Divadlo v Dlouhé

Bez roucha

Premiéra: 9.9.2020. Překlad: Jaroslav Kořán. Dramaturgie: Štěpán Otčenášek. Scéna: David Marek. Kostýmy: Hana Fischerová. Hudba: Jan Vondráček. Úprava a režie: Hana Burešová.
2:30


Dnes už klasická komedie na téma, jak se dá i nedá dělat divadlo. V první části sledujeme průběh poslední generální zkoušky před premiérou bulvární frašky „Sardinky, sardinky!“ a ve druhé její padesátou reprízu ze zákulisí. Pot, slzy i krev teče z herců zájezdové společnosti. A poteče i z našich herců. Proč, proboha, proč?! Vždyť je to jen divadlo...
Divadlo v Dlouhé
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
67 %
6731000
Hodnocení redakce
Jan Pařízek 80 % Tip Jan Pařízek
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jan Pařízek 80 % Tip Jan Pařízek
(zadáno: 10.9.2020, počet hodnocení: 783)
přínosný / zajímavý komentář
Tak tohle šlapalo opravdu na jedničku. Výtečná souhra všech aktérů, skvělé tempo, správné načasování jednotlivých výstupů a povedená gradace v závěru. Prakticky jsem tam neměl žádné hluché místo. Velmi dobře řemeslně provedená fraška, která se nemusí uchylovat k laciným, podbízivým vtipům a naopak pobaví svými funkčně napsanými dialogy a chytře vypointovanými scénami. Po herecké stránce nadchli hlavně J. Vondráček, M. Němec a K. Sedláčková-Oltová. Nemohu jinak než ze srdce doporučit ke shlédnutí.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Slavek53 60 %
(zadáno: 17.9.2020, počet hodnocení: 75)
přínosný / zajímavý komentář
Hezké, ale od Hany Burešové a od Dlouhé jsem čekal víc.
Gimli35 80 %
(zadáno: 10.9.2020, počet hodnocení: 77)
přínosný / zajímavý komentář
85 %
Po rozvážnějším začátku se inscenace rozjede do svižného tempa a druhá polovina je neuvěřitelnou smrští komických situací, neboť na téhle repríze Sardinek se pokazí, co jen může... Konkrétní herce vyzdvihovat netřeba, všichni jsou skvělí a výborně sehraní. V Dlouhé mají zaděláno na další divácký hit!
Xcepek 60 %
(zadáno: 13.9.2020, počet hodnocení: 543)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.