Profil uživatele

Honza_v_botach

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Anežka Kotoučová: 8 % (6)
Iva Bryndová: 16 % (7)
Lukáš Dubský: 18 % (12)
Michal Novák: 18 % (12)
Jan Pařízek: 19 % (18)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2  > 
(zadáno: 6.3.2020)
(M) toto není nic pro mě.
(zadáno: 6.3.2020)
(M) Výborný příběh, výborný, skvělý a neotřelý herecký výkon Jana Ciny i všech ostatních. Skvelá paní Babčáková, která musela uklidňovat publikum, které se zcela nemístně smálo. A vtipný Petr Vančura.
(zadáno: 6.3.2020)
Příběh o 4 hloupých ženách, který nemá hlavu ani patu, totální slátanina.
Hra stihla mít všechno: pohřeb, svatbu, těhotenství (i nezletilých), 2 orgasmy, opilce, drogy, prášky, pokus o sebevraždu, skoro vraždu, sociálku, chlapa v převlecích (ha-ha-haf), ... to vše doplněné o zbytečně hrozné písničky (až na mobilní vyzvánění ? Sex Pistols).
Během představení mi kleslo IQ.
Představení, která se nám dřív zdála hrozná, se nám po dnešku hnusí o dost méně.
(zadáno: 5.3.2020)
Herecké výkony obou Polívků byly skvělé, ale hra samotná až takový trhák není. Je milá, ponurá i veselá, místy zdlouhavá a nudná, ale vlastně zanechala milý dojem.
(zadáno: 13.2.2020)
Tato hra by se měla jmenovat spíše jen "Edith". Ještě více mi to kontrastovalo se hrou "Vrabčák a anděl" brněnského divadla, kde figurují Edith i Marlene rovnoměrně celou dobu.
V této inscenaci se Marlene poněkud ztrácí. Nevyniká ani herecky, ani svou důležitostí pro příběh.
Celé představení velmi rychle utíká. (Přesto, že trvá 2 h 40 min.)
Hana Seidlová vyšvihla nádherné hudební číslo. Za to klobouk dolů! Všechny ostatní postavy jsou pouze vedlejší (a to včetně úžasně vypadající noblesní Marlene).
(zadáno: 13.2.2020)
(H) Od umělců pro umělce, od Pražáků pro Pražáky, ...
Charakteristický způsob až záměrně přehnaného herectví se naučíte vlastně mít docela rádi. Místy i inteligentní humor. Příjemné představení.
Proti Brňákům, proti kritikům, ... takže hodnotit tuto inscenaci je trošku riskantní. :-)
(zadáno: 15.1.2020)
Děsí mě komentáře níže. Hra rozhodně nebyla jiná, než jak jsme ji od pana Havelky očekávali.
Velmi milá, svižná hra, prokládaná Havelkovou hudbou a tanečními kreacemi.
Podobnost Vojty (Passepartout) a Rozálie Havelkových jejich otci je naprosto úžasná. A jeich herecký výkon velmi hezký. Stejně tak jako výkon M. Zbrožka v roli Philease Fogga.

Hra neobsahuje žádnou neočekávanou zápletku, ale jedná se o velmi milou oddychovou inscenaci plnou slovních hříček a milých náhod.
(zadáno: 15.1.2020)
Všechny herecké výkony byly opravdu velmi obdivuhodné. M. Tallerová v roli Violet hrála umírající ženu opravdu neuvěřitelně přesvědčivě. V. Kolářová v roli silné a racionální Barbary tak tvořila naprostý protipól. A K. Baranová v roli Ivy snažící se nenápadně proplout hustou rodinnou atmosférou.
Na druhou stranu mi ale nebylo moc jasné, co si ze hry mám odnést, byla dost hrubá, nějak mi unikla jakákoliv myšlenka. Je mi to líto.
(zadáno: 21.11.2019)
Černá komedie, politika, satira, cliché, symbolismus, občas přehnané, občas trefné, občas přeplácané, ale celou dobu skvělé.
Někdo uvidí jenom Klause, co si žere nohy, muže, který je žena, půlku jelena, Brada Pitta, vtipnou alkoholičku, stupidní trampy, povýšené Pražáky a zastřeleného Tomia Okamuru. Možná se zasměje, možná v půlce odejde.
Pokud se ale budete dívat na tuhle smršť pořádně, uvidíte obraz společnosti, povrchnost lidí, manipulaci s lidmi, bude vám smutno, ale budete se hodně smát.
Jestli jste retardovaný emigrantofobik, zůstaňte doma, je to i o vás. No, vlastně hlavně vy jděte.
(zadáno: 14.11.2019)
Velmi silný zážitek. Přesto, že se jedná spíše o ženskou hru určenou ženám, nekazí to dojem.
Je cítit, že hra je napsána izraelskou dramatičkou ? je velmi reálná.
Hra se odehrává v prostoru rituální lázně, v níž se věřící židovské ženy pravidelně očišťují a kde se střetávají a konfrontují různá vnímání víry a moderní reality. Do ortodoxně věřícího společenství přichází nová lázeňská, před níž se pozvolna rozkrývají osudy místních žen - dramata, o nichž všichni vědí, ale nikdo o nich nemluví.

Na jevišti na mě hra až tak silně nazpůsobila, ale ještě několik dní nešla vyhnat z hlavy.
(zadáno: 11.11.2019)
(M)
(zadáno: 11.11.2019)
(M)
(zadáno: 11.11.2019)
(M) Milá a nenáročná hra. Radek Holub (Jeppe z vršku) je venkovský opilec a rozumbrada.
(zadáno: 11.11.2019)
(M) Drsnost vyjádření hrdinů, oplzlosti, které píšou dva z nich skryti za anonymitu chatování, jen podtrhují civilizační atomizaci lidí toužících najít někoho blízkého.
Do čtveřice protagonistů patří mladičká striptérka Alice a fotografka Anna, neúspěšný spisovatel Dan a lékař Larry. Striptýzový klub v Londýně, kde Alice pracuje a kde ji vyhledá Larry, má zvláštní pravidla: Lidé se tam svlékají, vzrušují se všemi možnými i nemožnými způsoby, jen jedno nesmějí. Nesmějí se vzájemně dotknout.
(zadáno: 11.11.2019)
(M) Strhující Pavel Malina v podání Radka Holuba.
(zadáno: 11.11.2019)
(M) 95 %
(zadáno: 11.11.2019)
(M) Příjemná oddechovka od Allena.
(zadáno: 11.11.2019)
(M) Adaptace románu.
(zadáno: 11.11.2019)
(M) 65 %: Manželský souboj Lízy a Gillese.
(zadáno: 11.11.2019)
(M) 95 % Směšně neveselý a nevesele směšný příběh ?krále komiků?.

Zachycuje jeho životní peripetie, úspěchy i strasti, jeho dar najít v každé lidské situaci humor, jeho posedlost filmem, vášeň k Mozartově hudbě, ale i jímavý vztah k matce, konflikt s americkou justicí a následným vyhoštěním z USA.

Matouš Ruml se za ztvárnění titulní role dostal do širší nominace na Cenu Thálie 2015.
(zadáno: 11.11.2019)
(M) 55 % ? Oddechová komedie.
(zadáno: 11.11.2019)
(M) 95 %

Adaptace stejnojmenného bestselleru. Tragikomedie, v níž si autor brilantně pohrává s představou, co by se odehrálo, kdyby se v naší současnosti v berlínském parku na trávníku probudil Adolf Hitler.

Hra velmi silně rezonuje s dnešní dobou.

Potlesk ve stoje.
(zadáno: 11.11.2019)
(M) Inscenace sleduje poslední chvíle života velkého spisovatele a velkého člověka, který musí na sklonku života čelit zbabělosti, malosti a nenávisti národa, který tolik miloval a pro nějž tolik udělal.

Hra o zoufalém zápase dobrého a čestného člověka s přesilou, jež ho nakonec udolala jen o malou chvíli dřív, než se naplnily všechny katastrofy, před kterými varoval. Hra, která upozorňuje na paralely se současným děním, inscenovaná s vírou, že konec bude jiný.

Paralela Havel & Čapek dodává hře nadčasový rozměr.
Paralela se současným děním vysílá varovný signál.

Potlesk ve stoje.
(zadáno: 11.11.2019)
(M) Manželství Nory a Torvalda Helmerových se zdá být vzorově šťastné. On dělá kariéru a ona je tou nejroztomilejší oddanou manželkou, jakou si ctižádostivý muž může přát. Leč v nedávné minulosti se Nora v zájmu svého manžela dopustila drobného podvodu. A teď je v pasti vyděrače?.

Slavná Ibsenova hra, která byla ve své době naprosto skandální, je dnes kupodivu stále aktuální.
1 2  >