Studio Hrdinů

Stiller

Premiéra: 13.5.2019. Překlad románu: Bohumil Černík. Dramaturgie: Jan Kačena. Scéna: Antonín Šilar. Kostýmy: Zuzana Formánková. Hudba: Pavel V. Boika. Režie: Ivan Buraj.
Poslední uvedení: duben 2020.


Dramatizace klíčového románu poválečné literatury, který je předzvěstí konce „velkého subjektu“ a který pojednává o člověku, jenž utekl z vlastního já. Na švýcarských hranicích zadrží policie muže identifikovaného jako známého curyšského sochaře Anatola Ludwiga Stillera. Muž svou totožnost tzv. identitu odmítá a tvrdí, že je Mr. White – navíc občan USA (kovboj). Vyšetřování pokračuje...
Anketa 2019
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od prosince 2018 do listopadu 2019, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě. Uzávěrka ankety je 29. února.
Studio Hrdinů
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
57 %
5731000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Jerman 30 %
(zadáno: 8.11.2019, počet hodnocení: 43)
přínosný / zajímavý komentář
Po slibné první třetině inscenace s "švýcarskou atmosférou", kdy se akce herců prolíná s video projekcemi, následuje změť scén, které navzájem jenom málo souvisejí. Bez znalosti Frischovy literární předlohy divák pouze velmi matně tuší o co vlastně jde. K Hrdinům chodí spíše intelektuálně orientované pulikum, ale co je moc to je moc, rozpačitý potlesk na konci představeni naznačoval, že jsem nebyl zdaleka jediný, kdo z inscenace málo pochopil.
Kuba_r 60 %
(zadáno: 16.6.2019, počet hodnocení: 100)
přínosný / zajímavý komentář
Asi jsem před shlédnutím neměl číst knihu...
Tretisestra 80 %
(zadáno: 6.6.2019, počet hodnocení: 46)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.