Divadlo D21

Svatojánská noc

Premiéra: 9.3.2018 | 1:20x
Podle Mircei Eliada. Výprava: Ivana Kanhäuserová. Hudba: David Hlaváč. Režie: Jiří Ondra.
Autorská inscenace (iniciace) o hledání rajského místa na Zemi, inspirovaná motivy z děl význačného rumunského spisovatele, historika, religionisty a filozofa Mircei Eliada.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo D21
Hodnocení inscenace
Redakce
75 %
Uživatelé
80 %
8011000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 70 %
Lukáš Holubec 80 %
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  70 %
8.4.2018 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
Sečteno a podtrženo, Svatojánská noc je důstojnou nástupnicí Bakchantek - je to inscenace, z níž čiší promyšlenost všech složek, leč přesto je ve výsledku lehce šílená, po celou dobu diváka drží, na první dobrou se dá "tak nějak" pobrat, avšak odejít s pocitem "jo, všechno jasné" je pravděpodobně nemožné. Více viz blog.
Lukáš Holubec  80 %
14.3.2018 | 726 hodnocení
+ souhlasím
Působivá inscenace, u které je však potřeba naladit se na stejné kosmické rytmy jako účinkující. Jiří Ondra předvedl křehkou sondu do tajemného světa Štefana Vizira, jehož krásně hravým výkonem ztvárnil Petr Pochop. Magická atmosféra příběhu o ztracení, hledání, spasení a lásce je největší devízou představení. Onu poetickou náladu navíc zdůraznila živá hudba a povedená scéna. Přičteme-li podmanivou a elegantní Anitu Krausovou, všestranného Filipa Šebšajeviče a věrohodnou Stelu Chmelovou, jedná se sice o těžce uchopitelnou, ale o to více okouzlující inscenaci. Přijďte do tajného pokoje Sambôôô.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Zdeněk Malinský  80 %
28.2.2019 | 59 hodnocení
+ souhlasím
Nebudu vynalézat kolo - vidím to stejně, jako Lukáš Holubec v hodnocení výše.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.