MeetFactory

Pevnost (řeč o zničení)

Premiéra: 20.12.2013. Překlad: Martina Černá. Dramaturgie: Matěj Samec, Nora Borodziej. Výprava: Jana Preková & kol. Hudba: Petr Krušelnický, Petr Kofroň. Úprava a režie: Miroslav Bambušek.
1:15x | Poslední uvedení: březen 2015.


Hra obracející se k významným momentům německých dějin (holocaust, studentské hnutí šedesátých let či znovusjednocení Německa), na něž je nahlíženo kritickým a často nepokrytě nenávistným úhlem.
14!

inscenace již byla stažena z repertoáru

MeetFactory
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
60 %
6011000
Hodnocení redakce
Lukáš Holubec 70 % Tip Lukáš Holubec
Jiří Koula 60 %
Pavel Širmer 50 %
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Holubec 70 % Tip Lukáš Holubec
(zadáno: 18.9.2015, počet hodnocení: 653)
Jiří Koula 60 %
(zadáno: 17.3.2014, počet hodnocení: 1564)
přínosný / zajímavý komentář
64,99% Je libo podívat se na nacistická zvěrstva optikou televizní show? Rainald Goetz napsal hru, v níž analyzuje německou společnost, jež se sice chce bavit a propadnout čirému konzumenství, zároveň si s sebou ale nese svou minulost. A je mu jedno, co si o tom kdo myslí. Miroslav Bambušek text přetavil v morbidní kabaret, v němž ponechává volný prostor všem svým nápadům a asociacím. A je mu jedno, co si o tom kdo myslí. A co na to divák? Komu na něm záleží... Divadelní punk v akci.
Pavel Širmer 50 %
(zadáno: 8.1.2014, počet hodnocení: 1606)
přínosný / zajímavý komentář
M. Bambušek si jako vždy vybral dobré téma, ale zpracoval jej do příliš neuspořádaného a chaoticky koncipovaného tvaru (pokolikáté už!), čímž myšlenky návštěvníkovi moc nepřiblížil. Dramaturgický dohled tentokrát Bambuškovu invenci dostatečně neukočíroval, jak se to v MeetFactory podařilo například u Silných. Inscenace disponuje potenciálem myšlenkového přínosu, nicméně je sledem více či méně srozumitelných obrazů, jejichž pochopení je přímo úměrné otevřenosti a ochotě diváka k hledání. Z látky by se dalo vytěžit podstatně více a divácky vstřícnější realizace by jistě oslovila širší publikum.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Vitounek 60 %
(zadáno: 17.3.2014, počet hodnocení: 102)
přínosný / zajímavý komentář
Zčásti vtipné, zčásti k zamyšlení, zčásti neuchopitelné. Nakonec mi z toho vyšel šílený kabaret na téma holokaustu.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.