Divadlo v Dlouhé

Bez roucha

Premiéra: 9.9.2020 | 2:30
Překlad: Jaroslav Kořán. Dramaturgie: Štěpán Otčenášek. Scéna: David Marek. Kostýmy: Hana Fischerová. Hudba: Jan Vondráček. Pohybová spolupráce: Martin Pacek. Úprava a režie: Hana Burešová.
Dnes už klasická komedie na téma, jak se dá i nedá dělat divadlo. V první části sledujeme průběh poslední generální zkoušky před premiérou bulvární frašky „Sardinky, sardinky!“ a ve druhé její padesátou reprízu ze zákulisí. Pot, slzy i krev teče z herců zájezdové společnosti. A poteče i z našich herců. Proč, proboha, proč?! Vždyť je to jen divadlo...
Divadlo v Dlouhé
Hodnocení inscenace
Redakce
73 %
Uživatelé
74 %
74571000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Pavel Širmer 70 %
Iva Bryndová 70 %
Jan Pařízek 80 % Tip Jan Pařízek
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
9.2.Čt19:00 vstupenky
10.2.19:00 vstupenky
3.3.19:00 vstupenky
20.3.Po19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (61)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
23.4.2022 | 1006 hodnocení
+ souhlasím
Řemeslně zručně udělaná fraška, která se nepodbízí, ale zároveň ji trochu chybí nějaké přesahy. Je to tedy hlavně o timingu a preciznosti nastudování. Inscenace se rozjíždí pozvolněji a postupně graduje. Ve druhé půlce už divák obtížné stíhá usledovat všechny gagy, které tvůrčí tým do inscenace vymyslel, herci předvádí vysoké fyzické nasazení. Zahrát dobře špatné herce musí být náročné, asi nejvíce vynikají J.Vondráček, M.Němec a K.Sedláčková-Oltová.
Pavel Širmer  70 %
25.7.2021 | 1868 hodnocení
+ souhlasím
65%. Komedii z divadelního prostředí prověřila jeviště po celém světě. Během zkoušení první české, resp. československé inscenace v Činoherním klubu se kdysi Jiří Menzel rozhodl spojit druhé a třetí dějství do jednoho. Tento nápad se objevil i v jiných českých provedeních, včetně někdejší kladenské inscenace Hany Burešové i její nynější pražské. Ve zdařilém nastudování vyniká kultivovaná situační komika, ze strany herců dobře zvládnutá. Kdo komedii zná, dočká se i několika sympatických překvapení. Vkusná zábava, vhodné doplnění repertoáru DvD.
Iva Bryndová  70 %
30.9.2020 | 392 hodnocení
+ souhlasím
75%
První polovina inscenace je výborná - skvěle načasované vtipy, výstupy, výborné herecké výkony celého velmi dobře sehraného obsazení, v němž nikdo výrazně nevyčnívá. V druhé jsem měla v několika momentech pocit, že se v tom "zmatku" na jevišti ztrácím i já.
Jan Pařízek  80 %  Tip Jan Pařízek
10.9.2020 | 836 hodnocení
+ souhlasím
Tak tohle šlapalo opravdu na jedničku. Výtečná souhra všech aktérů, skvělé tempo, správné načasování jednotlivých výstupů a povedená gradace v závěru. Prakticky jsem tam neměl žádné hluché místo. Velmi dobře řemeslně provedená fraška, která se nemusí uchylovat k laciným, podbízivým vtipům a naopak pobaví svými funkčně napsanými dialogy a chytře vypointovanými scénami. Po herecké stránce nadchli hlavně J. Vondráček, M. Němec a K. Sedláčková-Oltová. Nemohu jinak než ze srdce doporučit ke shlédnutí.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Cechoslovak  70 %
1.11.2022 | 88 hodnocení
+ souhlasím
Povedená inscenace, ale už jsem tuto hru viděl v provedení, kdy jsem padal smíchem ze židle. Tady bylo trochu vidět, že herci si dávají pozor, aby něco nepokazili. Legrace by měla být spontánnější, uvolněnější.
Psychoklara  70 %
22.9.2022 | 39 hodnocení
+ souhlasím
Pokud neovládáte multitasking a nemáte 8 očí, pak se musíte smířit s tím, že vám v druhé polovině unikne spousta vtípků, protože všechno se tam děje současně, každý dělá něco jiného a na nic a na nikoho se nečeká. Začátek byl proti tomu poněkud rozvleklý a rozpačitý. Herci jsou skvělí, Vondráček vyniká jako vždy, jen ta hra mi nesedí a působí na mě příliš jednoduše a povrchně (v kontrastu s tím, jak moc se u toho herci nadřou - a nejen herci). Příště si musím vybrat něco jiného. Nicméně nenáročnému divákovi, který se chce "jen zasmát", můžu jen doporučit.
Makaluzo1  10 %
6.9.2022 | 65 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Michael Frayn by se asi podivil, že jeho fraška Noises Off se na českých scénách hraje pod titulem Bez roucha.Původně třeskutá komedie se u nás proslavia v 80. letech, dnes se podle představ režisérky H.Burešové zvrtla v neskutečnou nudu.Hercům lze věřit, že předvádějí zájezdové představení. Marně se honí za gagy,až to skřípe,leč smysl to nedává.Otřepané vtípky jakoby zamrzly v oněch osmdesátkách.
Honzy  30 %
6.9.2022 | 263 hodnocení
+ souhlasím
Fraška BEZ ROUCHA v Divadle v Dlouhé se nepovedla.V režii a úpravě H.Burešové vznikla inscenace,která s komedii na divadle má málo společného.V první části divák sleduje generální zkoušku hry Sardinky,sardinky a herci předvádějí špatné herce připravované komedie.V druhé části sledujeme padesátouu reprízu,ovšem se zákulisí divadla.Zvláště v druhé části sledujeme jen chaos na jevišti a divák se nudí.Najdou se v hledišti nadšení diváci,ale i tací,kteří toto "nadšení" nesdílejí.Psáno z reprízy 5.9.2022 Hodn.30%.
7adam7  80 %
20.7.2022 | 53 hodnocení
+ souhlasím
Pokud se Vám povede se prokousat trochu slabším začátkem, tak se poté budete skvěle bavit!
Amalthea  70 %
26.6.2022 | 35 hodnocení
+ souhlasím
Viděno: 23.06.2022
Odlehčená komedie. Neurazila, nenadchla. Splnilo očekávání.
Fedorocko  80 %
24.6.2022 | 671 hodnocení
+ souhlasím
Hodně povedené
JirkaS  90 %
22.6.2022 | 263 hodnocení
+ souhlasím
Mé druhé setkání s touto komedií dopadlo na jedničku. Určitě bylo pro mě kladem, že jsem věděl, do čeho jdu. Těšil jsem se hlavně na druhou půlku, a skutečně záchvaty smíchu u mě nebraly konce. Nahlédnout do zákulisí a sledovat všechny ty vtípky, to byl balzám na mou duši diváka, který už je přehlcen lacinými komediemi. Vynikající herecké výkony pomohly výslednému vyznění, a že M. Němec hraje v podstatě sám sebe (divadelní režisér hraje roli divadelního režiséra) je už jen taková třešnička na dortu. Jako asi 13letý capart jsem byl nadšený z Menzelovy verze v Jihočeském divadle. A nyní, po 22 letech, jsem si to užil znovu. /10.6.2022 v Táboře/
Ostravacka  90 %
17.6.2022 | 60 hodnocení
+ souhlasím
Povedená komedie, která nesrší lacinými vtipy :) Právě naopak je zde plno vtipů a oceňuji také rozdělení první a druhé poloviny představení, geniální. Výborní jsou všichni představitelé, ale vyzdvihla bych M. Němce a H. Dvořákovou.
Ady_111  90 %
17.5.2022 | 37 hodnocení
+ souhlasím
Skvěle obsazené představení, opravdu jeden výkon lepší než druhý. Herci tvoří na jevišti skvěle fungující tým a to je hlavní základ pro dobré představení. A tohle bylo víc než dobré <3
Viděno v rámci GFS
Ssnneekk  70 %
10.1.2022 | 12 hodnocení
+ souhlasím
Zajímavé pojetí hry, kdy v každé polovině vidíme jinou část příběhu. Velmi vtipné a zajímavé sledovat herce z druhé strany. Fantastické herecké výkony.
Mikika  90 %
4.12.2021 | 51 hodnocení
+ souhlasím
Škoda, že takovéhle skvělé, bláznivé, ale ne trapné komedie už se moc nehrají, divák je musí poctivě hledat a někdy se skutečně trefí. Třeba jako tady. Určitě zajdu minimálně ještě jednou a budu doporučovat.
AliV  80 %
8.11.2021 | 109 hodnocení
+ souhlasím
Ideální zábava na páteční večer. Soubor Divadla v Dlouhé je sehraný, vtipy jsou přesně dávkovány a publikum na ně skvěle reaguje.
Birter  80 %
19.10.2021 | 177 hodnocení
+ souhlasím
Na jednu stranu chápu, že v porovnání s klasickým repertoárem Dlouhé může tato inscenace působit docela jako bulvár, ale u mě přesto vyhrává dojem perfektně sofistikované parodie na hry tohoto typu. Bez roucha sice má momenty, ve kterých se humor opírá o chabější základy (jako ona hra o sardinkách...) čemuž nepomáhá přehrávání některých herců, nicméně jsem si i tak procvičil bránici. Žasl jsem jak do sebe všechno zapadá a většina herců (zejména Marek Němec) z toho dokáže vytěžit co se dá.
J.S.  80 %
19.9.2021 | 138 hodnocení
+ souhlasím
Výborně inscenovaná situační komedie představující čirou radost z divadla. Pochvalu si zaslouží zejména režijní koncepce a její cit pro žánr, který pro své efektní rozvinutí vyžaduje iluzivní scénu a seriózní přístup. Nadstandardně přesvědčivé jsou všechny herecké výkony. Jde o typ inscenace, který z pražských divadel téměř zmizel. O to větší dík H. Burešové a Divadlu v Dlouhé.
TerJan  80 %
7.9.2021 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Je vidět, že v Dlouhé jsou profíci, z představení doslova prší energie. Komedie, která pobaví bez sprostých vtipů.
Vladimír Rogalewicz  90 %
2.9.2021 | 727 hodnocení
+ souhlasím
Občas herci i diváci potřebují pustou frašku, aby se odreagovali. Volba hry Bez roucha byla po jedenapůlletém covidovém půstu tou správnou volbou. Z pódia tryská čirá radost a publikum ji vděčně opětuje. Hana Burešová ve své inscenaci "na rozloučenou s Dlouhou" opět dokázala, že v oboru divadelní režie patří v Česku k naprosté špičce.
Fr2709  0 %
1.9.2021 | 172 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Budu se lišit od všech recenzí zde, ale za mě hra o ničem. Nic tak prostoduchého jsem v tomto divadle ještě nezažil. Po shlédnutí tohoto dílka se omlouvám všem zájezdovým divadlům a jejich prvoplánovaným řachandám. Jestli toto má být směřování Divadla v Dlouhé, tak to potěš pán bůh.....
Čiko  60 %
19.8.2021 | 916 hodnocení
+ souhlasím
Třetí inscenace této hry, kterou jsem shlédl. Sice některé zajímavé momenty oproti těm předchozím, ale už vás zkrátka nemá co překvapit. Herci se mi rozhodně líbili. Jen je tam na můj vkus příliš sardinek a druhá polovina je až moc uspěchaná a chaotická. Myslím že při pomalejším tempu by bylo více času na vychutnání si humoru. Taky jsem asi čekal trochu větší přesah od režisérky Hany Burešové.
Jerman  80 %
18.7.2021 | 109 hodnocení
+ souhlasím
V Dlouhé opět prokázali, že umějí udělat bravurně komedii, v strhujícím tempu, ale bez přehrávání a laciného nadbíhání divákům, bravo režizérce Burešové a všem sehraným hercům. Tato fraška (hra ve hře) plná anglického humoru je uváděna často na českých jevištích, poprvé ji inscenoval Jiří Menzel (Činoherní klub 1986). Jeho památce také tuto inscenaci Hana Burešová věnovala. Po několika spíše náročnějších kusech premiérovaných v Dlouhé v posledních letech, je možno se opět jednou skutečně pobavit a odreagovat po dlouhých lockdownech. A nezapomenťe si koupit program s vtipnými profily herců.
Ivo Železný  50 %
15.7.2021 | 282 hodnocení
+ souhlasím
Tak tohle se nepovedlo. Tak šílený propadák jako přede dvěma lety v Divadle Bez zábradlí to nebyl, ale utkvívá otázka: Proč, proboha, inscenovat prvoplánovou frašku bez jediného komediálního herce? Celé představení jsem se nemohl zbavit dojmu, že narežírovaně se pitvořící herci, jindy a jinde vynikající, se museli těmi dvěma hodinami vyloženě protrpět.
3 (23.)
Hacko  80 %
14.7.2021 | 67 hodnocení
+ souhlasím
85%
R.JELEN.21  80 %
12.7.2021 | 200 hodnocení
+ souhlasím
Po covidu je tohle přesně to co potřebujeme. SMÍCH!
Denisa H.  70 %
9.7.2021 | 355 hodnocení
+ souhlasím
Jsou inscenace, u kterých bych někdy ráda sledovala cvrkot v zákulisí, zatímco vpředu se odehrává umění. Majstera a Margaretu od Teatra Tatra ku příkladu. To se mi nejspíš nepoštěstí, a tak se musím spokojit s těmito "hranými dokumenty". Již jsem viděla inscenaci Divadla Mír na podobné téma, ale srovnávat nebudu.
Byla to divoká jízda, která mě svým nasazením trochu až zaskočila. S tím se pojí to, že mi připadala hra až moc ukřičená (však M. Němec po předchozí repríze sotva mluvil :-D). Ale jinak legrace a nic jiného, v dn. době osvěžující. Pobavil detail režiséra v roušce v 2. půlce :-D
Michal1982  90 %
2.7.2021 | 129 hodnocení
+ souhlasím
Sardinky, sardinky, to abych otevřela další konzervu... Neuvěřitelná smršť gagů servírovaná nepodbízivým způsobem. Celému hereckému ansámblu to neuvěřitelně ladí.. Pomalejší nástup, gradace před přestávkou a pak člověk jen sleduje, jak se to vše totálně při této repríze Sardinek zvrtá.. K tomu skvělá scéna a Marek Němec - frajer...Doporučuje 10 z 10 smíchem rozvibrovaných bránic.. Ačkoliv jít na Bez roucha s rouškou je velká výzva!
Kateřina Vodáková  60 %
28.6.2021 | 142 hodnocení
+ souhlasím
Chaos. Ale M. Němec jako vždy excelentní!
Pavel Mór  80 %
12.4.2021 | 7 hodnocení
+ souhlasím
Děkuji za tohle představení.
J.anek  90 %
28.9.2020 | 406 hodnocení
+ souhlasím
Bez roucha jsem viděl v životě jen ve dvou verzích - asi čtyřikrát v Činoherním klubu a jednou v Budějovicích. V obou připadech v Menzelově režii. Teď Hana Burešová.
Marek Němec je trochu podvodník - protože je skutečný režisér, moc hrát nemusí - prostě se chová jako obvykle. :-)
Fraška je řemeslo - a těch devět týpků na jevišti Dlouhé, to jsou sakra dobří řemeslníci.
Záchvaty smíchu, které jsem v Budějovicích kdysi tolik postrádal (protože to Menzel sekal jako na kopírce), v Dlouhé nechyběly. Krása.
A potlesk všem technikům za přestavbu!
Slavek53  60 %
17.9.2020 | 85 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Hezké, ale od Hany Burešové a od Dlouhé jsem čekal víc.
Gimli35  80 %
10.9.2020 | 168 hodnocení
+ souhlasím
85 %
Po rozvážnějším začátku se inscenace rozjede do svižného tempa a druhá polovina je neuvěřitelnou smrští komických situací, neboť na téhle repríze Sardinek se pokazí, co jen může... Konkrétní herce vyzdvihovat netřeba, všichni jsou skvělí a výborně sehraní. V Dlouhé mají zaděláno na další divácký hit!
HolkazPlakátu563  100 %
30.6.2021 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace je plná humoru, dobrého humoru, bez hluchých míst. Člověk se díky skvělým výkonům herců může alespoň na chvilku uvolnit a od srdce se zasmát. Zfilmovaná verze je fajn, ale tohle je úplně jiné kafe, vřele doporučuji.
Tylda  70 %
8.1.2023 | 63 hodnocení
Tomáš Klement  70 %
10.11.2022 | 12 hodnocení
Prokop Dveře  90 %
26.10.2022 | 162 hodnocení
Kokoska  90 %
10.10.2022 | 42 hodnocení
LavinieCamui  60 %
7.9.2022 | 645 hodnocení
Šípal  90 %
20.7.2022 | 144 hodnocení
Nickmik  80 %
24.6.2022 | 33 hodnocení
Martuska17  80 %
24.6.2022 | 59 hodnocení
Violetka  70 %
10.6.2022 | 54 hodnocení
Lovin  80 %
10.6.2022 | 243 hodnocení
Dovemummy-Alena S.  90 %
8.6.2022 | 156 hodnocení
Kjama  70 %
1.6.2022 | 109 hodnocení
Vladimír10  80 %
31.5.2022 | 524 hodnocení
Moonek  70 %
23.5.2022 | 100 hodnocení
Viktorie  80 %
19.4.2022 | 22 hodnocení
Margaret  80 %
17.2.2022 | 112 hodnocení
MartinaEli  100 %
7.2.2022 | 66 hodnocení
Braddy  70 %
26.12.2021 | 95 hodnocení
Ala  80 %
1.9.2021 | 153 hodnocení
Maggie  50 %
1.9.2021 | 32 hodnocení
RaB  80 %
22.7.2021 | 279 hodnocení
Lukrativni  80 %
4.7.2021 | 77 hodnocení
Unionboy  60 %
29.6.2021 | 344 hodnocení
Snekac  70 %
29.6.2021 | 204 hodnocení
Lukáš Jeníček  90 %
29.9.2020 | 44 hodnocení
Xcepek  60 %
13.9.2020 | 621 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.