Divadlo F.X.Šaldy Liberec [Šaldovo divadlo]

Srpen v zemi indiánů

[August: Osage County]
Premiéra: 26.4.2019. Překlad: Julek Neumann. Dramaturgie: Jiří Janků. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Eva Justichová. Hudba: Matěj Kroupa. Pohybová spolupráce: Diana Toniková, Petr Nůsek. Režie: Šimon Dominik.


Úspěšné částečně autobiografické rodinné drama jednoho z nejvýraznějších amerických autorů současnosti, zachycuje rodinu v celé příbuzenské šíři dynamicky, moderně, autenticky a také se smyslem pro fakt, že každá tragická tíha může mít (a často má) paradoxně lehké komické rysy. Ojedinělost velkého rodinného příběhu umístěného do oklahomských plání, jimž vládli kdysi indiáni, spočívá v tom, že se odehrává dnes, ale má v sobě všechny rodinné atavismy, které si sebou lidstvo nese po staletí nehledě na místo a čas...
14!
Anketa 2019
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od prosince 2018 do listopadu 2019, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě. Uzávěrka ankety je 29. února.
Divadlo F.X.Šaldy Liberec
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
77 %
7731000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 70 %
(zadáno: 29.4.2019, počet hodnocení: 819)
přínosný / zajímavý komentář
75%. Přehledná inscenace se slušným tempem, divák ani nepocítí, že představení trvá skoro tři hodiny. Symbolická výprava je ozvláštněním realistického příběhu, výrazněji se s ní ovšem nepracuje. Herecky zaujmou hlavně M.Tallerová jako křehce působící Violet, V.Korytářová coby racionální Barbara a K.Baranová v roli Ivy snažící se vymanit z dusného rodinného prostředí. Více viz blog (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Honza_v_botach 50 %
(zadáno: 15.1.2020, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Všechny herecké výkony byly opravdu velmi obdivuhodné. M. Tallerová v roli Violet hrála umírající ženu opravdu neuvěřitelně přesvědčivě. V. Kolářová v roli silné a racionální Barbary tak tvořila naprostý protipól. A K. Baranová v roli Ivy snažící se nenápadně proplout hustou rodinnou atmosférou.
Na druhou stranu mi ale nebylo moc jasné, co si ze hry mám odnést, byla dost hrubá, nějak mi unikla jakákoliv myšlenka. Je mi to líto.
Coward 90 %
(zadáno: 25.8.2019, počet hodnocení: 200)
Slávka 90 %
(zadáno: 3.6.2019, počet hodnocení: 48)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.