Městské divadlo Mladá Boleslav [velká scéna]

Cesta kolem světa za 80 dní

Premiéra: 12.4.2019 | 2:20
Překlad knihy: Bohumil Klika. Scéna: Kamil Bělohlávek. Kostýmy: Tereza Venclová Vašíčková. Hudební spolupráce: Jakub Šafr. Režie: Ondřej Havelka.
Hudební výlet po železnici, lodí i pěšky s mnohými dobrodružstvími a romantikou dálek. Kdyby nebylo sázky v Reformním klubu, těžko by se anglický džentlmen Phileas Fogg rozhodl objet za osmdesát dní celý svět. Na cestě ho doprovází jeho věrný sluha Passepartout, se kterým zažívá četná dobrodružství a která mu přinesou nejen slávu, ale i štěstí v lásce...
Městské divadlo Mladá Boleslav
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
41 %
4171000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Eliška Tobolkková  80 %
(zadáno: 16.4.2022, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Toto je opravdu velmi povedená hra, vůbec nechápu některé komentáře níže. Má spád je milá a velmi zábavná, opravdu komedie jak má být.
Honza_v_botach  80 %
(zadáno: 15.1.2020, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
Děsí mě komentáře níže. Hra rozhodně nebyla jiná, než jak jsme ji od pana Havelky očekávali.
Velmi milá, svižná hra, prokládaná Havelkovou hudbou a tanečními kreacemi.
Podobnost Vojty (Passepartout) a Rozálie Havelkových jejich otci je naprosto úžasná. A jeich herecký výkon velmi hezký. Stejně tak jako výkon M. Zbrožka v roli Philease Fogga.

Hra neobsahuje žádnou neočekávanou zápletku, ale jedná se o velmi milou oddychovou inscenaci plnou slovních hříček a milých náhod.
Barka  70 %
(zadáno: 25.4.2019, počet hodnocení: 281)
přínosný / zajímavý komentář
Jsem v šoku z komentářů níže, asi jsme viděli úplně jinou inscenaci. Z mého pohledu je Cesta kolem světa povedená, je hravá, nápaditá, milá. Hudební čísla jsou typicky "Havelkovská" a do inscenace sedí. Herecké výkony jsou taky na tradičně vysoké úrovni, obzvláště Róza Havelková zaujme. Nevím, co komentující níže očekávali, to by bylo asi na delší diskusi.
BloggarSumec  10 %
(zadáno: 13.4.2019, počet hodnocení: 55)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Bohužel musím souhlasi s předchozími komentáři. Vzniklo představení pro široké masy na mnoho let. Ale zásadní problém je v hlavní roli. Pokud Martin Zbrožek není schopen ani na premiéře říct správně text, pak zřejmě není něco v pořádku. Tak zásadní informace 20 000 liber či 2 000 liber je dost zásadní a pokud ani toto neudrží herec v hlavě, nevím. Těch 10% dávám Radimu Madejovi a Vojtovi Havelkovi za skvělé stepařské číslo. Jinak marnost nad marnost. Nemluvě o páně Havelkově předmluvě před začátkem představení.
KSnow  0 %
(zadáno: 12.4.2019, počet hodnocení: 102)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Jakkoliv špatně si to podle předchozího komentáře představujete, je to horší.
Scoobi  50 %
(zadáno: 14.4.2019, počet hodnocení: 97)
Katteřina  0 %
(zadáno: 12.4.2019, počet hodnocení: 55)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.