Švandovo divadlo [velký sál]

Cry Baby Cry

Premiéra: 14.6.2013 | 1:30x
Původně uváděno na studiové scéně.
Dramaturgie: Lucie Kolouchová. Scéna: Matěj Sýkora. Kostýmy: Matěj Sýkora, Petra Štanclová. Hudba: Eva Vrbková a citace. Režie: Martina Krátká.
Poslední uvedení: prosinec 2023 (v Praze), leden 2024 (na zájezdě).
Autorská inscenace hereckého kolektivu Švandova divadla. Divadelně zrychlený kurz, na kterém se pět žen na dnes tak populárním life coachingu pokusí zjistit, jak by měly změnit svůj život. Může nás ale vůbec někdo naučit, jak žít a jak být šťastný? To je otázka...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Švandovo divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
77 %
771401000
Volby

Hodnocení (147)

HODNOCENÍ REDAKCE
Anežka Kotoučová  40 %
17.6.2020 | 230 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Pro mě bohužel zklamání. Nezáživná kolektivní inscenace, které podráží nohy zoufalý a nekvalitní scénář. Ženské postavy jsou zbytečně typizované a jejich problémy a traumata nedostatečně rozvedena. Atmosféra life couchingu je pofidérní a nudná. Přispívá tomu především velmi slabý výkon Luboše Veselého. Co se týče dam, je to o něco lepší, do civilního herectví to má ovšem daleko. Všichni aktéři místy až nepříjemně přehrávají. Uslazená píseň Hanky Zagorové jen podtrhuje klišoidnost a prázdnost inscenace.
Pavel Širmer  50 %
31.10.2017 | 2013 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace je osobní výpovědí zúčastněných a má svou hodnotu i vtip. V publiku představení evidentně rezonuje. Někteří návštěvníci mohou při představení dokonce i pochopit, kde je v jejich životě problém. Velký sál odpovídá diváckému zájmu, ke mně zde ale žádné „zásadní“ sdělení nedolehlo. (Ve Studiu, kde byl titul původně uváděn, možná bližší kontakt vyznění pomáhal.) Také by inscenaci více slušelo, kdyby herečky zůstaly autentičtější a tolik „nehrály“. Na toto téma jsem viděl originálnější a zdařilejší počiny.
Lukáš Holubec  70 %
27.4.2017 | 735 hodnocení
+ souhlasím
Přestože je každá ženská postava svým způsobem extrémní případ ve svém oboru trápení a problémů, mohou alespoň všechny dámy ukázat, v jak nelehké životní situaci se ocitají. Myslím, že je na inscenaci zřetelně poznat kolektivní dílo, které se navíc trefně věnuje současné prázdnotě lidských životů, jež člověku brání chovat se přirozeně a přiznat si jediné východisko, kterým je vzít své bytí jen a jen do svých rukou. Všechny herečky zvládají své party skvěle a Jaroslav Šmíd je jednoduše přesný a přesvědčivý. Na tuhle terapii by měl zajít každý, ať už coaching potřebuje či nikoliv.
Iva Bryndová  70 %
20.8.2015 | 552 hodnocení
+ souhlasím
Je až neuvěřitelné, jak moc jsou některé situace trefné a podobné konkrétním lidem, některé ovšem byly na můj vkus trochu moc přehnané.
Lukáš Dubský  80 %
17.5.2015 | 1134 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace Švandova divadla zaujme nejen mnoha vtipnými replikami, ale i lehce absurdním pohledem na problémy dnešních (nejen) žen. Komediální scény mají švih, navíc jsou zdařile prolínány těmi vážnějšími, které inscenaci vždy na chvíli ztiší a dají nahlédnout do nitra postav. Na herečkách je vidět, že neinterpretují cizí text, ale hrají o tom, co jim samotným připadá podstatné. Tradičně vyniká M.Dlouhý, dobré jsou i všechny herečky, nejvíce mě tentokrát zaujaly B.Pavlíková a nenápadná R.Dérzsi.
Jiří Koula  80 %
17.3.2014 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace tak napěchovaná humorem neurážejícím divákův intelekt, že jí rádi odpustíte, že je vlastně o ničem... A nebo o všem, záleží na úhlu pohledu. Nejde však o čistokrevnou komedii, zhusta se objevují i poetické obrazy a vážné tóny, vše promícháno v přirozeně působící celek. Dobře odvedená práce od všech účinkujících i režisérky Martiny Krátké.
Jan Pařízek  80 %
1.2.2014 | 900 hodnocení
+ souhlasím
Vtipně a chytře napsaná hra na téma koučiknu a sebepoznávání. Potkává se tu hned několik palčivých témat: osamělost, nízká sebedůvěra, nenaplněná očekávání, komplexy z dětství, kariéra před rodinou aj. Po důkladném rozboru se pak dojde k řešení, které je dobré si připomenout. Z divadelního hlediska dle mého názoru velmi dobře odvedená práce. Hra nijak nenudí, humorné a vážné momenty jsou správně vyvážené. Jednotlivé charaktery pak hezky rozdílné, doplňující se a skvěle obsazené. Všichni zahráli bez chybičky, přičemž nejvíce zaujala P. Hřebíčková, B. Popková a J. Šmíd. Celkově zábavné a poučné.
Jiří Landa  80 %
25.10.2013 | 3027 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
85% Když tak přemýšlím, nepamatuji si, kdy jsem ve Švandově divadle viděl vydařenější kousek. Pod slupkou komedie, a že se člověk zasměje opravdu dostatečně, se totiž při hlubším zamyšlení skrývá i druhý plán, který už tak veselý není... M. Krátká vytvořila krásně kompaktní inscenaci, v níž běží vše ihned od začátku jako na drátkách. A nedojde ani k jednomu zaškobrtnutí, což má na svědomí pět hereček včele s P. Hřebíčkovou, B. Popkovou a E. Vrbkovou, jež „koučuje“ naprosto vynikající J. Šmíd v roli terapeuta.
Helena Grégrová  80 %
25.9.2013 | 1666 hodnocení
+ souhlasím
Tenhle divácký koučink doporučuji rozhodně neminout! Slzy úlevného smíchu vyváženě střídají místa dojemná a především pak i ta trefně mrazivá. Tvůrčí tým na sebe obdivuhodně slyší a k publiku tak pak o to přínosněji promlouvá. Tleskám!
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Fekete  80 %
29.12.2023 | 145 hodnocení
+ souhlasím
75 %. Videno 29.12.2023 ve Svandove, 90 min, 1 rada.
Derniera. Usmevne peripetie peti ruznorodych zen s vnitrnimi pochybnostmi ktere se ve skolnich lavicich zucastni koucingu jak se stat sebevedomou a uspesnou. Nejvyrazneji mela napsanou roli sefredaktorka bulvaru K Frejova, ktera toho zcela vyuzila. Vyrazna byla i matka v domacnosti K Cibulkova, kdyz se neztratily ani sportovkyne P Hrebickova, nesmela R Derzsi a solistka opery B Popkova, ktera i krasne zpiva. Koucem byl zoufaly M Dlouhy ktery perlil kudy chodil a o ktereho bylo predstaveni opreno. Nezapomenutelna scena s hnetenim hliny K Frejovou, poklesly Ud, a naslednou rvackou. Dekuji
Ladislav Rouno  40 %
30.6.2023 | 10 hodnocení
+ souhlasím
Velmi výrazně přeceňované představení. Když se nad ním člověk zamyslí, zjistí, že mu vlastně z této návštěvy divadla nezůstalo vůbec nic... Ale lidé chodí, smějí se, tak je to asi v pořádku.
Lukáš B.  90 %
11.5.2023 | 22 hodnocení
+ souhlasím
Naprosto skvele představení, Klara Cibulková zde exceluje!
G_ondrej  100 %
2.9.2021 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Jedno z mých nejoblíbenějších představení vůbec. Viděl jsem dvakrát a po čase půjdu ještě po třetí. Dokonalá kombinace humoru a zamyšlení se nad vážnými tématy. Ve hře je spoustu excelentních hereckých výkonů, pro mě naprosto dokonalá Kristýna Frejová. Vřele doporučuji ke shlédnutí.
Martin21  80 %
9.7.2021 | 458 hodnocení
+ souhlasím
Svižné, milé a reálné. Skvělé duo Frejová&Cibulková a s nimi všichni ostatní.
Srna  50 %
3.9.2020 | 86 hodnocení
+ souhlasím
Myslím, že z daného tématu by se dalo udělat mnohem víc. Takhle je to průměr.
RaB  70 %
12.6.2020 | 366 hodnocení
+ souhlasím
Výborné Kristýna Frejová a Klára Cibulková. Herecky velmi slabý Luboš Veselý. Bohužel svou roli kouče si přišel jen odvyprávět. Ale ono je těžké velice něco hrát v takto komickém představení, které se v některých scénách jeví spíš jako improvizace. A navíc je zahráno 5 skvělými herečkami.
Jako oddychovka na páteční večer, u které se hodně nasmějete dobré, velmi dobré.
Studený Čumáček  70 %
9.6.2020 | 409 hodnocení
+ souhlasím
Livekoučink jako téma. Netradiční výpovědi, kolektivní autorské pojetí, lehký bulvárek, pokud to tak chcete vidět, holčičí "čvaňhárna", hlouběji viděno i jako dvouplánová hra. Příjemné jako doušek sektu, a nepříjemné, jako když sekt vdechnete, pálí to a štípe. Tak kdo je nejbližší vám? Matka pluku Ivona? Mondénní Sabina? Závodnice Renata? Pěnice za zenitem Ema? Neviditelná Bětka? A nebo snad zoufalý kouč?
Dámy a pane, klobouček.
Čiko  80 %
1.3.2020 | 1085 hodnocení
+ souhlasím
Komedie, která opravdu pobaví. Neviděl jsem bohužel s Michalem Dlouhým a Luboš Veselý to úplně "neuhrál", ale i tak velmi zábavné. Dobrá Klára Cibulková a výborná Kristýna Frejová. -Je naprosto nezbytné- vidět ještě jednou:-)
Jerman  70 %
10.11.2019 | 128 hodnocení
+ souhlasím
Velmi vtipné a trefné,lehký odpočinkový kus zvládnutý s bravurou
Zdeněk Malinský  40 %
20.6.2019 | 59 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
OMFG, opravdu jsem byl ve stejném divadle na stejném představení? Hra a vlastné i výkony jako od nějakého podřadného divadla, které obráží český venkov a hraje pro diváky TV Šlágr a Barrandov. A když už se člověk utěšuje, že to za ty peníze tak úplně hrozné nebylo...zabijou to na konci Zagorkou.
Vama95  80 %
5.6.2019 | 10 hodnocení
+ souhlasím
Po naší povedené premiéře ve Švandově divadle v podobě představení "Kdo je tady ředitel?" s perfektním M. Dlouhým jsme se právě na něj těšili i v tomto představení. Leč dnes alternoval pan Luboš Veselý, což nás zpočátku trochu mrzelo, ale i pan Veselý, kterého jsme do dnešního dne na divadelních prknech neviděli, nás společně s pěti ženami, se kterými to věru neměl jednoduché, více než uspokojil. Některé scénky byly opravdu nadmíru povedené, ať už slovem či nonverbálním humorem. Vřele doporučuji.
EditaBN  80 %
16.4.2019 | 25 hodnocení
+ souhlasím
Vtipné představení a promenáda naprosto rozdílných ženských rolí. Troufám si tvrdit že každá žena se v nich více či méně najde. Aktuální téma hledání sebe sama v dnešním světě.
Lukrecie  80 %
24.3.2019 | 76 hodnocení
+ souhlasím
85%
Jula  90 %
14.3.2019 | 36 hodnocení
+ souhlasím
Hra má zajímavé téma, je chytrá, vtipná a zábavná - nebudete se nudit ani minutu. Všichni herci jsou výborní, ale nejvíc se mi líbila Kristýna Frejová. Vřele doporučuji všem!
Ivo Železný  90 %
11.3.2019 | 282 hodnocení
+ souhlasím
Pro Kristýnu Frejovou mám slabost jako pro herečku i jako pro člověka s mozkem, ale výborní byly na jevišti všechny i jeden.
A nemohu zapomenout ani autorku a režisérku. Klobouk.
Velká sranda, ze které pod kůží mrazí.
Peetra  40 %
22.2.2019 | 167 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Laciny humor, prehravajici herecky a celkove dost nudne predstaveni, i kdyz vetsina publika se dobre bavila. Zajimavych bylo pouze par vaznych scen. Naprosto zbytecny filmovy zaver.
Honza1  80 %
3.1.2019 | 84 hodnocení
+ souhlasím
Svěží a vydařená oddechovka. Bez přestávky, cca 90 minut. Na rozdíl od mnoha jiných představení, v kterých by se často mělo škrtat a krátit, tak toto představení prakticky nemá hluchá místa. Jinak už vše podstatné bylo dříve napsáno.
Reny50  60 %
27.12.2018 | 41 hodnocení
+ souhlasím
Téma hry bylo lákavé, ale od představení jsem čekala víc. Kurz life coachingu mi přišel spíše jak sezení duševně nemocných u psychiatra v Bohnicích. Občas se člověk trochu zasměje. Oddychovka. Chybí hlubší propracovanost děje.
Pin pin  80 %
1.6.2018 | 51 hodnocení
+ souhlasím
Vtipný:-)
Avlis  80 %
4.5.2018 | 162 hodnocení
+ souhlasím
Výborné představení, výborné herecké výkony. Opravdu jsme se pobavili.
Tlumocnik  60 %
6.2.2018 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Tato hra je taková oddechovka, možná bych hodnotila i více nebýt některých hystericky se smějících dam v publiku. Je třeba zdůraznit, že je to cíleno spíš na ženy, můj muž se zděsil, když po příchodu do divadla zjistil, že muži jsou opravdu hodně v menšině. On by asi hodnotil ještě míň. Já jsem se pobavila, nebylo to trapné, ale dle nápomocné kauzální tabulky mi z toho vyšlo 60 proc.
Fedorocko  80 %
23.11.2017 | 747 hodnocení
+ souhlasím
Profesionálně zvládnuté představení den po úmrtí Jaroslava Šmída.Smekám před všemi účinkujícími,bravurně vše odehráli tak, že divák nemohl nic poznat,ale vnitřně to muselo být pro herce určitě moc nepříjemné.A při děkovačce bylo patrné,že jsou myšlenkami i u kolegy. Bravo Michale a spol.
Falada  70 %
17.11.2017 | 75 hodnocení
+ souhlasím
Dobré představení :-) sice tam pro mě byla i hluchá místa, ale jako celek příjemně vtipné :-)
Suzana  60 %
19.10.2017 | 333 hodnocení
+ souhlasím
65%
Hana007  70 %
14.10.2017 | 18 hodnocení
+ souhlasím
Bezva komedie s vaznym presahem, rozhodne bych doporucila ke shlednuti. Druha pulka, kde vse graduje, je lepsi nez ta prvni. 75%
Anah  90 %
11.10.2017 | 184 hodnocení
+ souhlasím
já jsem se tedy fakt pobavila vřele doporučuji
Barka  100 %
6.10.2017 | 296 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé! Krásně vykreslené charaktery, perfektní herecké výkony, chytrý text... jděte na to :)
Kateřina Vodáková  80 %
30.9.2017 | 196 hodnocení
+ souhlasím
Tak tohle se povedlo! Hodně inteligentního humoru a navíc i přesah. V jedné z hrdinek jsem se dost našla. J. Šmíd výborný, z dam si žádnou netroufám vyzdvihnout, protože všechny mi do těch charakterů sedly.
Vesprem  100 %
14.3.2017 | 9 hodnocení
+ souhlasím
Představení se mi moc líbilo. Každá žena má něco, co si v sobě nese a chtěla by změnit, ne vždy žijeme životy, jak bychom chtěly a tato hra s humorem a příjemnou nadsázkou předvedla, že v tom rozhodně nejsme samy. Smála jsem se ale byla jsem i dojatá. Skvělý večer díky všem
Nikki123  50 %
5.3.2017 | 170 hodnocení
+ souhlasím
Téma této inscenace mě nezaujalo, občas se mi zdálo, že někteří herci přehrávají.
Margaret  70 %
30.11.2016 | 126 hodnocení
+ souhlasím
74 %.
Velmi dobře udělaná oddychovka. Inscenace není ničím objevná, ale má švih a spád. Výborné herecké výkony všech, nejvíce se mi líbili K. Frejová, B. Popková a J. Šmíd.
BaTerka45  90 %
26.11.2016 | 40 hodnocení
+ souhlasím
Všechny ženy podaly obdivuhodný výkon. K.Cibulková i K.Frejová tradičně dobré. Nejvíce mně překvapila neznámá Blanka Popková, která, coby důchodkyně, na začátku působila dost přehnaně, ale postupem času mě bavila ze všech nejvíc. Rozhodně doporučuji.
Bernardblack  80 %
21.5.2016 | 328 hodnocení
+ souhlasím
Ano, Cry baby Cry a řvát smíchy budou nejen baby:)Protože tenhle"slepičí ulet", jenž"prokoučuje"i takový alfa samec jako Michal Dlouhý se vážně povedl:)Výborně a trefně napsané texty, propracované a herečkám padnoucí charaktery, humor za kterým se skrývají mnohé pravdy...doporučení pro 9z10 mužů, jenž si chtějí něčím udobřit naštvanou ženu(třeba se v tom i najde:)
Koeman2  70 %
3.4.2016 | 181 hodnocení
+ souhlasím
5 klasických archetypů dnešních žen (sportovkyně, žena v domácnosti, stárnoucí, zakřiknutá a přehnaně sebevědomá) pod vedením life coache. To je výchozí pozice pro výbornou komedii plnou komických situací odkoukaných ze skutečného současného života našich žen. Dobrá oddychovka, ale i pár situací k zamyšlení. Herecky nejvíce zaujaly Klára Cibulková a Kristýna Frejová.
Vaklav  70 %
19.3.2016 | 276 hodnocení
+ souhlasím
Asi jsem se na základě zdejších hodnocení až moc těšil...nebyla to ani zas taková řachanda, ani tak hluboké, jak někteří zde naznačovali - alespoň já to tak nevnímal a nevnímám...ale určitě jsem se několikrát s chutí zasmál a k zamyšlení taky došlo, fajn sobotní večer jak má být, takže to vlastně stálo za to...jen se netěšit až příliš! - Viz komentář Martiny_K (až po napsání mého komentáře mi došlo, že je vlastně prakticky stejný, jako tento níže, takže konstatuji už jen naprostý souhlas s ním...)
Michvon  80 %
18.3.2016 | 194 hodnocení
+ souhlasím
Je radost sledovat představení, na němž je na první pohled vidět, že mu herci věří. Zahráno s takovou vervou a chutí, klobouk dolů a velké díky!!! Těžko vyzvednout jeden herecký výkon, všichni excelovali. Hra je svižná, vtipná, ze života. Nemá slabý moment. Upozorňuju, nachystejte kapesníky, budete je potřebovat. Jen hudba je úděsná (krom zpěvu B. Popkové, ten je super!!!). 84,99%.
Martina_K  70 %
8.3.2016 | 62 hodnocení
+ souhlasím
Představení mě bavilo, ale taky jsem čekala (dle hodnocení) něco víc. Herci byli fajn, asi nejvíc se mně líbil výkon B. Pavlíkové.
Onsteri  50 %
28.1.2016 | 92 hodnocení
+ souhlasím
Bohužel mě to neoslovilo..
Lovin  60 %
17.12.2015 | 269 hodnocení
+ souhlasím
65%
Prochazka  10 %
8.11.2015 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Proč je představení špatné?
Hlavním důvodem je, že míchání nadsázky a komedie s pokusy o vážné divadlo prostě nefunguje. Nevím jak se k tomuto představení správně postavit. Scénář považuji za podprůměrný, režii a herecké výkony rovněž. Pokud by se jednalo o třídní besídku gymnázia, tak bych zatleskal, ovšem u placeného představení očekávám nějakou úroveň. Již malé děti se učí, že z některých věcí (např. lidem postiženým) se nesmějeme. Některé postavy mají vážný problém a hra je spíše než humorným nadhledem výsměchem problémů. Aby se divák dobře bavil musí být nepřemýšlivým konzumentem.
Jirkan  70 %
17.10.2015 | 564 hodnocení
+ souhlasím
16.10. 2015: Hořká komedie. Hořká proto, že to není jen takové jevištní dílko pro pobavení, ale má to přesah, což je dobře. To si inscenace zvládá udržet i přes určitou předvídatelnost některých momentů nebo klasickou archetypálnost jednotlivých postav. Je vidět, že to dámskou šatnu Švandova divadla baví a diváky také.
Cechoslovak  70 %
26.9.2015 | 97 hodnocení
+ souhlasím
Jestli toto vytvořila ženská část šatny divadla, musí být vedení divadla moc spokojené, jak má tvořivý a přemýšlivý ženský tým. Tyto dámy nežijí ve skleníku a vidí kolem sebe i příběhy a starosti obyčejných žen. Je to taky kritika různých pochybných projektů a produktů, které se nás snaží přesvědčit, že bez nich by náš život nebyl dokonalý (i když náš kouč tu dělá opravdu co může). Typy žen tu jsou zobrazeny s groteskní nadsázkou. Není to však žádná třeskutá crazy komedie, ale hra s docela vážnými tématy.
Studentice  80 %
2.5.2015 | 77 hodnocení
+ souhlasím
Hra byla vtipná, zajímavě pojatá, líbily se mi předěly mezi scénami a taky aktuální vtipné narážky. Nicméně jsem podle hodnocení tady čekala trochu více a naopak méně přehrávání u některých herců. Zklamalo mě taky, že jsem neviděla pana Dlouhého:).


Lusi  80 %
29.4.2015 | 52 hodnocení
+ souhlasím
Příjemné zpracování, postavy byly sympatické, herci zvoleni na jedničku. Žádné hluboké sdělení nečekejte, ale příjemně se odreagujete. Postavy jsou navrženy tak, že každá žena se ve hře najde.
Irena  90 %
10.4.2015 | 66 hodnocení
+ souhlasím
Výborné představení u kterého jsem se pobavila, ale i zamyslela. Konečný "ortel" kouče byl krutě přesný. Vynikající Michal Dlouhý, Kristýna Frejová, Klára Cibulková, ale dobří byli všichni.
Pevos  80 %
5.4.2015 | 92 hodnocení
+ souhlasím
75%
Dianavanova  90 %
1.4.2015 | 44 hodnocení
+ souhlasím
Jednoznačně zážitek a smysluplné představení :)
Vratislav Honzálek  70 %
16.3.2015 | 110 hodnocení
+ souhlasím
Tomuto představení na první pohled vládnou herecké výkony (nejvíc bych vypíchnul asi Kristýnu Frejovou se svojí agresivní mediální managerkou, která má vše "pod kontrolou"), opravdu mě přesvědčily že jsem taky na nějakém sezení a snažím se zvládnout svůj život :) Délka představení sympatická a rekvizity využity taky maximálně (modelína se dá použít různě).
75%
Henry  80 %
26.2.2015 | 51 hodnocení
+ souhlasím
Výborné. Jeden muž a pět různých ženských naturelů. Všichni hledají štěstí. Nebo jen únik od reality? Co si vlastně představují pod pojmem štěstí? Představení krásně plyne, má hlavu a patu, dialogy jsou vybroušené, charaktery přesně vykreslené. Věrohodné jsou všechny dámy, jen Jaroslav Šmíd vypadal zpočátku nejistě. Až se zvedajícími se emocemi konečně našel pevnou půdu pod nohama.
Ba-jo  90 %
22.2.2015 | 241 hodnocení
+ souhlasím
Tímto autorským počinem mi Švandovo divadlo jen opět potvrdilo svou skvělou formu a kompaktnost souboru. Velmi povedená komedie, která však vychází a často i sklouzává do závažných existenciálních témat, měla snad jen jednu vadu na kráse: byla možná až příliš krátká. Skvěle bavící se a do posledního místečka vyprodané auditorium by se jistě zvládlo bavit i dýl!
Majakmp3  60 %
21.2.2015 | 35 hodnocení
+ souhlasím
Velmi dobře zahrané humorné drama končící takřka happy endem.
Inscenace vytváří mnoho zábavných situací, které nutí publikum k salvám spontánního smíchu a veselí. Při bližším zamyšlení však docházím neradostnému závěru, že se směji hlubokému zoufalství a nenaplněnosti života každého, ze šesti charakterů na scéně.
Nechci se nikoho dotknout, ale vzhledem k věčnému rozebírání pocitů a vztahů jednotlivých účastnic kurzu life coachingu je představení určeno spíše pro ženské publikum!
Fr2709  80 %
17.2.2015 | 191 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Velmi dobré představení, ale jako komedii bych to až tak neviděl. Sice se člověk zasměje, ale ....
MSpa  80 %
15.2.2015 | 47 hodnocení
+ souhlasím
Zdařilá komedie s aktuálním přesahem. Lehká, vtipná, ale s mozkem.
Pět žen rozličného typu se sejde na lekci life couchingu za účelem hledání štěstí.
Žena v domácnosti, agresivní manažerka, sportovkyně, operní pěvkyně a zakřiknutá puťka pod vedením kouče představují výkvět nízké sebedůvěry, zakomplexovanosti a životního zklamání.
Představení Dámské šatny Švandova divadla nabízí barvité interakce všech protagonistek, oplývá nápaditými situacemi a břitkými dialogy. Vypráví o vážných věcech s nadhledem i lidským pochopením pro charaktery hrdinek a to v přesném podání výborných hereček.
Luciferie  70 %
7.2.2015 | 125 hodnocení
+ souhlasím
Vtipná, milá inscenace s vyrovnanými hereckými výkony (nejvíce se mi líbily K. Cibulková a P. Hřebíčková).
Janis  70 %
16.1.2015 | 284 hodnocení
+ souhlasím
75%
Uvolněná, osvěžující zábava s autobiografickými prvky a osobními vklady (za což přidávám v hodnocení), a hlavně s pěknými hereckými výkony.
Velmi pozitivně mě překvapila Blanka Popková, kterou jinak neznám, její postava ale byla předvedena (pro mě) nečekaně přesně. Ostatní dámy taky výborné, tradičně vynikající i Michal Dlouhý.
Jen režii si představuji o fous koncentrovanější, nicméně akceptuji - jde přece jen o trochu živelnější typ představení.
Lenka458  90 %
1.1.2015 | 130 hodnocení
+ souhlasím
-10% za hroznou zimu v divadle
Marsed  100 %
6.11.2014 | 161 hodnocení
+ souhlasím
Jedním slovem perfektní. Skvěle napsaná hra, moderní, svižná místy provokativní. Podle takto bezvadně napsaného scénáře není divu, že herecké výkony jsou dokonalé. Myslím, že v současné době je to nejlepší komedie uváděná v Praze. Všem hercům moc děkuji za nádherný umělecký zážitek.
Poristm  90 %
15.10.2014 | 89 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Jedinou chybu to mělo a to, že to bylo příliš krátké. Rozhodně by se to dalo protáhnout aspoň o hoďku:-)Míša byl vynikající jako vždy!
Raviolka  90 %
1.10.2014 | 30 hodnocení
+ souhlasím
Perfektní zážitek! Už po několika minutách je divák vtažený do děje a náramně se baví. Opravdu jsem si musela utírat slzy smíchu. Chvilkami se mi naopak chtělo natáhnout ruku a ty nebohé ženské pohladit po hlavě a utěšit. Špičková byla Petra Hřebíčková, obzvlášť její role přinášela do hlediště střídavě záchvaty smíchu a mrazivé ticho pochopení, lítosti, úžasu, ale i ostatní účastnice kurzu se neztrácely. Snad každý z nás se v nastaveném zrcadle uvidí. Krásná inscenace ze života, velká zábava a zážitek z výborných výkonů všech účinkujících. Hra neměla slabé místo a rozhodně ji doporučuji všem.
Brouček  80 %
19.9.2014 | 81 hodnocení
+ souhlasím
Výborná komedie s vážnějšími podtóny. Charaktery postav jsou trošku extrémní, ale tím více vtipností z toho vyplyne :)
Lucilla  100 %
15.6.2014 | 214 hodnocení
+ souhlasím
Jasnych 100 a smeknuti klobouku, tahle inscenace je z toho vaznejsiho to nejlepsi, co jsem ve Svandovi dosud videla. Humorne pasaze se skvele prolinaji s temi vaznymi, nekdy se i prekryvaji, ale ne nijak krecovite, ale plynule, tak jako v zivote. Ve vysledku z teto inscenace vlastne spis mrazi, protoze dokaze nasadit zrcadlo prakticky kazdemu. Herci skvele drzi tempo, vyborne se doplnuji. Senzacni vykony podavaji predevsim P.Hrebickova, K.Frejova a M.Dlouhy. Ja odchazela nadsena a vim, ze tohle si jeste minimalne jednou zopakuji, rozhodne to stoji za to.
Luckaprague  80 %
29.5.2014 | 64 hodnocení
+ souhlasím
Velmi vtipné představení, výborně zahrané, atmosféra studia má také něco do sebe. A všechny protagonistky spolu zřejmě cvičí břišní svaly, protože závěr v plavkách to dostatečně potvrdil:)
Denisa H.  100 %
9.5.2014 | 377 hodnocení
+ souhlasím
Herci si představení sami vymysleli, vytvořili jej na základě improvizací, dřeli na něm rok. A teď si ho užívají! Je cítit, že do něj dali obrovský kus sebe. Že jen neinterpretují něčí text, myšlenku někoho třetího, ale svoje vlastní. Nemuseli svůj pohled na problém montovat na názor jiného, prostě ho mohli vyjádřit hned... Skvělá zábava, ale i mrazivý pohled do drsné tváře našich životů. Ale především bravurní herecké výkony; zvlášť bych vyzdvihla Petru Hřebíčkovou, Michala Dlouhého a zejména díky závěru Kristýnu Frejovou.
Nenechte si ujít ;-)
Eviik  100 %
9.5.2014 | 289 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Pro mě zatím nejlepší inscenace Švandova divadla. Klobouk dolů před tím, co dokázala dámská šatna vytvořit. Vtipně pasáže neurazí, člověk se opravdu od srdce pobaví. Zároveň u některých scén až mrazí. Příběhy pěti žen jsou celkem ze života a o to silnější dojem v divákovi zanechají. Herecky naprosto perfektní - nejvíc mě zaujali Petra Hřebíčková a Michal Dlouhý. Jak už je ve Švandově divadle zvykem, perfektní byla také hudba včetně pěveckého výkonu Blanky Popkové.
Milé Švandovo divadlo, jen tak dál. Hlavně neumřít na vavřínech.;)
EvelineS  90 %
28.10.2013 | 39 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Svižná komedie plná úderných vtipů. Z hereckých výkonů nemohu vyzdvihnout nikoho, neb byli všichni perfektní. Švandovu divadlu se tento kousek náramně povedl.
Andie  80 %
21.10.2013 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Akurátní kousek. Řekne vše potřebné, s vtipem, grácií i hloubkou. A když navíc nahlédnete do geneze té hry, oceníte ji mnohem víc. Super je, že se tu dvě hodiny neválíte v bahně malosti člověka a nečekáte na závěrečnou katarzi s funkcí Shot of Adrenalin, protože tady dostanete lžičku meducínky po každém hořkém soustu. A režisérsky je to výborně zmáknuté, všechna čest.
Salisbury  90 %
21.10.2013 | 116 hodnocení
+ souhlasím
Příjemně ztrávený večer u komorního, vtipem nasáklého představení.
Mardzana  80 %
26.11.2014 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Vtipná komedie nabízející i okamžiky k zamyšlení. Na můj vkus bylo ale v představení až příliš vulgarismů - bez důvodu. Celkově však určitě stojí za vidění. Výkony všech herců velmi dobré.
Salma  100 %
7.4.2014 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Vynikající! Je vidět, že se jedná o autorské divadlo hereček a režisérky. Každá herečka svou postavu cizeluje do nejjemnějších detailů. Díky čemuž si u každé postavy labužnicky vychutnáváte mimiku, gesta, vtip i parodii. Z představení celou dobu cítíte, že autorky měly intenzivní potřebu podat zprávu o našem pachtění se za osobním štěstím. Tak intenzivní souznění mezi herci a jevištěm jsme snad nikdy nezažili. A to jsme na představení šli jako velmi různorodá skupina přátel: ženy, jejich manželé a dospívající dcery.
FCBman  50 %
25.2.2024 | 19 hodnocení
Joru  50 %
11.1.2024 | 14 hodnocení
TKa11  70 %
27.10.2023 | 88 hodnocení
Jajiii  90 %
14.7.2023 | 22 hodnocení
Applejuice  70 %
10.6.2023 | 367 hodnocení
LuKrej  50 %
9.6.2023 | 96 hodnocení
Rybkaa  50 %
21.5.2023 | 43 hodnocení
Kastan42  80 %
12.5.2023 | 64 hodnocení
Accidentallytheatrical  60 %
18.4.2023 | 31 hodnocení
Will_Scarlet  70 %
21.3.2023 | 38 hodnocení
Veronicah  80 %
18.3.2023 | 44 hodnocení
Leafeltova  70 %
10.3.2023 | 134 hodnocení
Peta-Drak  70 %
10.4.2022 | 18 hodnocení
Vladimír10  80 %
2.4.2022 | 624 hodnocení
JaNaD  70 %
19.3.2022 | 76 hodnocení
Matěj Konečný  80 %
15.1.2022 | 219 hodnocení
Bařena  80 %
29.10.2021 | 63 hodnocení
Jan Malík 1993  90 %
8.10.2021 | 11 hodnocení
Martuska17  70 %
19.8.2021 | 76 hodnocení
Kokosbaba  80 %
18.11.2020 | 124 hodnocení
Chupetica  80 %
21.9.2020 | 151 hodnocení
Xcepek  70 %
9.6.2020 | 640 hodnocení
Darla22  70 %
17.10.2019 | 27 hodnocení
Martatrdlo  100 %
13.8.2019 | 13 hodnocení
Unionboy  70 %
4.5.2019 | 449 hodnocení
EliAn  70 %
12.2.2019 | 44 hodnocení
MMK  80 %
22.1.2019 | 178 hodnocení
Makronka123  90 %
13.10.2018 | 42 hodnocení
Janca525  80 %
24.6.2018 | 139 hodnocení
Vela  80 %
17.4.2018 | 69 hodnocení
Radekfromlsteni  80 %
15.1.2018 | 19 hodnocení
SisiBisi  80 %
3.7.2017 | 16 hodnocení
Andyjak  90 %
21.4.2017 | 24 hodnocení
Milinka  70 %
12.3.2017 | 33 hodnocení
Mary  90 %
6.12.2016 | 81 hodnocení
Poulet  90 %
25.10.2016 | 35 hodnocení
Rapanzell  50 %
11.10.2016 | 23 hodnocení
Vitounek  70 %
10.10.2016 | 109 hodnocení
Jaja70  90 %
1.10.2016 | 54 hodnocení
Silencia  80 %
25.9.2016 | 41 hodnocení
IgnaciusR  80 %
22.5.2016 | 40 hodnocení
Plšík  80 %
2.5.2016 | 755 hodnocení
Mau  80 %
20.4.2016 | 109 hodnocení
Elbrody  80 %
20.4.2016 | 46 hodnocení
Andy2009  70 %
16.4.2016 | 40 hodnocení
Bartys  80 %
3.4.2016 | 56 hodnocení
Magieee  70 %
21.2.2016 | 29 hodnocení
Lenkakebulka  80 %
2.2.2016 | 56 hodnocení
Maybe  70 %
21.1.2016 | 91 hodnocení
Frankovka  90 %
20.12.2015 | 278 hodnocení
Kytina  70 %
8.12.2015 | 181 hodnocení
Vendula_Z  90 %
1.11.2015 | 92 hodnocení
Zupri  70 %
28.9.2015 | 120 hodnocení
Ttchor  80 %
24.9.2015 | 74 hodnocení
Annaj  80 %
20.9.2015 | 56 hodnocení
Bacraj  80 %
15.5.2015 | 171 hodnocení
Cogniti  80 %
3.4.2015 | 10 hodnocení
Kaklapak  80 %
29.3.2015 | 83 hodnocení
Princezna Evženka  80 %
3.11.2014 | 95 hodnocení
Lucianna  90 %
22.9.2014 | 39 hodnocení
Lumca  80 %
16.9.2014 | 364 hodnocení
Verapi  70 %
3.6.2014 | 96 hodnocení
Marcela  80 %
12.5.2014 | 418 hodnocení
LavinieCamui  60 %
9.5.2014 | 806 hodnocení
Jana Jandova  90 %
18.3.2014 | 16 hodnocení
Mora  90 %
1.3.2014 | 150 hodnocení
Nyvon  80 %
2.1.2014 | 55 hodnocení
Meresanch  80 %
31.12.2013 | 146 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.