Kolonie, z.s.

Propast

Premiéra: 24.3.2023 | 1:05x
Koprodukční inscenace Kolonie, z.s. a A studia Rubín.
Dramaturgie: Dagmar Fričová. Výprava: Andrijana Trpković, Minna Liebhart, Michal Kindernay. Hudba: Rlung. Režie: Lucie Ferenzová.
Dialog o budoucnosti, která je příliš depresivní na to, abychom k ní vzhlíželi. O propasti s názvem Deprese. O hledání nového jazyka, kterým spolu mluvit. O změně paradigmatu. O naději. Teprve prý když lidstvo stojí před katastrofou, ukáže se, co v nás je...
Anketa 2022/23
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od září 2022 do srpna 2023, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě.
Uzávěrka ankety je 11. prosince 2023.
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
100 %
10011000
Hodnocení redakce
Lukáš Holubec 70 % Tip Lukáš Holubec
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Holubec  70 %  Tip Lukáš Holubec
10.4.2023 | 726 hodnocení
+ souhlasím
--- Lidská duše jako Alka velká --- (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
BohdanKarasek  100 %
26.3.2023 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Minimalistický režijně-scénický koncept, který je přitom plně funkční, maximální náklad je ovšem na hercích a ti ho zvládají suverénně.
Napsané je to chytře, strukturovaně, v bezpečné vzdálenosti od hrozby "výplodu", jímž se obírání těmihle bezednými tématy může snadno stát. (Individuální deprese rezonuje s depresí celoplanetární a mezi oběma rovinami vznikají dost hezké mapy...)
Doporučuji nenechat se přepěchovat a ušetřit nějakou diváckou energii pro závěrečný stylistický zvrat (a jeho obsah). Což jsem sám neudělal - ale dojem zůstal silný. S pozdravem Rubínu!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.