Divadlo v Dlouhé

Bez roucha

Premiéra: 9.9.2020 | 2:30
Překlad: Jaroslav Kořán. Dramaturgie: Štěpán Otčenášek. Scéna: David Marek. Kostýmy: Hana Fischerová. Hudba: Jan Vondráček. Pohybová spolupráce: Martin Pacek. Úprava a režie: Hana Burešová.
Dnes už klasická komedie na téma, jak se dá i nedá dělat divadlo. V první části sledujeme průběh poslední generální zkoušky před premiérou bulvární frašky „Sardinky, sardinky!“ a ve druhé její padesátou reprízu ze zákulisí. Pot, slzy i krev teče z herců zájezdové společnosti. A poteče i z našich herců. Proč, proboha, proč?! Vždyť je to jen divadlo...
Divadlo v Dlouhé
Hodnocení inscenace
Redakce
73 %
Uživatelé
76 %
76461000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Pavel Širmer 70 %
Iva Bryndová 70 %
Jan Pařízek 80 % Tip Jan Pařízek
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
5.9.Po19:00Letní sezonavstupenky
21.9.St19:00vstupenky
5.9.Po19:00 vstupenky
Letní sezona
21.9.St19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (50)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
(zadáno: 23.4.2022, počet hodnocení: 953)
+ přínosný / zajímavý komentář
Řemeslně zručně udělaná fraška, která se nepodbízí, ale zároveň ji trochu chybí nějaké přesahy. Je to tedy hlavně o timingu a preciznosti nastudování. Inscenace se rozjíždí pozvolněji a postupně graduje. Ve druhé půlce už divák obtížné stíhá usledovat všechny gagy, které tvůrčí tým do inscenace vymyslel, herci předvádí vysoké fyzické nasazení. Zahrát dobře špatné herce musí být náročné, asi nejvíce vynikají J.Vondráček, M.Němec a K.Sedláčková-Oltová.
Pavel Širmer  70 %
(zadáno: 25.7.2021, počet hodnocení: 1787)
+ přínosný / zajímavý komentář
65%. Komedii z divadelního prostředí prověřila jeviště po celém světě. Během zkoušení první české, resp. československé inscenace v Činoherním klubu se kdysi Jiří Menzel rozhodl spojit druhé a třetí dějství do jednoho. Tento nápad se objevil i v jiných českých provedeních, včetně někdejší kladenské inscenace Hany Burešové i její nynější pražské. Ve zdařilém nastudování vyniká kultivovaná situační komika, ze strany herců dobře zvládnutá. Kdo komedii zná, dočká se i několika sympatických překvapení. Vkusná zábava, vhodné doplnění repertoáru DvD.
Iva Bryndová  70 %
(zadáno: 30.9.2020, počet hodnocení: 348)
+ přínosný / zajímavý komentář
75%
První polovina inscenace je výborná - skvěle načasované vtipy, výstupy, výborné herecké výkony celého velmi dobře sehraného obsazení, v němž nikdo výrazně nevyčnívá. V druhé jsem měla v několika momentech pocit, že se v tom "zmatku" na jevišti ztrácím i já.
Jan Pařízek  80 %  Tip Jan Pařízek
(zadáno: 10.9.2020, počet hodnocení: 819)
+ přínosný / zajímavý komentář
Tak tohle šlapalo opravdu na jedničku. Výtečná souhra všech aktérů, skvělé tempo, správné načasování jednotlivých výstupů a povedená gradace v závěru. Prakticky jsem tam neměl žádné hluché místo. Velmi dobře řemeslně provedená fraška, která se nemusí uchylovat k laciným, podbízivým vtipům a naopak pobaví svými funkčně napsanými dialogy a chytře vypointovanými scénami. Po herecké stránce nadchli hlavně J. Vondráček, M. Němec a K. Sedláčková-Oltová. Nemohu jinak než ze srdce doporučit ke shlédnutí.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Amalthea  70 %
(zadáno: 26.6.2022, počet hodnocení: 33)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno: 23.06.2022
Odlehčená komedie. Neurazila, nenadchla. Splnilo očekávání.
Fedorocko  80 %
(zadáno: 24.6.2022, počet hodnocení: 646)
přínosný / zajímavý komentář
Hodně povedené
JirkaS  90 %
(zadáno: 22.6.2022, počet hodnocení: 239)
přínosný / zajímavý komentář
Mé druhé setkání s touto komedií dopadlo na jedničku. Určitě bylo pro mě kladem, že jsem věděl, do čeho jdu. Těšil jsem se hlavně na druhou půlku, a skutečně záchvaty smíchu u mě nebraly konce. Nahlédnout do zákulisí a sledovat všechny ty vtípky, to byl balzám na mou duši diváka, který už je přehlcen lacinými komediemi. Vynikající herecké výkony pomohly výslednému vyznění, a že M. Němec hraje v podstatě sám sebe (divadelní režisér hraje roli divadelního režiséra) je už jen taková třešnička na dortu. Jako asi 13letý capart jsem byl nadšený z Menzelovy verze v Jihočeském divadle. A nyní, po 22 letech, jsem si to užil znovu. /10.6.2022 v Táboře/
Ostravacka  90 %
(zadáno: 17.6.2022, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
Povedená komedie, která nesrší lacinými vtipy :) Právě naopak je zde plno vtipů a oceňuji také rozdělení první a druhé poloviny představení, geniální. Výborní jsou všichni představitelé, ale vyzdvihla bych M. Němce a H. Dvořákovou.
Ady_111  90 %
(zadáno: 17.5.2022, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
Skvěle obsazené představení, opravdu jeden výkon lepší než druhý. Herci tvoří na jevišti skvěle fungující tým a to je hlavní základ pro dobré představení. A tohle bylo víc než dobré <3
Viděno v rámci GFS
Ssnneekk  70 %
(zadáno: 10.1.2022, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Zajímavé pojetí hry, kdy v každé polovině vidíme jinou část příběhu. Velmi vtipné a zajímavé sledovat herce z druhé strany. Fantastické herecké výkony.
Mikika  90 %
(zadáno: 4.12.2021, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
Škoda, že takovéhle skvělé, bláznivé, ale ne trapné komedie už se moc nehrají, divák je musí poctivě hledat a někdy se skutečně trefí. Třeba jako tady. Určitě zajdu minimálně ještě jednou a budu doporučovat.
AliV  80 %
(zadáno: 8.11.2021, počet hodnocení: 109)
přínosný / zajímavý komentář
Ideální zábava na páteční večer. Soubor Divadla v Dlouhé je sehraný, vtipy jsou přesně dávkovány a publikum na ně skvěle reaguje.
J.S.  80 %
(zadáno: 19.9.2021, počet hodnocení: 136)
přínosný / zajímavý komentář
Výborně inscenovaná situační komedie představující čirou radost z divadla. Pochvalu si zaslouží zejména režijní koncepce a její cit pro žánr, který pro své efektní rozvinutí vyžaduje iluzivní scénu a seriózní přístup. Nadstandardně přesvědčivé jsou všechny herecké výkony. Jde o typ inscenace, který z pražských divadel téměř zmizel. O to větší dík H. Burešové a Divadlu v Dlouhé.
TerJan  80 %
(zadáno: 7.9.2021, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Je vidět, že v Dlouhé jsou profíci, z představení doslova prší energie. Komedie, která pobaví bez sprostých vtipů.
Vladimír Rogalewicz  90 %
(zadáno: 2.9.2021, počet hodnocení: 706)
přínosný / zajímavý komentář
Občas herci i diváci potřebují pustou frašku, aby se odreagovali. Volba hry Bez roucha byla po jedenapůlletém covidovém půstu tou správnou volbou. Z pódia tryská čirá radost a publikum ji vděčně opětuje. Hana Burešová ve své inscenaci "na rozloučenou s Dlouhou" opět dokázala, že v oboru divadelní režie patří v Česku k naprosté špičce.
Fr2709  0 %
(zadáno: 1.9.2021, počet hodnocení: 167)
přínosný / zajímavý komentář
Budu se lišit od všech recenzí zde, ale za mě hra o ničem. Nic tak prostoduchého jsem v tomto divadle ještě nezažil. Po shlédnutí tohoto dílka se omlouvám všem zájezdovým divadlům a jejich prvoplánovaným řachandám. Jestli toto má být směřování Divadla v Dlouhé, tak to potěš pán bůh.....
Čiko  60 %
(zadáno: 19.8.2021, počet hodnocení: 852)
přínosný / zajímavý komentář
Třetí inscenace této hry, kterou jsem shlédl. Sice některé zajímavé momenty oproti těm předchozím, ale už vás zkrátka nemá co překvapit. Herci se mi rozhodně líbili. Jen je tam na můj vkus příliš sardinek a druhá polovina je až moc uspěchaná a chaotická. Myslím že při pomalejším tempu by bylo více času na vychutnání si humoru. Taky jsem asi čekal trochu větší přesah od režisérky Hany Burešové.
Jerman  80 %
(zadáno: 18.7.2021, počet hodnocení: 94)
přínosný / zajímavý komentář
V Dlouhé opět prokázali, že umějí udělat bravurně komedii, v strhujícím tempu, ale bez přehrávání a laciného nadbíhání divákům, bravo režizérce Burešové a všem sehraným hercům. Tato fraška (hra ve hře) plná anglického humoru je uváděna často na českých jevištích, poprvé ji inscenoval Jiří Menzel (Činoherní klub 1986). Jeho památce také tuto inscenaci Hana Burešová věnovala. Po několika spíše náročnějších kusech premiérovaných v Dlouhé v posledních letech, je možno se opět jednou skutečně pobavit a odreagovat po dlouhých lockdownech. A nezapomenťe si koupit program s vtipnými profily herců.
Ivo Železný  50 %
(zadáno: 15.7.2021, počet hodnocení: 282)
přínosný / zajímavý komentář
Tak tohle se nepovedlo. Tak šílený propadák jako přede dvěma lety v Divadle Bez zábradlí to nebyl, ale utkvívá otázka: Proč, proboha, inscenovat prvoplánovou frašku bez jediného komediálního herce? Celé představení jsem se nemohl zbavit dojmu, že narežírovaně se pitvořící herci, jindy a jinde vynikající, se museli těmi dvěma hodinami vyloženě protrpět.
3 (23.)
Hacko  80 %
(zadáno: 14.7.2021, počet hodnocení: 61)
přínosný / zajímavý komentář
85%
R.JELEN.21  80 %
(zadáno: 12.7.2021, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
Po covidu je tohle přesně to co potřebujeme. SMÍCH!
Denisa H.  70 %
(zadáno: 9.7.2021, počet hodnocení: 339)
přínosný / zajímavý komentář
Jsou inscenace, u kterých bych někdy ráda sledovala cvrkot v zákulisí, zatímco vpředu se odehrává umění. Majstera a Margaretu od Teatra Tatra ku příkladu. To se mi nejspíš nepoštěstí, a tak se musím spokojit s těmito "hranými dokumenty". Již jsem viděla inscenaci Divadla Mír na podobné téma, ale srovnávat nebudu.
Byla to divoká jízda, která mě svým nasazením trochu až zaskočila. S tím se pojí to, že mi připadala hra až moc ukřičená (však M. Němec po předchozí repríze sotva mluvil :-D). Ale jinak legrace a nic jiného, v dn. době osvěžující. Pobavil detail režiséra v roušce v 2. půlce :-D
Michal1982  90 %
(zadáno: 2.7.2021, počet hodnocení: 107)
přínosný / zajímavý komentář
Sardinky, sardinky, to abych otevřela další konzervu... Neuvěřitelná smršť gagů servírovaná nepodbízivým způsobem. Celému hereckému ansámblu to neuvěřitelně ladí.. Pomalejší nástup, gradace před přestávkou a pak člověk jen sleduje, jak se to vše totálně při této repríze Sardinek zvrtá.. K tomu skvělá scéna a Marek Němec - frajer...Doporučuje 10 z 10 smíchem rozvibrovaných bránic.. Ačkoliv jít na Bez roucha s rouškou je velká výzva!
Kateřina Vodáková  60 %
(zadáno: 28.6.2021, počet hodnocení: 139)
přínosný / zajímavý komentář
Chaos. Ale M. Němec jako vždy excelentní!
Pavel Mór  80 %
(zadáno: 12.4.2021, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Děkuji za tohle představení.
J.anek  90 %
(zadáno: 28.9.2020, počet hodnocení: 390)
přínosný / zajímavý komentář
Bez roucha jsem viděl v životě jen ve dvou verzích - asi čtyřikrát v Činoherním klubu a jednou v Budějovicích. V obou připadech v Menzelově režii. Teď Hana Burešová.
Marek Němec je trochu podvodník - protože je skutečný režisér, moc hrát nemusí - prostě se chová jako obvykle. :-)
Fraška je řemeslo - a těch devět týpků na jevišti Dlouhé, to jsou sakra dobří řemeslníci.
Záchvaty smíchu, které jsem v Budějovicích kdysi tolik postrádal (protože to Menzel sekal jako na kopírce), v Dlouhé nechyběly. Krása.
A potlesk všem technikům za přestavbu!
Slavek53  60 %
(zadáno: 17.9.2020, počet hodnocení: 85)
přínosný / zajímavý komentář
Hezké, ale od Hany Burešové a od Dlouhé jsem čekal víc.
Gimli35  80 %
(zadáno: 10.9.2020, počet hodnocení: 138)
přínosný / zajímavý komentář
85 %
Po rozvážnějším začátku se inscenace rozjede do svižného tempa a druhá polovina je neuvěřitelnou smrští komických situací, neboť na téhle repríze Sardinek se pokazí, co jen může... Konkrétní herce vyzdvihovat netřeba, všichni jsou skvělí a výborně sehraní. V Dlouhé mají zaděláno na další divácký hit!
HolkazPlakátu563  100 %
(zadáno: 30.6.2021, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace je plná humoru, dobrého humoru, bez hluchých míst. Člověk se díky skvělým výkonům herců může alespoň na chvilku uvolnit a od srdce se zasmát. Zfilmovaná verze je fajn, ale tohle je úplně jiné kafe, vřele doporučuji.
Nickmik  80 %
(zadáno: 24.6.2022, počet hodnocení: 28)
Martuska17  80 %
(zadáno: 24.6.2022, počet hodnocení: 54)
Violetka  70 %
(zadáno: 10.6.2022, počet hodnocení: 54)
Lovin  80 %
(zadáno: 10.6.2022, počet hodnocení: 231)
Dovemummy-Alena S.  90 %
(zadáno: 8.6.2022, počet hodnocení: 151)
Kjama  70 %
(zadáno: 1.6.2022, počet hodnocení: 105)
Vladimír10  80 %
(zadáno: 31.5.2022, počet hodnocení: 479)
Moonek  70 %
(zadáno: 23.5.2022, počet hodnocení: 94)
Viktorie  80 %
(zadáno: 19.4.2022, počet hodnocení: 10)
Margaret  80 %
(zadáno: 17.2.2022, počet hodnocení: 97)
MartinaEli  100 %
(zadáno: 7.2.2022, počet hodnocení: 63)
Braddy  70 %
(zadáno: 26.12.2021, počet hodnocení: 70)
Birter  80 %
(zadáno: 19.10.2021, počet hodnocení: 152)
Ala  80 %
(zadáno: 1.9.2021, počet hodnocení: 150)
Maggie  50 %
(zadáno: 1.9.2021, počet hodnocení: 32)
RaB  80 %
(zadáno: 22.7.2021, počet hodnocení: 226)
Lukrativni  80 %
(zadáno: 4.7.2021, počet hodnocení: 76)
Unionboy  60 %
(zadáno: 29.6.2021, počet hodnocení: 312)
Snekac  70 %
(zadáno: 29.6.2021, počet hodnocení: 179)
Lukáš Jeníček  90 %
(zadáno: 29.9.2020, počet hodnocení: 42)
Xcepek  60 %
(zadáno: 13.9.2020, počet hodnocení: 607)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.