Pantheon production

Liz Lochhead

Perfect Days

Premiéra: 29.4.2017. Překlad: David Drozd. Výprava: Samiha Maleh. Hudba: Milan Svoboda a citace. Režie: Petr Kracik.
2:00


Romantická komedie nejen o ženách a nejen pro ženy. Úspěšná kadeřnice Barbs má na první pohled úplně všechno: prosperující firmu, popularitu, exkluzivní byt, přátele a pečlivou matku. Ovšem jedno jí chybí – nějak nestihla mít dítě a zbývá jí posledních pár let, kdy se to musí podařit. Jenže manželství se jí rozpadlo, nejbližší přítel je homosexuál a potencionální otcové z nejrůznějších důvodů selhávají...
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavel Širmer 60 %
(zadáno: 27.6.2017, počet hodnocení: 1421)
přínosný / zajímavý komentář
65%. Nastudování populární komedie často tápou mezi humorem a sentimentem, ironická či jemně parodická rovina bývá opomíjena. Ve zkráceném a dynamičtějším řešení P. Kracika se zmíněné roviny ztrácely méně. Z dramaturgického hlediska inscenace nebyla vybalancovaná, styl humoru často od ironie sklouzával k prvnímu plánu. Přehrávaná Brendanova zženštilost (naštěstí se J. Dolanský vyhnul karikatuře) našla odezvu u smějících se diváků, ale smysluplně ztvárněná nebyla. Výborná L. Vlasáková, které kolegové vesměs dobře přihrávali, přispěla výsledku, který patří mezi „zájezdovkami“ k nadprůměru.
Jiří Landa 70 %
(zadáno: 22.5.2017, počet hodnocení: 2808)
přínosný / zajímavý komentář
P. Kracik zbytečně dlouhý text hry (zřejmě pro účely zájezdového putování napříč republikou) radikálně seškrtal, přičemž se soustředil zejména na komediální situace, jež pak spolu s herci dokázal patřičně vypointovat. Trochu mi sice chyběly jímavější scény, které touto nekompromisní redukcí vzaly za své, nicméně cesta, po níž se inscenační tým vydal, se ukázala být šťastnou. A to hlavně díky výkonům L. Vlasákové a J. Dolanského. Na Dolanského vyšperkování postavy homosexuálního Brendana se bude zřejmě hodně dlouho vzpomínat. Vše se však děje s citem pro míru a ctí se hranice dobrého vkusu.
Helena Grégrová 70 %
(zadáno: 21.5.2017, počet hodnocení: 1346)
přínosný / zajímavý komentář
75 %. Tak tohle se opravdu povedlo! Redukce psychologizujících dialogů hře sluší, lépe tak rezonují humorné a dojemné pasáže příběhu, z jeviště zřetelněji dýchá život či hořkosměšnost našeho počínání. Typově trefné herecké obsazení má dvě srdcová esa: Barbs Lenky Vlasákové zaujme svou přirozenou bezprostředností a Brendan v okouzlujícím podání Jana Dolanského je jednoduše "k sežrání". Zkrátka, pokud jste příznivci komedií s přesahem, čeká vás perfect evening. ;)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Kvapnik25 100 %
(zadáno: 28.7.2018, počet hodnocení: 53)
přínosný / zajímavý komentář
Zdařilá hra, pokud jste již viděli film s Ivanou Chýlkovou v hlavní roli nebudete zklamaní jelikož výkony všech herců jsou vynikající a hra má oddpych a nenudíte se ani minutu.
Teddy 80 %
(zadáno: 29.6.2018, počet hodnocení: 78)
JirkaS 60 %
(zadáno: 18.6.2018, počet hodnocení: 126)
přínosný / zajímavý komentář
Ucházející, leč prvoplánově nastudovaná inscenace. Narážím teď na přespříliš afektovaného Jana Dolanského, který sice nepřekonal laťku trapnosti, místy dokázal i pobavit, ale bylo to na hraně a příliš mě to nerozesmívalo. Celkově inscenace nabídla vyrovnané herecké výkony, oproti české filmové verzi úspornější scénář, jelikož se celá inscenace odehrává jen v bytě hlavní hrdinky, což ale není na škodu, a pohodový zážitek. Na jedno zhlédnutí a pro nenáročné pobavení je to ideální. Pokud se vám líbil film, myslím, že zklamaní nebudete. /13.6.2018 v Č. Budějovicích/
Romana35 70 %
(zadáno: 27.2.2018, počet hodnocení: 106)
přínosný / zajímavý komentář
Příjemná komedie, která vtipně zobrazuje život jedné čtyřicátnice toužící po dítěti. Výborní Lenka Vlasáková v hlavní roli, Dana Syslová v roli matky a Jan Dolanský jako homosexuální kamarád hlavní hrdinky. Ten byl okouzlující. Toto představení se povedlo.
Avlis 100 %
(zadáno: 19.2.2018, počet hodnocení: 63)
přínosný / zajímavý komentář
Bylo to naprosto úžasné! Dlouho nezapomenu na Jana Dolanského,který bravurně zahrál homosexuála,smekám... Velmi vydařená hra a na konec zasloužený potlesk ve stoje.
Unionboy 50 %
(zadáno: 29.1.2018, počet hodnocení: 92)
Boo 70 %
(zadáno: 9.10.2017, počet hodnocení: 111)
Zuzatab 70 %
(zadáno: 27.6.2017, počet hodnocení: 64)
Barka 80 %
(zadáno: 11.5.2017, počet hodnocení: 167)
přínosný / zajímavý komentář
85%
Mile svižná a zábavná inscenace s výbornými hereckými výkony. Dana Syslová jako matka je naprosto k sežrání a civilní herectví Lenky Vlasákové prostě miluju. Homosexuál Jana Dolanského mi ze začátku přišel přehnaný, ale nakonec jsem musela uznat, že kdyby byl méně, asi by to do kontextu hry nesedělo.
Jeannetta Mayer 80 %
(zadáno: 5.5.2017, počet hodnocení: 24)
Osgood 100 %
(zadáno: 30.4.2017, počet hodnocení: 62)
přínosný / zajímavý komentář
Chytrá, vtipná a současně dojemná záležitost. Skvělý text perfektně režijně uchopený. Neuvěřitelně uvěřitelná Lenka Vlasáková dokázala nemožné. Nehrála. Prostě pozvala diváky do obýváku ženy, která chce být šťastná. Její kolegové nezůstali nic dlužni. Honza Dolanský odbourával všechny, ale nezkouzl do levné karikatury a vtiskl postavě nejlepšího homo kamaráda nezapomenutelný lidský rozměr. Paní Syslová právem patří mezi herecké legendy. Jan Hofman potvrdil svůj výjimečný talent. Také Petra Jungmanová a Vilém Udatný skvělě zapadli do rodiny:-) Tleskám ve stoje. Nebojím se toho:-)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.