Profil uživatele

Zdeněk Malinský

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Pavla Haflantová: 9 % (15)
Pavel Širmer: 10 % (42)
Jiří Landa: 11 % (35)
Helena Grégrová: 12 % (30)
Kateřina Jírová: 13 % (7)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 29.7.2021)
Jedno ze slabších rubínovských představení.
(zadáno: 29.7.2021)
Příliš plytké, příliš dlouhé. Nejsem si jistý, zda by to pan Otcenášek st. pochválil. Potěšil snad jen výkon Pavla Neškudly, ale ten to sám ?vytrhnout? nemohl.
(zadáno: 29.6.2020)
Takový studiohrdinský slušný průměr, škoda poslední cca čtvrtiny, zde to chtělo trošku pokrátit. Opět zalituji, že nebyl využít více ohromný prostor divadla, stejně tak audio a video. Místy se mi zdálo, že by se to hodilo třeba do Ungeltu nebo Violy. Fakt nevím, proč tvůrci více nepracují s prostorem a audiovizuálnem.
(zadáno: 27.6.2020)
Tak na druhý pokus se mi to povedlo až do konce (8.9.). Sice opět s rouškami, ale většina diváků švindlovala. Zajímavá směska asi 4 divadelních her (jednu znáte z Rubínu). Nejvíc se mi líbil výkon Hynka Čermáka eéé Chmelaře. A Anity Krausové, pochopitelně. Jen škoda, že místy bylo hůře rozumět, tedy krom míst, kde to byl záměr, tedy pokud to tam nebyl taky záměr. Určitě zajdete.
(zadáno: 12.3.2020)
Cenami oceněné, divácky velmi navštěvované úspěšné představení. Nutno ocenit výkon Stanislava Majera, ale jinak mě to ale vůůůůůbec neoslovilo.
(zadáno: 12.3.2020)
Zajímavý pokus o tzv.absolutní divadlo. Viděl jsem první reprízu a bylo znát, že ne úplně vše je zažité a celé si to ještě ?nesedlo?, ale zaujalo mě to natolik, že zajdu ještě jednou.
(zadáno: 12.3.2020)
Nejdříve se mi to tak nezdálo, ale s odstupem několika měsíců mohu odpovědně říci, že je to asi nejlepší představení (přinejhorším TOP 3), které se ve SH v roce 2019 hrálo. Výkony Davida Prachaře i Saši Rašilova působí možná na první pohled rutinérsky, ale není tomu tak. Je znát, že členy souboru činohry ND nejsou náhodou.
(zadáno: 12.3.2020)
O Patočkova, podle Patočky, ale nakonec tam toho Patočky bylo tak nějak málo. Framz + živá hudba fajn, jinak to bylo trošku jako ukázka, jakou technikou oplývá SH. Škoda, těšil jsem se a čekal mnohem, mnohem víc.
(zadáno: 12.3.2020)
Příliš zdlouhavé (především 1. polovina), povrchní a přitom až zbytečně moc popisné, v jedné linii - bez alespoň náznaku nějaké gradace. Tedy na Studio Hrdinů, jinde by po tom hrábli všemi dvaceti a měli to jako vlajkovou loď svého repertoáru. Nechtěl jsem jmenovat, ale při odchodu jsem zaslechl: ?...co by za to dali třeba ve Švanďáku?. :D Velmi dobře zahrané, výkony hlavních herců (Dobrý, Hacurová) nebyly tak přesvědčivé, jako těch vedlejších (Kryštůfková, Marcová). Trošku zklamání na konec: čekal jsem, že Hacurová Dobrého odnese.
(zadáno: 20.12.2019)
Zatím takto:
Skvělá hra, doporučuji (především milovníkům severských detektivek), ale neubráním se postesknutí, že není z těch, na kterou budete i po mnoha a mnoha letech vzpomínat. Ale na druhou stranu, kolik takových za život uvidíte? Deset? O mnoho víc asi ne.
(zadáno: 20.12.2019)
Na Brno dobrý, v Praze z toho čpí provinčnost a regionálnost. Tohle je ono slavné HaDivadlo z Brna, o kterém se děti učí ve škole? Být to trochu větší řachanda, mohlo s tím jezdit nějaké zájezdové divadlo s úspěchem po nejzapadlejším venkově. Výkony hereček dobré až výborné, ale jinak je představení hhhrrrooozzznnněěě zdlouhavé, plytké a vlastně i zbytečné. Toto téma bylo v uplynulých 30 letech umělecky "řešeno" milionkrát, zde nic nového nevidím a nenabízí se ani náznakem nějaké řešení.
A nakonec: to chucpe s nečlověčím hercem v závěru si měli odpustit.
(zadáno: 27.10.2019)
Bezpochyby nejlepčejší Jelínková, která se u nás momentálně hraje. Především Jindřiška Křivánková táhne představení a kromě asi 3 vstupů Markéty Dvořákové si budete pamatovat hlavně ji. Pravděpodobně nejlepší představeni, které jsem letos (19) viděl. K dokonalosti chyběly snad jen více stažené korzety. ;-) Highly recommended ! 113,5 %
(zadáno: 23.8.2019)
Už jen kvůli tomu: ? A ploutev nahoru pro okouzlující výkon V. Neužila (..ach, ty řasy!), který delfína zahrál líp než by to svedla většina delfínů! ;)?
(zadáno: 23.8.2019)
Krom jednoho překvapivého místa celkem vše předvídatelné až nudné. Navíc několik nelogičností (netuším, zda je to chyba nebo um.záměr) občas navzájem si odporující. Tohle bych už znovu vidět nemusel. V Rubínu jsem viděl dost mnohem lepších kusů.
PS: Pod nemocničními andělíčky se spodní prádlo nenosí! Leckde vám herečky ukáží skoro až své vnitřní orgány (aniž by to hra vyžadovala), tak nechápu tady najednou takovou prudérnost. :-/
(zadáno: 23.8.2019)
Asi NEJ letní představení současnosti. Nutné vidět!!! Zapomenete na všechny předražené snobárny. Pánové Koula a Holubec to důkladně zrecenzovali, nemám moc co dodat, jen 2 výtky k barrand.provedení. 1. Zvuk - Herci s mikroporty, já v 2. řadě a někdy bylo špatně rozumnět. Občas to také zavazbilo. Rušil i hluk tramvají, aut a vlaků. 2. Místo - Chce to lépe vychytal sezení i cestu k němu. Pevné boty s neklouzavou podrážkou nutností!, ale troška nepohodlí za to rozhodně stojí; dostanete možnost být na šikmé ploše ;-)
(zadáno: 26.6.2019)
Hra pro válečníky i pacifisty, válka trochu jiným pohledem, bez patosu i bez zesměšňnování. Smutná komedie a humoná tragédie in one. Dobré vidět.

PS 1: Trošku nerozumím premiéře na konci sezóny (dovolené, venkovní aktivity...)
PS 2: S kolegou jsme pochopili konec každý jinak. :-p
PS 3: A Anita Krausová zase nebyla úplně nahá ;-)
(zadáno: 25.6.2019)
O holokaustu vyváženě - ani chladně, ani přehnatě srdcebolně. Sice na profi divadlo nečekaně dost přeřeků, z trojice jarních návstěv Švandova divadlo rozhodně nejlepší.
Alternace s M.D.
(zadáno: 25.6.2019)
Varování: Pokud jste viděli film, na představení nechoďte a naopak po divadle nekoukejte za žádnou cenu na film (ani na ukázky). Okopírovat film, včetně všech střihů, bych čekal u amatérů z Horní Dolní a ne u profesionálů z Prahy.
(zadáno: 25.6.2019)
Pokud si o tématu hry něco předem zjistíte, budete v tom mít trošku zmatek, který se během 1. půle rozptýlÍ a začnete mít pocit, že je vám (skoro) vše jasné. Žel druhá půle to zase zvrátí a máte v tom ještě větší gulage, než na začátku. Navíc 2. poločas hry je mnohem slabší (proto jen 80 %), takže klidně odejděte během přestávky, budete mít větší umělecký zážitek. První dějství mohlo být více brutální, druhé bylo naopak až moc soft. I přes tyto výhrady plně doporučuji, urcitě si nenechte ujít.
(zadáno: 20.6.2019)
OMFG, opravdu jsem byl ve stejném divadle na stejném představení? Hra a vlastné i výkony jako od nějakého podřadného divadla, které obráží český venkov a hraje pro diváky TV Šlágr a Barrandov. A když už se člověk utěšuje, že to za ty peníze tak úplně hrozné nebylo...zabijou to na konci Zagorkou.
(zadáno: 28.2.2019)
Nebudu vynalézat kolo - vidím to stejně, jako Lukáš Holubec v hodnocení výše.
(zadáno: 27.2.2019)
Trošku jsem se toho obával, ale nakonec jsem byl nadšený. Nebylo to sice veliké ?vau?, ale doporučení rozhodně zaslouží. Pokud by vás nezaujal vyprávěný příněh, i jen výkon Terezy Hofové sám o sobě stojí za návštěvu. K dokonalosti by možná pomohlo více sněhu, mlhy, hudba hlasitější a basy hlubší - dráždící bránici i pozadí. Tak bych byl ještě více spokojený. A mezašjodila by k tomu ani hudba Ben Frosta nebo Chelsea Wolfe.
(zadáno: 26.2.2019)
Skvělá Zuzana Stivínová, Anita Krausová zdatně sekunduje, ale kdybych si mohl přát, část s tlustou Leny mohla být ještě tlustší. Nenudil jsem se, ani neusínal, ale menší zkrácení by nezaškodilo.
(zadáno: 26.2.2019)
Snese srovnání s filmovým provedením. Redukce počtu postav nevadí, hra na 3 místech SH je příjemným zpestřením. Změna hostitele na hostitelku i její obsazení Evou Salzmanovou mi nepřišlo povedené, stejně tak Michal Kern jako Rudolf za svým filmovým předobrazem zaostává, je málo drzý a zákeřný. Skvělá byla Ivana Uhlířová, možná až příliš. Kdyby hrála méně výrazněji, určitě by to prospělo celku. Chápu, proč byl film zakázaný - soudruzi ho nepochopili, stejně jako mnozí diváci včera v sále. Vlažný a rozpačitý potlesk znamenal, že ani dnes si s tím mnozí z diváků moc nevěděli rady.
(zadáno: 6.2.2019)
Je to takový 3 v 1 = trapný, smutný, legračni (nebo směšný). Prostě jako sám život. I když ani jednoho z herců nemusím, musím po pohlreichovsku přiznat: líbilo se mi to??