Městské divadlo Mladá Boleslav [velká scéna]

Cesta kolem světa za 80 dní

Premiéra: 12.4.2019. Překlad knihy: Bohumil Klika. Scéna: Kamil Bělohlávek. Kostýmy: Tereza Venclová Vašíčková. Hudební spolupráce: Jakub Šafr. Režie: Ondřej Havelka.


Hudební výlet po železnici, lodí i pěšky s mnohými dobrodružstvími a romantikou dálek. Kdyby nebylo sázky v Reformním klubu, těžko by se anglický džentlmen Phileas Fogg rozhodl objet za osmdesát dní celý svět. Na cestě ho doprovází jeho věrný sluha Passepartout, se kterým zažívá četná dobrodružství a která mu přinesou nejen slávu, ale i štěstí v lásce...
Městské divadlo Mladá Boleslav
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
26 %
2651000
Termíny představení
26.11. (Út) 18:00 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
17.12. (Út) 19:00 E1 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
18.12. (St) 09:30 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
4.3. (St) 19:00 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Barka 70 %
(zadáno: 25.4.2019, počet hodnocení: 218)
přínosný / zajímavý komentář
Jsem v šoku z komentářů níže, asi jsme viděli úplně jinou inscenaci. Z mého pohledu je Cesta kolem světa povedená, je hravá, nápaditá, milá. Hudební čísla jsou typicky "Havelkovská" a do inscenace sedí. Herecké výkony jsou taky na tradičně vysoké úrovni, obzvláště Róza Havelková zaujme. Nevím, co komentující níže očekávali, to by bylo asi na delší diskusi.
BloggarSumec 10 %
(zadáno: 13.4.2019, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Bohužel musím souhlasi s předchozími komentáři. Vzniklo představení pro široké masy na mnoho let. Ale zásadní problém je v hlavní roli. Pokud Martin Zbrožek není schopen ani na premiéře říct správně text, pak zřejmě není něco v pořádku. Tak zásadní informace 20 000 liber či 2 000 liber je dost zásadní a pokud ani toto neudrží herec v hlavě, nevím. Těch 10% dávám Radimu Madejovi a Vojtovi Havelkovi za skvělé stepařské číslo. Jinak marnost nad marnost. Nemluvě o páně Havelkově předmluvě před začátkem představení.
KSnow 0 %
(zadáno: 12.4.2019, počet hodnocení: 89)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Jakkoliv špatně si to podle předchozího komentáře představujete, je to horší.
Katteřina 0 %
(zadáno: 12.4.2019, počet hodnocení: 43)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Umělci přijeli, aby duchaprostým humorem, přístupem, kulturními stereotypy a tristní hudbou zabili dětské idoly. Inscenace postrádá originalitu, vše už jste někde viděli. Zdařilá scénografie, jako by z oka vypadla té DRAKovské "Prodance". Divácky vděčné to bude, kdo by se neplácal do kolen nad vtipy utvrzujícími, že i celebrity vědí, že existuje MB. Tohle je obraz toho, co si pražská honorace myslí o výši IQ maloměšťáků. Právě proto se inscenace udrží na repertoáru desítky let.
Scoobi 50 %
(zadáno: 14.4.2019, počet hodnocení: 80)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.