Studio Hrdinů

Kacířské eseje

Premiéra: 16.1.2020. Dramaturgie: Jan Horák. Výprava: Zuzana Krejzková. Hudba: Vladimír Franz. Režie: Miroslav Bambušek.
Koprodukční inscenace Studia Hrdinů a Mezery, o.s.
1:35x


Inscenace odkazující k jednomu z nejvýznamnějších děl filozofa Jana Patočky, jenž je také ústřední postavou hry, která se s uměleckou licencí soustředí na poslední etapu života tohoto filozofa, tedy období po sepsání Charty 77. Patočkův postoj k pravdě, svobodě slova a odmítání nevyžádané moci vedoucí ke konfrontaci s mocí která tyto hodnoty potlačuje, je stále aktuální. Inscenace je expresivním, přesto přehledným rejem, v němž se mísí policejní výslechy s poetickými odkazy k Máchovi, Beethovenovi nebo i k Pavlu Zajíčkovi. Nejde o budování hrdinského kultu Jana Patočky, ale o nalezení v jeho díle a životě sílu k tomu, postavit se jakémukoli projevu nesvobody i v současnosti...
15! v průběhu představení se na jevišti kouří
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Holubec 90 %
(zadáno: 19.2.2020, počet hodnocení: 640)
přínosný / zajímavý komentář
--- Nasrat a rozmazat --- (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Jaroslavz 60 %
(zadáno: 30.1.2020, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
Trošku moc povyku a pekelníků, trochu oč psycho,méně by bylo více. Ale Patočka byl frajer,to zas jo. A Mejzlík ho hraje hezky.
Ivo Železný 60 %
(zadáno: 23.1.2020, počet hodnocení: 190)
přínosný / zajímavý komentář
Koupil jsem husu. Představení, v němž se předvedly snad veškeré vizuální efekty, které současné dívadlo skýtá. Zřejmě jsem vzhledem k osobnosti spoluautora čekal spíš něco víc k poslouchání než k pokoukání. Kouř byl.
Zuzkamat 30 %
(zadáno: 1.2.2020, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Hudba, scéna, efekty - bylo to zábavné, interaktivní, rozmanité, vymakané, některými scénami si museli tvůrci dost vyhrát... a zpočátku to mělo i spád. Ale co bylo zatím? Když už o Patočkovi, tak těch pár titulkovitých apelů (Přestaň být lhostejný, ty musíš začít NĚCO dělat!) vyznělo jako otřepaná glosa v duchu všichni sedí a čekají, zatímco fízlové už zase makají.
Dolente 80 %
(zadáno: 30.1.2020, počet hodnocení: 56)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.