Studio Hrdinů

Stiller

Premiéra: 13.5.2019. Překlad románu: Bohumil Černík. Dramaturgie: Jan Kačena. Scéna: Antonín Šilar. Kostýmy: Zuzana Formánková. Hudba: Pavel V. Boika. Režie: Ivan Buraj.
1:45x | Poslední uvedení: duben 2020.


Dramatizace klíčového románu poválečné literatury, který je předzvěstí konce „velkého subjektu“ a který pojednává o člověku, jenž utekl z vlastního já. Na švýcarských hranicích zadrží policie muže identifikovaného jako známého curyšského sochaře Anatola Ludwiga Stillera. Muž svou totožnost tzv. identitu odmítá a tvrdí, že je Mr. White – navíc občan USA (kovboj). Vyšetřování pokračuje...
Studio Hrdinů
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
45 %
4541000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
KatZen 10 %
(zadáno: 20.2.2020, počet hodnocení: 31)
přínosný / zajímavý komentář
Celou dobu jsem se cítila mučena. Cokoliv, co mělo potenciál být zajímavé (video scény, některé herecké výkony..) bylo hned "zabito" skoky jinam, nebo naopak nekonečným prodlužováním. 90 minut nudy mi na extrémně nepohodlných židlích v extrémním tichu scén, byť v zajímavém, nápaditě využitém prostoru, přišlo jako vězení. Pochybuji ale, že to byl hluboký záměr tvůrců.
Jerman 30 %
(zadáno: 8.11.2019, počet hodnocení: 57)
přínosný / zajímavý komentář
Po slibné první třetině inscenace s "švýcarskou atmosférou", kdy se akce herců prolíná s video projekcemi, následuje změť scén, které navzájem jenom málo souvisejí. Bez znalosti Frischovy literární předlohy divák pouze velmi matně tuší o co vlastně jde. K Hrdinům chodí spíše intelektuálně orientované pulikum, ale co je moc to je moc, rozpačitý potlesk na konci představeni naznačoval, že jsem nebyl zdaleka jediný, kdo z inscenace málo pochopil.
Kuba_r 60 %
(zadáno: 16.6.2019, počet hodnocení: 100)
přínosný / zajímavý komentář
Asi jsem před shlédnutím neměl číst knihu...
Tretisestra 80 %
(zadáno: 6.6.2019, počet hodnocení: 50)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.