Profil uživatele

Thebreberkova

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Helena Grégrová: 23 % (6)
Lukáš Holubec: 23 % (6)
Michal Novák: 23 % (3)
Pavel Širmer: 24 % (12)
Kateřina Jírová: 25 % (2)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 5.6.2023)
Velmi fascinující výjev na české divadelní scéně. Skvěle propracované herecké výkony (především Petr Šmíd v nespočtu různých střídajících se hereckých poloh). Zajímavé hudební zpracování (ač místy lehce falešné). Ale především úchvatné vizuální a choreografické zpracování, kdy herci neopouštějí ani na chvíli pódium. Jen pozor, já jsem knihu četla, takže jsem znala kontext, ale třeba přítel, který ji nečetl, říkal, že mu trochu kontext chyběl, o čem to vlastně má být. Jo a taky pozor přední řady! Občas tam stříká živočišnost z pódia a padají vám herci k nohám... :-P
(zadáno: 22.5.2023)
Naprostý propadák. Ztráta času a peněz. Odešli jsme v půlce. Představení rozhodně trvá déle než 1:50, neboť přestávka, během které jsme odešli, byla až tak po 1:30. Samotná hra by byla a asi původně i byla relativně pohodě, pokud by zejména Peter Butko Serge po 17 letech hraní představení evidentně už zcela neodbíhal ze scénáře ke svým vlastním exhibicím a oplzlým historkám o onanování apod. Smutné, že na takové představení je vyprodaný sál a leckdo se smál. My fakt ne.
(zadáno: 8.5.2023)
Co se týče scénografie, dávám 110 %. Ale co se týče sćenáře i hereckých výkonů, slabé. Herecky vyčnívá leda postava ?režiséra?. Obsahově ale o ničem. V porovnání s představením Dům v jabloních, ze kterého jsem byla naprosto nadšená, jsem z tohoto představení odcházela z rozpaky.
(zadáno: 27.2.2023)
Nadprůměrný hudební live-one-man-show doprovod. Zajímavá divadelní scéna a práce s ní. Skvělý herecký výkon hlavního protagonisty Oskara Hese. Cením, že hra nesklouzla k recentnímu trendu svlékajících herců a sexuální scény naznačila hravějším a inovativnějším způsobem (scénou, choreografií, hudbou a osvětlením).
Přestože je hra celkem krátká, příliš však neodsýpá, jsou tam celkem hluchá místa. Navíc považuji za rozpačité ztvárnění jeho sestry, která pod záštitou ironie z mého pohledu sklouzává k zesměšňování žen (tomu dodává korunku chvíle, kdy začne po jevišti chodit jen v bodíčku, což mi přišlo naprosto zbytečné a dehonestující).
(zadáno: 13.1.2023)
Ze začátku jsem si říkala, jestli o přestávce neodejdu, že se mi humor zdál takový moc jednoduchý, a la TV NOVA. Tyto okamžiky sice přetrvaly, ale zároveň postupně přibyly i zajímavější momenty, zejména hlubší konverzace mezi manželi Vlasákem a Medveckou. Herecky mi moc nesedla T. Medvecká, která je taková uječená. Oproti ní Vlasák, který mi sice také není bůh ví jak sympatický, ale uznávám, že jeho herecký výkon je velmi přirozený a přesvědčivý. Co se týče divadelního prostoru, nepříjemně mě překvapilo, že v předposlední řadě, kde jsem seděla, už bylo zásadně hůře slyšet, takže doporučuji volit přednější řady.
(zadáno: 4.4.2022)
Z představení jsem odcházela s rozpaky. Zřetelně jsem rozpoznávala námět z Norského dřeva - ten byl nejlepší. Hudebně bez chyby, v tom díky V. Hoskovcovi. Herecky celkově taky celkem zvládnuto - bylo vidět, že si to herci užívají. Nahá scéna 3 herců najednou však podle mě vůbec být nemusela. A scénář byl taky zbytečně přeplácaný. Proč do tak zásadních životních témat míchat např. gastronomickou linku bez propracovanější pointy? Tuto postavu (hraje J. Panzner) bych úplně vyškrtla. Připomnělo mi to aktuální tvorbu režiséra J. Lesáka v divadle NoD (hra Bible 2 apod.). Těm, kteří mají NoD rádi, bude hra naopak vyhovovat.
(zadáno: 7.10.2021)
Přidávám se k ostatním komentářům: velké zklamání. Nekompaktní, bizarní představení. Stanislav Majer skvělý, hudba i scéna zajímavá, ale režie naprosto nepropracovaná.
(zadáno: 29.9.2021)
Viděno 29. 6. 2021. Zajímavá práce s prostorem Vily Štvanice (odcházení herců ven za okna, přítomný klavír apod.); jinak mě ale představení bohužel zas tak neuchvátilo. Nesedl mi především herecký styl Pavlíny Štorkové, která byla na můj vkus příliš drsná a neženská (to už mi v roli Olgy víc sedí Aňa Geislerová ve filmu Havel).
(zadáno: 29.9.2021)
Fajn představení. Ve scénáři zazní na můj vkus celkem dost sprostých slov, který představitelé alespoň dohánějí zajímavým hereckým projevem. Prostor bytového divadla H2O pro několikačlenný soubor včetně plného hlediště je na zhruba 60 min trvající představení hraničně udýchatelný, ale zas představuje netradiční zážitek blízkosti s dějem.
(zadáno: 23.9.2021)
Akce pro divadelní nadšence. Představení, které stojí za to vidět proto, že je v českém prostředí, pokud vím, svým stylem "live-cinema" naprosto unikátní. Bohužel nevyužilo úplně svůj potenciál, možná kvůli finanční náročnosti, nezkušenosti. Většinu času nevíte, co se děje, a jste napjatí, co se bude dít, a pak se to vlastně uděje hrozně rychle a vy jste trochu v rozpacích, že už je konec, protože chcete víc. Přála bych si větší propracování, zapojení diváků, rozvedení příběhu. Ale rozhodně vítám zkoušení nové formy a odvahu. Co si tvůrci nacvičí zde, tak snad příště "jako když najdou"!
(zadáno: 16.9.2021)
Místy fakt moc pěkné nápady. Ale úplně to neubíhalo (přitom to má jen něco přes hodinu) a bylo to celé tak moc překombinované, že by to stálo za trochu učesání. Některé linky trochu víc propracovat a některé vynechat. Místy to byla až taková parodie sama na sebe. Největší herecký potenciál jsem viděla u L. Kardy, kterému bych klidně dala víc prostoru. Jinak je to taková úroveň studentského divadla. Nelze bohužel očekávat víc. Od stejného režiséra J. Lesáka jsem byla už i na Městečku Palermu a taky mi to úplně nesedlo. Takže NoD na nějakou dobu vynechám - není to můj šálek kávy.
(zadáno: 5.1.2021)
Zhlédnuto ze záznamu na DRAMOXu. Výborné představení. Skvělé herecké výkony, pěkně vymyšleno. Bavila jsem se!
(zadáno: 2.9.2020)
Bohužel příliš nedoporučuji, za mě možné vynechat. Scenáristicky slabé představení. Postavy málo propracované, hluchá místa. Hráči se nudí. Nejedná se vlastně vůbec o divadlo, ale opravdu o hru. Chválím leda hudbu, kostýmy, nápad a snahu o morální poučení. Jinak pro mě bohužel celkem ztracený večer a vyhozené - celkem nemalé - peníze.
(zadáno: 31.8.2020)
Akční, napínavé, přesvědčivé a originální. Naprosto doporučuji, vynikající představení. A ta nádherná vila k tomu! 10 % ze 100 % ubírám jen proto, že začátek byl z mého pohledu lehce rozpačitý, než jsme pochopili, jak vlastně divadelní představení funguje - tvůrci nás mohli trošičku lépe informovat o tom, jak vše bude probíhat, abychom se rychleji "chytli".
(zadáno: 14.2.2020)
Skvělá dramaturgie, výborné výkony herců, parádní výběr hudby. Snad jen kostýmy bych asi vyměnila, aby lépe seděly hercům. Doporučuji! Můj oblíbený režisér Mikulášek. V rámci repertoáru NoDu nadprůměrná inscenace.
(zadáno: 4.12.2019)
V půlce jsem musela odejít, a i to bylo pozdě. Pokud chcete slyšet swing, zajděte na jazzový koncert, ne do divadla. Pokud chcete na divadlo, tak jděte do jiného divadla. Špatně napsaná hra, levný humor. Hra pro staré lidi, kteří trochu mají rádi swing, ale nerozumí mu a zasmějí se každé pitomině, čemuž odpovídal i věkový průměr diváků a poloobsazenost sálu. Opravdu špatné představení, které je ztrátou času. Úroveň tak divadelního kroužku na střední škole.
(zadáno: 2.3.2019)
Neustále jsem se koukala na hodinky, kdy už to představení skončí. Hraje se bez přestávky, takže se bohužel nedá moc důstojně odejít. Ve hře je pár zajímavých momentů, ale jinak to absolutně nemá spád a je to mučení pro diváka. A to jsme kvůli tomu přijeli z Prahy...
(zadáno: 14.11.2016)
Nejhorsi divadlo, co jsem kdy videla. 50 minut bylo dlouhe. Zadne velke tanecni vykony. Nudne a navic velmi urazlive vuci zenam. Bylo mi lito tanecnice, ktera se na podiu nechavala placat po zadku...