MeetFactory

Počátek veškeré lásky

Premiéra: 28.2.2017 | zkušebna|1:15x
Překlad románu: Petr Štědroň. Dramaturgie: Matěj Samec. Kostýmy: Lucie Šperlová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Scéna a režie: Filip Nuckolls.
Poslední uvedení: listopad 2019.
Adaptace německého románu, příběhem o stalkingu, zranitelnosti a křehkosti lidského štěstí. Stella se se svým mužem a šestiletou dcerou nedávno nastěhovala do nového domu v satelitním městečku na kraji německého maloměsta. Jednoho dne u ní zvoní neznámý muž. Jen málo stačí k tomu, aby se během pár týdnů rozpadl život napohled spokojené mladé bohaté rodiny. Strach a nejasný pocit z toho, že to, co přijde, bude nejspíš zlé anebo ještě horší...
14!  

inscenace již byla stažena z repertoáru

MeetFactory
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
65 %
6541000
Volby

Hodnocení (8)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  60 %
7.12.2018 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
64,99 % Kolega Holubec to vystihl přesně, je to inscenace o stalkingu a prázdných životech. A pokud jde o realizaci, tak byť měl být důraz pravděpodobně na Stelle Anity Krausové, více mě zaujal Mister Pfister Jana Jankovského, takového "obdivovatele" byste fakt nechtěli.
Michal Novák  60 %
29.3.2018 | 1159 hodnocení
+ souhlasím
V MeetFactory se hraje o stalkingu a je dobře, že divadlo si všímá i těchto témat. Ve zkušebně byl vytvořen diagonální hrací prostor ohraničený kovovým zábradlím. Uvnitř pohled do prázdných životů „moderních“ třicátníků „ze satelitu“, vně (kolem diváků) obchází stalker v sugestivním podání Jana Jankovského (Mister Pfister). Strojové herectví Anity Krausové (Stella) je spíše soustředěné na interpretaci literárního textu, méně zřetelný je souboj strachu (rozumu) a zvědavosti. Dramatizace přebírá i nectnosti předlohy, jako je plynutí textu bez interpunkce, nebo naopak jeho až křečovitá úsečnost.
Lukáš Holubec  90 %
2.6.2017 | 742 hodnocení
+ souhlasím
--- Stárneš, nemáme už mnoho času --- (více v článku na blogu)
Veronika Boušová  70 %
29.4.2017 | 277 hodnocení
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
JitkaJak  20 %
22.1.2018 | 61 hodnocení
+ souhlasím
Bohužel. Nelíbila se mi ta hra ani herecké výkony, které na mě působily křečovitě a místy až nepříjemně, zvlášť v případě žen - a to všech. Nejšílenější byla šestiletá holčička v podání postarší herečky, tak to opravdu ne!
J.anek  70 %
28.5.2017 | 499 hodnocení
+ souhlasím
Jak si kdo sedne, takové vidí představení. Je to trochu ruleta. Režie si totiž (nejspíš ale záměrně) nedělá hlavu s tím, co který divák uvidí. Já seděl v místě, které bylo počátkem i koncem, dětským pokojem i pokojem umírající ženy. Stellinu přítelkyni jsem prakticky jen slyšel, z otce jsem většinou viděl jen záda - sice pěkná, široká, ale stále jen záda - navíc zakrývající Stellu. Nicméně působivě jsme se všichni proměnili na stalkery. Přemýšlím, s kým bojuje otec v závěru... S reálným nebezpečím? S vlastním strachem? S bezradností? Samotou? Konec přes všechen hluk trochu nevýrazný...
Zdeněk Malinský  100 %
28.2.2017 | 59 hodnocení
+ souhlasím
97,6 %
Takže nakonec o den později, než jsem slíbil. A byl jsem delší -> viz blog. (více v článku na blogu)
Eden  70 %
24.6.2019 | 56 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.