Kolonie, z.s.

Poutník

Premiéra: 10.1.2016
Překlad: Zuzana Augustová. Výprava: Mariana Dvořáková. Hudba: Max Dvořák, Tomáš Novotný. Úprava a režie: Lucie Ferenzová.
Jelinekové dramolet je lament stárnoucího muže, který se vypořádává především s rakouským nacismem, ale i se stereotypy, lidovou mentalitou a nekompromisními hodnotami dravého trhu.
Hodnocení inscenace
Redakce
63 %
Uživatelé
43 %
4331000
Hodnocení redakce
Veronika Boušová 60 %
Jiří Koula 60 %
Lukáš Holubec 70 % Tip Lukáš Holubec
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Veronika Boušová  60 %
(zadáno: 29.4.2017, počet hodnocení: 277)
Jiří Koula  60 %
(zadáno: 19.9.2016, počet hodnocení: 1568)
+ přínosný / zajímavý komentář
Největším kladem této inscenace je text (či jeho překlad), takže bravo Elfriede Jelinek, bravo Zuzano Augustová. A to je zároveň i její největší problém, rád bych se na mnoha místech zastavil, nechal se unášet vlastními asociacemi a pak dychtivě pokračoval čekaje, zda jsem dospěl k témuž jako autorka. Jenže to v divadelní inscenaci není možné, tady tempo určovala Lucie Ferenzová a já měl pocit dítěte taženého od hračky k hračce, aniž by si mohlo s kteroukoliv pohrát dle svého.
Lukáš Holubec  70 %  Tip Lukáš Holubec
(zadáno: 8.5.2016, počet hodnocení: 667)
+ přínosný / zajímavý komentář
Ostrý text Elfride Jelinek režisérka Lucie Ferenzová rozdělila do tří postav. Celou hrou se prolíná směs úzkosti z vlastní existence a rozhořčením nad existencí všech ostatních. Chvílemi se zdá býti Poutník sociální drama jedince, ale objevíme v něm také otázky bohužel opět aktuální celospolečensky. A ani nebylo potřeba divákovi napovídat televizními záběry našich politických extrémistů. Díky skvělé souhře všech tří hereček je text podáván s ještě větší naléhavostí. A když už chválím souhru, tak nemohu pominout i hudební vystoupení, které by mohly děvčata předvést i na grindovým koncertu.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Zdeněk Malinský  50 %
(zadáno: 2.3.2017, počet hodnocení: 59)
přínosný / zajímavý komentář
57,5 % - viz blog (více v článku na blogu)
Princ.krason  20 %
(zadáno: 15.1.2017, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Bývám hodně nenáročný divák, na text Elfriede Jelinek jsem byla zvědavá... ale tohle ne. Spousta věcí mi přišlo samoúčelných, herecky slabé. Poselství ze hry se ke mně nedostalo. A celá hra byla jedna velká nuda, bohužel.
Eden  60 %
(zadáno: 24.6.2019, počet hodnocení: 28)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.