Divadlo v Dlouhé

Mrk

Premiéra: 21.6.2021 | 1:00x| malá scéna (foyer)
V rámci cyklu „Krátká Dlouhá“. Online premiéra v lednu 2021.
Překlad: Klára Vajnerová. Scéna: Lukáš Pečenka. Kostýmy: Lucie Anna Zatloukalová. Hudba: Ondřej Brousek a citace. Režie: Ondřej Rychlý.
Doktor Frans je psycholog, ke kterému chodí i manželé Sofie a Gregor – nikoli však na párovou terapii, zpovídají se mu každý zvlášť. Jsou spolu už dlouho a jejich vztah už značně vyčpěl. Jako by se jen míjeli ve společném prostoru. Sophie se mnohem víc upnula na svého kocoura než manžela. A i když nejde úplně o nějakou pomstu či žárlivost, Gregor jednoho dne kocoura prostě stáhne z kůže. Nůžkami, protože Sophie je vegetariánka a použít kuchyňské nože by bylo necitlivé. A tak se k doktoru Fransovi přijde léčit i kocour...
Divadlo v Dlouhé
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
63 %
6371000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Vladimír10  80 %
(zadáno: 13.12.2021, počet hodnocení: 479)
přínosný / zajímavý komentář
Absurditu původního příběhu se tvůrcům podařilo přebít znamenitou prací s prostorem horního foyer či divadelního baru, který se díky propracovanému využití světel stal naprosto přirozenou součástí inscenace. Nesrozumitelně vyzněl snad jen závěr hry, v rámci něhož E. Hacurová z ničeho nic začala ztvárňovat zcela jinou figuru bez toho, aniž by její kostým prošel nějakou výraznější proměnou. Nejvíce na mě ale zapůsobil výkon J. Sklenáře, který dokázal charakter své postavy nejlépe emocionálně vygradovat. Jeho přerod z citově vyprahlého psychologa v člověka milujícího považuji za více než zdařilý.
KatZen  90 %
(zadáno: 26.10.2021, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
BĚŽTE SE NA TO PODÍVAT ŽIVĚ!!! Je to skvělý, zábavný, svižný, nápaditý, absurdní. Online to možná podle hodnotitelů níže nemělo takový švunk, ale naživo to smysl má a dost jsme se nasmáli!
Vladimír Rogalewicz  0 %
(zadáno: 27.2.2021, počet hodnocení: 705)
přínosný / zajímavý komentář
Dlouhý lockdown už zřejmě leze na mozek i souboru v Dlouhé, když mohli přivést na svět takový nesmysl. Proč? (Ze záznamu. Ale této slátanině by ani autentická vůně divadelního sálu nepomohla.)
R.JELEN.21  50 %
(zadáno: 25.1.2021, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
Online záznam: Není to moje miska mléka, ale je to asi spíš mnou (prostě nejsem na záznamy) .
Chybí mi divadlo, chybí mi propojení, strašně mi chybí chlebíček (nejím je jinde než v divadle). Nejspíš to všechno se do toho podepisuje :(
Na herce si prostě nelze stěžovat, dělají co můžou a jak nejlépe můžou.
Báďa  80 %
(zadáno: 30.11.2021, počet hodnocení: 35)
Paya888  70 %
(zadáno: 27.2.2021, počet hodnocení: 303)
Lukáš Jeníček  70 %
(zadáno: 26.1.2021, počet hodnocení: 42)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.