Profil uživatele

Kateřina

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Veronika Boušová: 6 % (7)
Kateřina Jírová: 10 % (4)
Helena Grégrová: 14 % (14)
Iva Bryndová: 16 % (16)
Jan Pařízek: 16 % (22)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2  > 
(zadáno: 4.5.2023)
Možná jsem se přistihla, že je to pro mě až moc osobní. Tomáše Dianišku mám prostě ráda, hrozně mi sedí ten humor, živá hudba, rychlej spád a spoustu drobnejch detailů, kvůli kterejm zas ráda přijdu a doporučím dalším.
(zadáno: 19.3.2023)
(zadáno: 26.10.2021)
BĚŽTE SE NA TO PODÍVAT ŽIVĚ!!! Je to skvělý, zábavný, svižný, nápaditý, absurdní. Online to možná podle hodnotitelů níže nemělo takový švunk, ale naživo to smysl má a dost jsme se nasmáli!
(zadáno: 1.10.2021)
Úžasná Magdalena Borová, která mi hlavní hrdinku přiblížila v trochu jiném světle, než jak jsem si ji představovala v knize. Velmi nápaditě zpracované pojetí scény v zajímavém prostředí. Knihu znám skoro nazpaměť, čili moje dojmy z toho, co zůstalo divákům utajeno a co bych třeba já ponechala jen v knize, jsou čistě subjektivní a nebudu raději prozrazovat. Možná mi jen na scéně chybělo víc bylin a rostlin? :)
(zadáno: 5.3.2020)
Moc mě to potěšilo! 75%

+ úžasní herci
+ nadčasové téma
+ výprava a zajímavě akusticky pojatá scéna (byť jednoduché, přesto efektní)
+ hafík

+ i - pro mě byla mystifikace v podání "lístek v první řadě je s omezenou viditelností", přičemž ve skutečnosti to znamená, že zažiji něco naprosto nečekaného v podobě velice talentovaného (a pohledného) pana dudáka, hrajícího na velmi autenticky pronikavě znějící nástroj jen několik centimetrů od mého obličeje. Pročež jsem několikrát díky tomuto málem ztratila vědomí.

Přesto děkuji za výjimečný zážitek!
(zadáno: 20.2.2020)
Celou dobu jsem se cítila mučena. Cokoliv, co mělo potenciál být zajímavé (video scény, některé herecké výkony..) bylo hned "zabito" skoky jinam, nebo naopak nekonečným prodlužováním. 90 minut nudy mi na extrémně nepohodlných židlích v extrémním tichu scén, byť v zajímavém, nápaditě využitém prostoru, přišlo jako vězení. Pochybuji ale, že to byl hluboký záměr tvůrců.
(zadáno: 20.2.2020)
90% pro T. Dočekalovou, dost procent i pro zbytek souboru. Rušila jen režie. Tam kde se pan Klata držel Hilského, jsem bděle hltala každé slovo a viděla přesahy Shakespearova díla do dnešní doby, neboť lidská povaha se ani léty nemění. Tam, kde se snažil o "přesah" nekonečnou hudbou, exhibicí, vulgaritou a nahodilostí vlastních textů, které by W.S. třeba i slyšel rád, ale nejsou jeho, jsem často myslela na to, kolik je asi hodin, jak se to těm hercům asi hraje a co na to asi říkají starší diváci kroutící hlavou přede mnou. Svět, jak ho vidí pan Klata, není světem ve kterém žiji já.
(zadáno: 26.11.2019)
Velmi milé a zábavné ztvárnění povídek Roalda Dahla. Paní Medvecká je pořád neskutečná šťabajzna :)
(zadáno: 26.11.2019)
-Žár lásky voda zchladit nemůže.-
Ani mě nenechala láska téhle hry chladnou. Jako v lásce jsem se cítila místy zamilovaně, místy dychtivě, znechuceně, chvílemi jsem tomu nerozuměla, chvílemi se mě to velmi dotýkalo a místy jsem měla pocit, že je toho prostě moc. Snad je tedy třeba říct, slovy pana Trpišovského a pana Hilského, že hra s Vámi bude rezonovat tak, jako s každým individuálně rezonují Shakespearovi verše.
(zadáno: 17.10.2019)
Velké zklamání. Viděla jsem to sice dávno, čili moje představy mohou být zkreslené, ale pamatuji si neutuchající trapnost a lítost za herce, co musí říkat. Taky fakt, že Verne nabízí nekonečné možnosti výtvarné inspirace a přesto mě ani výprava samotná toliko neuchvátila.
(zadáno: 17.10.2019)
Dost dobrý. I pro ty co z historie neměli vždycky jedničku. Když se spojí dobří herci (M.Pechlát, R.Fidlerová), trochu kontroverzní hra, nadčasová výprava, živá kapela a vůně mulčovací kůry, nezbývá mi než dát 80%!
(zadáno: 28.3.2019)
Ne vše, co se dobře čte, se i dobře hraje. Bohužel spousta prvoplánových vtipů, vulgarismů...já se nebavila. Aničce Polívkové asi 10x vypadl text, což diváky velmi bavilo, na mě to působilo velmi neumětelsky a trapně. Aničku mám jinak moc ráda, ale celkově mi tohle představení nic nedalo. Zůstala jsem do konce jen protože venku hodně pršelo.
(zadáno: 28.3.2019)
(zadáno: 28.3.2019)
(zadáno: 28.3.2019)
V dnešní době stále aktuální téma "honu na čarodějnice". Výborně zpracované, s působivou scénou a mrazivou atmosférou. Falešná obvinění nejsou dnes nic výjimečného, donutilo mě to k zamyšlení a následně jsem vyslala i další rodinné příslušníky.
(zadáno: 28.3.2019)
Když se člověk dokáže na hru správně naladit, jedná se o výjimečný a dobře provedený kousek. Bohužel již po derniéře.
(zadáno: 28.3.2019)
Bála jsem se, že když jsem fanoušek filmového kousku, může mě původní divadelní zpracování zklamat, opak je ale pravdou. Z hereckých výkonů, scény, hloubky projevů jsem byla nadšená! A šla jsem na to hned dvakrát...
(zadáno: 28.3.2019)
(zadáno: 28.3.2019)
(zadáno: 28.3.2019)
(zadáno: 28.3.2019)
(zadáno: 28.3.2019)
Poprvé v životě jsem odešla o přestávce. S ničím v té první půlce jsem se nedokázala ztotožnit, nad ničím, co se mi snažili chaotickým způsobem sdělit jsem se nedokázala zamyslet, i když jsem hodně chtěla, protože kniha mě zaujala. Místy mi bylo herců líto, nebo jsem se smála absurditě monologů. 20% za to, že mám DnZ v lásce.
1 2  >