Profil uživatele

Daniel Bašus

Volby

Hodnocení

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 24.5.2017)
Nejlepší co jsem za poslední dobu viděl. Parádní zážitek. PMinimalistická scéna s minimalistickými kostými, ale maximálním nasazením. Půjdu znovu i ačkoli patřím mezi kritizovanou generaci, tak divadlo jsem si nadmíru užil. Hra nepřinášela žádný nový náhled na tuto problematiku, ale je důležité si připomenínat dnešní problémy a znovu se nad nimi zamyslet, tak aby nám nezevšedněli.
(zadáno: 21.1.2017)
Příjemná komedie, strávený příjemný večer. Ničím nepřekvapující, ale ani žádná slabá místa. Vyrovnané herecké výkony, ale scény až moc okopírované z filmu.
(zadáno: 20.2.2016)
? .. je stále zřejmější: to, co se před padesáti lety jevilo jako absurdní, nám dnes už tak absurdní nepřipadá.?
Autor schválil svou verzi jako jedinou. Hra v této podobě je nesnesitelně dlouhá, a kdyby skončila o přestávce, tak jako exkurze do divadelní historie, by docela ušla. Mezi třetím a druhým dějstvím jsem nenašel jediný rozdíl. Opilecké vynášení hnoje jednoho na druhého v této době není nic převratného. Hra by potřebovala svěží nastudování. Jakýkoli díl Al Bundy lépe shrnuje americký sen ve 20 minutách.
Vynikající herecké výkony všech, paní Gajerové a Kubařové bez chyby.
(zadáno: 9.12.2014)
Pro mě velmi příjemně překvapující představení, pěkná zábava. Do písmenene souhlasím s hodnocením z redakce Lukáše Dubského. Druhá půlka zpomalila, jinak bych dal 80 %. Moucha, jak tady píšou recenzenti byla dobrá, ale pro mě špička hry byl Rašilov a taneční vystoupení Beretové, naprosto dokonalé. Doporučuji.
(zadáno: 29.10.2014)
Představení na které jsem neměl jít. Fórky typu šli dva a prostřední upad mě ani jednou nevyloudili na tváři úsměv. Eliška Balzerová je naprosto vynikají, oproti ostatním hercům. Už jen tím že vstoupí na scénu, přinese sebou něco navíc co ostatní herci nemají, ale zdaleka tím nemůže zachránit jak neaktuální podání hry, tak ostatní výkony.
(zadáno: 29.10.2014)
Lehká komedie, která jenom sviští. Pohled do života party kluků ze stavby a jejich názor na svět s jejich peprnou mluvou. Čekal jsem komedii u které se budu smát a dostal jsem perfektní večer, kdy jsem se chechtal. Otupělý až douševnělý postoj a minimalistický herecký výraz Jana Hrušínského byl nezapomenutelný. Takže ty vole, hele, klidně půjdu znova, vole.
(zadáno: 4.2.2014)
Při návštěvě ČB, určitě dopuručuji zajít na toto představení. Ačkoli se hra drží knižní předlohy, nebojí se improvizovat a to ve velkém stylu. Bortí představy o některých vlastnostech hlavních hrdinů. Hra od začátku pěkně sviští a drží nás v příběhu, lehce se zastaví u dědečka, kde jsou všichni učinkující stále na scéně. Neuvěřitelná vedlejší role s nekonečnými převleky pana Vodičky často strhává pozornost pouze na něj a děj zůstává stranou. Ač žije srneček.
(zadáno: 9.12.2013)
Hra se zajímavým příběhem, poučným koncem a výbornými hereckými výkony. Josef Carda 100%, tak i pan Vydra a pan Hrušínský. Vše toto nic nemění na tom, že vtipy byly školácky jednoduché až nudné. Hra se první část neuvěřitelně táhla a dostala spád až těsně před koncem první části. A pak opět chvíli po přestávce. Hru zachraňovali výborné výměny mezi Cardou a Vydrou.
(zadáno: 17.1.2013)
Historické drama, které až doslova zbaběle opisuje televizní text, který je jako originál v 18. století. Oproti tomu jak se režísér odvázal s prostředím, do kterého hru usadil... Takže nějaké repliky Rašilova s čírem a Donutila ztrácejí smysl. Představení, které ničím nepřekvapí a ani neurazí. Výborné herecké výkony. I délka 2"50 hod vcelku uteče rychle. Fajn večer.