A studio Rubín

Nevim

Premiéra: 28.5.2016. Výprava: Milan David. Režie: Vojtěch Štěpánek.
0:50x
Komediální dialog na vážné téma. Znaky generace současných třicátníků jsou Nevázanost, Nezávislost, Individualita a Svoboda. Ale není to ve skutečnosti Nedospělost a Nepřipravenost? Dvě třicátnice různých generací. Kristýna je v kómatu, Anička je zbouchnutá. Jedna bez druhé svou životní situaci nepochopí, nevyřeší, nepřežije...
A studio Rubín
Hodnocení inscenace
Redakce
67 %
Uživatelé
71 %
71351000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (41)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavel Širmer 60 %
(zadáno: 31.5.2017, počet hodnocení: 1639)
+ přínosný / zajímavý komentář
Titul svým tématem navazuje na počiny v Rubínu, V. Štěpánek si trochu vypůjčil (nikoli ukradl) formu, nebál se smysluplně a často vtipně použít vulgarity, které z úst hereček nezněly nevkusně. Slibný rozjezd, překvapivý zvrat. Bohužel banálnější závěr dojem pokazil, z hlediska autorského se jevil poněkud bezradně. Energické výkony obou hereček rozehrávajích komické situace s vážnějším podtextem. A máte-li štěstí a v publiku se sejdou diváci (nebo spíše divačky) smějící se s porozuměním, na atmosféře v sále to může být zatraceně znát!
Jiří Landa 50 %
(zadáno: 3.3.2017, počet hodnocení: 2895)
+ přínosný / zajímavý komentář
Přes sympatické snažení obou hlavních představitelek jsem se nemohl zbavit dojmu, že sleduji hru, která nabízí pouze koláž notoricky známých postřehů, životních pravd a klišé, které už byly v mnoha hrách nesčetněkrát použity. Neshledal jsem na této skice nic objevného, natož přínosného. Ačkoli mě celek naprosto minul, nelze v hodnocení opomenout, že výsledný tvar držel celkem solidně pohromadě. Určitou část diváků hra, respektive inscenace jistě osloví, já k ní nepatřím.
Anežka Hrebiková 70 %
(zadáno: 11.2.2017, počet hodnocení: 212)
+ přínosný / zajímavý komentář
Sympatická aktovka mířící především proti současné zhýčkané hipsterské generaci mužů. Základní dějový twist sice není žádné terno, obě herečky jsou zato natolik spontánní a autentické, že to Vojtěchu Štěpánkovi rychle odpustíte. Zásadní přínos hry tkví především v upozornění na dnes stále omlouvaný a neřešený fenomén postupné degradace mužského pokolení. Osvěžující voda na můj feministický mlýn.
Jan Pařízek 70 %
(zadáno: 21.11.2016, počet hodnocení: 784)
+ přínosný / zajímavý komentář
Setkání dvou mladých žen, které tak trochu neví co pořádně se životem a společně rozebírají své aktuální důležité rozhodnutí. Při tom se pěkně zostra pustí do problémů současné mladé generace. Příliš zábavy, volnosti, minimální zodpovědnost, neochota dospět a spousta dalších témat. Nešetří nikoho, schytají to jak muži tak ženy. To vše samo o sobě není nic příliš nového, byť je to zde podané velice vtipně a zábavně. Avšak způsob a okolnosti tohoto setkání dodávají hře nový, neotřelý a velice zajímavý rozměr. K tomu potěší velmi sympatické výkony obou hereček, zvláště pak skvělé A. Stropnické.
Jiří Koula 80 %  Tip Jiří Koula
(zadáno: 19.9.2016, počet hodnocení: 1565)
+ přínosný / zajímavý komentář
75 % Tak tohle je lahůdka, Štěpánkův text je sice trefný a myšlenkově podnětný i pravdivý, přesto však předvídatelnější, než bych řekl, že je mi milé. S blížícím se závěrem jsem se začal obávat, jak vyzní předem tušená pointa, jenže i když bylo jasné, co přijde, výkon obou hereček způsobil, že jsem se i tak dojal. A stejně silný byl můj zážitek i při druhém zhlédnutí, když už jsem předem věděl vše. A rád si na tuto inscenaci do Rubínu zajdu i potřetí.
Lukáš Holubec 70 %  Tip Lukáš Holubec
(zadáno: 2.6.2016, počet hodnocení: 666)
+ přínosný / zajímavý komentář
Velmi originálně pojaté přemýšlení o soudobých problémech třicátnic. Obě herečky hrají s neuvěřitelnou chutí. Je poznat, že vznikl text psaný na tělo. Hra nepostrádá komiku, kterou nás Rubín vždy zásoboval. Zcela přesně se trefuje do dnešních "chlapů". Myslím, že úbytek pravého mužství začíná být naprosto aktuální téma. Ač K. Leichtová hraje skvěle, já musím speciálně vyzdvihnout výkon Anny Stropnické, což je dáno mým prvním setkáním s touto okouzlující herečkou, ze které ta komičnost stříká na všechny strany. Předvídatelná pointa naštěstí není jediným nosným tématem, takže vítejte v kómatu.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Drulik 80 %
(zadáno: 28.2.2020, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
Ale musím sa priznať, že som sa veľmi dobre bavil. Baby hrali super. Je pravda, že pointa bola zrejmá priskoro, ale na strane druhej ... a čo? Aspoň sme všetci pekne mohli byť hrdí, akí sme dôvtipní. Veľmi ma potešilo, že to nebolo umelo nadstavované a čas pekne uplynul.
Ivo Železný 90 %
(zadáno: 24.2.2020, počet hodnocení: 228)
přínosný / zajímavý komentář
Tak včera (23. 2. 2018)zase v Rubínu. Po letech. Možná čtyřiceti. Zážitek. Vynikající představení ? Vojtěch Štěpánek - Nevim. Vynikající Kristýna Leichtová a Anna Stropnická. Nádherné divadlo, jak na scéně, tak kolem. Příjemní lidé na baru, dobré pivo.
Lelka111 40 %
(zadáno: 4.2.2020, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Originální nápad, přiměřená délka, nicméně děj mi připadal samoúčelný a žádné rozuzlení situace také nepřišlo.
Zdeněk Malinský 50 %
(zadáno: 23.8.2019, počet hodnocení: 57)
přínosný / zajímavý komentář
Krom jednoho překvapivého místa celkem vše předvídatelné až nudné. Navíc několik nelogičností (netuším, zda je to chyba nebo um.záměr) občas navzájem si odporující. Tohle bych už znovu vidět nemusel. V Rubínu jsem viděl dost mnohem lepších kusů.
PS: Pod nemocničními andělíčky se spodní prádlo nenosí! Leckde vám herečky ukáží skoro až své vnitřní orgány (aniž by to hra vyžadovala), tak nechápu tady najednou takovou prudérnost. :-/
Vaklav 60 %
(zadáno: 24.3.2018, počet hodnocení: 246)
přínosný / zajímavý komentář
Rubínu nelze upřít styl, (ale ocenil bych i překvapení).
Obě herečky hrály pěkně. A. Stropnická mě zaujala více. Věřil jsem jí a užíval si její postavu (charakter).
Jinak NEVIM. Domníval jsem se, že hra dostala nějaký gender grant a napsala ho nějaká starší slečna. To, že to byl muž mě poněkud mate.
Na konci představení jsem si říkal, že po "operaci" mužů poněkud zapadá, že obě ženské postavy to vlastně v životě projely, ale chlapy za to fakt nemůžou...
I přes několikeré protimluvy v hodnocení mužů jsem se bavil a "holkám" to (jak jsem řekl) šlo.
Barka 90 %
(zadáno: 23.3.2018, počet hodnocení: 253)
přínosný / zajímavý komentář
Skvěle jsem se bavila, hra je o mé generaci, naprosto přesná a krutě vtipná. Pokládá důležité otázky, které si kladu i já, ale nedělá z toho žádné drámo a to je velmi osvěžující. Díky holky (a kluku)! :)
Lenkad 80 %
(zadáno: 28.2.2018, počet hodnocení: 61)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá divadelní jednohubka (představení nemá ani hodinu), skvělé herecké výkony, velice minimalistická scéna a skvělá práce se světlem.
Llydeb 60 %
(zadáno: 29.1.2018, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipné, ale zápletka mohla být lépe vypointovaná... za chvíli mi došlo, o co se jedná, a hra tak pro mě ztratila tajemno a napětí.
Vladimír Rogalewicz 60 %
(zadáno: 10.10.2017, počet hodnocení: 625)
přínosný / zajímavý komentář
Téma trefilo do černého. Nikoli už text (už zde bylo napsané, že příliš předvídatelný) a přes energii a sympatické snažení obou hereček ani výsledný tvar. Ve výsledku je to slušná školní etuda, nic víc.
Daniel Bašus 90 %
(zadáno: 24.5.2017, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Nejlepší co jsem za poslední dobu viděl. Parádní zážitek. PMinimalistická scéna s minimalistickými kostými, ale maximálním nasazením. Půjdu znovu i ačkoli patřím mezi kritizovanou generaci, tak divadlo jsem si nadmíru užil. Hra nepřinášela žádný nový náhled na tuto problematiku, ale je důležité si připomenínat dnešní problémy a znovu se nad nimi zamyslet, tak aby nám nezevšedněli.
Slávka 80 %
(zadáno: 7.5.2017, počet hodnocení: 49)
přínosný / zajímavý komentář
Sice jsem během pěti minut věděla jak to dopadne, nicméně obě herečky byly natolik strhující, že mi zjevná pointa vůbec nevadila. Představení doporučuji, být pražák, tak si ho určitě zopáknu.

Viděno v rámci libereckého WTF festivalu v Malém divadle.
Mimouch 80 %
(zadáno: 26.3.2017, počet hodnocení: 50)
přínosný / zajímavý komentář
Svižně ubíhající a zábavné představení s mnoha přesahy, které diváka přivedou k zamyšlení se. Ale zase ne tak moc, aby zapomněl, že má pod židlí pivo. Zkrátka Rubín v plné parádě. Velmi úsporná, ale propracovaná scéna, obě herečky předvádí skvělý výkon a je na nich vidět, že je hraní baví. Vulgarity v textu mi určitě nevadí. Nejsou prvoplánové, do propracovaných dialogů přirozeně zapadají a dotvářejí nejen charaktery postav, ale i celé doby, jež reprezentují. Kdyby to šlo, dal bych 85%.
Petrr 70 %
(zadáno: 21.10.2016, počet hodnocení: 210)
přínosný / zajímavý komentář
75 %
Lusilda 80 %
(zadáno: 21.10.2016, počet hodnocení: 75)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá hra, jen možná až příliš krátká, alespoň čtvrt hodiny trefných narážek a perfektních výkonů obou hereček by si člověk rád přidal.
Bernardblack 80 %
(zadáno: 16.9.2016, počet hodnocení: 284)
přínosný / zajímavý komentář
Jediným mínusem téhle výborné hry je předvídatelná pointa.(tedy kromě nesnesitelného vedra v narvaném rubínu:)Jinak jde o originální, vtipnou a herecky skvěle zahranou zpověď"dvou třicátnic"o tom jací jsou dnešní muži nepoužitelní slaboši:)Tak zajímavé a aktuální, že jsem ani nestačil postřehnout, že mi dvě nádherné herečky pobíhají pod nosem jen v noční košilce:)aneb první řada rulezz:))
Lukrecie 70 %
(zadáno: 7.6.2016, počet hodnocení: 57)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi aktuální a zajímavé téma, ale sranda to tedy moc není...
Pajunkas 70 %
(zadáno: 24.2.2020, počet hodnocení: 46)
Pepca 90 %
(zadáno: 26.1.2020, počet hodnocení: 60)
KatZen 90 %
(zadáno: 28.3.2019, počet hodnocení: 32)
Marketa1991 100 %
(zadáno: 24.2.2019, počet hodnocení: 20)
Cujo 70 %
(zadáno: 4.12.2018, počet hodnocení: 72)
Radkak 30 %
(zadáno: 26.11.2018, počet hodnocení: 80)
Kfunky 80 %
(zadáno: 11.11.2018, počet hodnocení: 28)
Adelakle 60 %
(zadáno: 15.6.2018, počet hodnocení: 36)
Davidus87 20 %
(zadáno: 28.2.2018, počet hodnocení: 19)
Mstasa 70 %
(zadáno: 22.1.2018, počet hodnocení: 25)
Kytina 70 %
(zadáno: 11.11.2017, počet hodnocení: 162)
Unionboy 70 %
(zadáno: 29.5.2017, počet hodnocení: 237)
Klistatko 70 %
(zadáno: 29.5.2017, počet hodnocení: 32)
Andro 50 %
(zadáno: 19.4.2017, počet hodnocení: 46)
Anex 80 %
(zadáno: 13.12.2016, počet hodnocení: 111)
Marcela 70 %
(zadáno: 13.12.2016, počet hodnocení: 407)
Ttie 80 %
(zadáno: 12.12.2016, počet hodnocení: 26)
Lumca 70 %
(zadáno: 29.11.2016, počet hodnocení: 326)
Lisarah 80 %
(zadáno: 17.6.2016, počet hodnocení: 78)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.