Profil uživatele

Anna NNN

Volby

Hodnocení

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 1.6.2019)
Nora (Domeček pro panenky) - Divadlo pod Palmovkou: 50 %
Z tohoto představení jsem opravdu na rozpacích. Komičnost s tragičností mi tu připadají špatně vybalancované, a komediální přehrávání zasahuje i scény, do kterých zjevně nepatří. Konec představení je rozplizlý, ovšem to nejhorší je určitě závěrečný patetický duet. Jeho smysl jsem vůbec nepochopila. Další hudební vložky byly jen rušivé, jako už neustálé opakování téhož vtipu bývá. Výsledek je zkrátka rozpačitý.
(zadáno: 27.4.2019)
Netrpělivost srdce - Národní divadlo: 100 %
Úžasně zahrané - spíš prožité. Naprosto skvělá scénografie. Minimalistická, ale všeříkající. Hra nezůstává své předloze nic dlužná.
(zadáno: 27.4.2019)
Pusťte Donnu k maturitě! - Divadlo pod Palmovkou: 50 %
Možná až příliš nenáročná komedie z naší popkulturní historie.
(zadáno: 17.2.2019)
Otec - Městská divadla pražská: 100 %
Silná hra na velmi aktuální téma, která ovšem diváka nenutí k emocím násilně. Tragikomedie se svižným tempem, dobrými hereckými výkony a jednoduchou, ale efektivní scénou. Hlavně ale, hra je výborně napsaná.
(zadáno: 5.12.2018)
Kdo se bojí Virginie Woolfové? - Městská divadla pražská: 90 %
Strhující představení, do kterého jsem se okamžitě ponořila a proklínala přestávku. Nemělo by žádný smysl dávat jednomu z herců pomyslnou korunu za nejlepší výkon, obě herečky a oba herci hráli úžasně.
(zadáno: 10.11.2018)
Europeana - Divadlo Na zábradlí: 30 %
Nápad zdramatizovat Ouředníkův výborný a jedinečný text Europeana mě dost překvapil a do Divadla Na zábradlí jsem šla ze zvědavosti. Ve zkratce bych řekla, že je to parazitismus na knize, snaha vytěžit pozornost na úspěšném díle. Netuším, jestli má hra nějakou myšlenku (kéž by!), osobně jsem tam žádnou nenašla. Jedná se o výňatky z Ouředníkovy knihy "okořeněné" primitivními a samoúčelnými "vtipnými" scénami. Pokud máte knihu Patrika Ouředníka rádi, nekažte si ji touhle trapností.