Profil uživatele

Honza1

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Pavla Haflantová: 5 % (11)
Lukáš Dubský: 8 % (33)
Jan Pařízek: 9 % (51)
Helena Grégrová: 10 % (47)
Jiří Koula: 10 % (42)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

Další stránky hodnocení: 1 2 3 4 > >>

(zadáno: 15.10.2019)
Eva tropí hlouposti - Divadlo Na Fidlovačce: 80 %
75%. Příjemný relax. Pohodovka, fajn zábava. Splněné očekávání. Přehrávání nevadilo. K této době a tomuto žánru tak nějak patří.
(zadáno: 29.9.2019)
Pusťte Donnu k maturitě! - Divadlo pod Palmovkou: 80 %
Úlet, sranda, retro-parodie především pro ty, kteří devadesátky zažili a na seriálu BH 90210 vyrostli. Něco se povedlo víc, něco míň (v české části), ale celkově to pro mě splnilo očekávání. A to bylo: dobře se bavit. A na hercích bylo znát, že je to taky baví a tenhle odvaz si užívají.
(zadáno: 14.6.2019)
Volnost, rovnost, gastronomie - Divadlo Viola: 80 %
75% - Asi jsem čekal víc písní a vtipnějších momentů. Přišlo mi to takové hodně popisné. Ale jinak každopádně příjemně strávený večer.
(zadáno: 9.5.2019)
Kvidoule IV. - Cabaret Calembour: 80 %
85%. Tuhle partu to prostě spolu evidentně pořád baví a nás to s nimi taky vždycky baví. Opět to byl moc příjemný večer s inteligentním humorem. První část s písněmi a vtipnými výstupy se nám líbila více, ale i malá divadelní hra v druhé části o slovním soupeřením stála za to. Určitě vřele doporučuji.
(zadáno: 6.5.2019)
Odpočívej ve svém pokoji - Studio DVA divadlo: 70 %
75%. Takové klasické hašteření dvou starých dam v Domově seniorů. Sice bez hluchých míst, svižně pojaté, dobré řemeslo, ale na druhou stranu nic mimořádného. Dalo by se hrát určitě bez přestávky, ale to by bufet přišel o tržbu. Určitě fajn, že obě herečky dostaly takovou příležitost. Pro mě byla D.Kolářová více přesvědčivější. M.Vančurová mi přišla trochu nevýrazná a málo jedovatá. V její roli bych si dovedl představit herečku typu L.Švormové.
(zadáno: 27.4.2019)
Revizor - Městská divadla pražská: 80 %
Spíše 75%. Souhlasím, že první část je lepší, ale to je dané i vývojem déje, který nahrává první veselejší části. Nebyl jsem zklamaný, ale také to pro mě není nezapomenutelné představení. Na standing ovation, které od některý diváků přišlo, to za mě nebylo. Přesto to byl příjemně strávený večer. Nenudil jsem se a odcházel spokojený. Režie D.Drábka jsou někdy trošku kontroverzní a občas lehce kýčovité a bulvární. Ale tentokrát to bylo na jeho poměry umírněné a klasické. Velmi dobrý výkon T.Havlínka, kterého jsem předtím neznal, ale i V.Kopty, P.Tomicové a E.Leinweberové.
(zadáno: 18.4.2019)
Scény z manželského života - agentura Harlekýn: 70 %
M.Dlouhý tradičně na divadle trochu víc tlačí na pilu a hraje hodně nadoraz. Je to věc vkusu, někomu se to líbí víc (často ženám), jiným méně. M.Badínková mě překvapila pozitivně. Byla přesvědčivá. Celkově jsem ale od představení čekal více. Chyběly výraznější momenty. Vše bylo takové předvídatelné. Nic nového. Druhá část taky nijak moc negradovala. Dojmy z představení nám bohužel kazil také jeden divák, který se hlasitě stále smál. A to i na místech, kde to pro ostatní nemělo důvod a v době, kdy se v celém divadle nikdo jiný nesmál.
(zadáno: 19.3.2019)
Perfect Days - Pantheon production: 70 %
Druhá polovina výrazně lepší, představení gradovalo, což je vždycky dobře. Výborná L.Vlasáková s J.Dolanským. Ostatní herci mě ve svých rolích bohužel tolik nepřesvědčili. Kdysi jsem viděl Perfect Days Na Zábradlí se Z.Bydžovskou, M.Zbrožkem, P.Liškou a Z.Steinmasslovou a tehdy to pro mě byl větší zážitek. Ale i současné provedení v divadle Palace stojí za vidění a patří v žánru oddechovek určitě k tomu nadprůměrnému v současné divadelní Praze.
(zadáno: 17.2.2019)
Brouk v hlavě - Studio DVA divadlo: 80 %
Srovnávat s představením DnV s pány Trojanem a Preissem si netroufám. Od jeho shlédnutí už přece jen uplynula dlouhá doba a člověk má tendence si mnohé po čase idealizovat. Každopádně Studio dva připravilo svižnou komedii, u které se člověk nenudí ani nestydí, za to co se děje na jevišti. Představení rychle uteče bez hluchých míst. A to je u komedie vždy jasný signál o úrovni představení. Je to samozřejmě divácky vděčné představení. Tvůrci udrželi míru. Je to vkusně pojaté. R.Štabrňák a F.Blažek zvládají své role výborně. Trošku mi nepřesvědčila J.Schneiderová.
(zadáno: 1.2.2019)
Když teče do bot - Divadlo Viola: 80 %
Čechovovy příběhy jsou prostě nadčasové. Příjemný večer. Skvělá T.Medvecká.
(zadáno: 31.1.2019)
Hraběnka (Zámek v Čechách) - Divadlo Palace: 80 %
Spíš 85%. Kdo zná film se skvělou J.Jiráskovou a výborným K.Heřmánkem st., neubrání se srovnávání, což ale pochopitelně nejde. Divadlo je divadlo a film je film. Balzerová není Jirásková. Novotný není Heřmánek. Přesto je divadelní představení hodně zajímavé a velmi, velmi dobré. E.Balzerová s D.Novotným to hrají po svém, nikoho nekopírují, zhostili se toho výborně. Rozhodně doporučuji.
(zadáno: 12.1.2019)
Kanibalky: Soumrak samců - Městská divadla pražská: 80 %
Žádný velký děj, trošku ujeté, nadsazené, ale to se dalo od režie Davia Drábka čekat. V první půli pár kontroverzních až trapných momentů, s kterými asi někdo může mít problém. Každý máme své mantinely jinde. Druhá půle byla určitě lepší, ale divadelní představení by mělo gradovat. Takže v pořádku. Celkově mě to dost bavilo. Uteklo to rychle. Výborní Hána, Hybnerová a Leinweberová. Představení pozvedla taky zajímavá hudba včetně ústřední písně.
(zadáno: 3.1.2019)
Cry Baby Cry - Švandovo divadlo: 80 %
Svěží a vydařená oddechovka. Bez přestávky, cca 90 minut. Na rozdíl od mnoha jiných představení, v kterých by se často mělo škrtat a krátit, tak toto představení prakticky nemá hluchá místa. Jinak už vše podstatné bylo dříve napsáno.
(zadáno: 23.12.2018)
Mýcení - Divadlo Na zábradlí: 70 %
Po velmi pozitivních recenzích jsem měl asi přehnaná očekávání. Takže malinko zklamání. Přesto představení stojí za vidění.
(zadáno: 16.12.2018)
Sbohem, zůstávám! - Divadlo Kalich: 60 %
Nenáročná komedie. První půle slabší, dalo by se určitě kráti, naštěstí druha byla svižnější. Procenta a dojem vylepšily navíc vložené vtípky a narážky, kterými se (a nás) dámy bavily a občas i odbouraly.
(zadáno: 8.11.2018)
Zkurvení havlisti - Divadlo Komediograf: 80 %
Jak se dalo čekat, je to představení bez děje. Prostě se sejdou tři páni v sauně a probírají život. A jak stoupá teplota, vyvíjejí se a radikalizují taky jejich názory hlavně na politický a společenský vývoj v naší zemi. Je to sice oddechovka, ale jsou tam i trošku hořká místa k zamyšlení. Jen se trošku obávám, že někteří naši především starší spoluobčani - asi hlavně mimo Prahu - na to mohou reagovat třeba i trochu jinak než publikum Divadlo v Dlouhé, které představení ocenilo dlouhotrvajícím potleskem.
(zadáno: 8.11.2018)
Cvidoule di Campo - Cabaret Calembour: 70 %
Osobně se mi asi některá jiná představení Calembouráků líbila více. Ale i tak stojí za to na obnovené Cvidoule di Campo jít. Calembour, to je vždy pohoda a inteligentní zábava. Tuhle partu to prostě spolu baví a baví i diváky.
(zadáno: 21.9.2018)
Století hitů - Divadlo Viola: 80 %
Pohoda, zábava, kabaret v příjemném prostředí Violy. Na všech třech bylo znát, že je to spolu prostě baví. A nás to bavilo taky. Vřele doporučuji!
(zadáno: 2.5.2018)
Dating v osmi - Divadlo v Dlouhé: 80 %
Vtipné, svěží, výstižné, ze života, a až překvapivě rychlé. V našem případě představení trvalo slabých 45 minut. Na druhou stranu, v nejlepším se má přece přestat. A to se tady přesně stalo. Mnohokrát jsme přece svědky opaku, kdy po jiných představeních říkáme ,dalo by se krátit,... Bylo to moc fajn, bez hluchých míst, bez umělého natahování. Uteklo to velmi rychle.
(zadáno: 31.3.2018)
Život podle Jonesových - Divadlo Ungelt: 70 %
Hořká komedie je to jen chvilku, zpočátku představení. Pak je téma vážné a těžké. Je to spíš sonda do psychologie jednotlivých postav. Oddechovka to rozhodně není, ale nuda také ne. Člověka hra nutí přemýšlet. Výkony všech čtyř herců byly přínosem. Více mi ale sedělo civilnější herectví M.Táborského a V.Hybnerové. L.Štěpánková s L.Hamplem byli pro mě na malém prostoru Ungeltu trošku moc výrazní, hlasití, méně přirození. Ale třeba to tak mělo být...75%.
(zadáno: 20.3.2018)
Plejtvák - Cabaret Calembour: 70 %
Možná jsem - pod vlivem všech ostatních představení CC, které už jsme viděli - očekával až moc, takže lehké zklamání. Přesto to byl příjemně strávený večer s inteligentní zábavou. Jen se mi prostě jiná představení CC líbila víc. 75%.
(zadáno: 24.2.2018)
Kdo se bojí Virginie Woolfové? - Městská divadla pražská: 80 %
Výborné výkony všech. První část se mi zdála lepší. Ke konci mi to přišlo už trochu dlouhé. Myslím, že by zkrácení hře prospělo. Jinak ale určitě nadprůměr na pražské divadelní scéně.
(zadáno: 13.1.2018)
Otec - Městská divadla pražská: 90 %
Rozhodně velmi dobrý počin MDP. Téma je vážné, pár úsměvných okamžiků v první částí, po přestávce už smích dojde a občas spíše mrazí. Přesto dvě hodiny velmi rychle utekly. Téma je sice vážné, ale představení nemá hluchá místa. Vynikajicí Jan Vlasák, pro kterého je to určitě velká výzva, které se skvěle zhostil, a také těžká role na psychiku. Zdatně mu sekundovala V.Gajerová.
(zadáno: 1.1.2018)
Pohřeb až zítra - Švandovo divadlo: 70 %
Současné, aktuální, ze života. Hra má lepší i slabší místa, ale celkově svižné představení, které nenudí a jemuž určitě prospělo, že je upraveno na cca 90 minut bez přestávky.
(zadáno: 19.12.2017)
Líbánky na Jadranu - Studio DVA divadlo: 70 %
Nenáročná oddechovka v 1.části zcela splňuje zadání tohoto žánru. Plno vtipných momentů ze života, v kterých leckterý divák pozná sebe či své okolí. B.Klepl s E.Holubovou odevzdávají, co se od nich očekává. Vydařené je i pěvecké vystoupení M.Šoposké. Po přestávce hra ztrácí tempo. Už to není zdaleka tak vtipné. Některé situace nepůsobí příliš věrohodně. Dalo by se určitě krátit. Hra bohužel negraduje. První část byla výrazně lepší. Škoda ...

Další stránky hodnocení: 1 2 3 4 > >>