Divadlo D21

Strakonický dudák

Premiéra: 30.5.2013 | 1:20x
Dramaturgie: Jiří Roth. Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: Zdeněk Dočekal. Režie: Peter Chmela.
Poslední uvedení: rok 2014.
Současná inscenace staré dobré české klasiky. Švanda je dudák, Švanda je muzikant, Švanda je chudý. Chce se však oženit a peníze potřebuje. Jenomže doma mu nikdo nezaplatí, dokud nebude slavný. A tak Švanda odchází do ciziny, kde na něj čeká sláva, kde na něj čekají tisíce. Záhy však zjišťuje, že pokud si člověk chce udržet slávu a také ty tisíce, musí mít k tomu určité schopnosti. A ty když nemá, tak mu ani začarované dudy nepomůžou.
D10+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo D21
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
60 %
6011000
Hodnocení redakce
Michal Novák 60 %
Tereza Szkatulová 60 %
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Michal Novák  60 %
31.5.2013 | 1115 hodnocení
+ souhlasím
Pohled tvůrců zábavně oscilující mezi čítankovou báchorkou a ryzí současností jednoznačně shledávám sympatickým, zejména pro divadelní myšlení, které téma přiblíží lépe než deklamační doslovnost. Pobaví i zcizováky – zamotám-li se do původní mluvy, repliku zahodím, resp. řeknu ji svými slovy. Přesto bylo mi postupem času čím dál více líto, kterých půvabných (a klíčových / dějotvorných!) situací z předlohy se dramaturgie zbavuje. Herecky i přes drobná škobrtnutí solidní inscenace.
Tereza Szkatulová  60 %
13.12.2013 | 28 hodnocení
Proměna Strakonického dudáka na prknech divadla D21 diváka neurazí, místy doslova nadchne. Zásah do původního textu je svěží a podtrhuje dlouhodobou hodnotu Tylovy klasiky. Zajímavá práce se scénou i pohybem herců na jevišti, příjemný divadelní zážitek.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
JanaZit  60 %
31.5.2013 | 38 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.