Profil uživatele

Zdeněk Malinský

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Pavla Haflantová: 9 % (15)
Kateřina Jírová: 10 % (6)
Pavel Širmer: 10 % (36)
Helena Grégrová: 11 % (28)
Jiří Landa: 11 % (35)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

Další stránky hodnocení: 1 2 3 > >>

(zadáno: 29.6.2020)
Takový studiohrdinský slušný průměr, škoda poslední cca čtvrtiny, zde to chtělo trošku pokrátit. Opět zalituji, že nebyl využít více ohromný prostor divadla, stejně tak audio a video. Místy se mi zdálo, že by se to hodilo třeba do Ungeltu nebo Violy. Fakt nevím, proč tvůrci více nepracují s prostorem a audiovizuálnem.
(zadáno: 27.6.2020)
Tak na druhý pokus se mi to povedlo až do konce (8.9.). Sice opět s rouškami, ale většina diváků švindlovala. Zajímavá směska asi 4 divadelních her (jednu znáte z Rubínu). Nejvíc se mi líbil výkon Hynka Čermáka eéé Chmelaře. A Anity Krausové, pochopitelně. Jen škoda, že místy bylo hůře rozumět, tedy krom míst, kde to byl záměr, tedy pokud to tam nebyl taky záměr. Určitě zajdete.
(zadáno: 12.3.2020)
Cenami oceněné, divácky velmi navštěvované úspěšné představení. Nutno ocenit výkon Stanislava Majera, ale jinak mě to ale vůůůůůbec neoslovilo.
(zadáno: 12.3.2020)
Zajímavý pokus o tzv.absolutní divadlo. Viděl jsem první reprízu a bylo znát, že ne úplně vše je zažité a celé si to ještě ?nesedlo?, ale zaujalo mě to natolik, že zajdu ještě jednou.
(zadáno: 12.3.2020)
Nejdříve se mi to tak nezdálo, ale s odstupem několika měsíců mohu odpovědně říci, že je to asi nejlepší představení (přinejhorším TOP 3), které se ve SH v roce 2019 hrálo. Výkony Davida Prachaře i Saši Rašilova působí možná na první pohled rutinérsky, ale není tomu tak. Je znát, že členy souboru činohry ND nejsou náhodou.
(zadáno: 12.3.2020)
O Patočkova, podle Patočky, ale nakonec tam toho Patočky bylo tak nějak málo. Framz + živá hudba fajn, jinak to bylo trošku jako ukázka, jakou technikou oplývá SH. Škoda, těšil jsem se a čekal mnohem, mnohem víc.
(zadáno: 12.3.2020)
Příliš zdlouhavé (především 1. polovina), povrchní a přitom až zbytečně moc popisné, v jedné linii - bez alespoň náznaku nějaké gradace. Tedy na Studio Hrdinů, jinde by po tom hrábli všemi dvaceti a měli to jako vlajkovou loď svého repertoáru. Nechtěl jsem jmenovat, ale při odchodu jsem zaslechl: ?...co by za to dali třeba ve Švanďáku?. :D Velmi dobře zahrané, výkony hlavních herců (Dobrý, Hacurová) nebyly tak přesvědčivé, jako těch vedlejších (Kryštůfková, Marcová). Trošku zklamání na konec: čekal jsem, že Hacurová Dobrého odnese.
(zadáno: 20.12.2019)
Zatím takto:
Skvělá hra, doporučuji (především milovníkům severských detektivek), ale neubráním se postesknutí, že není z těch, na kterou budete i po mnoha a mnoha letech vzpomínat. Ale na druhou stranu, kolik takových za život uvidíte? Deset? O mnoho víc asi ne.
(zadáno: 20.12.2019)
Na Brno dobrý, v Praze z toho čpí provinčnost a regionálnost. Tohle je ono slavné HaDivadlo z Brna, o kterém se děti učí ve škole? Být to trochu větší řachanda, mohlo s tím jezdit nějaké zájezdové divadlo s úspěchem po nejzapadlejším venkově. Výkony hereček dobré až výborné, ale jinak je představení hhhrrrooozzznnněěě zdlouhavé, plytké a vlastně i zbytečné. Toto téma bylo v uplynulých 30 letech umělecky "řešeno" milionkrát, zde nic nového nevidím a nenabízí se ani náznakem nějaké řešení.
A nakonec: to chucpe s nečlověčím hercem v závěru si měli odpustit.
(zadáno: 27.10.2019)
Bezpochyby nejlepčejší Jelínková, která se u nás momentálně hraje. Především Jindřiška Křivánková táhne představení a kromě asi 3 vstupů Markéty Dvořákové si budete pamatovat hlavně ji. Pravděpodobně nejlepší představeni, které jsem letos (19) viděl. K dokonalosti chyběly snad jen více stažené korzety. ;-) Highly recommended ! 113,5 %
(zadáno: 23.8.2019)
Už jen kvůli tomu: ? A ploutev nahoru pro okouzlující výkon V. Neužila (..ach, ty řasy!), který delfína zahrál líp než by to svedla většina delfínů! ;)?
(zadáno: 23.8.2019)
Krom jednoho překvapivého místa celkem vše předvídatelné až nudné. Navíc několik nelogičností (netuším, zda je to chyba nebo um.záměr) občas navzájem si odporující. Tohle bych už znovu vidět nemusel. V Rubínu jsem viděl dost mnohem lepších kusů.
PS: Pod nemocničními andělíčky se spodní prádlo nenosí! Leckde vám herečky ukáží skoro až své vnitřní orgány (aniž by to hra vyžadovala), tak nechápu tady najednou takovou prudérnost. :-/
(zadáno: 23.8.2019)
Asi NEJ letní představení současnosti. Nutné vidět!!! Zapomenete na všechny předražené snobárny. Pánové Koula a Holubec to důkladně zrecenzovali, nemám moc co dodat, jen 2 výtky k barrand.provedení. 1. Zvuk - Herci s mikroporty, já v 2. řadě a někdy bylo špatně rozumnět. Občas to také zavazbilo. Rušil i hluk tramvají, aut a vlaků. 2. Místo - Chce to lépe vychytal sezení i cestu k němu. Pevné boty s neklouzavou podrážkou nutností!, ale troška nepohodlí za to rozhodně stojí; dostanete možnost být na šikmé ploše ;-)
(zadáno: 26.6.2019)
Hra pro válečníky i pacifisty, válka trochu jiným pohledem, bez patosu i bez zesměšňnování. Smutná komedie a humoná tragédie in one. Dobré vidět.

PS 1: Trošku nerozumím premiéře na konci sezóny (dovolené, venkovní aktivity...)
PS 2: S kolegou jsme pochopili konec každý jinak. :-p
PS 3: A Anita Krausová zase nebyla úplně nahá ;-)
(zadáno: 25.6.2019)
O holokaustu vyváženě - ani chladně, ani přehnatě srdcebolně. Sice na profi divadlo nečekaně dost přeřeků, z trojice jarních návstěv Švandova divadlo rozhodně nejlepší.
Alternace s M.D.
(zadáno: 25.6.2019)
Varování: Pokud jste viděli film, na představení nechoďte a naopak po divadle nekoukejte za žádnou cenu na film (ani na ukázky). Okopírovat film, včetně všech střihů, bych čekal u amatérů z Horní Dolní a ne u profesionálů z Prahy.
(zadáno: 25.6.2019)
Pokud si o tématu hry něco předem zjistíte, budete v tom mít trošku zmatek, který se během 1. půle rozptýlÍ a začnete mít pocit, že je vám (skoro) vše jasné. Žel druhá půle to zase zvrátí a máte v tom ještě větší gulage, než na začátku. Navíc 2. poločas hry je mnohem slabší (proto jen 80 %), takže klidně odejděte během přestávky, budete mít větší umělecký zážitek. První dějství mohlo být více brutální, druhé bylo naopak až moc soft. I přes tyto výhrady plně doporučuji, urcitě si nenechte ujít.
(zadáno: 20.6.2019)
OMFG, opravdu jsem byl ve stejném divadle na stejném představení? Hra a vlastné i výkony jako od nějakého podřadného divadla, které obráží český venkov a hraje pro diváky TV Šlágr a Barrandov. A když už se člověk utěšuje, že to za ty peníze tak úplně hrozné nebylo...zabijou to na konci Zagorkou.
(zadáno: 28.2.2019)
Nebudu vynalézat kolo - vidím to stejně, jako Lukáš Holubec v hodnocení výše.
(zadáno: 27.2.2019)
Trošku jsem se toho obával, ale nakonec jsem byl nadšený. Nebylo to sice veliké ?vau?, ale doporučení rozhodně zaslouží. Pokud by vás nezaujal vyprávěný příněh, i jen výkon Terezy Hofové sám o sobě stojí za návštěvu. K dokonalosti by možná pomohlo více sněhu, mlhy, hudba hlasitější a basy hlubší - dráždící bránici i pozadí. Tak bych byl ještě více spokojený. A mezašjodila by k tomu ani hudba Ben Frosta nebo Chelsea Wolfe.
(zadáno: 26.2.2019)
Skvělá Zuzana Stivínová, Anita Krausová zdatně sekunduje, ale kdybych si mohl přát, část s tlustou Leny mohla být ještě tlustší. Nenudil jsem se, ani neusínal, ale menší zkrácení by nezaškodilo.
(zadáno: 26.2.2019)
Snese srovnání s filmovým provedením. Redukce počtu postav nevadí, hra na 3 místech SH je příjemným zpestřením. Změna hostitele na hostitelku i její obsazení Evou Salzmanovou mi nepřišlo povedené, stejně tak Michal Kern jako Rudolf za svým filmovým předobrazem zaostává, je málo drzý a zákeřný. Skvělá byla Ivana Uhlířová, možná až příliš. Kdyby hrála méně výrazněji, určitě by to prospělo celku. Chápu, proč byl film zakázaný - soudruzi ho nepochopili, stejně jako mnozí diváci včera v sále. Vlažný a rozpačitý potlesk znamenal, že ani dnes si s tím mnozí z diváků moc nevěděli rady.
(zadáno: 6.2.2019)
Je to takový 3 v 1 = trapný, smutný, legračni (nebo směšný). Prostě jako sám život. I když ani jednoho z herců nemusím, musím po pohlreichovsku přiznat: líbilo se mi to??
(zadáno: 10.1.2019)
Studené obří prostory SH i v parném létě (premiéra) moc vřelosti nepřidají. A pokud nesedíte v 1.řadě, asi vám dost textu uteče. Utáhnout sama celé pŕedstavení, je pro A.K. těžký úkol a scéna bez rekvizit a dekorace ji v tom tedy vůbec nepomáhá. V závěru už se pak člověk musí až moc soustředit na text. Opět bych krapíček krátil. Bez toho by bylo hodnocení vyšši.EDIT Oproti premiéře byla derniera výrazně lepší, hodina utekla jako 20 minut. Škoda, že už nelze doporučit. A hodnocení zvedám ze 70 na 87,384, takže 90.
(zadáno: 10.1.2019)
J. Koula nechápe, že tinderové vztahy jsou povrchní, takže pod povrch jít nelze. Za mě dobrý, jen v závěru to trošku ztrácelo dech, takže bych to trošku urychlil nebo zkrátil (tindeová doba je rychlá). + 10 % za Anitu, + 10 % za nápaditou scénu + 10 % za Anyplace Anywhere Anytime (Nena + Kim Wilde) a nakonec - 10 % za opar z leknutí.
Lze doporučit, ale s varováním ministra kultury: občas u toho nutno myslet. ????

Další stránky hodnocení: 1 2 3 > >>