Je mi to líto, ale nemohu extrémně vysoce hodnotit ani výkon L. Hampla.
I když uznávám, že mít v obecenstvu většinou děti atmosféře nepřidá. Také mě rušily. Nicméně za to jsme my ostatní nemohli.
Neříkám, že jsem nespokojen s hrou nebo s hlavním a jediným hercem, ale mně chyběla energie.
To už ani nehodnotím text, který humorem přímo nesršil, ale to by až tak nevadilo, nepřišel jsem se nutně válet smíchy.
Řekl bych to asi takhle. Někdy to prostě všechno nevyjde.
Pokud půjdete, doporučuji oprostit se od očekávání. Pak to může být ok.
Coward 80 %
(zadáno: 2.12.2018, počet hodnocení: 203)
přínosný / zajímavý komentář
75%
Suzana 50 %
(zadáno: 20.9.2018, počet hodnocení: 269)
přínosný / zajímavý komentář
+9% za výborný herecký výkon, režijní koncepce postrádala sportovního ducha a očekávanou akceleraci
Ambrozka 100 %
(zadáno: 29.4.2018, počet hodnocení: 67)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto skvělý výkon Ládi Hampla.
Teufel 70 %
(zadáno: 10.10.2017, počet hodnocení: 62)
přínosný / zajímavý komentář
Váhám mezi 60 a 70, dávám 70, bo to pan Hampl hrál i přes akutní chřipku s neuvěřitelnou energií. Velmi dovedná je aktivizace publika, to nabírá chvílemi opravdu až fotbalovou atmosféru. Skvěle inscenace funguje tam, kde L. Hampl od mírné ironie směřuje až k náznakům šílenství. Tím se vybuduje očekávání, že se něco stane, že to nebude jen nářek sudího, že to celé získá nějakou velmi temnou či překvapivou pointu. Jenže se nic nestane a v dynamice monologů na plné pecky se také nic nezmění. Inscenace se tak prostě vymluví a skončí.
Bernardblack 70 %
(zadáno: 26.9.2017, počet hodnocení: 252)
přínosný / zajímavý komentář
75%
Lusilda 80 %
(zadáno: 26.9.2017, počet hodnocení: 75)
přínosný / zajímavý komentář
Hra, na kterou nalákáte i sportovce, kteří jinak o divadlo moc nestojí a ještě je skvělá!
Barka 80 %
(zadáno: 18.5.2017, počet hodnocení: 253)
přínosný / zajímavý komentář
Fotbalu nerozumím, ale této inscenaci ano :) Ze začátku to bylo hodně vtipné, pak text sklouzává spíše k vážnější rovině, což trochu překvapí... ale proč ne. Každopádně druhého Ivánka nečekejte. Klobouk dolů před výkonem Ládi Hampla!
Blahis 70 %
(zadáno: 25.4.2017, počet hodnocení: 38)
přínosný / zajímavý komentář
65% trošku pod očekáváním, znalost fotbalového dění, prostředí je v některých případech důležitá. Aktuální zasazení Zemana, Mingazova. Ač se může zdát, že to prostě odvykládá, tak tomu není naopak.
Xaver 60 %
(zadáno: 20.3.2017, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
Vzhledem k vysokému hodnocení zde, velké očekávání, které se bohužel ne zcela naplnilo. Lad. Hampl jistě vynikající, ale téma se dalo i lépe využít a více rozvinout. Aktuálně zařadil i zmínku o rozhodcovském průseru z nedávné Ligy mistrů Barcelona - PSG 6:1. Skvělé, krátké a výstižné vysvětlení ofsajdu pro ženy, ale moje žena to stejně nepochopila (nic ve zlém, Maruš ... :-) ). Upravte délku, není 1:30, ale 1:10.
Orienteering 100 %
(zadáno: 18.3.2017, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikající Ladislav Hampl! Znalost fotbalu je určitě plus (nejsem si jistá, zda by "nefanoušci" všechno pochopili/ocenili). A zatím nejlepší vysvětlení ofsidu pro ženské. Doporučuju!
Screamingsun 80 %
(zadáno: 6.3.2017, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
Nejsem fanoušek fotbalu, inscenace má však dostatečný přesah a navíc s vynikajícím podáním L.Hampla jsem se nenudil ani chvíli. Díky!
Falos 60 %
(zadáno: 31.1.2017, počet hodnocení: 224)
přínosný / zajímavý komentář
skvelej lada hampl
Lucilla 70 %
(zadáno: 29.1.2017, počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
Oddechovka nejen pro fotbalove nadsence, ktera se snazi vylicit rozhodci take jako lidi. L.Hampl stale dokazuje, ze je neuveritelne talentovanym hercem, dokaze udrzet pozornost celeho salu s lehkou samozrejmosti a to i tematem, ktere se na divadelnich prknech tak casto neobjevuje. Kloboucek za jeho energii, zapal, zvladnuti neocekavanych situaci a predevsim za srozumitelne vysvetleni nam zenam, co ze to vlastne je ten ofsajd :-D
Drobna vytka za opakovani nekterych myslenek a obcas prilisnou popisnost, ale jinak velika spokojenost.
Honza1 70 %
(zadáno: 28.1.2017, počet hodnocení: 84)
přínosný / zajímavý komentář
Výborný výkon L.Hampla, je znát, že ho fotbal baví ho, má ho rád, asi to pro něj není jen jedna z mnoha rolí. Čekal jsem trošku odlehčenější verzi a méně "nasranou" polohu, která herci a sudímu vydrží celé představení. Čekal jsem více vtipných momentů, změn nálad, konkrétních situací z fotbalového života. Bylo to dost popisné, na vážno, témata se opakovala. Taky to bylo mimo českou fotbalovou realitu, kde to chodí "trochu" jinak. Je znát, že autor není Čech. Jinak to bylo spíše k zamyšlení, což ale není na škodu.
Monulinka 90 %
(zadáno: 20.1.2017, počet hodnocení: 386)
přínosný / zajímavý komentář
Vysoká očekávání naplněna :) Dobře zrežírovaný povedený text T. Brussiga podal L. Hampl velmi přesvědčivě, s plným zapálením i improvizační lehkostí. Věřím, že ani ti, co fotbalu nijak neholdují, se výborně pobaví, skvělá oddechovka! 85 %
Osgood 90 %
(zadáno: 19.1.2017, počet hodnocení: 74)
přínosný / zajímavý komentář
90 minut, které rozhodně nenudí. Není třeba vědět o fotbale cokoliv, exhibiční výkon Hamleta v černém dresu s píšťalkou, o skvělé režii nemluvě, rozhodně pobaví. A také přinutí k zamyšlení nejen nad ztracenou radostí z prý nejkrásnější hry na světě. Jedno je jisté: "Láďa není člověk, Láďa je bůh!" All by Myself:-) Kromě toho, vůbec jsem to neviděl, ale penalta to rozhodně nebyla:))) 95%
Eviik 90 %
(zadáno: 19.1.2017, počet hodnocení: 288)
přínosný / zajímavý komentář
Hra o fotbale nejen pro fotbalové nadšence. Ladislav Hampl v roli fotbalového rozhodčího podává obdivuhodný a přesvědčivý výkon. Je znát, že se fotbalu věnuje i v soukromém životě, takže ví, o čem mluví. Text by šlo sice krátit, některé myšlenky se opakují, ale asi šlo o záměr, aby hra byla stejně dlouhá jako fotbalový zápas (akorát že bez přestávky).
Denisa H. 90 %
(zadáno: 18.1.2017, počet hodnocení: 306)
přínosný / zajímavý komentář
95 %. Konečně mi někdo vysvětlil, co je to ten ofsajd... :-D Fotbalu neholduji, ale monolog L. Hampla? To jsem musela vidět (zkušenost z Termina). A zklamaná jsem rozhodně neodcházela a snad poprvé v životě mě fotbal i bavil - právě díky excelentnímu výkonu Hampla. Byla to sranda, bylo to vážné, bylo to zapálené. Doporučuji!
Dovemummy-Alena S. 90 %
(zadáno: 10.11.2016, počet hodnocení: 147)
přínosný / zajímavý komentář
Respekt!!! Bezvadně strávený večer - a to nejsem fotbalová fanynka ;-). Vynikající herecký výkon.
Pumpenzen 100 %
(zadáno: 14.5.2018, počet hodnocení: 5)
Lukasm 70 %
(zadáno: 15.2.2018, počet hodnocení: 23)
Anah 70 %
(zadáno: 10.10.2017, počet hodnocení: 184)
Jeannetta Mayer 70 %
(zadáno: 5.5.2017, počet hodnocení: 24)
Ttie 70 %
(zadáno: 12.12.2016, počet hodnocení: 26)
Marcela 70 %
(zadáno: 16.11.2016, počet hodnocení: 407)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.