Divadlo v Dlouhé

Bez roucha

Premiéra: 9.9.2020. Překlad: Jaroslav Kořán. Dramaturgie: Štěpán Otčenášek. Scéna: David Marek. Kostýmy: Hana Fischerová. Hudba: Jan Vondráček. Úprava a režie: Hana Burešová.
2:30
Dnes už klasická komedie na téma, jak se dá i nedá dělat divadlo. V první části sledujeme průběh poslední generální zkoušky před premiérou bulvární frašky „Sardinky, sardinky!“ a ve druhé její padesátou reprízu ze zákulisí. Pot, slzy i krev teče z herců zájezdové společnosti. A poteče i z našich herců. Proč, proboha, proč?! Vždyť je to jen divadlo...
Divadlo v Dlouhé
Hodnocení inscenace
Redakce
75 %
Uživatelé
78 %
7861000
Hodnocení redakce
Iva Bryndová 70 %
Jan Pařízek 80 % Tip Jan Pařízek
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (8)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  70 %
(zadáno: 30.9.2020, počet hodnocení: 273)
+ přínosný / zajímavý komentář
75%
První polovina inscenace je výborná - skvěle načasované vtipy, výstupy, výborné herecké výkony celého velmi dobře sehraného obsazení, v němž nikdo výrazně nevyčnívá. V druhé jsem měla v několika momentech pocit, že se v tom "zmatku" na jevišti ztrácím i já.
Jan Pařízek  80 %  Tip Jan Pařízek
(zadáno: 10.9.2020, počet hodnocení: 786)
+ přínosný / zajímavý komentář
Tak tohle šlapalo opravdu na jedničku. Výtečná souhra všech aktérů, skvělé tempo, správné načasování jednotlivých výstupů a povedená gradace v závěru. Prakticky jsem tam neměl žádné hluché místo. Velmi dobře řemeslně provedená fraška, která se nemusí uchylovat k laciným, podbízivým vtipům a naopak pobaví svými funkčně napsanými dialogy a chytře vypointovanými scénami. Po herecké stránce nadchli hlavně J. Vondráček, M. Němec a K. Sedláčková-Oltová. Nemohu jinak než ze srdce doporučit ke shlédnutí.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Pavel Mór  80 %
(zadáno: 12.4.2021, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Děkuji za tohle představení.
Lukáš Jeníček  100 %
(zadáno: 29.9.2020, počet hodnocení: 17)
přínosný / zajímavý komentář
Představení je nadupané od začátku až do konce, a ač je první polovina scénáře slabší na komické situace, herci Divadla v Dlouhé ji dokázali zahrát a vyplnit stejně dobře! Vyzdvihnout tedy musím fenomenální herecké výkony (především Marka Němce, Helenu Dvořákovou a Jirku Wohanku), výbornou režii a hlavně souhru všech divadelních složek, z nichž nemůžu opomenout hudbu Jana Vondráčka. A když vezmu v potaz i scénu inscenace, jedná se o jednu z nejhezčích, které jsem u inscenace Bez roucha viděl! Jedná se zkrátka o nezapomenutelný divácký zážitek! Smát se budete od začátku do konce!
J.anek  90 %
(zadáno: 28.9.2020, počet hodnocení: 328)
přínosný / zajímavý komentář
Bez roucha jsem viděl v životě jen ve dvou verzích - asi čtyřikrát v Činoherním klubu a jednou v Budějovicích. V obou připadech v Menzelově režii. Teď Hana Burešová.
Marek Němec je trochu podvodník - protože je skutečný režisér, moc hrát nemusí - prostě se chová jako obvykle. :-)
Fraška je řemeslo - a těch devět týpků na jevišti Dlouhé, to jsou sakra dobří řemeslníci.
Záchvaty smíchu, které jsem v Budějovicích kdysi tolik postrádal (protože to Menzel sekal jako na kopírce), v Dlouhé nechyběly. Krása.
A potlesk všem technikům za přestavbu!
Slavek53  60 %
(zadáno: 17.9.2020, počet hodnocení: 76)
přínosný / zajímavý komentář
Hezké, ale od Hany Burešové a od Dlouhé jsem čekal víc.
Gimli35  80 %
(zadáno: 10.9.2020, počet hodnocení: 89)
přínosný / zajímavý komentář
85 %
Po rozvážnějším začátku se inscenace rozjede do svižného tempa a druhá polovina je neuvěřitelnou smrští komických situací, neboť na téhle repríze Sardinek se pokazí, co jen může... Konkrétní herce vyzdvihovat netřeba, všichni jsou skvělí a výborně sehraní. V Dlouhé mají zaděláno na další divácký hit!
Xcepek  60 %
(zadáno: 13.9.2020, počet hodnocení: 551)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.